Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin jednym z głównych autorów zysku Atari

48 postów w tym temacie

Gratulacje. Choć jeśli chodzi o zachód to Wiedźmin sprzedał się średnio. Za to w Polsce czy Rosji to chyba rekordy popularności bił :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, z zyskami, to Atari zacznie bardziej inwestować w Wiedźmina, tym bardziej - to się przyczyni do lepszej jakości jego kontynuacji... ; )
Tylko czekać na kontynuację, szczególnie, po końcowym filmiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli kampania reklamowa zrobiła swoje. Jednak faktycznie, dobre przedstawienie produktu wystarczy, by wcisnąć ludziom kit, ale o to niekiedy w biznesie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie z koleji ciekawi jeszcze jedna sprawa, ile tak naprawde sprzedało się płytek z wiedźminem?? Ostatnia informacja na ten temat ma już przeszło 6 miesięcy. Wtedy było to 600000 ciekawe ile będzie do premiery Edycji Rozszeżonej i ile sprzeda się jej samej?? Ale takie informacje otrzymamy pewnie po zakończeniu roku fiskalnego 2009:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 11:22, flavee napisał:

Czyli kampania reklamowa zrobiła swoje. Jednak faktycznie, dobre przedstawienie produktu
wystarczy, by wcisnąć ludziom kit, ale o to niekiedy w biznesie chodzi.

Co wg Ciebie jest kitem? Wiedźmin lub Alone in the dark?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem, Wiesiu sprzedał się już w blisko 1 mln nakładzie. Jednak kilka tysiaczków jeszcze brakuje. Z pewnością po premierze wersji rozszerzonej dobije jedyneczki z szczecioma zerami, i koszta produkcji zostaną teoretycznie zwrócone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP na pewno dużo zyskało przez Wiedźmina na rynku światowym, przemysł gaming''owy w Polsce może ruszyć nie tylko ze względu na takie projekty, ale z czasem zyska również wsparcie krakowskiego European Gaming Center o którym czytaliśmy niedawno na gram.pl ^^
Ciekaw jestem jak się to wszystko rozwinie przez najbliższe kilka lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero sobie kupię Wiedźmina, przy czym gra swój sukces bardziej zawdzięcza kampanii reklamowej, jak już ktoś stwierdził, oraz marce jaką stworzył swoimi książkami AS. Miałem okazję pograć w demo, i szczerze mówiąc gra nie jest aż tak dobra, jak ludzie mówią (swoją drogą, to się nawet tego spodziewałem). Gra miejscami nudna ( a przynajmniej ten fragment który był w demie), a ten innowacyjny system walki, i tak sprowadza się do klikania myszką. Przy czym sama walka faktycznie wygląda efektownie, zwłaszcza jak się używa znaków. Ale moim zdaniem byle system z Gothica przebija go, tam trzeba było męczyć się z kursorami aby blokować, i tworzyć kombinacje ataków.

I wiecie co jeszcze denerwuje ? Klony postaci. KAŻDY kupiec wygląda tak samo, KAŻDY żołnierz, strażnik, wygląda tak samo. I znowu można podać przykład Gothica, który przez wielu jest uważany za crapowatą grę. Ale tam np. żołnierze, strażnicy miejscy, kupcy i wiele innych NPC miało przynajmniej inne twarze...
Oby nowa wersja gry zmieniła to, bo na tą właśnie czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 11:21, Gol Galad napisał:

No, z zyskami, to Atari zacznie bardziej inwestować w Wiedźmina, tym bardziej - to się
przyczyni do lepszej jakości jego kontynuacji... ; )
Tylko czekać na kontynuację, szczególnie, po końcowym filmiku.


A co ma piernik do wiatraka ? Głównym inwestorem projektu Wiedźmin był CD Projekt, a nie Atari, które było wydawcą gry na rynek zachodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem gra, mimo sporej liczby drobnych błędów jest wyśmienita. pogadamy jak zagrasz w pełną wersję, a nie demo

Dnia 15.08.2008 o 12:11, Darkstar181 napisał:

I wiecie co jeszcze denerwuje ? Klony postaci. KAŻDY kupiec wygląda tak samo, KAŻDY żołnierz,
strażnik, wygląda tak samo. I znowu można podać przykład Gothica, który przez wielu jest
uważany za crapowatą grę. Ale tam np. żołnierze, strażnicy miejscy, kupcy i wiele innych
NPC miało przynajmniej inne twarze...

zmieni. nie będę przepisywał tekstu, po prostu przeczytaj specyfikację
http://www.thewitcher.com/community/pl/www/ee_faq.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jeszcze w wiedźmina nie grałem. Muszę iść do kumpla. Fajnie jakby na xboxa wyszedł to by wiecej kasy zarobili jeszcze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Darkstar181
To, że sukces zawdzięcza książkom AS to w zasadzie tylko w Polsce, bo w szerokim świecie nie jest on znany z tego co się orientuję. W demo nie grałem bo od razu full, ale faktycznie momentami jest nudna(jak chyba każda gra nawet Gothic) a system walki nie jest aż tak cudowny jak miał być i eNPeCe są masakrycznie powtarzalni. Ale jest jedna rzecz, która mnie się spodobała bardziej nawet niż w Gothicu. Już tam świat nie był kolorowy a odzywki niekiedy nie całkiem cenzuralne, ale Wiesiek pod tym względem "rzońdzi" przez duże Ń. Świat jest jak speluna w której stoły się lepią się od syfu a pod nimi kwitnie kontrabanda i inne żyjątka. Praktycznie każdy coś kombinuje na boku i w zasadzie nie ma postaci dobrej, tzn takiej która nie miała by czegoś na sumieniu. Teksty są TYLKO i WYŁĄCZNIE dla dorosłych i mięsiwo lata na potęgę, przy czym nie jest wrzucane na siłę. Teksty są świetne i typowo "polskie". Kiedy kogoś "wydymasz" to wiesz że ten ktoś ma ochotę cię wyzwać od pie.... chu..., i w tej grze właśnie tak będzie.
I choć gra ma zbyt duże wymagania w stosunku do tego co oferuje wizualnie(szczególnie czasy wczytywania lokacji) to w ER ma to być znacząco poprawione. Podsumowując jeśli jesteś dorosły i chcesz się trochę pośmiać podczas gry zdecydowanie polecam Ci Wiedźmina bo na pewno nie będziesz żałował wydanej kasy. Ja wybuliłem 2 stówki na EK i mimo, że dostałem ją "nieco" zniszczoną jestem zadowolony i cieszę się, że dołożyłem swoją cegłę do zwrotu kosztów produkcji :D uff ale się rozpisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@THE WITCHER1990
Tak, moim zdaniem Wiedźmin to kit. Grałem 5godzin i żałuję, bo nic mi się w nim nie podobało, a wręcz przeciwnie. Kwestia gustu.
...a Alone in the Dark ujdzie, ale jak dla mnie to przeciętniak(też grałem, ale 10godzin:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować