• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Nevrac

Komputer mi piszczy.

Pytanie

Od wczoraj piszczy mi komputer. Piszczy bez przerwy co 1 sekundę 1 pisk. To jest taki odgłos jakby rysowanie płyty. Czy to dysk twardy? Przedtem myślałem że to płyta główna bo nie miała 1 srubki łączącej ją z obudową. Pomocy!!! z każdą chwilą jest coraz gorzej. Na początu tylko przy stuknięciach piszczał. (Komputer ostatnio był przypadkiem uderzony kolanem, wysówany, przez co był poddany wielu wstrząsom) Może właśnie w dysku twardym mi płytkę rysuje bo coś się poluzowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

27 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Może wentylator? Trochę dziwne że tylko co jedną sekundę, ale też może to być to. Albo właśnie dysk twardy, chociaż wątpię. Mój kiedyś z pięści dostał, aż plastik poleciał i wszystko działało:) Płyta główna nie będzie piszczeć bo się zasadniczo nie rusza sama z siebie gdy jest włączona ;) A jakby piszczała, to co najwyżej kondensatory, ale to ciągły pisk i nie wiem czy się zdarza na komputerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2008 o 18:51, Nevrac napisał:

Od wczoraj piszczy mi komputer. Piszczy bez przerwy co 1 sekundę 1 pisk. To jest taki
odgłos jakby rysowanie płyty. Czy to dysk twardy? Przedtem myślałem że to płyta główna
bo nie miała 1 srubki łączącej ją z obudową. Pomocy!!! z każdą chwilą jest coraz gorzej.
Na początu tylko przy stuknięciach piszczał. (Komputer ostatnio był przypadkiem uderzony
kolanem, wysówany, przez co był poddany wielu wstrząsom) Może właśnie w dysku twardym
mi płytkę rysuje bo coś się poluzowało?

wtedy piszczał by tylko podczas pracy dysku, i pojawiły by się błędy zapisu. moim zdaniem to któryś wentylator, albo spięcie przy systemowym głośniczku (tym od procedury post)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.08.2008 o 16:41, Nevrac napisał:

ale nie jak przykładam ucho to słychać bardziej w miejscu dysku...


Wylacz komputer. Odlacz dysk i wlacz ponownie. Jak nie bedzie piskow to wiadomo juz co je robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może przez komputer przechodzą Ci wibracje i coś między sobą się ociera wydając właśnie pisk.
Mi przez obudowę przechodzą takie wibracje i obudowa zaczyna trzeszczeć właśnie co sekundę ale wystarczy, że przytrzymam ją ręką lub przesunę komputer i przestaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.08.2008 o 16:58, Nevrac napisał:

Zrobiłem to już wczoraj... nic nie daje.


Skoro nie daje to znaczy, ze to nie dysk (no bo jak odlaczony to jak ma piszczec? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale piszczeć zaczyna po 2 -3 godzinach. Co maiłbym czekać? A co do obudowy w poście Shleizera to jakoś jak przytrzymam albo przesunę to tez nic nie daje. A może wyłączę, zdejmę bok obudowy i się przysłucham?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 19.08.2008 o 18:05, Nevrac napisał:

A może wyłączę, zdejmę bok obudowy i się przysłucham?


Chyba tak będzie najlepiej, powinieneś wyczaić miejsce pochodzenia dźwięku, w końcu komputer to nie mała zabawka, przestrzeni sporo, rozróżnisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bez obaw. Bywały czasy, że jak przyszedł upał to miesiąc tak komp stał. Chyba że masz w chacie luźno puszczone myszoskoczki, co chycną do środka ;) Czekam na diagnozę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.08.2008 o 18:16, destro177 napisał:

Bez obaw. Bywały czasy, że jak przyszedł upał to miesiąc tak komp stał. Chyba że masz
w chacie luźno puszczone myszoskoczki, co chycną do środka ;) Czekam na diagnozę:)

nie nie mam ale miałem królika kiedyś :) Diagnoza będzie późno bo mam siostrę z laptopem a nie mam routera narazie... a jak to siostra to darmoziad :) wezmie internet na 2 max 2,5 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra. Wszystko sprawdziłem. Po ściągnięciu obudowy już nie piszczy. Pomyślałem więc że to obudowa i założyłem ten bok obudowy z powrotem i trzęsłem biurkiem, stukałem ale już nie chciało piszczeć. Kiedy podłączyłem do produ znów piszczy to porąbane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No to uświadczyłeś najdziwniejszego piszczenia z jakim się spotkałem ;) Może ktoś inny ma lepszy pomysł co z tym zrobić, ja wysiadam :/ Piszcząca blacha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A może to zasilacz?
Wiem, że czasem przy podłączeniu do prądu mogą ( mi się tak zdarzyło). Chociaż...Jeśli pisk nie jest jednostajny, to nie wiem...Hmm...Może spięcia na płycie głównej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.08.2008 o 21:19, destro177 napisał:

No to uświadczyłeś najdziwniejszego piszczenia z jakim się spotkałem ;) Może ktoś inny
ma lepszy pomysł co z tym zrobić, ja wysiadam :/ Piszcząca blacha?


Poprawka. "Piszcząca blacha na prąd" bo tylko jak jest podł to piszczy. A co do posta cedricka to spięcia raczej nie...
To nie zbyt mi przypomina dźwięk spięcia. To taki odgłos nie wiem no... jerzczenie pazurami po tablicy, rysowanie płyty czymś... coś w tym rodzaju. Spięcia troszkę inny dzwięk mają. Nie wiem co to xD tan komp to mistrz zaskakiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.08.2008 o 21:45, destro177 napisał:

Ale jesteś pewny, że jak ściągniesz obudowę to przestaje całkowicie piszczeć?


Nie, nie jestem pewien bo on piszczy tak naprawdę kiedy tylko mu się zechce ;/

Dnia 19.08.2008 o 21:45, destro177 napisał:

Bo co ma wspólnego nieruchoma blacha z piszczeniem? :)


Tylko tyle że jak się ściągnie blachę to temperatura procesora wzrasta o 2 stopnie. Ale nie powinno piszczeć przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A może to któryś wentylator szwankuje? Ma zjechane łożysko czy coś?
Skoro piszczy kiedy chce to możliwe, że wtedy któryś wentylator się załącza, albo wskakuje na wyższe obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować