Zaloguj się, aby obserwować  
Cedricek

Might and Magic 8, 9...

396 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2005 o 21:04, Monastor napisał:

Owszem... Myślę że i teraz powinni zrobić jakieś przejście między HoMM4 a nowymi grami :/ a
może umiejscowić je przed MM6 ;> (przed MM1 nie ma sensu bo wtedy byli tylko starożytni
ze swoimi płaskimi stacjami badawczymi).
3DO zawsze miało chociaż najsłabsze przejście, a tutaj nastąpiło całkowite zerwanie linii...

Oby trzymali ją chociaż w obrębie nowych gier... i oby była fajna.


Po pierwsze NWC - 3DO to tylko wydawca (i jak się okazało dość kiepski).
Po drugie, przed MM6 było H1 i H2, a także kilka części Heroes Chronicles, więc raczej ten okres jest już zajęty.
Po trzecie:
"Stwierdzili, że nie ma szans wniknąć na tyle głęboko w świat stworzony przez Jona Van Caneghama, żeby nie popełniać żadnych błędów, czy stwarzać jakieś niejasności."
Jasne, nie mogli posiedzieć z jeden dzień na np. Celestial Heavens i przeczytać dość dokładne streszczenie poprzednich częsci MM i HoMM? Po prostu im (osobom z Ubisoft) się nie chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2005 o 23:05, Sheltem napisał:


Po pierwsze NWC - 3DO to tylko wydawca (i jak się okazało dość kiepski).
Po drugie, przed MM6 było H1 i H2, a także kilka części Heroes Chronicles, więc raczej ten
okres jest już zajęty.
Po trzecie:
"Stwierdzili, że nie ma szans wniknąć na tyle głęboko w świat stworzony przez Jona Van Caneghama,
żeby nie popełniać żadnych błędów, czy stwarzać jakieś niejasności."
Jasne, nie mogli posiedzieć z jeden dzień na np. Celestial Heavens i przeczytać dość dokładne
streszczenie poprzednich częsci MM i HoMM? Po prostu im (osobom z Ubisoft) się nie chciało.


Okres, owszem, ale świat inny mógł istnieć w tym samym okresie nawet.
a to lenistwo jest po prostu wnerwiające :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 22:55, Sheltem napisał:

Zależy od tego jaką masz wersję CDP czy Mirage. Jeśli tą drugą, to nie ukończysz gry, ani po
ciemnej, ani po jasnej stronie (bez patchy oczywiście).
A jeśli chodzi o bug twórców, to pewnie chodzi o naczynia lisza. Po ciemnej stronie są dwa
zadania z naczyniami:
1. Promocaj lisza
2. Zabranie naczyń z Góry Thunderfist dla "doradców" Archiego
Trzeba je wykonac dokładnie w takiej kolejności, najpierw naczynia z Murów Mgły w Celeste,
a dopiero te z Nighon. Jeśli zrobisz odwrotnie, naczyń w Murach nie będzie - to jest ten bug
programistów.


Mamy wersję z Mirage i dzięki za to wyjaśnienie. Patche są, obydwa (nieszczęsny awans złodzieja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram nadal w MM7 i mam kolejny problem. Otóż oddałem prawdziwe plany fortu rivers... i fałszywego agenta, ale nie otrzymałem żadnej misji związanej z wojną Erathi z AvLee. Minął już miesiąc (wirtualny) i ciągle nic. Co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 21:29, juzio07 napisał:

Gram nadal w MM7 i mam kolejny problem. Otóż oddałem prawdziwe plany fortu rivers... i fałszywego
agenta, ale nie otrzymałem żadnej misji związanej z wojną Erathi z AvLee. Minął już miesiąc
(wirtualny) i ciągle nic. Co robić.

Hmm... zrobiłeś już wszystko co trzeba było zrobić przedtem???

Jeśli tak, to po przyjeździe do lasu tulareańskiego powinieneś dostawać wiadomość od posłańca... O elfach walkczących z ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mam trąbke i oddałem ją ludzią. Umarł sędzia Grey i mam wybrać jego następce. I znowu mam pytanie: Jak wybiore sędziego z Deyi to wejde na ciemną strone mocy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 21:46, juzio07 napisał:

Już mam trąbke i oddałem ją ludzią. Umarł sędzia Grey i mam wybrać jego następce. I znowu mam
pytanie: Jak wybiore sędziego z Deyi to wejde na ciemną strone mocy??

Owszem ;) i analogicznie, jak wybierzesz tego z Bracady, wybierzesz ścieżkę światła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 13:51, cedricek napisał:

ludzie ja zwarjuje hyba! pszes 3 jusz miesionce bawie sie z tymi lustrami i niemoge ih pszejsc!
czy jest na to jakas rada?


Jeśli jeszcze tego nie rozwiązałeś, masz tu kombinację znalezioną na Round Table (nie wiem czy działa, bo sam z niej nie musiałem korzystać - wystarczyło pomyśleć):

Mirror 1: 33 times
Mirror 2: 1 time
Mirror 3: 34 times
Mirror 4: 5 times

Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 16:40, Sheltem napisał:

> ludzie ja zwarjuje hyba! pszes 3 jusz miesionce bawie sie z tymi lustrami i niemoge ih
pszejsc!
> czy jest na to jakas rada?

Jeśli jeszcze tego nie rozwiązałeś, masz tu kombinację znalezioną na Round Table (nie wiem
czy działa, bo sam z niej nie musiałem korzystać - wystarczyło pomyśleć):

Mirror 1: 33 times
Mirror 2: 1 time
Mirror 3: 34 times
Mirror 4: 5 times

dzienkuje!dzienkuje!dzienkuje! oooh dzienkuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 16:40, Sheltem napisał:

> ludzie ja zwarjuje hyba! pszes 3 jusz miesionce bawie sie z tymi lustrami i niemoge ih
pszejsc!
> czy jest na to jakas rada?

Jeśli jeszcze tego nie rozwiązałeś, masz tu kombinację znalezioną na Round Table (nie wiem
czy działa, bo sam z niej nie musiałem korzystać - wystarczyło pomyśleć):

Mirror 1: 33 times
Mirror 2: 1 time
Mirror 3: 34 times
Mirror 4: 5 time



naprawde dzienki ci oby zadziałało! albowiem w walce jestem dobry ale zato w zagatkah nie! a tak wogle mam pytanie czy to że żaden z członkuw mojej drużyny nie jest lishem czy to żle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 16:01, cedricek napisał:

naprawde dzienki ci oby zadziałało! albowiem w walce jestem dobry ale zato w zagatkah nie!
a tak wogle mam pytanie czy to że żaden z członkuw mojej drużyny nie jest lishem czy to żle?

Grałem troche w MM9 i wiedz że nie potrzebujesz licha. pozatym moim zdaniem lepszym "czarodziejem ofensywnym" jest mag. Ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 17:16, juzio07 napisał:

> naprawde dzienki ci oby zadziałało! albowiem w walce jestem dobry ale zato w zagatkah
nie!
> a tak wogle mam pytanie czy to że żaden z członkuw mojej drużyny nie jest lishem czy
to żle?
>
Grałem troche w MM9 i wiedz że nie potrzebujesz licha. pozatym moim zdaniem lepszym "czarodziejem
ofensywnym" jest mag. Ale to tylko moje zdanie.

dzienki ! hi hi zabawne , wiesz co? w mojej drużynie ładajom magiom 2 osoby:
-puork kapłan
-elf mag
a wiesz kto włada wiencej zaklenciami? pułork kapłan! włada 37 zaklenciami! a mag tylko 3-ma tak sie zastanawiem czy to żle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 16:40, Sheltem napisał:

> ludzie ja zwarjuje hyba! pszes 3 jusz miesionce bawie sie z tymi lustrami i niemoge ih
pszejsc!
> czy jest na to jakas rada?

Jeśli jeszcze tego nie rozwiązałeś, masz tu kombinację znalezioną na Round Table (nie wiem
czy działa, bo sam z niej nie musiałem korzystać - wystarczyło pomyśleć):

Mirror 1: 33 times
Mirror 2: 1 time
Mirror 3: 34 times
Mirror 4: 5 times

Powinno pomóc.



naprawde dzienki ! dzienki tobie jestem teraas w kraju umarłyh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 23:05, Sheltem napisał:

> Owszem... Myślę że i teraz powinni zrobić jakieś przejście między HoMM4 a nowymi grami
:/ a
> może umiejscowić je przed MM6 ;> (przed MM1 nie ma sensu bo wtedy byli tylko starożytni

> ze swoimi płaskimi stacjami badawczymi).
> 3DO zawsze miało chociaż najsłabsze przejście, a tutaj nastąpiło całkowite zerwanie linii...

>
> Oby trzymali ją chociaż w obrębie nowych gier... i oby była fajna.

Po pierwsze NWC - 3DO to tylko wydawca (i jak się okazało dość kiepski).
Po drugie, przed MM6 było H1 i H2, a także kilka części Heroes Chronicles, więc raczej ten
okres jest już zajęty.
Po trzecie:
"Stwierdzili, że nie ma szans wniknąć na tyle głęboko w świat stworzony przez Jona Van Caneghama,
żeby nie popełniać żadnych błędów, czy stwarzać jakieś niejasności."
Jasne, nie mogli posiedzieć z jeden dzień na np. Celestial Heavens i przeczytać dość dokładne
streszczenie poprzednich częsci MM i HoMM? Po prostu im (osobom z Ubisoft) się nie chciało.


czy myslisz że jusz niebendzie wiencej might and magic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 11:32, cedricek napisał:

czy myslisz że jusz niebendzie wiencej might and magic?

Raczej nie jest to prawdopodobne... Przynajmniej nie w najbliżzsym czasie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@cedricek
> czy myslisz że jusz niebendzie wiencej might and magic?

Po pierwsze, zajrzyj do słownika języka polskiego lub pisz najpierw posty w wordzie i dopiero je tu przysyłaj.
Po drugie, wprawdzie na razie nic nie słychać o MM10, ale to nie znaczy, że jej nie bedzie. Nie zabija się kur, znoszących złote jajka (choć po jakości H4 i MM9 można sądzić co innego).
Oprócz tego trwają prace nad fanowską grą MM Tribute - ma być podobna do MM6-8, oczywiście z lepszą grafiką.


@juzio07
>Grałem troche w MM9 i wiedz że nie potrzebujesz licha. pozatym moim zdaniem lepszym "czarodziejem ofensywnym" jest mag. Ale to tylko moje zdanie.

Heretyk ;)
Wprawdzie większość zaklęć ofensywnych zależy od magii żywiołów i magii światła, to jednak zwiększanie magii światła ma niewielki wpływ na siłę czarów. Bardziej zależy on od m. zywiołów, a tą zarówno mag jak i lisz mają na poziomie AM. Poza tym lisz ma ciekawsze czary, przydatne w boju - paraliż oraz dotyk smierci (no i Souldrinker czy Uścisk mroku).
Ale jak sam powiedziałeś, wszystko zależy o tego, co kto lubi - ja wolę kapłana nad maga, zaś lisz jest bezkonkurencyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować