Zaloguj się, aby obserwować  
Cedricek

Might and Magic 8, 9...

396 postów w tym temacie

Bo strzelanie z łuku bardzo się przydaje gdyż, można nawet jeśli nie trafiasz często, troche wroga "uszkodzić" przed walką wręcz. Ja przeszłem tylko 8 (nie jestem jakimś zagożałym fanem tej serii ale ją lubie) i również pierwsze co robiłem to nauka w łukach a potem, przyłączałem smoka (robiłem to zaraz po wypłynięciu z wyspy) i wykonywałem kilka łatwiejszych questów żeby nauczyć go latać (niezbyt szlachetne ale jak gre ułatwia :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik z odpaleniem MandM VII i VIII
Przedtem miałem Win 98 Directx 8 i chodziło bez problemu,
teraz mam Win XP Directx 9c i nie działa (jakieś błedy z gafiką).
Gierka nie rozpoznaje przy istalacji tego Directa,
i nieda się go odinstalować żeby zastąpić go starszym.
A tak chciałem se popykać po tych paru latach.
Może ma ktoś jakieś pomysły jak to odpalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz wersję gier: Mirage czy CDP?
Jeśli CDP to zajrzyj na 4 stronę tego temtu, tam jest podane skąd ściągnąć patche, aby MM chodziły pod WinXP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tu sie glowie nad tym szyfrem z mm9
poukladalem ksiazeczki i masz tu ten szyfr
albo jestem tepy albo za krutko nad tym siedzialem ale poki co nie mam pojecia co z tym zrobic
dajcie jakas mala podpowiedz :] (werscja PL)


z gory przepraszam jesli takie pytanie padlo juz wczesniem nie mialem czasu czytac calego tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze jedno
jak sie zwalnia tych pomocnikow bo zadnego przycisku na to nie ma w klawiszologii
halp plz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 03:10, qrzy napisał:

aha jeszcze jedno
jak sie zwalnia tych pomocnikow bo zadnego przycisku na to nie ma w klawiszologii


Klawisz 5 oraz 6 - i wystarczy z nimi odpowiednio pogadać.

Dnia 16.02.2006 o 03:10, qrzy napisał:

a tu sie glowie nad tym szyfrem z mm9
poukladalem ksiazeczki i masz tu ten szyfr


Jeśli dobrze rozumiem chodzi o Akademię Ta''sar i zadanie z Księgą Zasad
Szyfr nie jest potrzebny - wystarczy nacisnąć wystającą księgę w jednym z pomieszczeń (tym koło tej dwupiętrowej sali z księgami), a otworzy się pokój z poszukiwaną księgą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 08:49, Sheltem napisał:

> aha jeszcze jedno
> jak sie zwalnia tych pomocnikow bo zadnego przycisku na to nie ma w klawiszologii

Klawisz 5 oraz 6 - i wystarczy z nimi odpowiednio pogadać.

> a tu sie glowie nad tym szyfrem z mm9
> poukladalem ksiazeczki i masz tu ten szyfr

Jeśli dobrze rozumiem chodzi o Akademię Ta''sar i zadanie z Księgą Zasad
Szyfr nie jest potrzebny - wystarczy nacisnąć wystającą księgę w jednym z pomieszczeń (tym
koło tej dwupiętrowej sali z księgami), a otworzy się pokój z poszukiwaną księgą.

dzieki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie moze ktos jak tych mniechow pilnujacych thjorad (czy jakos tak) odciagnac lub o ktorej godzinie jest modlitwa lub czy ja musze na dzwonach zagrac okreslona melodie zeby sobie na modlitwy poszli ??

i po co te koniczynki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze jedno
do czego jest to pomieszczenie w ruinach na wyspach(?) popiołów(?) gdzie sa 4 kraniki i woda sie wlewa do pokoju po przekreceniu ktorego kolwiek

i gdzie w zamku dooka jest carna skrzynka (bo tak w poradniku przeczytalem) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktos czy mozna gdzies w sieci znalezc M&M6 freeware ? (szukalem bezskutecznie)
to byla pierwsza czesc z jaka sie zetknalem ale wtedy jeszcze nie wiedzialem o co chodzi i nie przypadla mi do gustu
po przygodach z M&M7,8 i 9 bardzo chcialbym zaglebic sie w swiat szósteczki :] help me plz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 06:26, qrzy napisał:

aha jeszcze jedno
do czego jest to pomieszczenie w ruinach na wyspach(?) popiołów(?) gdzie sa 4 kraniki i woda
sie wlewa do pokoju po przekreceniu ktorego kolwiek


Do niczego? Jest to chyba pułapka - może miała coś robić, ale prawdopodobnie zrezygnowano z tego.

Dnia 18.02.2006 o 06:26, qrzy napisał:

i gdzie w zamku dooka jest carna skrzynka (bo tak w poradniku przeczytalem) ?


Za drzwiami przed którymi jest narysowany pentagram (trzeba po nim odpowiednio przejść - instrukcja jest na jakiejś kartce w wieży). Jeśli mimo wszystko nie chcą sie otworzyć, to znaczy że trzeba to zrobić dopiero przy zadaniu z przedmiotem Zwięczenie Porządku (gdzieś koło konca gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 06:29, qrzy napisał:

wie ktos czy mozna gdzies w sieci znalezc M&M6 freeware ? (szukalem bezskutecznie)
to byla pierwsza czesc z jaka sie zetknalem ale wtedy jeszcze nie wiedzialem o co chodzi i
nie przypadla mi do gustu
po przygodach z M&M7,8 i 9 bardzo chcialbym zaglebic sie w swiat szósteczki :] help me plz
:]


Żadna z części MM (oraz KB i HoMM) nie jest freeware - prawa do nich posiada Ubisoft.
Choć pierwsze 3 części MM (oraz King''s Bounty) są na różnych stronach abandonware i jakoś właściciel praw nie protestuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 10:50, Sheltem napisał:

> i gdzie w zamku dooka jest carna skrzynka (bo tak w poradniku przeczytalem) ?

Za drzwiami przed którymi jest narysowany pentagram (trzeba po nim odpowiednio przejść - instrukcja
jest na jakiejś kartce w wieży). Jeśli mimo wszystko nie chcą sie otworzyć, to znaczy że trzeba
to zrobić dopiero przy zadaniu z przedmiotem Zwięczenie Porządku (gdzieś koło konca gry).


Ups, moja pomyłka, nie przeczytałem dokładnie.
W zamku Dooka są dwie czarne skrzynie - jedna z łukiem potrzebnym do awansu łowcy, a druga z losowym artefaktem. Ta duga jest tuż przy tej pierwszej, tyle tylko, że pod wodą (a że widoczność tam marna, to trochę jej sobie poszukasz).
Aha, jeszcze jedna czarna skrzynak jest w Otchłani Śmierci - na prawie samym jej końcu, przy komnacie gdzie jest korona. Skrzynka znajduje się w jednej z pułapek w podłodze (a raczej w ścianie obok tej pułapki), niestety bez mapy nie powiem gdzie to jest dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oky thx :]
w zamku dooka nie widzialem zadnej wody :] jest tam gdzies tajne przejscie ?? albo jak tam trafic ?

no i co z tymi mnichami z klasztoru lidsfyrne(?) chcialbym zabrac artefakt ale musi byc inny sposob niz pozabijanie ich (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 13:45, qrzy napisał:

oky thx :]
w zamku dooka nie widzialem zadnej wody :] jest tam gdzies tajne przejscie ?? albo jak
tam trafic ?


Gdzieś w koszarach, któraś z tarcz na scianie da się przekręcicć i otwiera tajne przejście do jaskin pod zamkiem. Tylko uważaj, bo nieźle tam pałują :)

Dnia 18.02.2006 o 13:45, qrzy napisał:

no i co z tymi mnichami z klasztoru lidsfyrne(?) chcialbym zabrac artefakt ale musi byc inny
sposob niz pozabijanie ich (chyba)


Pewnie, że jest. Trzeba było trochę pogadać z mnichami.
Ale do rzeczy - musisz się zabawić w kościelnego. Idź do organisty i posłuchaj co on tam gra (BTW jest to melodia z H2), później musisz część utworu "zagrać" na dzwonach (nie jest to zbyt trudne, kilka(set) prób wystarczy), mnisi udadzą się na modlitwę, a ty zdobędziesz młotek bez walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie gadalem z mnichami i z tad to podejrzenie co do zabawy z dzwonnika :]
teraz tylko musze rozkminic jaki kawalek zagrac :]

BTW staram sie przejsc tor tajemnic (by awansowac na łowce) i chyba jakis bug lub cosik innego bo plapki zadnej nie uruchomilem ani w zadna nie wpadlem a koleszka twierdzi inaczej i nie moge tego badziewia zaliczyc :/
rece mi opadaja

pojde zatem teraz po luczek :] (zad. nr 2) i poczekam na rady z tym torem

i jeszcze jedno chce miec lisza wiec ide do skulkila on twierdzi ze pergamin jest w odchlani smierci (czesc 2)
tak sie sklada ze juz go mam ale on swoje od nowa ?? co jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 18:23, qrzy napisał:

BTW staram sie przejsc tor tajemnic (by awansowac na łowce) i chyba jakis bug lub cosik innego
bo plapki zadnej nie uruchomilem ani w zadna nie wpadlem a koleszka twierdzi inaczej i nie
moge tego badziewia zaliczyc :/
rece mi opadaja


Pomocny jest quicksave ;)
A czemu nie zalicza - bo pewnie nie zmieściłeś się w ustalonym czasie. Trzeba przed każdą salą pociągnąć wajchę i dotrzeć do drzwi, zanim czas minie.
Aha, to zadania zostaw sobie do czasu aż będziesz miał duuużo cierpliwości.

Dnia 18.02.2006 o 18:23, qrzy napisał:

i jeszcze jedno chce miec lisza wiec ide do skulkila on twierdzi ze pergamin jest w odchlani
smierci (czesc 2)
tak sie sklada ze juz go mam ale on swoje od nowa ?? co jest ??


Odpowiedź - Yorwick, Laboratorium Lisza - najlepsza "zabawa" w całej grze (w sumie to jest najlepszy, najciekawszy i najtrudniejszy quest promocyjny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować