Zaloguj się, aby obserwować  
MLODY2K6

FUEL - Czyli nowa gra Codemasters (temat ogólny)

817 postów w tym temacie

Jakiś czas temu Internet obiegły pogłoski na temat Fuel – wyścigów, nad którymi od czterech lat pracują ludzie z Asobo Studios. Nazwa jest tajemniczo zbieżna z historycznym już projektem Firetoad Software, na razie jednak nie sposób odnaleźć jakichkolwiek informacji na temat tego podobieństwa. Będąca wydawcą gry firma Codemasters ujawniła natomiast pierwsze konkrety dotyczące produkcji.

Fuel wykorzysta silnik znany z bardzo ciepło przyjętego przez graczy i krytyków Race Driver: GRID, ale charakter rozgrywki będzie całkowicie odmienny. Do lamusa odejdą zamknięte tory i wypucowane bryki, a na ich miejsce wkroczy otwarty świat o rozmiarach sięgających pięciu tysięcy mil kwadratowych. Chociaż sporą swobodę działania zapoczątkowano już za czasów Need for Speed: Underground, a ostatnio doskonale rozwinięto chociażby w Test Drive Unlimited, Fuel zapowiada się na coś zupełnie nowego i wnoszącego do gatunku sporo świeżości – twórcy twierdzą, że szykuje się rewolucja, ale na razie należy to potraktować jako zwykły chwyt marketingowy.

Globalne zmiany klimatyczne odcisnęły swoje piętno na przyrodzie, w związku z czym tereny jakie przyjdzie nam przemierzać w Fuel będą bardzo zróżnicowane. Zwiedzimy rozległe pustynie, wybrzeża oceanu, gęste lasy czy ośnieżone góry. Warto wspomnieć o systemie odpowiedzialnym za dynamiczne zmiany pogody – nie zabraknie burz piaskowych, nawałnic, gradu i całej masy innych efektów niekoniecznie sprzyjających bezpiecznej i komfortowej jeździe. Oczywiście nie zapomniano też o cyklu dnia i nocy. Fuel zaoferuje też rozgrywkę wieloosobową, ale na razie brak szczegółów na ten temat.

Codemasters zamierza wydać Fuel w przyszłym roku na PC, PS3 i Xboxie 360 – nie podano jednak żadnego bliższego terminu. Więcej informacji powinno się pojawić już na dniach z uwagi na fakt, że gra zostanie zaprezentowana na tegorocznych targach Games Convention.

Ponizej pierwszy trailer i zarazem wywiad z tworcami, oczywiscie w HD:

http://www.gametrailers.com/player/38527.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostanę przy marce Motorstorm, ale gra naprawdę zapowiada się wyśmienicie. Te tornada ^^. Ogólnie dużo ciekawych i odkrywczych bajerów. Na razie czekam na Motorstorm 2, ale kto wie... może w Fuel też się zaopatrzę ;)

EDIT: Literówka :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 15:34, PonuryŻniwiarz napisał:

Codmasters sie postarało.Ciekawe jakie beda wymagania.



Takie same jak Operation Flashpoint 2, czyli takie jakie wymagał GRID by można było grać na średnich detalach, chodzi o minimalne, ale do czasu premiery taki sprzęt tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 15:40, Bratek196 napisał:

> Codmasters sie postarało.Ciekawe jakie beda wymagania.


Takie same jak Operation Flashpoint 2, czyli takie jakie wymagał GRID by można było
grać na średnich detalach, chodzi o minimalne, ale do czasu premiery taki sprzęt tani.

A,to spoko.Na moim nowym kompie bedzie chodzilo bardzo dobrze.ciekawe jaka bedzie tego cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem w CDA i oglądałem jakiś trailer to gierka zapowiada się elegancko. Dla mnie to na razie pozycja obowiązkowa w 2009 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 18:41, Coxsik napisał:

Z tego co czytałem w CDA i oglądałem jakiś trailer to gierka zapowiada się elegancko.
Dla mnie to na razie pozycja obowiązkowa w 2009 roku.



noo dla mnie tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 13:10, michciu1 napisał:

> kiedy planowana premiera?? i czy wyda ją w Polsce CODEMASTERS??
w Polsce wydawcą będzie zapewne CD Projekt



ale mi się zdaje ze jednak Codemaster. bo maja własna siedzibę w Polsce, jak EA i ubisoft i tylko CDP zlokalizuje grę tak jak DIRTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakieś newsy http://www.gamespot.com/pc/driving/fuel2009/news.html?sid=6203218

Do dyspozycji gracza będzie 75 pojazdów najprzeróżniejszych rodzajów, jak: motocykle drogowe, crossowe, quady, pickupy, SUVy, muscle cars, monster trucki i ciągniki siodłowe.

Zgodnie ze słowami twórców w grze znajdzie się ponad 100,000 km dróg (dla porównania, TDU ma "zaledwie" 1,600), a sam obszar gry ma mieć wielkość 120x120 km (jedna część mapy w Far Cry 2 ma 5x5). Oczywiście nie będzie żadnych ekranów z napisem "Loading" w czasie gry, jak również zabraknie niewidzialnych ścian mających nas powstrzymać przed eksploracją.

W grze dostępny będzie edytor umożliwiający tworzenie wyścigów składających się z maksymalnie 30 checkpointów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować