Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guillermo del Toro o grach

20 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Guillermo del Toro to meksykański reżyser i scenarzysta filmowy, znany z takich hitów, jak obie części Hellboya czy Labirynt Fauna. To właśnie on weźmie się za ekranizację Hobbita Tolkiena. W wywiadzie dla magazynu Edge del Toro ujawnił co nieco o jednym ze swoich hobby, czyli... grach wideo.

Przeczytaj cały tekst "Guillermo del Toro o grach" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mistrz? Khemm... Wez nie zartuj! To, co zrobil z "Hellboya II" wola o pomste (nomen omen) do nieba. Niestety kiedy zadna skrajnosc nie jest dobra a skrajnosc w jaka wpada Del Toro, czyli epatowanie graficznym artyzmem ponad logike i spojnosc scenariusza powoduje, ze przy jego filmach chce sie po prostu albo rzygac albo spac. Szkoda, ze dali mu do zrobienia "Hobbita" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 11:36, -=grocal=- napisał:

Mistrz? Khemm... Wez nie zartuj! To, co zrobil z "Hellboya II" wola o pomste (nomen omen)
do nieba. Niestety kiedy zadna skrajnosc nie jest dobra a skrajnosc w jaka wpada Del
Toro, czyli epatowanie graficznym artyzmem ponad logike i spojnosc scenariusza powoduje,
ze przy jego filmach chce sie po prostu albo rzygac albo spac. Szkoda, ze dali mu do
zrobienia "Hobbita" :/


"Prawda jest jak d..., każdy ma własną" ;) Ja się lubię zanurzyć w jego wizjach, a przy okazji popatrzeć na porządne kino akcji, jak w przypadku Hellboya właśnie. Piękno wizualne bez głębokiej fabuły też jest dla mnie OK, jeśli ktoś jest dobry w tym co robi, a del Toro dla mnie jest (filmy z fabułą też mu wg mnie wychodzą, jakby ktoś pytał) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Del Toro jest specyficznym reżyserem, innym niż innym. Ale mam nadzieję, że z "Hobbitem" nie będzie eksperymentował. A przypominam sobie, że już kilku aktrów z Trylogii "zaprosił" do swojej produkcji, o ile się nie mylę to odtwórcy Gandalfa czy Golluma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest garść zastrzeżeń, które łatwo odnaleźć w Internecie co do Labiryntu Fauna: propagandowość, mijanie się z prawdą - te przede wszystkim. I chyba najgorsza rzecz, to pewna nieścisłość marketingowa. Nie wiem od ilu lat był ten film, ale znam, widziałem też w kinie mnóstwo rodziców, którzy przyszli z dziećmi, a także młodszej młodzieży. W nagrodę za zapłacony bilet zafundowano im sporo sadyzmu z przekłamaniami.

Podobał mi się Labirynt Fauna i chciałbym by wszyscy, którzy mają inny światopogląd, zawsze robili rzeczy na takim poziomie. Niemniej bezkrytyczne popadanie w achy i echy trąca takiesobiością.

A Hellboyów szczerze polecam. Trzymanie się tego, co w komiksie, bez własnych wtrętów dobrze wróży ekranizacji Hobbita. Oby. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włączam sobie gram.pl a tu wyskakuje mi moj ulubiony reżyser... :D
On jest poprostu świetny i jeszcze na grach sie zna :P
IMHO to jeden z najlepszych jesli i nie najlepszy rezyser tych czasow... Na odpowiedz dam LABIRYNT FAUNA ten film jest.... poprostu...... wspaniały :P
Czekam na hobbita z niecierpliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ja też słyszałem spekulacje na temat tego że w Hobbicie będą aktorzy z Trylogi a co więcej słyszałem pogłoski że Eljah Wood chce zagrać główną rolę w Hobbicie czyli wychodzi na to że samego Hobbita ;D jak dla mnie nadawał by się na to ale ludzie którzy nie czytali książki a oglądali tylko filmy Władcy Pierścieni będą trochę zdezorientowani ponieważ Hobbit to wydarzenia przed no i niby z kąt tam pan Wood ;D A co do reżysera to tak cieszy mnie to że też jest fanem gier video i mam wielką nadzieję że Hobbit okaże się MEGA PRODUKCJĄ!!!

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 11:36, -=grocal=- napisał:

Mistrz? Khemm... Wez nie zartuj! To, co zrobil z "Hellboya II" wola o pomste (nomen omen)
do nieba. Niestety kiedy zadna skrajnosc nie jest dobra a skrajnosc w jaka wpada Del
Toro, czyli epatowanie graficznym artyzmem ponad logike i spojnosc scenariusza powoduje,
ze przy jego filmach chce sie po prostu albo rzygac albo spac. Szkoda, ze dali mu do
zrobienia "Hobbita" :/


zgadzam sie, Hellboy spartolony na calej linii (obie czesci, ale druga totalnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 12:42, EmperorKaligula napisał:

> Mistrz? Khemm... Wez nie zartuj! To, co zrobil z "Hellboya II" wola o pomste (nomen
omen) (...)
> zrobienia "Hobbita" :/

zgadzam sie, Hellboy spartolony na calej linii (obie czesci, ale druga totalnie)


To na swoje wytłumaczenie sympatii do adaptacji Hellboyów powiem tyle, że Uwe Bolla też lubię. Ale ja już taki zboczony widać jestem. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten genialny reżyser zrealizowałby ekranizację jakiejś gry (nie tylko komputerowej), to byłoby wspaniale. Wreszcie film na podstawie gry stałby (wysokim) poziomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukryta pasja reżysera ;) Może inni filmowi mistrzowie również pójdą w jego ślady i zaczną grać w gry? A potem będą robić świetne ekranizacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do tego reżysera, sam chciałem wybrać się na "Labirynt Fauna". Choć ostatecznie nie poszedłem, teraz na pewno wybiorę się na Hellboya. Jednakże i tak mi szkoda i bardzo smutno, że to nie niesamowity i genialny Peter Jackson nie będzie reżyserował Hobbita... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co właściwie widać na zdjęciu ilustrującym newsa? Czy Guillermo to bardzo niski facet, którego Faun z namiętnością w oczach gładzi po odsłoniętym brzuchu...? Przydałoby się powiększenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę, nie spodziewałbym się, że jednym z pasji Toro jest granie ;-)

Mimo wszystko, zadowolony jestem z tego faktu. W dzisiejszych czasach dla co raz większej ilości społeczeństwa jednym z hobby / pasji zostają gry - i to mi się podoba. Wymienione tytuły przez Guillermo del Tor to same najlepsze pozycje. Ciche Wzgórze, zwłaszcza jego pierwsza część jest przez wielu uważana za jednego z najlepszych horrorów w świecie gier. Serie takie jak Resident Evil, czy Devil May Cry podbiły serca graczy na całym świecie, tak więc nie dziwię się, że i Jemu się podobają. ICO i Shadow of Colosus to wyjątkowe i rewelacyjne produkcje - szkoda tylko, że tak słabo docenione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Del Toro? To ten od Sierocińca i Labiryntu F.?Aaaaa...TEN Del Toro,do tego zna się an grach.:>
Fajnie że człowiek takiego pokroju jest "zapalonym" graczem...i ze gry nie wydają mu się "dziecinadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie reżyser to zna się na rzeczy , widać że podobają mu się gry , które są odrobinę pod względem klimatu zbliżone do jego filmów. Najgorsze i jednocześnie trochę dziwne jest to że , gra na podstawie pierwszej części Hellboya okazała się totalnym badziewiem , skoro ten reżyser lubi gry to powinien zdecydowanie lepiej gospodarować licencjami do swoich filmów... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować