Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ponad 20 minut z Fallouta 3 - oficjalne gameplaye

576 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2008 o 13:03, Marco Polo napisał:

>
> > Ale w czym przeszkadza Ci 3D? Gdyby nowy Fallout był w izo i pełnym 3D ale
w kwestii
>
> > mechaniki, prowadzenia fabuły, zadań, dialogów miał dokładnie takie same rozwiązania

>
> > jak w starych to nie byłby już fallotem?
> > A co gdyby ktoś teraz zrobił taki manewr, że przeniósł by 1:1 (oprócz grafiki
rzecz
> jasna)
> > wszystko ze starego Fallouta, łącznie z fabuła do 3D? Kto wie może byłoby to
nawet
> całkiem
> > udane rozwiązanie.
>
> Ja nie mowilem nic ani roazu ze izometyczny zut to idelane ozwiazanie. bez przesady
nie
> ebdziemy sie uwsteczniac. Ale tak jak powiedzialem fani JAgged Alliance dostaja
tego
> czego chcą.. Maja 3D ale taki jak w Silent Storm. Takie powinno byc i tu w ten sposob

> rozwiązane, poniewaz seria fallout to nigdy nie byla ga Fpp/TPP dlatego tez drazni
mnei
> ten widok z 3 osoby zza pleców bohateraz czy tez z pierwszej osoby.
>

Mi właściwie nawet przejście w FPP/TPP by nie przeszkadzało gdyby pozostałe aspekty rozgrywki
byłby odpowiednio do tego zaadoptowane. VATS w nowym F3 jest tylko bajerem, który ma
na celu ... no właśnie.... co? Chyba tylko pokazanie efekciarstwa.


Dokładnie dla efeciarstwa. A dlaczgo... bo corazm niejej ilosci ludzi zalezy na tym co gra ze soba niesie.. fabuł. i inne elementy stanowiace fundamenty dawnych erpegów a coraz bardzej liczy sie nic innego jak. "GRAFA,GRAFA,GRAFA....!!!!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 13:06, Wajsien napisał:

Fabuła tak moze i bedzie.. Ale jak widac na gameplayou tekstu jest tyle co w Medal of
Honor na poczatku mijsi [celowo przesadzam zeby uczulic na to ze jest go o wiele mneij
niz w poprzednich falloutach] , a jak wiadomo kazdy RPG chwalił sie iloscia tekstyu..Morrowind
Baldurs Gate.. wszytskie e tutułu szczyciły sie iloscią zapisnych kartek, a tutaj no
cuż...jak na lekarstwo.
Niestety spoleczenstwo graczy sie stalo leniwe... coraz wiecj ludzi chce zdobywac dosiwadxczenie..
miec coraz silniejsza postac..dlatego do coaz wiekszej ilosci gier sa wpychane elementy
RPG. ale coraz wikszej rzeszy nei chce sie czytac tekstu wec go skracają do minimum..Tak
jak w Falloucie3 tak wiec czy to są ci dawni prawdziwi eRPeGowcy??... juz takichgier
nie zrobią a szkoda..


Nie robią? A Wiedźmin? A nadchodzący Dragon Age? Oj robią... a co do tekstu to niestety mało oj mało tego w dzisiejszych RPG, o ile co do Morrowinda się nie zgodzę - bo tam tekstu było zdecydowanie za dużo w zbyt mało przystępnej formie - klikałeś pytanie, i nagle na ekranie wywalało cały tekst... a taki Planescape Torment, czy Baldurs Gate, tam też było bardzo dużo tekstu (a nie wywala się nagle na ekran cały tekst) ale był dawkowany w mniejszych ilościach przez co czytało się znacznie przyjemniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sposobu przedstawienia rozgrywki to chyba najlepszym przykładem na połączenie izo i TPP zaprezentował ostatnio nasz Wiedźmin. Tak powinno to przynajmniej wyglądać w nowym Falloucie.
Nie odrzucam widoku FPP ale musiałoby to być zrobione z głową, a nie na odczepnego. Nie twierdzę, że jest to niemożliwe nawet jeśli nie potrafię sobie na dzień dzisiejszy tego wyobrazić. Ktoś mądrzejszy ode mnie może mieć doskonały pomysł na taki sposób przedstawienia widoku w tego rodzaju grze. Musiałby oczywiście odpowiednio zaimplementować do niego wszystkie te elementy, które stanowiły o sile Falloutów. Niestety nie są to ludzie z Bethesdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2008 o 13:12, jcraft napisał:

Nie robią? A Wiedźmin? A nadchodzący Dragon Age? Oj robią... a co do tekstu to niestety
mało oj mało tego w dzisiejszych RPG, o ile co do Morrowinda się nie zgodzę - bo tam
tekstu było zdecydowanie za dużo w zbyt mało przystępnej formie - klikałeś pytanie, i
nagle na ekranie wywalało cały tekst... a taki Planescape Torment, czy Baldurs Gate,
tam też było bardzo dużo tekstu (a nie wywala się nagle na ekran cały tekst) ale był
dawkowany w mniejszych ilościach przez co czytało się znacznie przyjemniej.


No wiedźmin mi sie nie podoba:) według mni narobili szumu wokół tej gry i tyle ale ni ebede o tym pisał wroce do tematu.
Przytoczyłem przyklad morrowinda poto zeby wlasnie pokazac jak wielkie roznice są w ilosci tekstu. A co do baldura zgodze się tekst czytało sie przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest gra RPG, czy FPS ?
Bo jeżeli to drugie (w sumie to na to wygląda) to ja wolę Half-Life, Cod, STALKERA, bądź Crysisa.
A fani RPG to niech lepiej zostaną przy Oblivionie, bądź NwN 2, ewentualnie naszym Wiedźminie :) No i będzie jeszcze Dragon Age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi się przypomniało. Grał ktoś w Wizardry 8? Moim zdaniem w tej grze bardzo dobrze pokazane jest jak można połączyć widok FPP z turami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 13:29, Marco Polo napisał:

Teraz mi się przypomniało. Grał ktoś w Wizardry 8? Moim zdaniem w tej grze właśnie bardzo
dobrze pokazane jest jak można połączyć widok FPP z turami.


Tak . grałem 20 minut i czylączyłem XD zagrałemtylko dlatego ze pare ąłdnych lat temu do jakiejs gazety dozucili. Nie fajne według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 13:16, SoundWave napisał:


Tutaj http://www.nma-fallout.com/article.php?id=35764
Jest jasno napisane, dlaczego izo i dlaczego wlasnie izo, dlaczego tury i dlaczego wlasnie
tury i wiele innych rzeczy


Teraz widzę dlaczego Fallout to Fallout, ale w kwestii zagrania w F3 to nic nie zmienia jeśli gra okażę się dobra to i tak zagram :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem fanem Fallouta i uważam, że gra nie będzie aż tak zła. Wiele osób mówi, że gra niema nic wspólnego z poprzednimi Falloutami poza tytułem. Ale chyba nie wspólnego nic widzą, bo nie chcą zobaczyć. Według mnie gra ma dużą szanse być dobrym następcą Fallouta 2. I do tego być dobrym cRPG. Wy patrzycie na system walki i mówicie, że gra nie będzie cRPG, a dla mnie cRPG, to coś więcej niż system walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 13:50, marius1g napisał:

A ja jestem fanem Fallouta i uważam, że gra nie będzie aż tak zła. Wiele osób mówi, że
gra niema nic wspólnego z poprzednimi Falloutami poza tytułem. Ale chyba nie wspólnego
nic widzą, bo nie chcą zobaczyć. Według mnie gra ma dużą szanse być dobrym następcą Fallouta
2. I do tego być dobrym cRPG. Wy patrzycie na system walki i mówicie, że gra nie będzie
cRPG, a dla mnie cRPG, to coś więcej niż system walki.



Nie bluźnij xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie przekonuje mnie ten Fallout 3. Za bardzo mi "śmierdzi" Oblivionem. Po za tym. Widzę że to zwykła strzelanka w post apokaliptycznych klimatach. System namierzania celu. Na krótką metę OK ale wyobrażam sobie jak przy 100 z kolei animacji odstrzelenia głowy może poczuć się gracz. Znudzony? Tak sądzę. Sam świat to przerobiony Oblivion. Puste przestrzenie i co z tego że rozległe. Czuje monotonie i zażenowanie w tym Falloucie 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 13:50, marius1g napisał:

Wy patrzycie na system walki i mówicie, że gra nie będzie
cRPG, a dla mnie cRPG, to coś więcej niż system walki.

Patrzymy na system walki, bo nic innego nie jest pokazywane na trailerach :P
A jak wiadomo, twórcy gry pokazują na filmikach to,co najlepsze.
Owszem, są pokazane jakieś pseudo rozmowy, ale za bardzo to one nie są rozbudowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się F3 nie podoba, ale raczej kupię :) Co da gameplay''ów - za dużo strzelania, mało rozmów (do tego drętwe). Większym RPG-iem od F3 jest STALKER, a Mass Effect jest dla F3 niedoścignionym RPG. Lepiej już nie porównywać F3 do poprzednich Falli i Baldurs Gate''ów, bo można się załamać.

F3 śmierdzi Oblivionem i tyle :) (Do Morrowinda nic nie mam, ale do Obl. już tak)

Jedno jest pewne F3 dzieli graczy jeszcze przed swoją premierą, podobnie jak Red Alert 3 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 13:50, marius1g napisał:

Według mnie gra ma dużą szanse być dobrym następcą Fallouta 2

No jasne, bo przeciez to co pokazali w 100% wypelnia wymagania "bycia Falloutem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze dla fanów jest to, że pokazali gameplay''e z konsolowej wesji gry, której seria ma pecetowe korzenie :/
To nie jest Fallout 3, tylko (nie)klimatyczna gra osadzona w świecie Fallouta. Wszystko zależy od tego, czy Beth zwali wersję pecetową. Konsolowe są mi obojętne (chyba, żeby pierwszy Fallout powstał na konsole i nigdy nie wyszedła na PC) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to taki mod do Oblivona. Grafika zbyt podobna, nawet dźwięki zapożyczyli z TESIV. Ale żeby nawet do dubbingu zatrudnić ludzi z Obliviona!? Nie, według mnie nie postarali się. Mod do Obliviona i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Sam świat to przerobiony Oblivion. Puste przestrzenie i co z tego że rozległe. Czuje monotonie i zażenowanie w tym Falloucie"
Czyli zarzucasz grze, że pustkowia są zbyt puste ?? A Gothicowi 3 pewnie zarzucałeś, że na pustyniach Varantu jest zbyt mało roślinności.

"No jasne, bo przeciez to co pokazali w 100% wypelnia wymagania "bycia Falloutem"."
Ja nie mówię, że gra na pewno będzie godna miana Fallout, ale też nie mówię, że na pewno nie będzie godna. Ostateczny werdykt trzymam do czasu przetestowania gry. Po za tym jakie są te "wymagania"?? Walka turowa, grafika 2D i rzut izometryczny ?? Dla mnie liczy się jeszcze fabuła (nie znamy), dialogi (nie znamy, ale wiemy, że są bardziej rozbudowane niż w Oblivionie), klimat (też nie za bardzo znamy) oraz świat (stare, zniszczone wojną atomową pustkowia, ludzie żyjący w miastach zbudowanych ze złomu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować