Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Procesory kompatybilne z gniazdem AM3 w marcu 2009?

10 postów w tym temacie

a nowe procki AMD miały być kompatybilne z AMD2, czy AMD2+ ;/ no i co ja teraz zrobie jak se kupiłem nową płytkę główna?? ;( no cóż, phentoma udźwignę, ale co bedzie później??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 18:02, mpietrasik napisał:

a nowe procki AMD miały być kompatybilne z AMD2, czy AMD2+ ;/ no i co ja teraz zrobie
jak se kupiłem nową płytkę główna?? ;( no cóż, phentoma udźwignę, ale co bedzie później??


Cóż raz na jakis czas trzeba zmienic podstawke - postep technologiczny. Widac zly moment wybrales na wymiane kompa :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Socket AM3 - gniazdo procesorów firmy AMD, następca AM2 i AM2+. Jego masowa produkcja zacznie się w połowie 2008 r. Ma obsługiwać najnowszy standard pamięci RAM DDR3, który do tego czasu zadomowi się w domowych PC-tach. AMD podaje, iż nowe procesory przeznaczone dla płyt głównych z gniazdem AM3 będą także współpracować z płytami głównymi z gniazdem AM2/AM2+. Nie będzie natomiast możliwe uruchomienie procesora AM2/AM2+ na gnieździe AM3, a to z powodu braku możliwości współpracy z pamięciami DDR3.

http://pl.wikipedia.org/wiki/AM3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD powinno się solidnie wziąć do pracy, bo jak na razie ich procesory do pięt nie dorastają układom Intela. Już od kilku lat nie mogą dorównać swojemu największemu - i jedynemu - konkurentowi. A kiedyś przecież robili takie dobre procesory. Zaś teraz... aż żal o nich mówić. Gorsza wydajność, o wiele mniejsze możliwości podkręcania... Są cały czas w tyle za Intelem. Próbują go gonić, ale na razie niestety bezskutecznie. Miejmy nadzieję, że to się szybko zmieni, bo brak silnej konkurencji nie jest dobry dla klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 23:30, Mr Black napisał:

AMD powinno się solidnie wziąć do pracy, bo jak na razie ich procesory do pięt nie dorastają
układom Intela.


No bo to AMD się opierdziela straaaasznie. No nic zupełnie nie robią nic. :D A przez te tico i seicento, że o maluchach i używanych golfach nie wspomnę, to ludzie już kompletnie nie kupują mercedesów... O! Żeby nie szukać daleko, co ja tu mam pod ręką:

Thoroughbred, Socket A (462) CPUID 6.8.1, 0.13 um, 1583.0 MHz (9.5 x 166.6 MHz), VIA KT600 rev. 80, VIA VT8237 rev. 00, DDR 768 MBytes 200.0 MHz (FSB + 33 MHz)...

;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować