Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_a5a2fe08d9aaea3ac3abed9ed0eed032920f1880850100730bc7baaa3fb91980

Niesprawiedliwosć

28 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2008 o 15:10, kanarek1996 napisał:

Ale dlaczego . Chocby jedna .


Dorosnij, masz 11 lat :p. Nic nie zrobisz, jak masz takich rodzicow. Albo sam idz do sklepu i kup :p i schowaj :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:11, Budep napisał:

> Ale dlaczego . Chocby jedna .

Dorosnij, masz 11 lat :p. Nic nie zrobisz, jak masz takich rodzicow. Albo sam idz do
sklepu i kup :p i schowaj :p

On ma 12 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:11, Budep napisał:

Dorosnij, masz 11 lat :p. Nic nie zrobisz, jak masz takich rodzicow. Albo sam idz do
sklepu i kup :p i schowaj :p

"dorośnij" a "masz 11" lat nie bardzo do siebie pasują... trudno wymagać od jedenastolatka dojrzałego podejścia.

@kanarek - bardzo dobrze, że twoi rodzice sprawdzają, w jakie gry grasz. inna sprawa, że gry czasami są dziwnie klasyfikowane przez odpowiednie organizacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:07, kanarek1996 napisał:

Wytłumaczcie mi jak mam zrobić żeby moi rodzice pozwolili mi kupić
grę powyżej mojego prz4edziełu wiekowego .


Tutaj nie ma co tłumaczyć, uzbrój się w cierpliwość, wszak czas działa na Twoją korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:12, kanarek1996 napisał:

Jest jakis sposób ?

No ba że jest, bierzesz pieniądze, idziesz do jakiegoś żul... człowieka któremu się w życiu nie powiodło i powiedz że chcesz z okazji rozpoczęcia roku kupić sobie grę i w nią pograć, ale zapomniałeś wziąść z domu dowodu i nie chcą Ci sprzedać, mała prowizja dla tamtego pana i masz grę ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:14, szypek26 napisał:

> Dorosnij, masz 11 lat :p. Nic nie zrobisz, jak masz takich rodzicow. Albo sam idz
do
> sklepu i kup :p i schowaj :p
"dorośnij" a "masz 11" lat nie bardzo do siebie pasują... trudno wymagać od jedenastolatka
dojrzałego podejścia.


Chodzilo mi o to, aby poczekal, az bedzie starszy.
Nie rozumiem co moze byc brutalnego/zlego w tonym howku, albo fable czy nawet gothicu. Troche pomiatasz tym mieczem, nie sadze aby to mialo jakis wplyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:12, kanarek1996 napisał:

Jest jakis sposób ?

Tak.Dorosnąć bardzo dobrze że twoi rodzice nie pozwalają Ci kupować gier pokroju Hitmana GTA czy Assasian Creed .Masz dopiero 11 lat więc może zostało tobie przekonać jakoś rodziców.No i gdzie tu niesprawiedliwość?Prawo jest prawem i to gratulacje dla twoich rodziców że przestrzegają oznaczeń wiekowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:14, kanarek1996 napisał:

W pazdzierniku będę miał 12 . Chce se kupic np Tony Hawks america weatland albo fable
, Gothic 3 , Call of duty 4. Duzo , ale od 16 a nie od 18


Fable będzie w nowych CD-Action, może uda Ci się kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:17, kanarek1996 napisał:

Niechce jej chować . Większosc z moich kolegów gra w takie gry i rodzice im pozwalaja
.

Nie bądź dziecinny. Masz rodziców, ktrórzy o ciebie dbają, a ty na nich narzekasz. Jeśli musisz to schowaj gre gdzieś i graj pokryjomuu. Możesz codziennie prosić o grę i może kiedyś się zgodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:07, kanarek1996 napisał:

Posłuchajcie mnie . Wytłumaczcie mi jak mam zrobić żeby moi rodzice pozwolili mi kupić
grę powyżej mojego prz4edziełu wiekowego . Zawsze przed kupnem sprawdzają jaką grę biorę
.

Niesprawiedliwość ? To, że twoi rodzice są nadopiekuńczy o ciebie w najmniejszym szczególe, choćby nawet pegi, co nie zezwala na wiek, tonie od razu niesprawiedliwość. W każdym bądź razie rozumiem, że chciałbyś sobie pograć, ale w końcu nie łatwo jest zaprzeczyć dorosłym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:17, kanarek1996 napisał:

Niechce jej chować . Większosc z moich kolegów gra w takie gry i rodzice im pozwalaja
.


Co do Fable - niedługo (2. września) będzie w CD-Action, a chyba czasopisma rodzice pozwalają ci kupić. Więc jeden problem z głowy :)
A twoim rodzicom należą się gratulacje - prawie nikt nie przestrzega ograniczeń wiekowych, a oni tak.

PS Co prawda bardzo wiele gier ma znaczące ograniczenia wiekowe, ale to nie znaczy, że nie ma tam nic dla ciebie - Beyond Good & Evil, Rayman: Raving Rabbids (i wszytkie pozostałe Raymany) to gry, które można kupić od bodajże 7 lat, a są (moim zdaniem) znacznie lepsze niż te wszystkie CoD''y, Crysisy. Więc wybór nadal masz spory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:17, kanarek1996 napisał:

Niechce jej chować . Większosc z moich kolegów gra w takie gry i rodzice im pozwalaja
.


Eh ludzie, piszecie jak to świetnie, że ma takich rodziców, że o niego dbają i w ogóle... A teraz postawcie się na jego miejscu (szczególnie, że nie chce kupić GTA czy Wiedźmina, tylko Tonego czy Fable), jak wy byście się cieszyli nie mogąc zagrać w takie tytuły.
Pegi jest sprawą dyskusyjną, moim zdaniem powinno się do tego podchodzić z odpowiednim dystansem (oczywiscie nie mówię tutaj o 11 latkach grających w gry gdzie klnął co chwile i mordują niewinnych) ale do dyskusji o tym jest inny temat.
Ja widocznie mam spapranego ojca bo od zawsze pozwalał mi patrzeć jak gra czy to w Diablo czy innego Jedi Knighta, a teraz spokojnie gramy razem, jakoś nie czuję chęci mordowania niewinnych mimo, że z GTA 1 miałem styczność dosć wcześnie.

kanarek1996
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa z rodzicami, tylko bez wkurzania się: "bo inni grają!" bo takie argumenty rzadko działają. Raczej pokaż, że w Tonym chodzi o jeżdżenie na desce, a to, że powiedzą raz ''son of a ****" to lepsze przekleństwa słyszysz na podwórku. Spokojna rozmowa to klucz ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować