Zaloguj się, aby obserwować  
wooles

Age of Empires II (Temat ogólny)

81 postów w tym temacie

No superaśnie ;) w w koncu znalazłem czas na ukończenie kampani. Ostatnie misje sa naprawdę wciągające, a do tego dużo strzelania. Jak dla mnie super... No to teraz trzeba by się zabrac za dodatek :D Juz nie moę się doczekac... yeee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 20:35, Marko Pele napisał:

No superaśnie ;) w w koncu znalazłem czas na ukończenie kampani. Ostatnie misje sa naprawdę
wciągające, a do tego dużo strzelania. Jak dla mnie super... No to teraz trzeba by się zabrac
za dodatek :D Juz nie moę się doczekac... yeee...


Sorki pomyliłem tematy ;/ Moje słowa tyczą sie AGE 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem z Agem 2 (z Supersellera). Podczas gry nie ma muzyki, mimo że jest ona ustawiona na maksymalną głośność (odgłosy i dialogi są). Tym bardziej dziwne, bo muzyka z głównego menu, encyklopedii i wprowadzeń do kampanii działa. W internecie znalazłem informację, iż muzyki nie ma w pirackiej wersji Age of Empires 2, a ja przecież mam oryginalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 19:26, Bimbermistrz napisał:

Mam spory problem z Agem 2 (z Supersellera). Podczas gry nie ma muzyki, mimo że jest ona ustawiona
na maksymalną głośność (odgłosy i dialogi są). Tym bardziej dziwne, bo muzyka z głównego menu,
encyklopedii i wprowadzeń do kampanii działa. W internecie znalazłem informację, iż muzyki
nie ma w pirackiej wersji Age of Empires 2, a ja przecież mam oryginalną.


Musisz mieć płytę w napędzie podczas gry. Widocznie nie przystosowali Age''a 2 do dzisiejszych standardów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 16:07, Bimbermistrz napisał:

Mam płytę w napędzie (bez niej gra nie działa).


Widać Cenega znów się popisała, już kiedyś wydali sagę starych gier, w których nie było muzyki i widocznie historia znów się powtórzyła. Age 2 pierwotnie był wydany na CD, widocznie na DVD coś im się pochrzaniło. Ale zdaje się, że dodali płytę z muzyką, w takim razie może to: odszukaj plik z muzyką do Age 2, skopiuj go na dysk twardy i przed odpaleniem gry zwyczajnie puszczaj muzykę w Media Playerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 20:45, karczmiarz napisał:

Czy aby zagrać w Age of Empires II: The Conquerors potrzebuje Age of Kings?


Tak conquerors to dodatek do AoK bez niego nie ruszysz. A przy okazji gra ktoś w "Ejdża 2" po necie, bo mam już dosyć grania z komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 15:24, Hacket napisał:

> Czy aby zagrać w Age of Empires II: The Conquerors potrzebuje Age of Kings?

Tak conquerors to dodatek do AoK bez niego nie ruszysz. A przy okazji gra ktoś w "Ejdża 2"
po necie, bo mam już dosyć grania z komputerem.

Ja nie gram alew chyba zaczne !!!!!!!!!
Jak nie bede mial co robić !!!!!!
To sobie pogramy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do gry. Mam plyte Age of Empires II, jest ona juz dosc stara. Kiedys gralem w nia na Windowsie 98 bez zadnych problemow. Jednak gdy zaczalem uzywac Windowsa XP (ok. roku 2001) to gry zainstalowac nie moge. Moge sie dowiedziec czy sa jakies wersje na Windowsa XP ?? Bo mysle ze przyczyna lezy w tym ze mam Winde XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Już nie potrzebuje pomocy, okazało się że to jednak wina płytki która ... nie była w nienaruszonym stanie. Kupiłem nową płytkę i znowu gra działa jak powinna działać. Więc nie fatugujcie sie co do tego posta :). Pozdrawiam :PP lece grać :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycja Kolekcjonerska zawierająca Age of Empires 2: The Age of Kings z dodatkiem Conquerors oraz pierwszą częścią Age of Empires i dodatkiem do niego Rise of Rome trafi już w maju do Kolekcji Klasyki w cenie 25 zł. Pierwsza część mało mnie interesuje ponieważ grafika jest mocno niedzisiejsza, a do tego grywalność nie jest zbyt wysoka, co innego część druga to jest dopiero RTS z prawdziwego zdarzenia jak dla mnie gra ma same zalety a grywalność aż wylewa się z monitora, czego chcieć więcej wystarczy trochę poczekać na premierę, kupić i grać do upadłego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 19:33, Sebat1 napisał:

Edycja Kolekcjonerska zawierająca Age of Empires 2: The Age of Kings z dodatkiem
Conquerors oraz pierwszą częścią Age of Empires i dodatkiem do niego Rise
of Rome
trafi już w maju do Kolekcji Klasyki w cenie 25 zł. Pierwsza część mało mnie
interesuje ponieważ grafika jest mocno niedzisiejsza, a do tego grywalność nie jest zbyt
wysoka, co innego część druga to jest dopiero RTS z prawdziwego zdarzenia jak dla mnie
gra ma same zalety a grywalność aż wylewa się z monitora, czego chcieć więcej wystarczy
trochę poczekać na premierę, kupić i grać do upadłego :)

to dobra wiadomosc, dla mnie AoE2:AoK lapie sie do trojki ulubionych RTSow wszechczasow, dodatku Conquerors nigdy nie mialem okazji zobaczyc, chyba specjalnie dla tego dodatku wyloze te 25zl. To byla gra, nie to co AoE3, tfu! Co do jedynki to zgadzam sie, nie ma sensu w nia grac, bo dwojka ma to samo tylko wiecej, lepiej i ladniej. Gra bez wad jednym slowem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2008 o 19:54, dobrakos napisał:

to dobra wiadomosc, dla mnie AoE2:AoK lapie sie do trojki ulubionych RTSow wszechczasow,


Jeśli można spytać, jaka jest Twoje pozostała dwójka z trójki ulubionych ??

Dnia 05.04.2008 o 19:54, dobrakos napisał:

dodatku Conquerors nigdy nie mialem okazji zobaczyc, chyba specjalnie dla tego dodatku
wyloze te 25zl. To byla gra, nie to co AoE3, tfu!


W dodatek też nie miałem przyjemności pogrania, ale grę kupie nie tylko dla dodatku, przede wszystkim dla genialnej podstawki.

Dnia 05.04.2008 o 19:54, dobrakos napisał:

Co do jedynki to zgadzam sie, nie ma
sensu w nia grac, bo dwojka ma to samo tylko wiecej, lepiej i ladniej. Gra bez wad jednym
slowem.


Odpalę jedynkę tylko po to aby sprawdzić jak mocno niedoskonała jest w porównaniu z dwójką, chyba rzadko się zdarza aby pierwsza część tak znaczącą odstawała jakościowo od części drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 21:08, Sebat1 napisał:

Jeśli można spytać, jaka jest Twoje pozostała dwójka z trójki ulubionych ??

Starcraft i Warhammer 40k: Dawn of War, oczywiscie obie gry licze razem z dodatkami

Dnia 05.04.2008 o 21:08, Sebat1 napisał:

W dodatek też nie miałem przyjemności pogrania, ale grę kupie nie tylko dla dodatku,
przede wszystkim dla genialnej podstawki.

ten dodatek jest ponoc fajowy bo dodaje nowe nacje takie jak Hiszpanie i trudne misje do przejscia.

Dnia 05.04.2008 o 21:08, Sebat1 napisał:

Odpalę jedynkę tylko po to aby sprawdzić jak mocno niedoskonała jest w porównaniu z dwójką,
chyba rzadko się zdarza aby pierwsza część tak znaczącą odstawała jakościowo od części
drugiej.

Na czas swojej premiery AoE1 byla super nowatorska gra, pierwsza strategia czasu rzeczywistego, gdzie budowalo sie imperium przechodzac przez rozne epoki rozwoju, ma tamten czas to bylo cos. Pozniej w dwojce doprowadzili pomysl i wykonanie do perfekcji, po AoE2 juz zadna gra tego typu mi sie tak nie spodobala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 23:46, dobrakos napisał:

Starcraft i Warhammer 40k: Dawn of War, oczywiscie obie gry licze razem z dodatkami


Dla mnie trójka najlepszych RTS-ów to StarCraft , Homeworld (oczywiście razem z dodatkami, a w przypadku Homeworld-a także z kontynuacją) oraz świetny Age of Empires II, gra ma u mnie ogromnego plusa ponieważ zazwyczaj gustuje w kosmicznych klimatach, a AoE II okazał się tak dobrą grą w klimatach historycznych.

Dnia 05.04.2008 o 23:46, dobrakos napisał:

ten dodatek jest ponoc fajowy bo dodaje nowe nacje takie jak Hiszpanie i trudne misje
do przejscia.


Bardzo często w dodatkach pojawiają sie nowe nacje, więc nic dziwnego że pojawiły się i w tym przypadku, a misje w dodatku są bardzo trudne czy po prostu trudne ??

Dnia 05.04.2008 o 23:46, dobrakos napisał:

Na czas swojej premiery AoE1 byla super nowatorska gra, pierwsza strategia czasu rzeczywistego,
gdzie budowalo sie imperium przechodzac przez rozne epoki rozwoju, ma tamten czas to
bylo cos. Pozniej w dwojce doprowadzili pomysl i wykonanie do perfekcji, po AoE2 juz
zadna gra tego typu mi sie tak nie spodobala.


Tak jak pierwsze części Myth-a czy C&C były kiedyś przebojami, naturalną koleją rzeczy jest że z czasem musiały przyjść inne lepsze gry i/lub kontynuacje, tak samo jest w przypadku AoE I i AoE II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 16:00, Sebat1 napisał:

Dla mnie trójka najlepszych RTS-ów to StarCraft , Homeworld (oczywiście razem z dodatkami,
a w przypadku Homeworld-a także z kontynuacją) oraz świetny Age of Empires II, gra ma
u mnie ogromnego plusa ponieważ zazwyczaj gustuje w kosmicznych klimatach, a AoE II okazał
się tak dobrą grą w klimatach historycznych.

w Homeworlda nie gralem, musze to kiedys nadrobic!

Dnia 06.04.2008 o 16:00, Sebat1 napisał:

Bardzo często w dodatkach pojawiają sie nowe nacje, więc nic dziwnego że pojawiły się
i w tym przypadku, a misje w dodatku są bardzo trudne czy po prostu trudne ??

tego nie wiem, bede mogl ocenic dopiero jak zagram :)

Dnia 06.04.2008 o 16:00, Sebat1 napisał:

Tak jak pierwsze części Myth-a czy C&C były kiedyś przebojami, naturalną koleją rzeczy
jest że z czasem musiały przyjść inne lepsze gry i/lub kontynuacje, tak samo jest w przypadku
AoE I i AoE II.

Tak, tyle ze w Mytha czy starsze czesci C^C obecnie nie chce sie juz grac, nawet probowalem w zeszlym roku, ale po godzinie dalem sobie spokoj. W AoE2 zagralbym jednak i teraz z przyjemnoscia, mimo ze juz od dawna jest trojka z dodatkami.

Nie wiem czy wiesz, ale na silniku AoE2 zrobiono gre/moda Star Wars Galactic Battlegrounds z dodatkiem Clone Wars. Gra sie identycznie jak w AoE, ale w swiecie SW, jak dla mnie byl to swego czasu miod i orzeszki i do dzis lepszej strategii SW nie widzialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez dobrakos
> w Homeworlda nie gralem, musze to kiedys nadrobic!

Homeworlda naprawdę polecam, po prostu świetna gra, powstało dużo klonów na podstawie tejże gry ale żaden nie dorasta jej do pięt.

> tego nie wiem, bede mogl ocenic dopiero jak zagram :)

Czasem zadziwiam sam siebie, zapomniałem o tym że napisałeś że nie grałeś, a nawet nie zajrzałem kilka postów wyżej aby sobie o tym przypomnieć... x)

> Tak, tyle ze w Mytha czy starsze czesci C^C obecnie nie chce sie juz grac, nawet probowalem
> w zeszlym roku, ale po godzinie dalem sobie spokoj. W AoE2 zagralbym jednak i teraz z
> przyjemnoscia, mimo ze juz od dawna jest trojka z dodatkami.

Sam nie wiem jak to się stało że StarCraft jest chyba najstarszym RTS-em który na multi (i nie tylko) żyje pełnią życia aż po dziś dzień, (prawie) wszystko przed StarCraft-em już przeminęło i tak się złożyło że prawdziwe, nieśmiertelne przeboje przyszły właśnie po nim, m.in. AoE II.

> Nie wiem czy wiesz, ale na silniku AoE2 zrobiono gre/moda Star Wars Galactic Battlegrounds
> z dodatkiem Clone Wars. Gra sie identycznie jak w AoE, ale w swiecie SW, jak dla mnie
> byl to swego czasu miod i orzeszki i do dzis lepszej strategii SW nie widzialem.

Nie zdziwię się jeśli mod ten i dodatek do niego był sprzedawany w sklepach za pełną cenę, słyszałem jedną opinię że mod ten był niezbyt udany więc sam nie wiem co o nim myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować