Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co Sony sądzi o obniżce cen Xboksa 360? Luzik...

69 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2008 o 22:40, Aviolate napisał:

Ahaha: "Wiemy, że PS3 oferuje bardzo wiele - (...) najbardziej zróżnicowany i najlepszy
katalog zbliżających się premier w całym przemyśle." Pewnie PS3 ma bogatszy wybór gier
niż DS, Wii i X360 razem wzięte ;] Z tym argumentem dot. Blue-ray''a też mu się nie powiodło.
W końcu prawdziwą przyszłością jest cyfrowa dystrybucja. Sony, zacznijcie wydawać te
''naprawdę'' zróżnicowane gry a nie kolejne kontynuacje starych serii (ok, FF i MGS są
spoko... ale ile można?). Na obecną chwilę X-kloc ma znacznie lepszą bibliotekę gier.



Nie rozumie zarzutu typu "zacznijcie wydawać te "naprawdę" zróżnicowane gry... A to tak nie jest? PS3 dostaje naprawdę wiele wariacji na temat motoryzacji, platformersów, FPSów, a o grach na PSN nie wspominając ;]

Proszę użytkowników Xboxa, aby pozycję PS3 również szanowali... Naprawdę męczą mnie teksty typu "nie ma gier", "nie ma nowych gier" itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A któż to jest ten Michael Pachter?? Nie każdy przecież zna obsadę wszystkich stanowisk w SONY Computer Entertainment, Microsofcie i Ninny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 07:58, Pershing92 napisał:

I Sony znowu pokazuje gdzie ma klientów :/
"Chcecie, kupicie. Bez łaski."

Chyba lepsza taka strategia niż dresiarska:
"Chesz czy nie, kupuj, bo w pysk." :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jasne Xbox jest o wiele wiele lepszy od PS3. era PS3 nadejdzie za jakies 2-3lata puki co produkcja gier na ta platforme jest ciezka i to bardzo wiec mozemy doswiadczyc wiecej gier na X''a. X jest bardziej przyjazny dla graczy co z tego ze PS3 ma Blu?? przecez to nic takiego fajnego moim zdaniem ja i tak nie ogladam filmow w tym formacie a jak tak to przerobione na format Dvix i dziala tak samo i wygloda.Dla mniwe X jest o wiele wiele lepszy mowie moze za kilka lat PS3 naprawde sie wybije ale puki co to jest lipna konsola za duzo innowacji i za droga a co do MGSa to gra ni jestes wcale taka wspaniala bo gralem wiecej filmikow niz gry taka prawda :) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co wy tak jedziecie po PS3.
Skoro Sony uważa nie trzeba obniżać ceny PS3 to znaczy że się dobrze sprzedaje.

40% wszystkich Xboxów na świecie sprzedało się dla GTA IV. Widać że większość chciała kupić tańszą konsole byle by tylko pograć w tą grę nie myśląc o przyszłości.

A co że więcej gier? Liczą się osiągi konsoli, a nie gry których na PS3 też jest sporo a przecież nie wszystkich na wszystkie stać.

Tak jak już mówiłem liczą się osiągi konsoli, a PS3 jednak potrafi dużo więcej.

Wiem że X wyszedł dużo wcześniej i też potrzebował czasu żeby trochę tytułów się pojawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stronniczy nie stronniczy **** z tym. Poza tym (ale mi się napisało...) nie wiem o co chodzi z tymi argumentami o cenach gier? Jak dotąd zawsze widziałem że gry na PS3 są droższe niż na Xglota i nie tylko na gram.pl ale i w empiku i w konkurencyjnych sklepach. A najśmieszniejsze jest to że ceny różnią się często tylko o 10 zł między czarnulą a krzyżykiem (moim zdaniem wywołane jest to przez Blue ray''a). Czy to naprawdę tak dużo? Jeżeli macie takie argumenty to ja mówię, że cała Polska jest stronnicza na rzecz MS - w końcu ma sie te piraty Visty i XP <lol> to czemu nie i''X''y ? Ale Sony ma rację, tyle tylko że może za dwa lata... a w tedy wyjdzie już nowy Xbox ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"40% wszystkich Xboxów na świecie sprzedało się dla GTA IV. Widać że większość chciała kupić tańszą konsole byle by tylko pograć w tą grę nie myśląc o przyszłości."

LOL, Meykan, po prostu lol!
Wiesz ile sprzedało się 360tek jak na razie? Coś około 19,7 milionów sztuk. Dla zaokrąglenia - 20 mln. I teraz z prostego obliczenia wynikałoby, że w parę miesięcy miałoby się sprzedac 8 mln kloców?! Nie sądzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 10:15, Meykan napisał:

A co że więcej gier? Liczą się osiągi konsoli, a nie gry których na PS3 też jest sporo
a przecież nie wszystkich na wszystkie stać.

Chyba używasz spaczonej definicji pojęcia "konsola"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"40% wszystkich Xboxów na świecie sprzedało się dla GTA IV. Widać że większość chciała kupić tańszą konsole byle by tylko pograć w tą grę nie myśląc o przyszłości."

Ale GTA ma być też na piecyk więc po co kupować z tego powodu konsole lol.

"Tak jak już mówiłem liczą się osiągi konsoli, a PS3 jednak potrafi dużo więcej."

z tym też się nie zgodze na Xskrzynce gry mają więcej efektów i grałem w BF:bad company na psie i na x''o ale lepjej zrobiony wydaje się mi ta wersja na X''O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja poczekam aż ps3 stanieje do ceny na poziomie xboxa i może wtedy się kupi, teraz to jednak za droga, i gry przez ten czas stanieją.. Ale najważniejsza rzecz to i tak kupić telewizor full hd, bo bez niego tak pięknie nie będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 22:40, Darkblades1 napisał:

"Z tym argumentem dot. Blue-ray''a też mu się nie powiodło. W końcu prawdziwą przyszłością
jest cyfrowa dystrybucja." tu masz racje, ale ile czasu bys sciagal (w polskich realiach)
film fullhd ktory zajmuje 25gb? chyba wygodniej jest czasem wyjsc z domu i kupic plyte
i miec wtedy film ZAWSZE pod reka - nawet gdy sie go usunie z dysku. Z cyfrowa dystrybucja
jest jeszcze problem maly - dane moga ulec uszkodzeniu na dysku - wirus, pole magnetyczne,
uszkodzenie mechaniczne itp - przez co przepada nam w wiekszosci wypadkow zakupiony towar.

Nie przesadzaj z polskimi realiami. Jak komus zależy to spokojnie znajdzie 4-6 Mb rurę za mniej niż 100 zł.
I niestety nie da się ukryć, że konsola Sony została stworzona zgodnie z realiami początku dziesięciolecia obecnego wieku. I włąśnie ta krótkowzroczność odbije się im czkawką ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A co że więcej gier? Liczą się osiągi konsoli, a nie gry których na PS3 też jest sporo a przecież nie wszystkich na wszystkie stać."

Rofl. A na kiego wała ci osiągi jeśli nie masz jak, gdzie i do czego ich wykorzystać?

Poza tym konstrukcja PS-a jest tak specyficzna, że ciężej jest tą moc wykorzystać, devi przyzwyczaili się do X-a i dlatego większość gier wypuszczanych na obie maszynki wygląda jednak lepiej na xboxsie.

A poza tym, ta lepsza, tamta lepsza a i tak najlepszy jest dobry blaszak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, M$ trafił jak kulą w płot, niby trafił, bo obniżka cen to dobry rych ale jednak obniżył cenę w nejdnym z najbogaszych krajów świata gdzie dla ludzi takie pieniądze to nadal niska kwota którą mogą poświęcić dla lepszej jakości. Ten chwyt zadziała tylko na rodziców którzy kupią 8 letniemu synowi xkloca po to żeby mieć święty spokój. Jednakże ten kto zna się na rzeczy wie że PS3 jest rozsądniejszym zakupem chociażby rpzez mniejszą awaryjność, czytnik Blu Ray i od pierwszego egzemplarzu wbudowany dysk twardy (w Xklocu to moze być już problemem gdyż gry powinny działać niezależnie czy jest dysk czy nie, a jednak brak dysku utrudnia sprawę). Ostatecznie jeszcze można do zalet dodać pad z czujnikiem ruchu: fajny bajer, dobry do zabawy jak i praktyczny (I proszę tu nie pisać że czujnik ruchu jest "do zabawy a nie do grania" bo w końcu cała konsola jest do zabawy) . M$ próbuje się bronić obniżką cen konsoli jak i gier których także ma sporo, ale jednak trzeba przyznać że ich konsola będzie tylko sezonowa i najszybciej ze wszystkich next genów odpadnie chociażby przez słabe osiągi w porównaniu do PS3 jak i to, że niczym specjalnym się nie wyróżnia jak Wii z czujnikiem ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://pl.youtube.com/watch?v=aFYmrz4XoP0 Macie tu MGS4 na X360

Sony postępuje dość rozmyślnie, gdyż PS3 jest po prostu lepszą konsolą, lepiej wyposażoną itd. Gorzej się na nią programuje więc jest mniej gierek, ale tym co ostatnio wyprawia Sony (Wspomaganie firm tworzących daną grę na PS3 np. Heavy Rain) szybko zaskarbią sobie grono dobrych firm, które po prostu będą robić więcej gierek na ów konsolkę. Takie jest moje zdanie

Ktoś stwierdzi, że jestem fanboyem PS3 jest kretynem i Bóg już go opuścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 11:54, qoobah napisał:

Poza tym konstrukcja PS-a jest tak specyficzna, że ciężej jest tą moc wykorzystać, devi
przyzwyczaili się do X-a i dlatego większość gier wypuszczanych na obie maszynki wygląda
jednak lepiej na xboxsie.

Tu nie ma znaczenia przyzwyczajenie, tylko łatwość programowania na platformie. Xboksowi 360 bliżej do peceta (?) niż konsoli, dlatego łatwo się na niego tworzy gry. Nie sądzę, że ciężej wykorzystać moc konsoli Sony, na razie trudno ją ogarnąć, co choćby sam Kojima przyznał.
I nie wiem skąd twierdzenie, że gry wyglądają lepiej na X360. Niektóre wyglądają lepiej na PS3, niektóre na klocku. Wszystko zależy od przyłożenia się twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega Zaitsev zapomniał dodać, że:

Xbox 360 Arcade (bez dysku twardego - karty pamięci ROX! - witamy w roku 2001) – 199.99 USD
Xbox 360 Pro (60GB HDD) – 299,99 USD
Xbox 360 Elite (120GB HDD) - 399,99 USD

Dysk 20GB (Sic!) do Xboxa kosztuje 99 USD (120GB - 179 USD).
XBox Live! Gold na rok kosztuje 59.99 USD.

Czyli prawdziwy koszt Xboxa 360 Arcade, który możnaby porównać z ceną PS3 (już pomijając bluraya) wynosi 360 USD (+60 dolarów każdego roku).

Marketing jednak potrawi ludziom zrobić wodę z centralnego narządu myślowego.

Dla wyjaśnienia dodam:

- dysk w PS3 można wymieniać bez utraty gwarancji na praktycznie każdy (2.5 cala SATA) na rynku. Ja za 99 USD (230zł) kupiłem 320GB Samsunga M5 (+ mam dodatkowo przenośną 40-tkę wyjętą z konsoli ;).
- usługa sieciowa / PSN jest darmowa

Ale jak to się mówi - każdy kupuje to co go interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować