Zaloguj się, aby obserwować  
szypek26

STALKER: Cień Czarnobyla/Czyste Niebo - temat ogólny

359 postów w tym temacie

Wiecie może, czemu w grze spadła mi drastycznie prędkość działania? Rok temu zainstalowałem Clear Sky, i działało generalnie OK, ale jakoś się tak zdarzyło, że nie ukończyłem. Ostatnio naszła mnie ochota na powrót do tej gry. Dziś ją zainstalowałem i zainstalowałem ostatniego patcha. Jednakże, na każdych ustawieniach (nawet minimum) gra tak niemiłosiernie tnie, że jedyne co to chce mi się kliknąć uninstall...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a pytanie z gatunku "dziwnych"... w jakis sposób znajdować artefakty w Clear Sky? Bo mam ten detektor, on tylko popiskuje, a artefaktów nihuhu nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 19:38, Marcin08 napisał:

a pytanie z gatunku "dziwnych"... w jakis sposób znajdować artefakty w Clear Sky? Bo
mam ten detektor, on tylko popiskuje, a artefaktów nihuhu nie widać...


Pójdź na północny-zachód do takiego starego mostu na Bagnach i tam w takiej jakby grocie pod tym mostem jest ukryty najlepszy detektor artefaktów.Wskazuję Ci od razu idealne położenie fanta.Ukryty jest on na lewo pod takim materacem.Sori,że bez spoilera,ale to może się przydać każdemu,bo po kiego grzyba się ludzie mają męczyć z takim złomem na początku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam parę pytań na temat S:CB Jestem gdzieś na początku gry, oto pytania:
1. Gdzie znajdę artefakt o swojskiej nazwie "kotlet"? (potrzebne do misji)
2. Kiedy mogę się spodziewać znalezienia jakiejś lepszej(celniejszej) broni niż AKM?
3. - | | - Zbroi niż kurtka?
4. Czy anomalie znikają?
5. Czy artefakty powstają w anomaliach w czasie rzeczywistym (losowo) czy jest to zależne od czegoś? (zadanie/pora dnia itp.)
6. Czy można się jakoś przespać żeby nie musieć wałęsać się w nocy?
7. Czy są na początku jakieś postacie kluczowe, które nie mogą zginąć?

Chwilowo to chyba wszystko. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 15:16, KuroNeko napisał:

1. Gdzie znajdę artefakt o swojskiej nazwie "kotlet"? (potrzebne do misji)

Artefakty pojawiają się losowo ale kotleta najszybciej powinieneś znaleźć na Wysypisku lub w jego okolicach. Ewentualnie w okolicach Agropromu.

Dnia 11.12.2009 o 15:16, KuroNeko napisał:

2. Kiedy mogę się spodziewać znalezienia jakiejś lepszej(celniejszej) broni niż AKM?

Zabijaj innych stalkerów jak mają lepszą broń, handluj, może coś ciekawego znajdziesz. Najszybciej to powinieneś trafić na Obokana lub cosik podobnego w Agropromie, jak dołączysz do niego celownik optyczny to masz całkiem dobrą giwerę na początkowym etapie gry.

Dnia 11.12.2009 o 15:16, KuroNeko napisał:

3. - | | - Zbroi niż kurtka?

Szukaj ich, po prostu szukaj, jest ich sporo rozsianych po całej Zonie, wcale nie trzeba ich kupować.

Dnia 11.12.2009 o 15:16, KuroNeko napisał:

4. Czy anomalie znikają?

Różnie bywa, raz są, raz znikają, raz przemieszczają się. Trudno to jednoznacznie określić.

Dnia 11.12.2009 o 15:16, KuroNeko napisał:

5. Czy artefakty powstają w anomaliach w czasie rzeczywistym (losowo) czy jest to zależne
od czegoś? (zadanie/pora dnia itp.)

jw

Dnia 11.12.2009 o 15:16, KuroNeko napisał:

6. Czy można się jakoś przespać żeby nie musieć wałęsać się w nocy?

Jeśli grasz BEZ modów to nie da się.

Dnia 11.12.2009 o 15:16, KuroNeko napisał:

7. Czy są na początku jakieś postacie kluczowe, które nie mogą zginąć?

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 15:23, Tyler_D napisał:

> 1. Gdzie znajdę artefakt o swojskiej nazwie "kotlet"? (potrzebne do misji)
Artefakty pojawiają się losowo ale kotleta najszybciej powinieneś znaleźć na Wysypisku
lub w jego okolicach. Ewentualnie w okolicach Agropromu.
> 2. Kiedy mogę się spodziewać znalezienia jakiejś lepszej(celniejszej) broni niż
AKM?
Zabijaj innych stalkerów jak mają lepszą broń, handluj, może coś ciekawego znajdziesz.
Najszybciej to powinieneś trafić na Obokana lub cosik podobnego w Agropromie, jak dołączysz
do niego celownik optyczny to masz całkiem dobrą giwerę na początkowym etapie gry.
> 3. - | | - Zbroi niż kurtka?
Szukaj ich, po prostu szukaj, jest ich sporo rozsianych po całej Zonie, wcale nie trzeba
ich kupować.
> 4. Czy anomalie znikają?
Różnie bywa, raz są, raz znikają, raz przemieszczają się. Trudno to jednoznacznie określić.
> 5. Czy artefakty powstają w anomaliach w czasie rzeczywistym (losowo) czy jest to
zależne
> od czegoś? (zadanie/pora dnia itp.)
jw
> 6. Czy można się jakoś przespać żeby nie musieć wałęsać się w nocy?
Jeśli grasz BEZ modów to nie da się.
> 7. Czy są na początku jakieś postacie kluczowe, które nie mogą zginąć?
Nie.



A jak się nazywa mod, który by umożliwił mi spanie? (dziwię, się, że nie jest to możliwe bez nich O_O) I czy działa on na polskiej wersji gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 15:26, KuroNeko napisał:

A jak się nazywa mod, który by umożliwił mi spanie? (dziwię, się, że nie jest to możliwe
bez nich O_O) I czy działa on na polskiej wersji gry?

Na stalker.filefront.com poszukaj sobie czegoś w stylu "sleeping bag mod" czy coś w podobie. Ewentualnie możesz się szarpnąć na OL 2.2 [ Oblivion Lost 2.2 ] ale to już bardzo zaawansowany i zmieniający dość mocno rozgrywkę mod w którego lepiej imo się zacząć bawić po ukończeniu gry. Nie dość że zmienia grę, dodaje nowe możliwości upgrade''u broni, nowe stworzenia, zwarcia w Zonie, pojazdy i wiele wiele innych. Tyle że jeśli chcesz się bawić w mody to musisz zacząć grę całkowicie od nowa - save''y będą się z nimi gryzły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/cut/

Niestety ten mod ze śpiworem mi nie działa ;/ Wkleiłem folder gamedata do głównego folderu gry, zmieniłem co trzeba w plikach i kiedy włączam grę, to pierwsza włącza mi się reklama ASUS (a powinna być THQ) i gra się od razu wyłącza. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Jestem w dolinie mroku, obóz bandytów w "niedokończonym budynku". Uratowałem już Stalkera z Powinności ale nie mogę znaleźć połowy klucza którą rzekomo ma Dzik. Zabiłem go, jednak on go nie ma. Przetrząsnąłem większość szafek w jego pobliżu i tu jest problem. nie mogę otworzyć tej hmm... komody(?) obok oszklonej szafki i metalowej skrzynki. Rozwaliłem zamek, wyświetla się, że mogę otworzyć ale jak wciskam F to ona się nie otwiera, ale wyświetla się, że teraz mogę ją zamknąć. Tak samo mam z biurkiem który jest w poprzednim pokoju :( Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee, dude, zauważ że on pytał o Czyste Niebo, a nie SoC''a do którego Twoje odpowiedzi pasują. Bo w CS jest całkowicie inaczej w wielu kwestiach :P Chociażby spanie - jest, żadnych modów nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 11:26, Outlander-pro napisał:

Eee, dude, zauważ że on pytał o Czyste Niebo, a nie SoC''a do którego Twoje odpowiedzi
pasują. Bo w CS jest całkowicie inaczej w wielu kwestiach :P Chociażby spanie - jest,
żadnych modów nie trzeba.

Mylisz się. ja się pytałem właśnie o SoC...
CB -> Cień Czarnobyla (literówkę wcześniej walnąłem i nie zauważyłem))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2009 o 11:33, KuroNeko napisał:

Mylisz się. ja się pytałem właśnie o SoC...


To pisz dobre skróty ...
>Witam, mam parę pytań na temat S:CB Jestem gdzieś na początku gry, oto pytania:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jest moze taki mod co poprawia calos gry od podszewki?
tzn.
-koniec z 3 questami na krzyż powtarzajacymi sie all over again i zapylaniem po calej zonie by dostac w nagode kielbase
-koniec ze znikaniem przeciwnikow i magicznym respawnem bog wie gdzie i kiedy
-koniec z ogolnym respawnem przeciwnikow(w jednym miejscu ulozylem kupke z 200 typa, ot taki mialem fun, co 5 min respawnowali sie w jednej budowli)
-koniec z pociskami przelatujacymi przez sciany
-koniec z npcami ktorzy wypychaja cie na linie ognia
-moj ulubiony to ten gdy pociski przeciwnika przelatuja przez drut kolczasty ale twoje sie od niego odbijaja!! od powietrza... roflmao

dobra... ogolnie razacych bledow nie pozwalajach cieszyc sie ta gra jest kilka tysiecy... wyszedl moze jakis patch jak np do obliviona zajmujacy po kilka giga i zmieniajacy w grze wszystko? jeszcze nigdy tak zle nie ulokowalem pieniedzy jak w Stalker...jak ktos chce oddam za bezcen ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 11:26, Outlander-pro napisał:

Bo w CS jest całkowicie inaczej w wielu kwestiach :P Chociażby spanie - jest,
żadnych modów nie trzeba.

Spanie jest w CS? :) Chyba Ci się pomyliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 15:28, Black_Druid napisał:

-koniec z pociskami przelatujacymi przez sciany

Ty jesteś niepoważny? Pocisk z AK potrafi przebić szynę kolejową lub grubą, betonową ścianę... Że o snajperkach z amunicja AP nie wspomnę ;)
jak dla mnie to sporym minusem jest to, że komputerowi przeciwnicy mają WH :D
No i fakt, że wycięte zostało od groma rzeczy :/
Na szczęście powstają mody, które przywracają to, co studio usunęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 21:30, Black_Druid napisał:

> O ktorym STALKERZE piszesz, Cieniu Czarnobyla cz Czystym Niebie?

Cieniu Czarnobyla...

Więc zagraj w moda Oblivion Lost 2.2 . Tam nie ma tych błędow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować