Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Star Wars: The Force Unleashed PC

521 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2009 o 16:09, Pernia napisał:

> Skoro na takim kompie miałeś tylko 20
> fps w GTA IVA, to trochę dziwne, bo kumplowi na kompie podobnym do mojego chodziło
w
> około 30 fps, z rozdziałką chyba 1024x768. Może masz system zaśmiecony?
eee, o czym ty teraz mówisz? No jasne, że on będzie miał więcej klatek w GTA, skoro ma
lepszy sprzęt od mojego, prawda?

Ta, 9500 GT lepszy od 8800 Ultra.

W ogóle zdecyduj się - GTA IV chodzi Ci płynnie, czy nie? Bo już nie wiem o co Ci chodzi.

Dnia 30.12.2009 o 16:09, Pernia napisał:

> Nie mówię, że gra jest świetnie zoptymalizowana, ale skoro na swoim kompie gram
całkiem
> płynnie w 720p, to uważam, że nie jest źle.
jest BEZNADZIEJNIE zoptymalizowana, co podkreślają ludzie na zagranicznych forach. Na
sprzęcie, który potrzebujesz do uruchomienia SW:TFU w 1280x1024 bez tej ''super jakości''
czy co to jest, odpalisz Modern Warfare 2, ze wszystkimi bajerami, w full hd, w 125 fpsach,
albo nawet więcej. Takie małe porównanie.

Tak, ale w MW 2 prawie w ogóle nie ma silnika fizycznego, a sam silnik graficzny jest stary, a i jakoś grafiki nie powala. W TFU masz Euphorię, Havoka i DMM, a do tego jeszcze zwykły engine graficzny. Porównywanie jakiejkolwiek gry do MW2 nie ma sensu, gdyż po prostu technologia w niej użyta nie powala, w przeciwieństwie do TFU.

Spróbuj wepchnąć te wszystkie bajery, co masz w TFU i zoptymalizować tak, żeby gra się nie zacinała w FULL HD MAX ALL i w ogóle, bo widzę, że tylko takie ustawienia by Cię zadowoliły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę zwykły, zielony kryształ do miecza? Jestem już na Imperialnym Raxus Prime i jak dotąd z zielonych znalazłem tylko ten skompresowany. A mi zależy na tym zwykłym ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hohoho, panie, jak uważasz, ze w MW2 jest grafika słaba, to grałeś chyba w jakąś ruską podróbkę z bazaru. Silnik jest TEORETYCZNIE stary, praktycznie jest CAŁKOWICIE NOWYM SILNIKIEM, MAJĄCYM ZE STARYM TYLKO WSPÓLNĄ NAZWĘ. Co Do GTAIV - tak, chodzi mi płynnie. Jak już tak ubóstwiasz to TFU, to tak, co do tych bajerów... Havok, kiedy go zaczęto używać? No, dośc dawno temu, nie skomentuje tego argumentu. Euphoria? Uzyta w GTAIV, i działa BARDZO, BARDZO DOBRZE ( silnik graficzny może już nie, ale same elementy od euphorii już tak ). DMM - akurat nie miałem przyjemności spotkać. Tu fizyka jest dobra? To popatrz pan na Crysisa. I co? I TFU może się schować tylko i wyłącznie, patrz, CryEngine 2, silnik który w nazwie ma mniej bajerów niż ten od TFU, a jest lepiej zoptymalizowany i ma pięciokrotnie większe możliwosci niż to gówno, które jest w nowych Star Warsach. Dalej chcesz się kłócić, a ja mam ci pokazywać dobitnie, że ta konwersja jest gówniana, a silnik można sobie o kant ... ?
edit:
>Ta, 9500 GT lepszy od 8800 Ultra.
?? mówiłem że mam GF 7600 GT, więc WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 21:40, Pernia napisał:

hohoho, panie, jak uważasz, ze w MW2 jest grafika słaba, to grałeś chyba w jakąś ruską
podróbkę z bazaru. Silnik jest TEORETYCZNIE stary, praktycznie jest CAŁKOWICIE NOWYM
SILNIKIEM, MAJĄCYM ZE STARYM TYLKO WSPÓLNĄ NAZWĘ.

Taaak, taak, zupełnie nowy i zupełnie przez przypadek ma tę samą nazwę, mnóstwo cech podobnych z poprzedniej gry, ale to dalej ZUPEŁNIE NOWY SILNIK. OK. COD MW 2 ma super fizykę, ekstra grafikę i MNÓSTWO usprawnień pod względem MW 4... TFU nie ma dużych wymagań przez grafikę, a przez fizykę. Powiedz mi, jak dużo fizyki jest w MW2? ...

Dnia 30.12.2009 o 21:40, Pernia napisał:

Jak już tak ubóstwiasz to TFU, to tak, co do tych bajerów... Havok, kiedy go zaczęto
używać? No, dośc dawno temu, nie skomentuje tego argumentu. Euphoria? Uzyta w GTAIV,
i działa BARDZO, BARDZO DOBRZE ( silnik graficzny może już nie, ale same elementy od
euphorii już tak ). DMM - akurat nie miałem przyjemności spotkać. Tu fizyka jest dobra?
To popatrz pan na Crysisa. I co? I TFU może się schować tylko i wyłącznie, patrz, CryEngine
2, silnik który w nazwie ma mniej bajerów niż ten od TFU, a jest lepiej zoptymalizowany
i ma pięciokrotnie większe możliwosci niż to gówno, które jest w nowych Star Warsach.
Dalej chcesz się kłócić, a ja mam ci pokazywać dobitnie, że ta konwersja jest gówniana,
a silnik można sobie o kant ... ?

CryEngine to jest silnik graficzny, a w TFU wydaje mi się, że to nie silnik graficzny robi za takie wymagania, więc z czym Ty tu wyjeżdżasz? Przecież fizyka z Crysisa jest dosyć podobna do tej z HL2, no może oprócz paru drobiazgów.

Dnia 30.12.2009 o 21:40, Pernia napisał:

?? mówiłem że mam GF 7600 GT, więc WTF?

Najpierw 7600 GT, potem mówiłeś coś w swoich postach o 8800 Ultra, zdecyduj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 22:32, mikim napisał:

Taaak, taak, zupełnie nowy i zupełnie przez przypadek ma tę samą nazwę, mnóstwo cech
podobnych z poprzedniej gry, ale to dalej ZUPEŁNIE NOWY SILNIK. OK. COD MW 2 ma super
fizykę, ekstra grafikę i MNÓSTWO usprawnień pod względem MW 4... TFU nie ma dużych wymagań
przez grafikę, a przez fizykę. Powiedz mi, jak dużo fizyki jest w MW2? ...

O lol. Nie potrafisz czytać, i nie znasz się na rzeczy. Z jakiej poprzedniej gry? O czym ty majaczysz? Silnik na którym pracuje MW2, to silnik używany w QUAKE''Ach, strasznie stary, lecz całkowicie przebudowany( na potrzeby CODa4, owszem, 90% prac to były prace nad zmodyfikowaniem silnika). Napisałem że fizyki mw2 może i nie ma specjalniej, ale nadrabia to grafiką. PS, jest taka gra jak MW4? nie znam.

Dnia 30.12.2009 o 22:32, mikim napisał:

CryEngine to jest silnik graficzny, a w TFU wydaje mi się, że to nie silnik graficzny
robi za takie wymagania, więc z czym Ty tu wyjeżdżasz? Przecież fizyka z Crysisa jest
dosyć podobna do tej z HL2, no może oprócz paru drobiazgów.

xDD. A to co robi za te wymagania? Chłopie, nie kompromituj się bardziej. Silnik nie jest w żadnym stopniu zoptymalizowany, przez niego gra ma kosmiczne wymagania, i nie da sie grać. Jeżeli byłoby tak jak ty mówisz, świat byłby piękny, bo optymalizację dałoby się naprawić w patchach. Ale się nie da, przykro mi. Jeszcze chcesz wyjechać z jakimś ciekawym argumentem, bo dawno się tyle nie naśmiałem? I jak, do jasnej cholery, mówisz że fizyka w hl2 JEST PRAWIE TA SAMA CO W CRYSISIE? Od kiedy w HL2 można burzyć domy, rozwalać drzewa, i robić tym podobne rzeczy?! Chory jesteś? Co brałeś? Widziałeś to cudo w DX10? Nie. Swoje Star Warsy kochane i mit o dobrej optymalizacji wsadz sobie między internetowe bajki, jak i również to, że to nie Engine powoduje to, że ta gra tak słabo działa.

Dnia 30.12.2009 o 22:32, mikim napisał:

> ?? mówiłem że mam GF 7600 GT, więc WTF?
Najpierw 7600 GT, potem mówiłeś coś w swoich postach o 8800 Ultra, zdecyduj się.

Do tego nie potrafisz czytać ( wspominałem to już? ). Napisałem że mam 7600 GT, a że wymagania gry to 8800. Już rozumiesz?


Żeby pokazać ci to dobitnie - TFU mający twój kochany, najlepszy silnik graficzny, z super mega bajerami w postaci Havoka ( użyty w Skokach Narciarskich 2003, a ty to uwazasz za imba technologie, swoją drogą - musze to gdzieś wkleić, bo przy tym naśmiałem się najbardziej ) i innych bajerów, nie może się równać, z prostym ( dla ciebie ) i niczym nie znaczącym ( dla ciebie ) silnikiem CryEngine2, który na głowe bije ten z TFU, razem z tymi bajerami. Łapiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 23:22, Pernia napisał:


> Taaak, taak, zupełnie nowy i zupełnie przez przypadek ma tę samą nazwę, mnóstwo
cech
O lol. Nie potrafisz czytać, i nie znasz się na rzeczy. Z jakiej poprzedniej gry? O czym
ty majaczysz? Silnik na którym pracuje MW2, to silnik używany w QUAKE''Ach, strasznie
stary, lecz całkowicie przebudowany( na potrzeby CODa4, owszem, 90% prac to były prace
nad zmodyfikowaniem silnika). Napisałem że fizyki mw2 może i nie ma specjalniej, ale
nadrabia to grafiką. PS, jest taka gra jak MW4? nie znam.

Chodzi mi oczywiście o CoDa 4, małe przejęzyczenie. I silnik MW2 to silnik na bazie silnika używanego w Quake''ach, a to różnica.

Chodziło mi o to, że naprawdę bardzo zmodyfikowano silnik IW od czasu CoDa 4, ma teraz mega grafikę i wygląda niesamowicie... Ta...

Dnia 30.12.2009 o 23:22, Pernia napisał:

xDD. A to co robi za te wymagania? Chłopie, nie kompromituj się bardziej. Silnik nie
jest w żadnym stopniu zoptymalizowany, przez niego gra ma kosmiczne wymagania, i nie
da sie grać. Jeżeli byłoby tak jak ty mówisz, świat byłby piękny, bo optymalizację dałoby
się naprawić w patchach. Ale się nie da, przykro mi. Jeszcze chcesz wyjechać z jakimś
ciekawym argumentem, bo dawno się tyle nie naśmiałem? I jak, do jasnej cholery, mówisz
że grafika w HL2 jest podobna do tej z CryEngine? Chociaz.. tak, CryEngine 1 ( Far Cry)
może podobna... a jak mówisz o CryEngine2... Chory jesteś? Co brałeś? Widziałeś to cudo
w DX10? Nie. Swoje Star Warsy kochane i mit o dobrej optymalizacji wsadz sobie między
internetowe bajki, jak i również to, że to nie Engine powoduje to, że ta gra tak słabo
działa.

Kompromitować? Przed kim niby? Jeśli uważasz, że przed kimś się tu kompromituję, to się grubo mylisz. To tylko forum internetowe, a Ty to za bardzo bierzesz do siebie ;).

Nie da się? :D To czemu patch 1.1 podobno tak świetnie poprawia płynność gry? :)

LOL. Kto tu nie umie czytać. Mówiłem o fizyce z HL2 i Crysisa, nie o GRAFICE...

Dnia 30.12.2009 o 23:22, Pernia napisał:

Do tego nie potrafisz czytać ( wspominałem to już? ). Napisałem że mam 7600 GT, a że
wymagania gry to 8800. Już rozumiesz?

Żeby pokazać ci to dobitnie - TFU mający twój kochany, najlepszy silnik graficzny, z
super mega bajerami w postaci Havoka ( użyty w Skokach Narciarskich 2003, a ty to uwazasz
za imba technologie, swoją drogą - musze to gdzieś wkleić, bo przy tym naśmiałem się
najbardziej ) i innych bajerów, nie może się równać, z prostym ( dla ciebie ) i niczym
nie znaczącym ( dla ciebie ) silnikiem CryEngine2, który na głowe bije ten z TFU, razem
z tymi bajerami. Łapiesz?

Omg, zrozum wreszcie, że nie o silnik graficzny się w przypadku TFU rozchodzi... Może i karta graficzna też ma jakiś wpływ, ale zrozum, że przez zastosowane technologie procesor musi być dobry. Ile można do Ciebie gadać, że nie chodzi o SILNIK GRAFICZNY, a o FIZYCZNY. A ten z Crysisa nie jest specjalnie świetny...

Spodziewasz się cudów w nowych grach po 7600 GT i Pentium 4, litości...

Ja kompa kupowałem prawie rok temu i nie narzekam. Ty po 3-4 letnich częściach oczekujesz, że każda nowa gra będie Ci dobrze chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 23:30, mikim napisał:

Chodzi mi oczywiście o CoDa 4, małe przejęzyczenie. I silnik MW2 to silnik na bazie silnika
używanego w Quake''ach, a to różnica.

Chodziło mi o to, że naprawdę bardzo zmodyfikowano silnik IW od czasu CoDa 4, ma teraz
mega grafikę i wygląda niesamowicie... Ta...

nie mówiłem o tym, że od CoDa4 ulepszyli. Tylko, tadam tadam, LEPIEJ GO ZOPTYMALIZOWALI ( obce słowo dla panów z Aspyr, OPTYMALIZACJA ).

Dnia 30.12.2009 o 23:30, mikim napisał:

Kompromitować? Przed kim niby?

chociażby przedemną, i przed innymi, którzy chociaż trochę znają się na rzeczy, i będą to czytać.:)

Dnia 30.12.2009 o 23:30, mikim napisał:


Nie da się? :D To czemu patch 1.1 podobno tak świetnie poprawia płynność gry? :)

8 fps miałem na patchu, więc tak, poprawia jak chu...
ja u góry widzę
>I jak, do jasnej cholery, mówisz że fizyka w hl2 JEST PRAWIE TA SAMA CO W CRYSISIE? Od kiedy w HL2
>można burzyć domy, rozwalać drzewa, i robić tym podobne rzeczy?!
a nie
>I jak, do jasnej cholery, mówisz

Dnia 30.12.2009 o 23:30, mikim napisał:

że grafika w HL2 jest podobna do tej z CryEngine? Chociaz.. tak, CryEngine 1 ( Far Cry)
może podobna...

pomyłkę odrazu zauważyłem ( tekst mi się zlał) i dałem modyfikację. Nie wiem czemu na starą wersję odpowiadałeś, czy tak ci wygodniej, czy jak..

Dnia 30.12.2009 o 23:30, mikim napisał:

Omg, zrozum wreszcie, że nie o silnik graficzny się w przypadku TFU rozchodzi... Może
i karta graficzna też ma jakiś wpływ, ale zrozum, że przez zastosowane technologie procesor
musi być dobry. Ile można do Ciebie gadać, że nie chodzi o SILNIK GRAFICZNY, a o FIZYCZNY.
A ten z Crysisa nie jest specjalnie świetny...

Spodziewasz się cudów w nowych grach po 7600 GT i Pentium 4, litości...

Ja koma kupowałem prawie rok temu i nie narzekm. Ty po 3-4 letnich częściach oczekujesz,
że każda nowa gra będie Ci dobrze chodzić?

loool looool looool. Ty, jesteś coraz lepszy. Nie słyszałem jeszcze nigdy, żeby producenci kupowali od siebie silniki FIZYCZNE... ale graficzne już tak... chyba nawet wiem czemu. Bo coś takiego jak silnik FIZYCZNY nie istnieje? Nazwa ''Silnik Graficzny'' jest zwyczajowa, bo silnik ten odpowiada za wszystko, co się dzieje wokół. Wliczając w to fizykę. Więc, przykro mi, ale kolejna twoja teza runęła w gruzach - to SILNIK GRAFICZNY JEST NIEZOPTYMALIZOWANY, i zabugowany. I już wszystko pasuje.
Co do mojego sprzętu... tak, wiem że nie jest za nowy, ale pozwala uruchomić każdą grę oprócz SW:TFU. Dziwne?
Edit: jak fizyka w crysisie jest średnia to ja jestem Jezus Chrystus z tybetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 23:40, Pernia napisał:

Co do mojego sprzętu... tak, wiem że nie jest za nowy, ale pozwala uruchomić każdą
grę oprócz SW:TFU. Dziwne?


Mnie to nie dziwi masz za słaby procesor o karcie nie wspominając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 23:40, Pernia napisał:

nie mówiłem o tym, że od CoDa4 ulepszyli. Tylko, tadam tadam, LEPIEJ GO ZOPTYMALIZOWALI
( obce słowo dla panów z Aspyr, OPTYMALIZACJA ).

I ma fizykę jak TFU?

Dnia 30.12.2009 o 23:40, Pernia napisał:


> Kompromitować? Przed kim niby?
chociażby przedemną, i przed innymi, którzy chociaż trochę znają się na rzeczy, i będą
to czytać.:)

Jedyną osobą zagrożoną kompromitacją w tej dyskusji jesteś Ty :).

Dnia 30.12.2009 o 23:40, Pernia napisał:

>
> Nie da się? :D To czemu patch 1.1 podobno tak świetnie poprawia płynność gry? :)

8 fps miałem na patchu, więc tak, poprawia jak chu...

Wystarczy poczytać zagraniczne fora. A mówiłeś, że nie da się naprawić optymalizacji patchem :(.

Dnia 30.12.2009 o 23:40, Pernia napisał:

ja u góry widzę
>I jak, do jasnej cholery, mówisz że fizyka w hl2 JEST PRAWIE TA SAMA CO W CRYSISIE?
Od kiedy w HL2
>można burzyć domy, rozwalać drzewa, i robić tym podobne rzeczy?!

W HLu wystarczy zrobić mapkę, zbudować dom z odpowiednich elementów i tyle. Przewracanie drzew - rewoucja w fizyce.

Dnia 30.12.2009 o 23:40, Pernia napisał:

>I jak, do jasnej cholery, mówisz
> że grafika w HL2 jest podobna do tej z CryEngine? Chociaz.. tak, CryEngine 1 ( Far
Cry)
> może podobna...
pomyłkę odrazu zauważyłem ( tekst mi się zlał) i dałem modyfikację. Nie wiem czemu na
starą wersję odpowiadałeś, czy tak ci wygodniej, czy jak..

Odpsywałem na posta, zanim zmodyfikowałeś i nie odświeżyłem, tyle.

Dnia 30.12.2009 o 23:40, Pernia napisał:


> Omg, zrozum wreszcie, że nie o silnik graficzny się w przypadku TFU rozchodzi...
Może
> i karta graficzna też ma jakiś wpływ, ale zrozum, że przez zastosowane technologie
procesor

Dnia 30.12.2009 o 23:40, Pernia napisał:

loool looool looool. Ty, jesteś coraz lepszy. Nie słyszałem jeszcze nigdy, żeby producenci
kupowali od siebie silniki FIZYCZNE... ale graficzne już tak... chyba nawet wiem czemu.
Bo coś takiego jak silnik FIZYCZNY nie istnieje? Nazwa ''Silnik Graficzny'' jest zwyczajowa,
bo silnik ten odpowiada za wszystko, co się dzieje wokół. Wliczając w to fizykę. Więc,
przykro mi, ale kolejna twoja teza runęła w gruzach - to SILNIK GRAFICZNY JEST NIEZOPTYMALIZOWANY,
i zabugowany. I już wszystko pasuje.
Co do mojego sprzętu... tak, wiem że nie jest za nowy, ale pozwala uruchomić każdą
grę oprócz SW:TFU. Dziwne?

O raaaaaaany :D. Silnik fizyczny nie istnieje, a silnik graficzny odpowiada za fizykę? xDDDDDDD HAHAHAHAHAHAHAHA

http://en.wikipedia.org/wiki/Physics_engine
http://en.wikipedia.org/wiki/Game_engine

xdDDDDDDD i kto tu się kompromituje :D.

Powtarzam: czego oczekujesz po 3-4 letnich częściach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 23:22, Pernia napisał:

>

>

Bzdury gadasz. Da się grać. wystarczy wymagania spełniać. Nikt inny jakoś tu nie narzeka, że się grać nie da. u mnie gra trzyma stałe 30 FPS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2009 o 23:54, mikim napisał:

Wystarczy poczytać zagraniczne fora. A mówiłeś, że nie da się naprawić optymalizacji
patchem :(.

Bo się nie da - czekam na patcha od Aspyr, który zniesie frame limitera, i który zniesie SENSOWNIE wymagania. Shit, chyba się nie doczekam.

Dnia 30.12.2009 o 23:54, mikim napisał:

W HLu wystarczy zrobić mapkę, zbudować dom z odpowiednich elementów i tyle. Przewracanie
drzew - rewoucja w fizyce.

Jak za dom uważasz 3 deski na sobie, to fakt, fizyka w HL2 jest taka jak w Crysisie, też budynki niszczyc mozna.

Dnia 30.12.2009 o 23:54, mikim napisał:

Odpsywałem na posta, zanim zmodyfikowałeś i nie odświeżyłem, tyle.

ok. ;)

Dnia 30.12.2009 o 23:54, mikim napisał:

/ciach bo za długie :P



po raz drugi nie zrozumiałeś o czym pisałem. Wskaż mi prosze, nazwę jakiegoś silnika fizycznego, używanego w grach... no, dawaj. Z tego co ja wiem, to w takim Crysisie, za fizykę odpowiada CryEngine2, w HL2 Source... bo silniki mają że tak to określę ''podkategorię''... nie chce mi się rozpisywać dalej.
Edit: Tak żeby ci pokazać, że nie prawię bzdur - z twoich własnych linków, "The core functionality typically provided by a game engine includes a rendering engine (“renderer”) for 2D or 3D graphics, a physics engine[...]"

Dnia 30.12.2009 o 23:54, mikim napisał:

Powtarzam: czego oczekujesz po 3-4 letnich częściach? :)

Gry na minimalnych detalach, skoro w CoDzie4 ( 2 letnim) wyciągam 125 klatek w 1280x1024 i średnich detalach?

@Ecko09
Ależ ja nie zaprzeczam, że się nie da ;). Próbuję tylko wam uświadomić, że Aspyr zrąbało sprawę z optymalizacją, bo gra nie jest zoptymalizowana W ŻADNYM STOPNIU, a do tego jest wybitnie skonsolowiona... masz 30 fps i ci nie skacze, bo gra ma locka na 30.
Ja tym postem kłótnie kończę, bo nie chce mi się już dalej odpisywać, i chcę sobie pograć. Szczęśliwców którym ta gra działa pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post post postem, ale musiałem coś dodać, a nie mogłem posta zmodyfikować bo okienko zostawało białe i nic się nie działo :/

Dnia 30.12.2009 o 23:54, mikim napisał:

I ma fizykę jak TFU?

a jaką fizykę ma TFU? Sam napisałeś, że łamanie drzewek to nic, a tu się też ŁAMIĄ Drzewka, ewentualnie coś się przeniesie. Co tu jest imba?
I jeszcze literówka się wkradła - zamiast ''zniesie'' miało być ''wniesie'' :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 01:06, Pernia napisał:

po raz drugi nie zrozumiałeś o czym pisałem. Wskaż mi prosze, nazwę jakiegoś silnika
fizycznego, używanego w grach... no, dawaj. Z tego co ja wiem, to w takim Crysisie, za
fizykę odpowiada CryEngine2, w HL2 Source... bo silniki mają że tak to określę ''podkategorię''...
nie chce mi się rozpisywać dalej.

Wybacz że się wtrącę ale wystarczy wziąć pierwszy z brzegu czyli np. Havok ( i to on odpowiada za fizykę w Half-Life 2 a nie Source), PhysX czy użyty w Penumbrze - Newton Game Dynamics

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 01:06, Pernia napisał:

po raz drugi nie zrozumiałeś o czym pisałem. Wskaż mi prosze, nazwę jakiegoś silnika
fizycznego, używanego w grach... no, dawaj. Z tego co ja wiem, to w takim Crysisie, za
fizykę odpowiada CryEngine2, w HL2 Source... bo silniki mają że tak to określę ''podkategorię''...
nie chce mi się rozpisywać dalej.


To ty nie rozumiesz, o czym piszesz, i się po prostu nie znasz... Masz dwie nazwy: Havok (chyba najpopularniejszy), Karma (stary w sumie już).

Dnia 31.12.2009 o 01:06, Pernia napisał:

Gry na minimalnych detalach, skoro w CoDzie4 ( 2 letnim) wyciągam 125 klatek w 1280x1024
i średnich detalach?


Taaaa? A ja miałem 7600GS i chodziło tylko w średnio-niskich, do tego cięło się przy większej rozróbie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 10:34, Wrukos napisał:

Czy na takim procesorze gra będzie działała płynnie?
http://www.tryton.com.pl/cennik_towar.php?idtow=22219&stat=165&tab=1

Nie jesteśmy wróżkami. Sam procesor nie odpowiada za płynność gry, dużo większą rolę odgrywa karta graficzna. Wymień resztę sprzętu i wtedy można coś na ten temat powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 01:06, Pernia napisał:

Bo się nie da - czekam na patcha od Aspyr, który zniesie frame limitera, i który zniesie
SENSOWNIE wymagania. Shit, chyba się nie doczekam.

Jak się nie da? Na zagranicznych forach po patchu 1.1 gra stawała się płynna, ale według Ciebie dalej OPTYMALIZACJI POPRAWIĆ SIĘ PATCHEM NIE DA, OK.

Dnia 31.12.2009 o 01:06, Pernia napisał:

> W HLu wystarczy zrobić mapkę, zbudować dom z odpowiednich elementów i tyle. Przewracanie

> drzew - rewoucja w fizyce.
Jak za dom uważasz 3 deski na sobie, to fakt, fizyka w HL2 jest taka jak w Crysisie,
też budynki niszczyc mozna.

Rany, przecież nie mówię o takim czymś, widać, jak znasz tę grę :). Dla Ciebie Crysis to mega wypas gra bo Ci chodzi, LOL. Wychodzi na to, że nie znasz w ogóle HLa, a Crysisa uważasz za najlepszą grę, bo ma taką "wypasioną" fizykę. W Bad Company sobie zagraj, jak szukasz niesamowitego rozwalania budynków.

Dnia 31.12.2009 o 01:06, Pernia napisał:



po raz drugi nie zrozumiałeś o czym pisałem. Wskaż mi prosze, nazwę jakiegoś silnika
fizycznego, używanego w grach... no, dawaj. Z tego co ja wiem, to w takim Crysisie, za
fizykę odpowiada CryEngine2, w HL2 Source... bo silniki mają że tak to określę ''podkategorię''...

HL2 Havok, podobnie jak w Max Payne 2 i Painkiller :D. W Unreal Tournament 3, Batman: Arkham Asylum PhysX. Trials HD, Free Realms - Bullet Engine.

Rany, człowieku, SILNIK FIZYCZNY NIE ISTNIEJE? LOL

A co do tego z linków - a co, silnik fizyczny ma być dołączony do gry osobno? :D Tu chodzi o połączenie tego, sam nie wiesz co czytasz.

Dnia 31.12.2009 o 01:06, Pernia napisał:

> Powtarzam: czego oczekujesz po 3-4 letnich częściach? :)
Gry na minimalnych detalach, skoro w CoDzie4 ( 2 letnim) wyciągam 125 klatek w 1280x1024
i średnich detalach?

Omg, CoD 4 jak sam napisałeś ma 2 lata, KUP NOWY KOMPUTER a nie żal się na grę... Jak Ci wymagania nie pasują to nikt Ci nie każe kupować, a potem się żalić jaka ta gra i twórcy są źli.

Wymagania MINIMALNE to C2D 2,4 GHz / Athlon X2 5200+, 2 GB RAM i Radeon HD2600 lub Geforce 8600, a Ty kupujesz grę mając Pentium 4 i 7600GT i zaczynasz się żalić, jaka to gra zła, FAIL.

@Wrukos: Ja mam E5300 i gra się bardzo przyjemnie :). Zależy jeszcze, jaką masz kartę grafiki :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 12:40, mikim napisał:

Jak się nie da? Na zagranicznych forach po patchu 1.1 gra stawała się płynna, ale według
Ciebie dalej OPTYMALIZACJI POPRAWIĆ SIĘ PATCHEM NIE DA, OK.

lalala, srututu, +5 fps !!! IMBA PLYNNOSC <33333333333

Dnia 31.12.2009 o 12:40, mikim napisał:

Rany, przecież nie mówię o takim czymś, widać, jak znasz tę grę :). Dla Ciebie Crysis
to mega wypas gra bo Ci chodzi, LOL. Wychodzi na to, że nie znasz w ogóle HLa, a Crysisa
uważasz za najlepszą grę, bo ma taką "wypasioną" fizykę. W Bad Company sobie zagraj,
jak szukasz niesamowitego rozwalania budynków.

''Z odpowiednich materiałów'' ;). Właśnie chciałem dopisać, że może poczekamy z dyskusją te 4 miesiące, do premiery BF:BC2, który będzie miał te same wymagania ( mozluiwe ze nawet nizsze) a oferował będzie 30x więcej.

Dnia 31.12.2009 o 12:40, mikim napisał:

Rany, człowieku, SILNIK FIZYCZNY NIE ISTNIEJE? LOL

meh. Nie umiesz czytac, i pokazujesz to po raz trzeci. Gdzie ja napisałem że silnik fizyczny nie istnieje? Te wszystkie Havoki, PhysiXy ( nvidii to akurat jest, tylko i wyłącznie) to ... ''dodatki'', które wpływają na fizykę, ale nie mają BEZPOŚREDNIEGO POŁĄĆZENIA Z SILNIKIEM GRY, KTÓRY ODPOWIADA JEDNOCZESNIE ZA FIZYKĘ, GRAFIKĘ, ITD ( SILNIK GRAFICZNY TO SIĘ ZWIE, ZWYCZAJOWO). Dla przykładu - Batmana można było odpalić bez PhysiXa, co znaczy, że nie ingeruje on bezpośrednio w kod gry, wiesz? Nie ingeruje w silnik. Tu nie można nawet tego wyłączyć ( port z konsoli ftw ), a sam silnik NIE JEST ZOPTYMALIZOWANY.

Dnia 31.12.2009 o 12:40, mikim napisał:

A co do tego z linków - a co, silnik fizyczny ma być dołączony do gry osobno? :D

Ty nie wiesz. xD
Napisałem ci, że osobnych silników graficznych tworzonych do samego enginu gry NIE MA POPROSTU, I NIE BĘDZIE, BO FIZYKA JEST ZINTEGROWANA W SILNIK GRAFICZNY. ODPOWIADA ON ZA WSZYSTKO, A W JEGO SKŁAD WCHODZI FIZYKA, GRAFIKA, I NIE WIADOMO CO JESZCZE. Teraz rozumiesz, czy mam ci to rozłożyć jeszcze bardziej!?!?!?

Dnia 31.12.2009 o 12:40, mikim napisał:

Wymagania MINIMALNE to C2D 2,4 GHz / Athlon X2 5200+, 2 GB RAM i Radeon HD2600 lub Geforce
8600, a Ty kupujesz grę mając Pentium 4 i 7600GT i zaczynasz się żalić, jaka to gra zła,
FAIL.

A w necie C2D 2,4 ghz ( SICK, GTAIV 1,8 ghz [E6300], ktory ma dużo lepszą fizykę,... a Crysis, który poprostu miażdzy... dupy w tych sprawach, jeszcze niższe...:) ), 2 GB ram, i HD3870/8800. Pozatym, jak na pudelku masz hd2600/8600, to znak że panowie z aspyru nie zoptyamlizowali dla GFów kart, bo HD2600=7600 GT, a 7600 jest nawet miejscami lepszy i szybszy, co pokazały Testy. Pogódź się z tym, że ta gra jest najbardziej skopaną konwersją ever ;(.
P.S Kupowanie Pentium Dual-Core to debilizm, ale kk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować