Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo – graficzna rewolucja!

28 postów w tym temacie

CD Projekt

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo w znacznym stopniu różni się od Cienia Czarnobyla pod względem wizualnym. Chociaż obie gry dzieli niewielka różnica czasowa, to w ciągu roku twórcy gry, GSC Game World, dokonali wielu poprawek w autorskim silniku X-Ray Engine. Dodano nie tylko obsługę Direct X10, ale poprawiono przede wszystkim oświetlenie lokacji.

Przeczytaj cały tekst "S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo – graficzna rewolucja!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 15:42, DoMiNo1992 napisał:

no tu bym zaprzeczał, w stosunku do Cienia Czarnobyla praktycznie NIC się nie zmieniło...
Crysis to to nie jest... :p

nie wiem czy ty nie widziałeś Cienia Czarnobyla czy Czystego Nieba ale tu nie da się nie zauważyć różnicy... zmiany względem pierwszego Stalkera są naprawdę duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 15:45, przemcio256 napisał:

nie wiem czy ty nie widziałeś Cienia Czarnobyla czy Czystego Nieba ale tu nie da się
nie zauważyć różnicy... zmiany względem pierwszego Stalkera są naprawdę duże


Ale nie jest to jakaś mega-super-hiper rewolucja... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ten wlew od CDP ;/ Sic! Graficzna rewolucja ? Względem czego ? pierwszego Stalkera ? to ciężko by było nie zrobić :/ Panowie nie róbcie larum z czegoś co powinno być standardem po tym jak pokazały się UT Engine 3 czy Cry Engine. Diuna też namiesza a wy larum bo poprawiono dynamiczne oświetlenie w stalkerze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Nie zapominajmy jeszcze o błędach, które baaaaardzo znacząco uniemilają czas spędzony z grą, czekamy na patcha, a później dopiero się możecie chwalić! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mogliby dodawać do tej propagandy adnotację: "Dla wielu z was gra będzie działała stabilnie z grafiką na poziomie directx 8 - pozdrawiamy, Twórcy Stalkera".

Kiedy w końcu CDP raczy wydać ten przeklęty polski patch? Co dzień sprawdzam i co dzień się upewniam, że mają polskich odbiorców głęboko w ( Y )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 15:42, DoMiNo1992 napisał:

no tu bym zaprzeczał, w stosunku do Cienia Czarnobyla praktycznie NIC się nie zmieniło...
Crysis to to nie jest... :p


Crysis jest doskonałym przykładem gdzie powalająca grafika powala również fabułę na samo dno.

Natomiast grafika Stalkera tworzy wspaniały klimat, który cieszy pomimo bugów (przynajmniej niektórych :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika - to była pierwsza zmiana, jaka rzuciła mi się w oczy po odpaleniu Czystego Nieba. Gra wygląda o niebo lepiej, niż Cień Czarnobyla. Nie miałam okazji przetestować jej w DX10, ponieważ nie mam Visty, ale wnioskując z obrazków, wygląda naprawdę bardzo ładnie (choć jakiejś kolosalnej różnicy między Czystym Niebem w wersji z DX9 a DX10 nie można dostrzec). Trzeba przyznać, że twórcy się postarali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 19:05, Neysha napisał:

Grafika - to była pierwsza zmiana, jaka rzuciła mi się w oczy po odpaleniu Czystego Nieba.
Gra wygląda o niebo lepiej, niż Cień Czarnobyla. Nie miałam okazji przetestować jej w
DX10, ponieważ nie mam Visty, ale wnioskując z obrazków, wygląda naprawdę bardzo ładnie
(choć jakiejś kolosalnej różnicy między Czystym Niebem w wersji z DX9 a DX10 nie można
dostrzec). Trzeba przyznać, że twórcy się postarali.



Można ... ;] Mokre powierzchnie i wolumetryczny (czy jakoś tak) dym. Grafa jest lepsza niż w Soc ... i to dość sporo.Gram w to i w to na max detalach przy rozdzielczości 1400x900 i jak dla mnie jest dość duża różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie ma co gadać, jeszcze niedawno jak grałem w SoC, a teraz jak odpaliłem CS - to grafika jest znacznie lepsza, to widać, i to już na pierwszy rzut oka jest lepiej, znacznie lepiej, - owszem nie jest to jakaś rewolucja czy nawet Crysis, ale względem SoC, gdzie nie było przecież źle, to grafa jest znacznie lepsza.
Oczywiście to względem grafy, bo klimat Stalkerka a Crysisa to nawet nie ma co porównywać, ale to już inna bajka.

Inna sprawa, to te pierońskie bugi... krew przez nie człowieka zalewa.. i ten oczywiście wieczny pulpit....

CDP - kiedy będzie patch ??? Gra kupiona i leży, leży bo nie ma tego chole*nego patcha.., ja wiem że to trochu trwa, ale czemu tak długo???
CDP - polscy gracze kupili grę i czekają na patcha, po którym normalnie będzie dało się grać...
Co mnie obchodzi, że premiera była dość wcześnie 5 września, skoro i tak nie mogę cieszyć się grą choć mamy 5 -6 dni po premierze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ze grafika jest dobra i lepsza niz w poprzedniuku nei oznacza rewolucji :// do rewolucji to jej DALEEEEEKO.
samozwańczy rewolucjonisci :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 15:42, DoMiNo1992 napisał:

no tu bym zaprzeczał, w stosunku do Cienia Czarnobyla praktycznie NIC się nie zmieniło...
Crysis to to nie jest... :p

Widocznie nie widziałeś SoC, skoro nie widzisz różnic. Różnice są ogromne. No i już po tytule widać, że to nie Crysis, co raczej dobrze wpłynęło na klimat gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszna ta informacja prasowa - zważywszy, że recenzja STALKERA zamieszczona w dodatku do "Dziennika" jest dla mnie równie cenna jak test olejów silnikowych w "Pani Domu". Opińja "CD-Action" już dawno przestała się dla mnie liczyć - choćby dlatego, że są monopolistą - a to jest zawsze korupcjogenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo – graficzna rewolucja!"

O jezu, coż za brednie. Ja bym to nazwał tak "S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo – optymalizacyjna porażka!"
Ja nie zawuażyłem żądnej rewolucji, a nawet powiem więcej, wygląda gorzej i chodzi gorzej niż SoC.

Prosze popatrzyć, poniżej daje linki. Tak dla porównania...

S.T.A.L.K.E.R CN v1.5.03 PL
http://img300.imageshack.us/img300/2052/sspiotr091108103320escasl9.jpg

Tak to wygląda, pomimo ustawienia wszystkich opcji oraz pasków na najniższe nadal nie da się grać bo tnie niemiłosiernie, ide ide i nagle krkhhh 5 sekund pozniej znow ide i zajazd na trzy, w niektorych miejscach plynnie, zas gdy zrestartuje gre i zaczne od tego samego miejsca wszystko chodzi plynnie. Dodam również że na samym początku przygody w bazie czystego nieba, mogłem spokojnie włączyć fdl i srednie ustawienia, dopiero jak zaszedłem dużo dalej gra zaczęła mi stawiać warunki "zmniejsz detale bo przytne jeszcze bardziej!" i tak zszedłem z ustawieniami az do absolutnego minimum. Gdzie grafika nie jest rewolucyjna, a wrecz gorzej niż soc który chodził mi płynnie na wysokich. Dla przykładu podam swój screen z cienia czarnobyla.
Panowie z GSC oraz cdp, prosimy o optymalizacyjnego patcha, bo te 5% to jest średnia, a nam chdozi o pełne 5% lub też nawet więcej ;)

S.T.A.L.K.E.R SoC v1.0004
http://img300.imageshack.us/img300/4222/stalkersocxs3.jpg

Moze mi poturbować linki(rozdzielić), w takim wypadku prosze je złączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetne screeny, naprawdę. Gdybym chciał udowadniać swoje racje lepszych bym nie wybrał.

Może zajrzyj do wątku o CSie i zobacz jakie screeny dają ludzie, którzy faktycznie w tę grę w ogóle zagrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście dodano wiele poprawek w autorskim x-ray engine ale to właśnie przez niego mnie wywala z gry bo posiada błąd, jak pogram bez kłopotów to pochwalę graficznie produkt jak na razie wstrzymam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Melchah, nie rozumiem, skoro nie widzisz różnicy to musisz być ślepy. Zresztą linki są najmniej ważne, grunt że gra chodzi jak pijana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować