Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zalecane wymagania sprzętowe GTA 4 już znane!

334 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2008 o 17:41, D_1 napisał:

konsole są fajne.
ale jeśli tą samą grafikę masz na kompie + funkcjonalność myszy i klawiatury to konsola
wymięka...
nie wspominając już o tym, że do kompa można podłączyć marny 50 calowy telewizor czy
nawet projektor... i też usiąść w FOTELU

Taka sama grafa na kompie? No w wersji PC będzie wyższa rozdzielczość, dalszy zasięg widzenia i lepsze tekstury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, czyli chyba bedzie tak jak z GTA3 (bo SA i VC mialy ten sam silnik), czyli nikomu nie pojdzie plynnie. :) No coz, "wiekszosc" nie czeka nerwowo na premiere bo gre skonczyla, chyba ze mowimy o polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takk właśnie PCety rządzą ;D jeżeli chodzi o wymagania, te tutaj moim zdaniem są jako rozsądne i kupno nowego sprzętu z pewnością sie przyda coniektórym :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już przestańcie się tak podniecać tym, że gra będzie zajmować około 18 GB wolnego miejsca. Patrząc na dzisiejsze komputery to żadna wielka liczba - bo te wasze zrzędzenia wyglądają tak, jakbyście mieli dyski twarde o pojemności 40 GB. Przecież do dzisiejszych PieCów służących do grania wkłada się dyski o pojemności większej niż 300 GB(przykładowa liczba) tak więc takie 18 GB to nic wielkiego. I nie jest to pierwsza gra(patrzcie posty wyżej), która pochłania tyle wolnego miejsca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 19:40, Valium napisał:

Hah, czyli chyba bedzie tak jak z GTA3 (bo SA i VC mialy ten sam silnik), czyli nikomu
nie pojdzie plynnie. :) No coz, "wiekszosc" nie czeka nerwowo na premiere bo gre skonczyla,
chyba ze mowimy o polsce.



no jasne, nikt nie czeka na gta IV PC. Pare tylko zacofanych ludzi z POlski. Reszta świata ma w diupie premiere tej gry na PC. Zastanow sie zanim cos napiszesz snobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wersja PC nie wniesie nic nowego z konsolowych edycji bo i tak jest świetna w porównaniu do poprzedniczek a sukcesu nie odniesie bo każdy grał w nią na konsoli a przynajmniej widział
18 GB to chyba z marginesem 5GB a teraz każdy ma w PC min 300 GB ja jestem chomiczkiem i posiadam dyski 3x 500 GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania zdążą się jeszcze ze dwa razy zmienić lub doprecyzować i znów przeżyjemy falę postów "czy mi pujdzie?\a mi pujdzie!".
(tak, ortografia celowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 20:33, JEZIORO napisał:

/.../ a teraz każdy ma w PC min 300 GB /.../


Ja na przykład mam 120 GB i mi spokojnie wystarcza. Nie wiem co bym zrobił z 1,5 TB pamięci. I tak mam teraz zajetą około połowę, no może 3/4, dysku.
A co do GTA. Grałem we wszystkie części, ale przez niewielki okres czasu. Może się skuszę, ale jeżeli już to na Xboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 19:57, fiorellademon napisał:

no jasne, nikt nie czeka na gta IV PC. Pare tylko zacofanych ludzi z POlski. Reszta
świata ma w diupie premiere tej gry na PC. Zastanow sie zanim cos napiszesz snobie.


Nie jest snobem, jest zwykłym trollem, ambasadorem Ministerstwa Konsolowej Propagandy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z podawanymi zalecanymi wymaganiami to różnie bywa, te właśnie są wręcz za optymistyczne. Sądzę, że realne, do grania w najwyzszych detalach, gdy gra wyjdzie będą jednak nieco wyższe, ale taki komp jak podany tutaj pewnie i tak sobie z GTA IV dobrze poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 21:19, Dranimrev napisał:

Tak płaczecie na te 18GB... Spojrzałem teraz na dysk - Mass Effect zajmuje 13,5GB.


Czy ja powiedziałem cokolwiek o dysku? :P To mnie akurat nie dziwi wcale, fakt dla mnie byłoby to sporo, ale przymierzam się do kupna wiekszego. Chodziło mi o podzespoły mające wpływ na grafikę - 512 MB na Karcie Graf. mają np Radeony X1650pro (niektóre) a myślę, że do ustawień maksymalnych będzie tu raczej wymagane coś z okolic 8800GT i wyżej. Tak samo procesor - Core 2 Duo mają zarówno taktowanie zaczynając od mniej więcej 2.2 Ghz do 3.2 Ghz i sądzę, że ten najsłabszy to też może byc ciut za mało. Ale to jest tylko moje zdanie, niemial bym nic przeciwko gdyby GTA IV śmigało na max. na GF7900GS i Pentiumie Dual Core E2160 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie, aż do listopada nie mogę myśleć o nowym kompie, więc o grze też na razie mało myślę.
Konsolowcy to mają dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LoL ale małe. Liczyłem na większe prawdę mówiąc :P Ale czym tu się dziwić. Czym niższe tym większe grono ludzi którzy to kupią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 14:47, Darkstar181 napisał:

> crash807 - Taa, piszesz, że wersja angielska kosztowała 250 zł, a po zlokalizowaniu
staniała
> do 89 zł... Tylko, do diabła, zauważ, po ilu latach (!!) przełożyli grę na j. polski.

> Zastanów się co piszesz.
>
A co ma do tego czas ? Kosztowała przez trzy lata 250 zł, i nie taniała, bo cały czas
była po angielsku. Jakby wyszła po polsku, to od razu kosztowała by jakieś 129 zł na
ten przykład.


Erm... Faktycznie, czas nie ma żadnego znaczenia, przecież dzisiaj Fallout w oryginalnej wersji językowej też kosztowałby 250 zł. *

Dziwicie się, że GTA IV tyle zajmuje, ale spójrzcie na to, ile jest w LC detali. ;)
San Andreas ma ogromy teren, a jednak nie można o nim powiedzieć "piękny, staranny i szczegółowy" - większość terenów "niemiejskich" to pola uprawne, lasy (drzewa też nie są jakieś szczególnie wysokiej jakości...), i wielka pustynia. Liberty City to miasto o ogromnej powierzchni z tak samo ogromną ilością szczegółów. Nie chcę tu zachwalać, bo zaraz wyjdę na takiego, co to też sądzi, że GTA IV to jakaś, nie wiadomo jaka, "rewolucja". ;]


* - ironia jak diabli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2008 o 01:03, Machoni92 napisał:

Erm... Faktycznie, czas nie ma żadnego znaczenia, przecież dzisiaj Fallout w oryginalnej
wersji językowej też kosztowałby 250 zł. *

Fallout to Fallout. Nie odwracaj kota ogonem, przywołując produkcję która ma spokojnie ponad 14 lat (więcej chyba nawet)
Nie było mowy by Gta SA w wersji Angielskiej staniała po dwóch latach np. z 259, do 89 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować