Zaloguj się, aby obserwować  
LittleBigLegend

Heavy Rain - temat ogólny

204 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2010 o 17:13, Renzov napisał:

Ja też się nad tym zastanawiałem ;). To jest chyba po prostu błąd twórców. W tej misji
trzeba

Spoiler

iść w tą stronę w którą wygina się ogień, a nie w tą z której dochodzi powietrze.


Zero logiki i pomyślenia. A może to jest po prostu źle przetłumaczone? Nie wiem. Dopiero
będę grał po angielsku, bo chciałem zobaczyć tą "bardzo dobrą polonizację".


No tak juz zrobilem wiec to juz mam za soba od kilku godzin, teraz zmagam sie z innymi rzeczami, ale chyba czas na mala przerwe bo gra potrafi niezle dzialac na emocje i troszke sie juz zmeczylem :P Ja gram po polsku dlatego ze nie nie chcialem skupiac sie na angielskim audio/napisach, zwlaszcza wtedy kiedy trzeba chodzic i jednoczesnie rozmawiac. Problem jest tez z tym ze otoczenie mimo ze sciszylem je do 50, tak samo muzyke, nadal potrafi zagluszyc to co mowia, ale latwiej mi jest sie domyslec po polsku i skupic na manualnych czynnosciach. Moze jak drugi raz zagram to sprawdze Angielska wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 19:06, JackXPPL napisał:

Gosu

Muszę powiedzieć, że nie myślałem o tym w ten sposób. Jak dla mnie to było logiczne aby
iść w kierunku wskazywanym przez płomień... Nie zastanawiałem się nad fizyką. Gdyby było
tak jak mówisz (płomień przechylony w lewo a trzeba iść w prawo) to dopiero wtedy bym
się pogubił...


Przepraszam cos mi sie pochrzanilo na moim zlomie i zrobilem maly balagan z postami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 19:33, Gosu napisał:

> Gosu
>
> Muszę powiedzieć, że nie myślałem o tym w ten sposób. Jak dla mnie to było logiczne
aby
> iść w kierunku wskazywanym przez płomień... Nie zastanawiałem się nad fizyką. Gdyby
było
> tak jak mówisz (płomień przechylony w lewo a trzeba iść w prawo) to dopiero wtedy
bym
> się pogubił...

Wyjdz na dwor i zapal zapalke...jak plomien przechyli sie w lewo to z ktorej strony wieje?
To jest chyba logiczne...Zreszta sam bohater mowi ze powietrze wiejace na zapalke pokaze gdzie isc a nie sama zapalka. Wiec jak wieje powietrze z lewej to plomien wygina sie w prawo i na odwrot. Sam nie wierze ze to tlumacze :(


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 19:33, Gosu napisał:

> Gosu
>
> Muszę powiedzieć, że nie myślałem o tym w ten sposób. Jak dla mnie to było logiczne
aby
> iść w kierunku wskazywanym przez płomień... Nie zastanawiałem się nad fizyką. Gdyby
było
> tak jak mówisz (płomień przechylony w lewo a trzeba iść w prawo) to dopiero wtedy
bym
> się pogubił...

Wyjdz na dwor i zapal zapalke...jak plomien przechyli sie w lewo to z ktorej strony wieje?
To jest chyba logiczne...


Nie w tym rzecz z której strony wieje wiatr... Jak zapalisz zapałkę w miejscu w którym jest mało powietrza to będzie się przechylać w kierunku do miejsca w którym jest więcej tlenu (wyjście) czy mniej (ślepa uliczka)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 19:44, JackXPPL napisał:

Nie w tym rzecz z której strony wieje wiatr... Jak zapalisz zapałkę w miejscu w którym
jest mało powietrza to będzie się przechylać w kierunku do miejsca w którym jest więcej
tlenu (wyjście) czy mniej (ślepa uliczka)?


Pewnie tak. Ja jednak pomyslalem o tym w innych kategoriach. Ten plomien tak sie wyginal jakby byl tam przeciag a nie sladowa ilosc tlenu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 19:06, JackXPPL napisał:

Gosu

Muszę powiedzieć, że nie myślałem o tym w ten sposób. Jak dla mnie to było logiczne aby
iść w kierunku wskazywanym przez płomień... Nie zastanawiałem się nad fizyką. Gdyby było
tak jak mówisz (płomień przechylony w lewo a trzeba iść w prawo) to dopiero wtedy bym
się pogubił...

Ale wtedy to by było logiczne i REALISTYCZNE.
Pewnie ten moment był po prostu wymyślany przez jakiegoś idiotę. Nic na to nie poradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee, przesadzacie, może po prostu ssanie jakieś było, a Wy tam od razu, że logika ;)
W oryginale jest to dobrze wytłumaczone. Nawet jeżeli realizm nakazuje co innego, to Ethan mówi: "All I have to do is to follow the wind", czyli bardzo dosłownie - iść w stronę, w którą wieje wietrzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Soty za dubla, ale dobija mnie trofeum FBI Investigator. I znowu będę musiał przechodzić grę po trofeum Nerd, a chciałem je zdobyć teraz przy okazji gry na Perfect Crime. Mam znaleźć wszystkie wskazówki powiązane z Origami Killerem podczas badania miejsca zbrodni.

Spoiler

1. Zbadać ciało po cztery wskazówki - rana na udzie, orchidea, figurka w dłoni i zabłocona twarz.
2. Idę po śladach pyłków orchidei w powietrzu (oczywiście badam je z pomocą ARI) i dochodzę do torów, na których znajduję krew ofiary.
3. Dalej znajduję ślady zabójcy i kolejne ślady krwi na płocie.
4. Wchodzę na górę i znajduję ślady opon Chevroleta Malibu.
A do tego dla pewności badam wszystkie ślady policjantów, butelkę i martwego kota.

Kończę scenę i nic. Lipa, trofeum ni ma.
Ktoś może mnie oświecić, co omijam? Może trzeba także zadać Blake''owi odpowiednie pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 23:44, Siriondel napisał:

Soty za dubla, ale dobija mnie trofeum FBI Investigator. I znowu będę musiał przechodzić
grę po trofeum Nerd, a chciałem je zdobyć teraz przy okazji gry na Perfect Crime. Mam
znaleźć wszystkie wskazówki powiązane z Origami Killerem podczas badania miejsca zbrodni.

Spoiler

1. Zbadać ciało po cztery wskazówki - rana na udzie, orchidea, figurka w dłoni i zabłocona
twarz.
2. Idę po śladach pyłków orchidei w powietrzu (oczywiście badam je z pomocą ARI) i dochodzę
do torów, na których znajduję krew ofiary.
3. Dalej znajduję ślady zabójcy i kolejne ślady krwi na płocie.
4. Wchodzę na górę i znajduję ślady opon Chevroleta Malibu.
A do tego dla pewności badam wszystkie ślady policjantów, butelkę i martwego kota.


Kończę scenę i nic. Lipa, trofeum ni ma.
Ktoś może mnie oświecić, co omijam? Może trzeba także zadać Blake''owi odpowiednie pytania?


A czy Jayden powiedział coś w rodzaju "No to już wszystko tu zobaczyłem"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 23:57, JackXPPL napisał:

A czy Jayden powiedział coś w rodzaju "No to już wszystko tu zobaczyłem"?

Tak, powiedział. Powiedział to za każdym razem gdy rozgrywałem rozdział - po tym, jak znalazłem ślady opon na wzgórzu. Mam nadzieję, że żaden glitch mi się nie wkradł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 10:29, Commander_Shepard napisał:

Czy aby odblokować zakończenia trzeba od początku danego rozdziału jechać po kolei każdy
czy można przenieść się do innego i też go ukonczyć


Tutaj są wszystkie trofea i wyjaśnienie jak je zdobyć:
http://www.kikoo.pl/artykuly/146-1/Trofea-Heavy-Rain-poradnik/
Na końcu stronki masz wszystko fajnie wyjaśnione. Mam nadzieję, że pomogłem nie tylko Tobie, bo sam jeszcze z tego korzystam (też mi został ten pucharek co Tobie i jeszcze Perfect Crime ;). Pozdro :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że troszkę dziwią mnie wasze uwagi odnośnie dźwięku. Nie wiem ja grałem z oryginalnym dźwiękiem i napisami PL i nigdy nie miałem problemu z usłyszeniem co gadają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem gre i generalnie nie rozumiem jednej dla mnie dosc istotnej sprawy. Uwaga Spojler nie czytac jak nie skonczylo sie gry ;) :

Spoiler

Tak wiec Medison po wyjsciu z plonacej chaty mordercy dzwoni do ethana zeby mu powiedziec adres gdzie jego syn plywa ale nie odebral telefonu :P, ethan i tak go znal wiec uratowalem nim dzieciaka, miedzy czasie dotarla dziennikarka i morderca. Ethan dostaje kulke a Medison walczy z killerem, pod koniec walki Ethan strzela do fana origami i ten ginie ;) dostaje trofeum za uratowanie dziecka i skonczenie gry, ale nie trofeum 4 bohaterow za to ze wszyscy przezyli, uznalem wiec ze zabojca tez jest wliczany w ta 4. Zaczynam od chaptera z planaca chata zabojcy, znowu sie wydostaje medison z niej, dzwonie ale tym razem nie do ethana tylko do Draydena z FBI. Totalna zmiana, nie dochodze jeszcze do klatki a tu zabojca do mnie celuje, ratuje moje 4 litery Drayden, ktory zaczyna scigac ''detektywa'', tym czasem policja otacza budynek, pojawia sie medison ktora usiluje policjantowi z ADHD wytlumaczyc ze ethan nie jest wielbicielem oregami, nie udaje jej sie to wiec przemyka do budynku, tam ethan ratuje dziecko i razem wychodza z nim i swoja laska na zewnatrz. Drayden walczy z grubasem po czym zrzuca go do maszyny ktora przerabia oregami killera na kaszanke. I teraz sedno moich wypocin...nagle dostaje trofeum 4 bohaterow, mimo ze zginelo i przezylo tyle samo osob co za pierwszym razem. Ethan z Medison i shonem sa razem w nowej chacie, FBI drayden jest gwiazda rozmow w toku, a prostytuka bezczesci grub oregami killera solidnym splunieciem. Za 1 razem bylo tak samo tylko ze Drayden odszedl z FBI. Wiec moje pytanie, czy to jakis blad gry? czy nasz Scoot shelby zalicza sie do 4 wspanialych czy czwarta osoba jest dziecko, chociaz nawet jesli tak to czemu nie dostalem tego trofeum za pierwszym razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jeżeli Norman zdecydował się odejść z FBI to tak jakby już nie uczestniczył w grze, dlatego nie zaliczyło ci się trofeum z czwórką postaci. Po prostu w ostatniej lokacji musieli być wszyscy, tzn: Ethan, Madison, Scott oraz Norman.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Fatal-x Ci już odpowiedział.

Spoiler

Musisz po prostu wszystkie cztery postacie doprowadzić do magazynu. Chyba nie jest ważne ile z nich przeżyje. BTW ten agent FBI to jest Jayden, a nie "drayden".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 21:38, Renzov napisał:

Widzę, że Fatal-x Ci już odpowiedział.

Spoiler

Musisz po prostu wszystkie cztery postacie
doprowadzić do magazynu. Chyba nie jest ważne ile z nich przeżyje. BTW ten agent FBI
to jest Jayden, a nie "drayden".



Ah tak, przepraszam ja generalnie nie przywiazuje uwagi do imion, to i tak cud ze jakiekolwiek zapamietalem. Nie zmienia jednak faktu ze jest blad w opisie trofeum w takim razie bo u mnie pisze : ''Czterech Bohaterow - zakoncz opowiesc z pozostalymi przy zyciu wszystkimi czterema postaciami'' co jest mylace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh noes, na górze nie ma przypiętego posta!

Sprawa ma się tak, że zapis mi się nie wczytuje. Wczoraj grałem, wyłączyłem grę, potem konsolę. Dzisiaj uruchomiłem konsolę, uruchomiłem grę i zaliczyłem zonka. Przy wczytywaniu mam czarny ekran. Idąc za netowymi poradami, wywaliłem patcha, przeinstalowałem grę i, bez instalacji łatki, spróbowałem kilka etapów wcześniej niż jestem obecnie. Dalej nic. Jakieś własne sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 21:38, Renzov napisał:

Spoiler

Musisz po prostu wszystkie cztery postacie
doprowadzić do magazynu. Chyba nie jest ważne ile z nich przeżyje. BTW ten agent FBI
to jest Jayden, a nie "drayden".


Nie do końca. Musisz doprowadzić, ale muszą oni także osiągnąć sukces w wyznaczonych zadaniach.

Spoiler

Jeżeli nawet dojdziesz magazynu wszystkimi postaciami, ale Jayden przegra walkę z zabójcą, a Madison nie zdąży ostrzec Ethana przed policją (wskutek czego snajperzy zrobią z niego ser szwajcarski), dostaniesz tylko trofeum "So Close..."


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Tat, tak, musi być happy end. Tylko Scott musi zginąć, a reszta ma przeżyć ;).

O to mi w sumie chododziło w poprzednim poście, tylko źle to napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować