Zaloguj się, aby obserwować  
LittleBigLegend

Heavy Rain - temat ogólny

204 postów w tym temacie

Więc nie ma jakichś super-mocy, walk z czymś innym niż ludźmi? A tytułowa ulewa jest spora? Ile mm jest pod koniec gry? W Fahrenheit na pustyni było -80 Celsjusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też mile zaskoczyło to, że można w tak poważny sposób

Spoiler

zaingerować w "obsadę"

, a gra i scenariusz poradzą z tym sobie i widać, że twórcy to przewidzieli. Dzięki temu naprawdę ma się wrażenie, że ma się wpływ na przebieg akcji, choć przecież i tak poruszamy się ścieżkami wytyczonymi przez autorów tak naprawdę :) .

Jak tak patrzę to dla osób, które nie mają HR za sobą ten temat musi wyglądać komicznie, czy może raczej przerażająco - tak weryfikując ilość tekstu zaznaczonego jako spoilery xD .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 18:36, Renzov napisał:

Spoiler

Czzemu ja nie mogę obciąć tego palca? Co trzeba dokładnie zrobić? Dużo trzeba brać
tych wdechów?


Tyle ile jest możliwe, 4 bodaj. Po wdechach pojawiają się inne opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 18:38, Magwisienka napisał:

>

Spoiler

Czzemu ja nie mogę obciąć tego palca? Co trzeba dokładnie zrobić? Dużo trzeba
brać
> tych wdechów?


Tyle ile jest możliwe, 4 bodaj. Po wdechach pojawiają się inne opcje.

Spoiler

Mi się nic nie pojawia. Biorę ze 20 tych wdechów i nic się nie pokazuję poza spróbój" i "nie próbój", a jak to włączam to przykłada nóż do palca i odkłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 18:45, Piotrek_K napisał:

Wez ''nie probuj'' i... zlap sie czegos :)

niestety, tlumaczenie polskie w tym momencie troche kuleje ;)...

Ooo, stary, dzięki. Ta scena jest świetna. Jeszcze takiej w grach nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytania dotyczące gry (są tam spojlery z zakończeniem):

Spoiler

1.Shelby jest Zabójcą z Origami - to wiemy. Jeśli więc skrócimy mu cierpienia szybciej (czyt. zabijemy go) to co się stanie? Wątek się urwie czy... Jeśli ktoś spróbował to proszę powiedzieć.
2. Też dotyczy tego pana co wyżej. Czy wie że jest Zabójcą z Origami? Czy ma rozdwojenie jaźni? Czy coś innego?


Nie mam gry ani PS3 i mieć nie będę a spojlery się obiły o uszy więc zaciekawiony pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 19:05, giertych1234 napisał:

Mam małe pytania dotyczące gry (są tam spojlery z zakończeniem):

Spoiler

1.Shelby jest Zabójcą z Origami - to wiemy. Jeśli więc skrócimy mu cierpienia szybciej
(czyt. zabijemy go) to co się stanie?


Spoiler

Hmm... nadal zostanie do odnalezienia chlopak. Zreszta, Scott moze zginiac dopiero gdzies pod koniec gry. Nie pamietam dokladnie, a niestety teraz nie moge sprawdzic :/...



Dnia 02.03.2010 o 19:05, giertych1234 napisał:

2. Też dotyczy tego pana co wyżej. Czy wie że jest Zabójcą z Origami? Czy ma rozdwojenie
jaźni? Czy coś innego?


Spoiler

Scott nie ma rozdwojenia jazni. Wie tez oczywiscie, ze jest Zabojca origami. Zreszta, pod koniec gry wyjawia dokladnie swoje motywy i dlaczego to robi. Nie wiadomo jednak dlaczego np. Ethan Mars ma zaniki pamieci i skad bierze figurki origami. O tym pewnie bedzie w DLC :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 19:11, Piotrek_K napisał:

> Mam małe pytania dotyczące gry (są tam spojlery z zakończeniem):
>

Spoiler

1.Shelby jest Zabójcą z Origami - to wiemy. Jeśli więc skrócimy mu cierpienia
szybciej
> (czyt. zabijemy go) to co się stanie?


Spoiler

Hmm... nadal zostanie do odnalezienia chlopak. Zreszta, Scott moze zginiac dopiero
gdzies pod koniec gry. Nie pamietam dokladnie, a niestety teraz nie moge sprawdzic :/...




> 2. Też dotyczy tego pana co wyżej. Czy wie że jest Zabójcą z Origami? Czy ma rozdwojenie

> jaźni? Czy coś innego?


Spoiler

Scott nie ma rozdwojenia jazni. Wie tez oczywiscie, ze jest Zabojca origami. Zreszta,
pod koniec gry wyjawia dokladnie swoje motywy i dlaczego to robi. Nie wiadomo jednak
dlaczego np. Ethan Mars ma zaniki pamieci i skad bierze figurki origami. O tym pewnie
bedzie w DLC :)




Spoiler

Możesz mi powiedzieć coś więcej o jego motywach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 19:28, giertych1234 napisał:

Spoiler

Możesz mi powiedzieć coś więcej o jego motywach?


Spoiler

Shelby miał brata bliźniaka i ojca pijaka. Pewnego pięknego dnia maluchy bawiły się na placu budowy. Brat Scotta, John, wpadł do jakiejś dziury z wodą i się zaklinował. Scott pobiegł po tatę, ale ten kompletnie spity kazał mu po prostu spieprzać. Scott wrócił do brata, który utonął na jego oczach. Po latach Scott porywa chłopców, zamyka ich w studni, która zapełnia się w ciągu 3-5 dni. Tyle właśnie maja czasu ojcowie tych dzieciaków na przejście prób Scotta i uratowanie synów. Scott po prostu szuka ojca, który zrobi to, czego jego ojciec nie zrobił. Po prostu, psychol :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2010 o 18:42, Magwisienka napisał:


EDIT:
Renzov---> Nie ma sprawy :) Jak coś to pytaj, wiesz, mam platynkę <szpaaaaan>
;P

O ile wiem żeby zdobyć platynkę trzeba zobaczyć wszystkie zakińczenia. To też zrobiłaś? To ile ich w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 20:46, Renzov napisał:

O ile wiem żeby zdobyć platynkę trzeba zobaczyć wszystkie zakińczenia. To też zrobiłaś?
To ile ich w końcu jest?

Grałam na zdobycie

Spoiler

Perfect Crime

, później wczytywałam tylko ostatnie etapy, i przyznam się, że robiłam to zgodnie z poradnikiem IGN :P Epilogów jest bodajże 18 + różne wersje wiadomości, ale głowy nie dam, bo nie liczyłam tylko wyczytałam to na innym forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2010 o 21:02, Magwisienka napisał:

Grałam na zdobycie

Spoiler

Perfect Crime

, później wczytywałam tylko ostatnie etapy, i
przyznam się, że robiłam to zgodnie z poradnikiem IGN :P Epilogów jest bodajże 18 + różne
wersje wiadomości, ale głowy nie dam, bo nie liczyłam tylko wyczytałam to na innym forum
:)


1. Dasz mi link do tego poradnika??? Bo nie mogę znależć.
2. Jak wykonać to trofeum w tej misji ze striptizem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 21:13, Renzov napisał:

1. Dasz mi link do tego poradnika??? Bo nie mogę znależć.

http://guides.ign.com/guides/811232/page_3.html

Dnia 02.03.2010 o 21:13, Renzov napisał:

2. Jak wykonać to trofeum w tej misji ze striptizem?

Musisz jak najszybciej mieć możliwość wybrania opcji "Lampa", musisz to zrobić przed tym, jak Madison zdejmie drugą część garderoby. Nie pamiętam jaką opcję wybrałam jako pierwszą, ale zaraz po niej pojawiła się opcja z lampą :) Kwestia prób i błędów :P Wydaje mi się, że wybrałam coś w rodzaju wyjście/atak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 21:21, Magwisienka napisał:

Musisz jak najszybciej mieć możliwość wybrania opcji "Lampa", musisz to zrobić przed
tym, jak Madison zdejmie drugą część garderoby. Nie pamiętam jaką opcję wybrałam jako
pierwszą, ale zaraz po niej pojawiła się opcja z lampą :) Kwestia prób i błędów :P Wydaje
mi się, że wybrałam coś w rodzaju wyjście/atak.

Opcje dialogowe chyba nie mają tu znaczenia (jak mniemam?), bo tylko jedna pozwala przejść dalej. Taka myśl pojawia się po ściągnięciu jednej części garderoby niezależnie od nich. Po prostu trza ją od razu wybrać (przycisk X) i nie brnąć w scenę dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować