Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fusion for Gaming - AMD zwiększy wydajność w grach?

24 postów w tym temacie

Taa bo to procesor jest najważniejszy i to on mi zwiększy wydajnośc...To ja wolę dokupic pamięci RAM albo zmienic karte graficzna...No ostatecznie darmowe rozwiazanie to podkręcic procka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko żeby można było robić wyjątki, bo np. WoW ma w tle działającego Blizzard Downloadera, więc nie chciałbym go wyłączać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idea ciekawa, ale na ile to się sprawdza w rzeczywistości... Procesy zawalają głównie pamięć, a przy obecnych cenach nawet 4 Gb to nie problem, zresztą już przy 3 Gb nawet na Viście :P jest pewność, że zawsze część pozostanie wolna. Procesor usługi i procesy w tle obciążają w stopniu kilku procent. Jak łatwo policzyć, różnica jest więc znikoma, w zasadzie odpalając benchmark dwa razy pod rząd można uzyskać większe odchylenia w wynikach. No chyba że AMD ma zimplementowane w swoich procesorach jakąś tajemniczą i ukrytą instrukcję, którą ten program odpala :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 14:44, tarar napisał:

Taa bo to procesor jest najważniejszy i to on mi zwiększy wydajnośc...To ja wolę dokupic
pamięci RAM albo zmienic karte graficzna...No ostatecznie darmowe rozwiazanie to podkręcic
procka.


ta bo procesy zajmują tylko procesor ;] dla ścisłości ''zwykłe'' procesy zajmują przede wszystkim pamięć, a procesor w marginalnym stopniu, wiec taki program da swoje do wydajności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiozłeś pod uwagę że przełączanie się między procesami (konieczne jeśli jest ich więcej niż rdzeni) wymaga wyczyszczenia rejestrów, a więc zajmuje jakże cenny czas? Pozatym rzeczowe procesy korzystają też pewnie z ramu, zajmując część jego przepustowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, bardzo dobry pomysł. Tylko, żeby ten program działał trzeba pewnie mieć Radeona albo Athona jakiegoś albo coś innego od AMD/ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i odpaliłem Dark Messiaha. Gra i tak działała dobrze ale momentami takie sekundowe przycinki miałem . Teraz jak grałem już ich nie było więc może zaleta progsa lub nie wiem... Potem zrobię dokładniejsze testy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy zauważyliście że program wyłącza praktycznie wszystko? U mnie np rozłączył sieć, wył antyvira a w catalystach ustawił jakieś auto ustawienia taktowań, muszę tylko sprawdzić czy w górę czy w dół bo mam kartę wykręconą lekko. To wszystko oczywiście na defaulcie. Trza się pobawić tym to może coś będzie z tego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 15:26, sig. napisał:

A wiozłeś pod uwagę że przełączanie się między procesami (konieczne jeśli jest ich więcej
niż rdzeni) wymaga wyczyszczenia rejestrów, a więc zajmuje jakże cenny czas? Pozatym
rzeczowe procesy korzystają też pewnie z ramu, zajmując część jego przepustowości.

Nie przesadzajmy już z tą mikro skalą ;)
Powiedzcie mi jak często w tle działają procesy aktywne? Antywir odezwie się co jakiś czas, sieć co pare sekund coś tam wyśle. W porównianiu z użyciem procka przez grę to nawet nie 1 proc.
Pomijam oczywiście ewentualność, że "niezawaansowany" użytkownik ma zapuszczonego w tle torrenta, muzyke, skan wirusowy czy defragmentacje (a chyba takich ATI ma na myśli) ;)
Dla mnie to kolejne "cudowne" narzędzie przyspieszające działanie kompa o xx%. Jak jakieś memspeedy etc. Zresztą wąskim gardłem systemu i tak na ogół jest karta graficzna, a nie procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 15:05, pendejo napisał:

> Taa bo to procesor jest najważniejszy i to on mi zwiększy wydajnośc...To ja wolę
dokupic
> pamięci RAM albo zmienic karte graficzna...No ostatecznie darmowe rozwiazanie to
podkręcic
> procka.

ta bo procesy zajmują tylko procesor ;] dla ścisłości ''zwykłe'' procesy zajmują przede
wszystkim pamięć, a procesor w marginalnym stopniu, wiec taki program da swoje do wydajności

''zwykłe'' to bardzo ścisłe pojęcie. Na myśli miałeś pewnie procesy nieaktywne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować