Zaloguj się, aby obserwować  
Voii

Black Mesa Source - temat ogólny

75 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2012 o 20:40, Amaros napisał:

O wygląda na to że może mi pomorzesz ;) jestem w miejscu gdzie jest taka wieża już niedaleko
Lambda gdzie jest ten niebieski swtorek (Gargantula) i jest na wieży panel jakiś i radio
co koleś gada olać freemana wycofujemy się i nie mogę wgl tego uruchomić ;/ a ten niebieski
co chwile wali głową o wieże i tak nic po za tym jaki sposób ten panel uruchomic?

Ten panel jest lekko skopany... weź łom i naciskaj na ekran panelu przy pomocy przycisku użyj ("use")... celujesz tak jak wskazuje celownik HUD z lekkim opóźnieniem (bo komandosi muszą wpierw wystrzelić pocisk i przeładować etc.).
Jeśli na tym ekranie pojawi się czerwony krzyżak wskazujący to jest w porządku. Powinno dać się słyszeć wystrzał i lecący pocisk zza górki.
Jakby przycisk use nie działał to uderz łomem w panel.

Rozwalasz potworka ,a potem stojący niedaleko bramy słup aby przejść dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 21:45, Zgreed66 napisał:

W sumie szybkie pytanie. Aby w to pograć muszę ściągną Halfa albo jakiś inny Source''owy
badziew ze steamca? :)

Potrzebny jest Source SDK Base 2007 ,który znajdziesz w narzędziach do pobrania (jeśli posiadasz jakąś grę Source).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 01:43, MisticGohan_MODED napisał:

Potrzebny jest Source SDK Base 2007 ,który znajdziesz w narzędziach do pobrania
(jeśli posiadasz jakąś grę Source).

5giba. Dobra daruje sobie na razie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 02:00, Zgreed66 napisał:

Ni. Łącze 6 mega. Po prostu dużo ściągania :)
Jak mam rzucić jak ostatnio saint''s rowem. To dziękuję.

Widziałem gameplaye "Black Mesy" - po prostu bajka i magia w jednym - bez cienia ironii. Załączaj komputer w nocy i ściągaj. :) Chyba najlepiej z niemieckiego mirrora (Chip.de chyba). Gra ma naprawdę fantastyczne oceny i recenzje... :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 02:07, Zgreed66 napisał:

Mówisz? Sama mesa mi leży prawie miesiąc.

No, jak ktoś grał w HL to może tęsknić za tym i owym wyciętym, ale ogólnie gra miodzio. Tylko 2 sprawy: musisz mieć mocny sprzęt-gra jest tragicznie zoptymalizowana, a przynajmniej lokacje zewnętrzne, gdzie framerate spadał mi 10 krotnie- i nie zwracać zbytniej uwagi na miejscami niedziałające skrypty (oczywiście jeśli nie grałeś w HL to nawet ich nie zauważysz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 01:40, MisticGohan_MODED napisał:

> O wygląda na to że może mi pomorzesz ;) jestem w miejscu gdzie jest taka wieża już
niedaleko
> Lambda gdzie jest ten niebieski swtorek (Gargantula) i jest na wieży panel jakiś
i radio
> co koleś gada olać freemana wycofujemy się i nie mogę wgl tego uruchomić ;/ a ten
niebieski
> co chwile wali głową o wieże i tak nic po za tym jaki sposób ten panel uruchomic?

Ten panel jest lekko skopany... weź łom i naciskaj na ekran panelu przy pomocy
przycisku użyj ("use")... celujesz tak jak wskazuje celownik HUD z lekkim opóźnieniem
(bo komandosi muszą wpierw wystrzelić pocisk i przeładować etc.).
Jeśli na tym ekranie pojawi się czerwony krzyżak wskazujący to jest w porządku. Powinno
dać się słyszeć wystrzał i lecący pocisk zza górki.
Jakby przycisk use nie działał to uderz łomem w panel.

Rozwalasz potworka ,a potem stojący niedaleko bramy słup aby przejść dalej.

Dupa ;/ robite tak ze jest na czerwono gargantula walę w panel i dalej cisza to jak to mam stać przy panelu czy zdaleka? problem w tym ze ta wieza cala sie trzesie bo ten wali w nia bania xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 15:09, Amaros napisał:

Dupa ;/ robite tak ze jest na czerwono gargantula walę w panel i dalej cisza to jak to
mam stać przy panelu czy zdaleka? problem w tym ze ta wieza cala sie trzesie bo ten wali
w nia bania xD

Z bliska... jeśli coś się krzacznie to oddal się na chwilę i spróbuj ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 17:42, MisticGohan_MODED napisał:

> Dupa ;/ robite tak ze jest na czerwono gargantula walę w panel i dalej cisza to
jak to
> mam stać przy panelu czy zdaleka? problem w tym ze ta wieza cala sie trzesie bo
ten wali
> w nia bania xD
Z bliska... jeśli coś się krzacznie to oddal się na chwilę i spróbuj ponownie.

I dalej nic daje se siana z tą akcją namierzony jest na czerwono wciskam USE i nic się nie dzieje ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 22:01, Amaros napisał:

I dalej nic daje se siana z tą akcją namierzony jest na czerwono wciskam USE i nic się
nie dzieje ;x


Ten motyw jest faktyzcnie skopany, ale na pewno do przejścia. Jeśli nie masz zapisu nim on jest całkiem przy tej wieżycce, to może sprobuj ten etap od początku(tak wiem, frustrujące). Mnie pomogło jak szybciej to załatwiłem, bo jak już wali tym łbem to co chwilę odskakiwał mi od tego panelu a trzeba chyba z dwa razy przycisnąć, aby potwierdzić ten strzał. Tak przynajmniej ja to zrobiłem. Oczywiście nie udało mi się tego tak pięknie i już trząsło, ale trzeba popróbować chwilę, neistety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 22:45, Ichibanboshi-kun napisał:

> I dalej nic daje se siana z tą akcją namierzony jest na czerwono wciskam USE i nic
się
> nie dzieje ;x

Ten motyw jest faktyzcnie skopany, ale na pewno do przejścia. Jeśli nie masz zapisu nim
on jest całkiem przy tej wieżycce, to może sprobuj ten etap od początku(tak wiem, frustrujące).
Mnie pomogło jak szybciej to załatwiłem, bo jak już wali tym łbem to co chwilę odskakiwał
mi od tego panelu a trzeba chyba z dwa razy przycisnąć, aby potwierdzić ten strzał. Tak
przynajmniej ja to zrobiłem. Oczywiście nie udało mi się tego tak pięknie i już trząsło,
ale trzeba popróbować chwilę, neistety :/

Czyli rozdział od tamy? ;P no okej mam nadzieje ze pomoze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten moment jak zasuwasz tunelem, chyba że już usunąłeś autosave''a :( Bo ten moment na tamie mnie tak irytował, powtarzałem go kilka razy chyba - wkurzało mnie, że Ci goście z tej tamy, z tą samą pukawką co ja trafiali mnie co rusz, a ja ich nie. Nie znoszę jak gra robi mnie w konia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 22:01, Amaros napisał:

I dalej nic daje se siana z tą akcją namierzony jest na czerwono wciskam USE i nic się
nie dzieje ;x

Że się wtrącę. Znam fragment z kierowaniem bombardowaniem jak własną kieszeń- akurat robię gameplay porównawczy z gry, więc ponagrywałem tego sporo;)

Ale do rzeczy. Z bliska czy z daleka jedną rzecz na rzeczonym ekranie widać od razu, to kursor. Na gorszych konfiguracjach gra niespecjalnie chętnie renderuje jego ruch: w najlepszym razie miga (dla pewności przykucnij przy "tablecie") w najgorszym nie widać nic poza pozycją bazową; a porusza się nim będąc dostatecznie blisko "tabletu" kiedy to nasz kursor zastępuje chwilowo celownik. Najeżdżasz oto tym na bydle, które trzęsie całą wieża i klikasz zostawiając czerwony znacznik: doradzam celowanie nieco za plecami garga inaczej seria bomb może "zaczepić" także o wieżę- po czym, i tu pojawia się problem jeśli nie widzisz kursora w ogóle , należy kliknąć mały, często niewyraźny button z napisem "Fire" u spodu "tabletu". Jeśli kursora nie widać doradzam odejście od tabletu, wycelowanie i podejście: wtedy kliknięcie na pewno wejdzie. Jak wszytko pójdzie dobrze i z garga zostaną ochłapy wystarczy, że zbombardujesz pobliski słup...

20121110172145

20121110172152

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 17:23, zadymek napisał:

> I dalej nic daje se siana z tą akcją namierzony jest na czerwono wciskam USE i nic
się
> nie dzieje ;x
Że się wtrącę. Znam fragment z kierowaniem bombardowaniem jak własną kieszeń- akurat
robię gameplay porównawczy z gry, więc ponagrywałem tego sporo;)

Thx pomogło ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko , czy Black mesa kończy się wskoczeniem Gordona do portalu? ( nie wiem czy wszystko mi się ściągnęło bo ściągałem na raty i kiepskiego mam neta) Dzięki za ewentualną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować