Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Warhammer Online - pierwsze wrażenie

49 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2008 o 15:16, Dzikq napisał:

> szkoda, ze to AoC ma obnizony abonament i te wszystkie ''polskie bajery'', a nie
WAR
> :(

Nie znamy angielskiego ? Bez tego ani rusz w MMO ;)


hehe, akurat z tym nie mam najmniejszego problemu ;)
w glownej mierze chodzilo mi o abonament :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kolejkami to zupełnie inna sprawa - wygląda na to, że pojemność serwerów WAR jest znacznie mniejsza niż np. WoW. Dodatkowo gra stara się bilansować dostęp graczy obu frakcji - jeśli jest mało sił Porządku, to mniej ludzi z sił Chaosu wejdzie.

W każdym razie ewidentnie jest dużo mniej ludzi grających jednocześnie niż na serwerach WoW. Jestem pewien że maksymalna pojemność serwera to max. 2 tys. ludzi, w porównaniu do takich 10 tys. w WoW. Nie żeby to było złe, po prostu inne. I system bilansowania fracji jest kluczowy dla sensownego PvP (czy RvR, whatever).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 09:13, Joozef napisał:

Z tymi kolejkami to zupełnie inna sprawa - wygląda na to, że pojemność serwerów WAR jest
znacznie mniejsza niż np. WoW. Dodatkowo gra stara się bilansować dostęp graczy obu frakcji
- jeśli jest mało sił Porządku, to mniej ludzi z sił Chaosu wejdzie.

W każdym razie ewidentnie jest dużo mniej ludzi grających jednocześnie niż na serwerach
WoW. Jestem pewien że maksymalna pojemność serwera to max. 2 tys. ludzi, w porównaniu
do takich 10 tys. w WoW. Nie żeby to było złe, po prostu inne. I system bilansowania
fracji jest kluczowy dla sensownego PvP (czy RvR, whatever).


Trzeba jednak zauważyć, że w przeciwieństwie do WoW''a, gdzie conajmniej połowa z tych 10 tysiecy siedzi w stolicach i nie oszukujmy się, gdzie world pvp poza gankiem na pvp realmach praktycznie nie istnieje, a i swiat jest też gdzieś przynajmniej dwukrotnie większy, ta różnica nie rzuca się tak mocno w oczy. Prawdę mówiąc więcej nawet ludzi w polu widać niż w WoWie, a musze zauważyć że w tego drugiego grałem na przeludnionych serverach z high population capem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się, w WAR strefy (tier 1 i 2, podejrzewam że mało kto na razie podróżuje po strefie 4 a nieliczni hadkorowcy po strefie 3) są w porównaniu z analogicznym okresem w historii WoW (tzn. tydzień po premierze) są wyjątkowo puste - a przecież nie ma ich wcale tak dużo ani nie są aż takie wielkie. Wydaje mi się, że większość ludzi ustawia się po prostu w kolejki do instancji RvR i tam spędza większość czasu. W WoW na początku nie było żadnych instancji PvP a nawet kiedy się pojawiły, dostęp do nich był trudniejszy (trzeba było do nich dotrzeć, a nie po prostu ustawić się w kolejkę "jednym kliknięciem" obojętnie gdzie jesteś), więc ludzie spędzali więcej czasu "w terenie".

Może inaczej jest na serwerach core, ktore mogą mieć większą populację ludzi unikających walki z przeciwną frakcją, ale testując taki serwer też jakichś tłumów nie uświadczyłem.

Co wcale nie znaczy, że gra jest słaba - po prostu PvP (RvR) jest jej najlepszym elementem, a instancjowane PvP, choć nie ma spontaniczności walki w otwartym świecie, dają sensowną równowagę stron, spójny scenariusz i gwarancję napotkania przeciwnika zamiast tluczenia NPC pilnujących jakiegoś punktu w terenie.

Natomiast strona PvE, pomimo bardzo fajnego systemu questów publicznych zostaje daleko w tyle - trudno w to uwierzyć, ale stwory w PvE mają gorszą AI niż w WoW (atakując Norsa stojącego zaraz obok drugiego wcale nie ryzykujesz, że będziesz walczył z dwoma) i są dość zabugowane w warstwie prezentacji (animacja, czasem grafika się nie odświerza i widzisz stwora stojącego 50 yardów od ciebie podczas kiedy on cię tłucze - albo odwrotnie, widzisz że cię goni podczas kiedy naprawdę się nie rusza). Do tego bardzo słaby crafting.

Pomimo tego gra jest naprawdę dobra w tym w czym miała być dobra (RvR) i nijak ma się do twierdzenia, że "to kolejny WoW". Ta gra jest zupełnie i całkowicie inna - w chwili obecnej nawet nie widzę dlaczego mialaby byc uznawana za konkurencję. WoW ma najlepszą w chwili obecnej mechanikę wielkich starć PvE i nieźle dopracowany system "zawodowego" PvP dla małych grup ludzi w arenach. WAR jest natomiast prawie cały poświęcony PvP i to PvP "masowego" (tzn. od 10 ludzi w górę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 20:47, Dzikq napisał:

Moze to ktos sprostowac ? Place za gre w ktorej nie moge sie zalogowac na serwer? lol


tak samo jak w monopolowym w godzinach nocnych, mam kase chce piwa, a musze stac w kolejce - TO JEST STRASZNE ;)

Wszystko ma swoje ograniczenia i ekspedientka w sklepie i zalozenia wydawcy co do liczby osob na serverze. Na innych serverach zapewniam Cie jest miejsce - jakos tak wyszlo ze na 2-3 servery sa koleki po godzine, a na innych praktycznie nie ma zadnych. Przekladajac na nasze realia: w niektorych monopolowych nie ma kolejek ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 20:54, Sth`Devilish napisał:

Graficznie to jakoś mnie to nie kusi, a wręcz odpycha :/ Co więcej, wszyscy antyfani
WoWa narzekają na cukierkowatą i bajkową grafikę, to ja pytam co jest na screenach w
WAR, bo widze to w czystej postaci. A interfejs to już w ogóle bieda moim zdaniem (nie
lubię interfejsów a''la kokpit F-16, preferuję minimalistyczne rozwiązania).


wszystko mozesz wylaczyc w opcjach, przesunac kazdego bara, mozesz grac z czystym ekranem jak chcesz - minimalizm na maxa. Ale oczywiscie lepiej gadac glupoty niz doczytac ze interface jest w pelni modyfikowalny.

@prabab:

http://img132.imageshack.us/img132/5421/warvswow6teik3 xs1.jpg

nic dodac nic ujac ^^ moze dla niektorych to zbyt "straszne" i gadaja ze niby "cukierkowate" by dodac sobie odwagi ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: ja grafiki po screenach nie oceniam. Jak kiedys patrzylem na WoWa na screenach to mnie odpychal, ale jak zacząłem grać to okazało się że grafika jest super jeśli nie oczekuje się nie wiadomo jakich fajerwerków. Była klimatyczna, w dodatku o wiele fajniejsza niż na screenach. Tak samo jest w WARze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No gra wygląda całkiem fajnie ;). Chociaż ten podział na 2 strony konfliktu zalatuje mi trochę WoWem... no, ale podobno to świat Warcrafta zżynał od Warhammera, a nie na odwrót więc obie gry wyszły jak wyszły ;P. War na pewno jest dobrym konkurentem dla WoWa zwłaszcza, że te gry wbrew pozorom są w jakimś tam sposób podobne (choćby prawie takie same uniwersa ;P, w których toczą się akcje obu gier :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę więcej o obu światach (Warcrafta i Warhammera) i dopiero się wypowiadaj ;] Są zupełnie różne. Zupełnie. Wiem co mówię, w gry Blizzarda gram odkąd pamiętam, a w Warhammera (RPG, nie miałem figurek) od ładnych paru lat, zdążyłem poznać system i świat na wylot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować