Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Far Cry 2 - z 720p i bez 60 fps-ów

73 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2008 o 19:27, MLODY2K6 napisał:

> W gierce dużo będzie wybuchów itp. więc na pewno gładko cały czas nie może chodzić.
Ale
> na pewno nie będzie schodziła do 30FPS bo na PC taka jest maksymalnie.

Skad mozesz wiedziec jaka jest maxymalna ilosc fps na pc? przeciez pc pctowi nie rowny.
Oprocz tego co mamy w budzi wazne jest jeszcze jak mamy wszystko poustawiane.

Sorki źle się wyraziłem. Chciałem powiedzieć że nie przekracza tej liczby. Oczywiście nie zapomniałem od tego kto jak ma poustawiane.

Ale kombinowanie jest zdecydowanie dla tych co się naprawdę na tym znają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 20:45, MLODY2K6 napisał:

No to w takim razie co wywnioskujesz z mojego podpisu. Na jakicg detalach bedzie mi
smigal Far Cry 2 i ile bede mogl miec fps???


8 fps na low na dx 8, kup lepiej xboxa 360 bo wnioskując po tymże podpisie jest on o niebo lepszy od tego co akurat posiadasz ; D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dowód na to jak bardzo konsole są z tyłu za PCami. Jak FC2 na X360 ma w normalnych warunkach śmigać z ok. 30-40 FPS, to gracze konsolowi zaobserwują nieciekawy pokaz slajdów przy każdej większej eksplozji, masowym wypalaniu trawy itd. po to w końcu jest "nadwyżka" FPS żeby spadków nie odczuwać, a tu jak widać jej nie będzie (ew. będzie bardzo mała), natomiast na PS3 sytuacja będzie zapewne jeszcze gorsza, bo od początku prac nad wersją FC2 na konsolę Sony Ubisoft miał spore problemy, więc będzie to kolejny multiplatformowiec tylko w teorii, bo komfortowo pograć będzie można jedynie na PC (chyba że jeszcze do premiery potną grafikę, efekty i rozdzielczość tak, żeby chociaż na X360 jakoś to działało, ale wtedy gra oka nie zachwyci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh czyli co lekko gorsza grafa, ale można pograć płynnie? Hhahaahah. No i gdzie ta niebagatlna moc obliczeniowa konsol? Albo Ubi nie jest w stanie tworzyć gier na konsole, albo ten sprzęt jest tak ograniczony, że nie da już rady. Czyżby kolejna generacja x-kloca tuż tuż?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smiejecie sie a pozniej usiadziecie do swojego kompa ktorego kupiliscie za 4 k i odpalicie far cry 2 ale sie okaze ze nie mozesz odpalic na ultra high bo sie przycina ... Albo pojdziecie do sklepu i kupicie grafike za 1400 zł zeby odpalic sobie ta gre , a ja pogram sobie spokojnie na xboxie. No to se znalezliscie argument , bo to jest konsola nowej generacji i nie oceniajcie jej po plynnosci Far Cry-a 2 .

Konsole z tylu za PC , hmm oceniasz to po jednej grze ? Bo ja myslalem ze nie ma takich gier jak Halo 3 , Soul Calibur , Tekken , God of War , Gears of War (2) , Nba fifa street itd na PC. A jak wychodzi jakas gra na only x0 to zawalacie forum bo piszecie Pffff i tak pewnie wyjdzie na PC , a jak nie wyjdzie to mowicie do siebie - ale jak to ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wychodzi to trudno. Nie zawsze to co jest naj na jednej platformie na innnej sprawdza sięrównie dobrze. I nie wiem skąd ludziom się biorą kwoty 4-5 z kompa( jednostkę centralną o ile rozumiem). No chyba, że ktoś jest naiwny i kupuje sprzęt za 5k do tego monitor full hd i gra nadal szarpie..... Ja się cieszę tym co mam a efektowne gry, które poza dużą zadymą i wypasioną grafa nie oferują nic więcej po prsotu sobie odpuszczam. Poza tym nie można mieć wszystkiego, więc trzeba się na coś zdecydować. I nie nie trzeba wkładać do kompa 1000 zł co roku by móc się dobrze bawić. Jak ktoś jednak tak postępuje to po prostu jest... No chyba, że ktoś musi mieć każdą nowość zaraz popremierze to wtedy wiadomo:) Kasy raczej tyle nie ma, więc sytuacja na PC wyląda jak wygląda niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 13:25, ROTFL napisał:

Kolejny dowód na to jak bardzo konsole są z tyłu za PCami. Jak FC2 na X360 ma w normalnych
warunkach śmigać z ok. 30-40 FPS, to gracze konsolowi zaobserwują nieciekawy pokaz slajdów
przy każdej większej eksplozji, masowym wypalaniu trawy itd. po to w końcu jest "nadwyżka"
FPS żeby spadków nie odczuwać, a tu jak widać jej nie będzie (ew. będzie bardzo mała),
natomiast na PS3 sytuacja będzie zapewne jeszcze gorsza, bo od początku prac nad wersją
FC2 na konsolę Sony Ubisoft miał spore problemy, więc będzie to kolejny multiplatformowiec
tylko w teorii, bo komfortowo pograć będzie można jedynie na PC (chyba że jeszcze do
premiery potną grafikę, efekty i rozdzielczość tak, żeby chociaż na X360 jakoś to działało,
ale wtedy gra oka nie zachwyci).

A może ustawili limit 30 fpsów (który jest zresztą w konsolach standardem) właśnie dlatego, żeby użytkownicy nie mieli spadek frameratu? Skoro wiedzieli, że przy wybuchu nie utrzymają 60 fpsów to obniżyli maxa do 30. I o co chodzi?
A z tą rozdzielczością to też nie ma co przesadzać, istotniejsza od rozdzielczości jest jakość grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jaki procent gier na xboxa wyświetla gry w full HD bez przeplotu? wg. mnie nie ma się czym przejmować wystarczy kanape odsunąć metr dalej od tv i efekt będzie ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 01:11, mist`shoo napisał:

Smiejecie sie a pozniej usiadziecie do swojego kompa ktorego kupiliscie za 4 k i odpalicie
far cry 2 ale sie okaze ze nie mozesz odpalic na ultra high bo sie przycina ... Albo
pojdziecie do sklepu i kupicie grafike za 1400 zł zeby odpalic sobie ta gre , a ja pogram
sobie spokojnie na xboxie. No to se znalezliscie argument , bo to jest konsola nowej
generacji i nie oceniajcie jej po plynnosci Far Cry-a 2 .


Jaja sobie robisz? Zalecane wymagania Far Cry 2, to CPU np. C2D ok. 3GH i GPU np. GeForce 8600GTS:
http://allegro.pl/item453548758_procesor_intel_core_2_duo_e8400_3ghz_1333_ oem_nowy.html - 444zł C2D E8400
http://allegro.pl/item448970181_zotac_8600_gts_256mb_ddr3_8600gts_1ns_hdmi_20 00mhz.html - 205zł GF 8600GTS

A jak ktoś woli to może kupić ok. 3 razy silniejszą GF 8800 GT za 484zł
http://x-kom.pl/index.php?show_prod=27244
Co razem daje 649zł (928zł za wersję z GF 8800 GT, która jest mocniejsza ok. 5-krotnie od Xenosa...), trochę do 4 tysięcy brakuje, co?

Dnia 10.10.2008 o 01:11, mist`shoo napisał:

Konsole z tylu za PC , hmm oceniasz to po jednej grze ? Bo ja myslalem ze nie ma takich
gier jak Halo 3 , Soul Calibur , Tekken , God of War , Gears of War (2) , Nba fifa street
itd na PC. A jak wychodzi jakas gra na only x0 to zawalacie forum bo piszecie Pffff i
tak pewnie wyjdzie na PC , a jak nie wyjdzie to mowicie do siebie - ale jak to ?!


Hahaha, mam nadzieję że wiesz, że w celu pogrania zarówno w GoW3, jak i Halo 3 potrzebujesz DWÓCH konsol? Więc od razu startujesz z poziomu 2100zł za same konsole... A co do Halo 3 i Gearsów 2 (zwłaszcza Gearsów), to o wersję na PC się nie martwię. NBA natomiast znowu wychodzi na PC (co jest kolejnym dowodem na to, że rynek PCowy odczuwa spory wzrost). A co powiesz na to, że na konsole nie ma np. King''s Bounty: The Legend, S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky, Spore, Starcraft 2, Diablo 3, Drakensang, Cryostasis i masy innych?

Namaru

Dnia 10.10.2008 o 01:11, mist`shoo napisał:

A może ustawili limit 30 fpsów (który jest zresztą w konsolach standardem) właśnie dlatego, żeby użytkownicy > nie mieli spadek frameratu? Skoro wiedzieli, że przy wybuchu nie utrzymają 60 fpsów to obniżyli maxa do 30. I > o co chodzi?


Ale ty chyba nie rozumiesz o co chodzi, to że nawet ustawisz 30FPS jako max nic nie poprawia, bo jeżeli spadki są poniżej to i tak je widać (zobacz np. filmik podlinkowany przez mist''shoo, to dopiero jest laaaaggg), to tak jakbyś powiedział "ustawmy 5 FPSów, wtedy gracz nie zauważy spadków", tyle że wtedy cały czas gra nie jest płynna, to co to za genialne rozwiązanie?

Dnia 10.10.2008 o 01:11, mist`shoo napisał:

A z tą rozdzielczością to też nie ma co przesadzać, istotniejsza od rozdzielczości jest jakość grafiki.


Jak to nie ma co przesadzać? To po co w takim razie cały ten szum wokół HDTV, konsol z grami w HD (no dobra 720p w 60%, 1080p w 3% i sub HD w reszcie przypadków)? Nie mogło zostać 480p z SDTV? ;) Większa rozdzielczość daje ci możliwość znacznego powiększenia obrazu rzeczywistego bez konieczności oglądania pojedynczych pikseli.
To hipokryzja mówić, że rozdzielczość nic nie znaczy, bo do tego dążą również konsole, a że są słabsze sprzętowo to już inna sprawa. Co do jakości grafiki, to w przypadku FC2 konsole też będą ostro z tyłu i o tym już wiadomo z oficjalnych informacji od developerów od bardzo dawna (ciekawe czy na PS3 chociaż AAx2 będzie... niemal na pewno nie), jakość i rozdzielczość po to właśnie na konsolach obcinają, żeby ok 25-30 FPS jakoś wyciągnąć, bo fizyki nie zeskalują.

pendejo

Dnia 10.10.2008 o 01:11, mist`shoo napisał:

a jaki procent gier na xboxa wyświetla gry w full HD bez przeplotu? wg. mnie nie ma się czym przejmować
wystarczy kanape odsunąć metr dalej od tv i efekt będzie ten sam


No właśnie nie będzie taki sam, bo obraz rzeczywisty znacznie się zmniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować