Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA IV - trailer z wersji PC

112 postów w tym temacie

@Valium
Zgadzam się, że grafika jak na PC do niczego ( taka jak sprzed 3-4 lat ); olali konwersję totalnie.
Ale:
- na razie nie ma wymagań sprzętowych więc nie strasz
- jak przy wybuchu 15 samochodów framerate Ci nie spadł to grałeś pewnie na XBOX 720 lub PS4.
Problemy z frameratem są na obydwu konsolach, no chyba że 23-26 fps to dla Ciebie płynne granie.
Tu masz testy obydwu konsoli pod GTA IV:
http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=139270

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestań chrzanić głupi fanboju. Nic nie zrobisz by zmienić swój wizerunek. Dla mnie jesteś tylko głupim trollem, mówiącym ciągle "PC ssie!!! Konsole the best!!!!" . Vojtas ma rację. Kiedyś będziesz żałował tych słów.

Tak poza tym czekam jeszcze na Far Cry 2 i nowe Call of Duty. To kolejne bardzo dobre gry na PC na które czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 21:41, Valium napisał:

Jesli to ma byc ta "lepsza" grafika, to smiech na sali. Wiedza ze duzo nie zarobia to
leca po kosztach konwersji, bo dodanie NOTATEK do GPS''u moze zrobic student na praktyce
u R*. Jesli spojrzec na wymagania sprzetowe, smiech zamienia sie w zażenowanie. Ciekawe
jak bedzie z dokladna optymalizacja, bo juz to widze na jakim kompie uda sie zrobic plynnie
wybuch np. 15 samochodow naraz. Bo u mnie na konsoli framerate nawet sie nie wzruszyl.


Hmm ciekawe, że framerate tylko u ciebie na konsoli w takiej sytuacji nie spada, bo na każdym innym PS3 czy X360 spada i to mocno, ale podejrzewam, że może to mieć związek z tobą, mianowicie twój mózg wolno przetwarza dane, więc i max FPS jaki wychwytuje to np. 3-4, przez co spadków z 26 do 10 nie zaobserwowałeś, co by zresztą wiele tłumaczyło.

Dnia 08.10.2008 o 21:41, Valium napisał:

Nie wspominajac o tym ze gra ma fabule dosyc filmowa i lepiej sie w to gra "nie-na-biurku".


? A jak ktoś np. woli oglądać filmy na PC niż TV to też dla niego źle? Zresztą co to w ogóle za idiotyczny i bezsensowny argument? Innych nie ma, tak? No ok, ale wiedz że nawet taki idiotyzm można podważyć choćby całkowitym wsparciem dla padów (bez dodatkowego programu, zresztą jak wszystkie gry z logiem GfW), więc wybór w tej kwestii należy do gracza, a PCa można z powodzeniem podpiąć pod TV czy projektor, mało tego w takim przypadku PC wykorzysta maksymalnie TV z full HD. Coś jeszcze?

Dnia 08.10.2008 o 21:41, Valium napisał:

PS. Cos malo komentarzy, liczylem na conajmniej 500, w koncu to praktycznie jedyna gra
warta zagrania na PC do konca roku (IMO).


Masz rację tylko twoim zdaniem, więc nawet nie ma się co sprzeczać i udowadniać na siłę masy innych świetnych gier na PC, które będą wydane na PC do końca 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chodzi o brak argumentow, wiekszosc jednak preferuje kanape od biurka. Nawet nie chce mi sie polemizowac, i to nie z braku argumentow. Tak przy okazji, TVP1 nadaje dokladnie w 23.976 fps''ow, a chyba nie narzekasz na jej plynnosc? Moze byc nawet 20 fps. byleby ta wartosc byla stala. Nie oplaca sie wywalac 1k tylko zeby bylo pare fps wiecej, taka sama grafika (no chyba nie zaprzeczycie ze jest duzo lepsza, przynajmniej na tym trailerze) i to bzdurne czekanie na to samo, ale z NOTATKAMI w GPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 16:25, Valium napisał:

Nawet nie chodzi o brak argumentow, wiekszosc jednak preferuje kanape od biurka.


No fajnie, ale przecież napisałem wyraźnie, że nie ma problemu z podłączeniem PC do HDTV/projektora, więc w czym problem? Bezprzewodowy zestaw K+M i można grać na kanapie, a jak nie masz takiego lub wolisz grać w GTA na padzie, to też nie ma problemu, bo działają nawet te zrobione do konsol, czyli możesz wybrać sobie pada jakiego lubisz najbardziej (zresztą jest masa innych od Xowego i PSowego, więc ciężko nie znaleźć niczego dla siebie) i grasz. Tak, więc ten argument odpada.

Dnia 09.10.2008 o 16:25, Valium napisał:

Nawet
nie chce mi sie polemizowac, i to nie z braku argumentow. Tak przy okazji, TVP1 nadaje
dokladnie w 23.976 fps''ow, a chyba nie narzekasz na jej plynnosc? Moze byc nawet 20
fps. byleby ta wartosc byla stala.


Tyle że na konsoli wartość ta stała też nie jest, spadki są praktycznie zawsze gdy wartość FPSów jest utrzymywana na maksymalnym możliwym poziomie, chodzi jedynie o to, żeby spadki były poza zakresem rejestrowalnym przez ludzkie oko, np. jeżeli poziom FPS w HL2 wynosi 100 i gracz rzuci kilka granatów, to spadnie do ok. 90, więc to nie jest problem i tego nie zauważy, ale jeżeli wynosiłby 30 i spadłby do 20, to już jest kłopot.

Różnica między PC i konsolą w tej kwestii polega na tym, że na PC mam znacznie większy zapas mocy, więc nie odczuwam żadnych spadków FPS, natomiast jeżeli na konsoli GTA4 (zresztą zanosi się na to, że z Far Cry 2 będzie jeszcze gorzej) w normalnej sytuacji chodzi sporo poniżej 30 FPS, to każdy spadek jest mocno odczuwalny i to jest moim zdaniem spory problem, zwłaszcza w grze, w której zazwyczaj dużo się dzieje.

Dnia 09.10.2008 o 16:25, Valium napisał:

Nie oplaca sie wywalac 1k tylko zeby bylo pare fps
wiecej, taka sama grafika (no chyba nie zaprzeczycie ze jest duzo lepsza, przynajmniej
na tym trailerze) i to bzdurne czekanie na to samo, ale z NOTATKAMI w GPS.


Nie opłaca się wydawać 100 zł rocznie, żeby móc pograć w cokolwiek (p2p), nie opłaca się wydawać 40 zł za 3-4 mapy do MP, nie opłaca się wydawać na każdą grę po 80-100 zł więcej, jedynie po to żeby otrzymać gorszą wersję pozbawioną modów i praktycznie całej twórczości graczy, z mniejszą ilością opcji itd.

Co do wersji GTA4 na PC, to zwróć uwagę choćby na to, że mogę ją spokojnie odpalić w FULL HD, albo nawet w dużo wyższej rozdzielczości, dzięki większej pamięci nie będzie w GTA 4 pop-up''ów, klonów i tym podobnych. Do tego dodaj rozbudowany multiplayer (ze znacznie zwiększonym limitem ilości graczy) i co najważniejsze mody (zwłaszcza, że obecny silnik GTA pozwala na znacznie więcej), które udowadniały już w poprzednich odsłonach serii, że zdecydowanie najlepsze GTA to wersja na PC:
http://pl.youtube.com/watch?v=NJ2qAq7d4G0
No i jeszcze notatki w GPS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to ten trailer nie prezentuje się jakoś świetnie. Te trailery z konsoli wydawały mi się trochę lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 18:11, LTM napisał:

Ok, ale dlaczego więc osoba tak uboga intelektualnie ma stopień brygadzista? :/


a czy to takie trudne? po prostu duzo pisze na forum :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jaa... juz go widziałem kilka dni temu na innym www... ehh troche się spuźniliście chłopaki.. :)
co do trainera.. ciekawa grafika.. no szkoda ze nie jest bardziej ładna.. no ale cóż... zobaczymy... w praniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem... taaak... grałem prawie we wszystkie części GTA... Mam San Andreas na dysku no i... jak obejrzałem ten trailer... Grafika wygląda świetnie. Po prostu MUST HAVE! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko: nie wyobrażam sobie, jak można w to grać na PC. I te szumnie zapowiadane ulepszenia względem wersji konsolowej są niezwykle wyolbrzymione. Nie kupię wersji PC, tym bardziej, że mam już GTA IV na Xboxa. Jednak gdyby zmiany były rzeczywiście znaczące - zdecydowanie zaopatrzyłbym się też w wersję blaszakową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj kazdy ma inny gust. Ja GTA 4 skonczylem na X360 ale jej nie kupilem. osobiscie zdecydowalem sie na wersje PC gdyz wygodniej mi sie gra w takie gry przy uzyciu myszki.

PS. przyzwyczajenie z GTA SA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę diametralnych zmian w stosunku do San Andreas. Z tego, co zauważyłem to tylko model prowadzenia pojazdów trochę lepszy, no i ciut lepsza grafika. Reszta rzeczy pewnie pozostanie taka jak w poprzedniku, tyle tylko, że zmienią fabułę i głównego bohatera. Jednym słowem - chłopaki się nie postarali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba prawie nic nie czytałes o gta 4 ;).
Bo bardzo dużo jest nowości wejdź se na jakąś strone fanowską serii i tam będą wypisane nowości gta 4 ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co z tego ze odpalisz w 1920x1080 na PC, skoro tekstury sa w duzo nizszej rozdzialce i tym bardziej bedzie widac ich ubogosc. W takim razie zapytam cie, kiedy ostatnio podlaczales PC do TV, czy ktokolwiek kogo znasz tak robi itd.. Bo to jest najczystsza kontra w stylu pecetowego fanboja (nie posadzam cie o to), ze MOZNA, ale nikt tego nie robi. Natomiast zdarza sie, ze ludzie wlasnie podlaczaja konsole do swojego monitora, jednak prawdopodobnie dlatego ze ich nie stac na duzy TV a na starych CRT to konsole nie wygladaja zbyt dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ROTFL - chyba trafiłeś na PS3 z bebechami z x360 jeśli ci liczba klatek drastycznie spada w GTA4 ;) Nie wiem od czego miałaby spadać, bo jakość grafiki nie jest najwyższych lotów w tej grze,chociaż w przypadku PS3 i tak wyprzedza konkurencyjne platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

paladin thunder - Chyba rzeczywiście nic o czwórce nie czytałeś, oprócz jakiś zapowiedzi i recenzji. Spójrz sobie na opinie graczy. Spory procent z nich, w tym ja uważa GTA IV za najgorszą część serii. Gra jest nudna, monotonna, powtarzalna i okrojona w stosunku do SA. Taka jest wg. mnie prawda. Tutaj nie masz samolotów, dużo mniej ciuszków i ogólnie mniej możliwości kustomizacji postaci. Misje natomiast są dobre... do 1/4 gry kiedy schemat |obejrzyj świetną cut-scenkę, pojedź gdzieś, zabij kogoś/zabij kogoś uciekającego/zabij tych co nie przeżyli po wybuchu bomby| powtarza się niemal ciągle.Nie ma takich zakręconych i zróżnicowanych misji jak w SA i głównie przez to IV ssie. Jest co prawda kilka wyjątków jak misja z ciężarówką albo skok na bank, ale zobacz - cały tryb sp zajmuje 30-40 godz. gry z czego 2 godziny to misje które nie są nudne i odstają od schematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten trailer może być równie dobrze z konsolowej wersji gry i tak niczego się Rockstarowi nie udowodni. W sumie całkiem fajnie ten filmik wyszedł , coraz bardziej nie mogę już doczekać premiery PeCetowej wersji. Grę sobie kupuje oczywiście od razu w dniu premiery , mam nadzieję , że wciągnie mnie jeszcze bardziej , niż San Andres i Vice City razem wzięte. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh gta 4 na pc kto by sie spodziewal ale skoro z 4 tak dlugo bylo niewiadomo czy wyjdzie to 5 na 100% niewyjdzie Pc nie da rady ja czekam za ps4 lub xbox 721 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować