Zaloguj się, aby obserwować  
Retro32

Supreme Commander & Total Annihilation - temat ogólny [M]

632 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2009 o 19:49, Largooo napisał:

jaki patch muszę ściągnąć wszystkie po kolei
czy najnowszy?


Mam SupComa z Platynowej Kolekcji i na dołączonej płycie znajdowały się wszystkie patche. Co więcej instalowały się (z jednego instalatora) w kolejności od najstarszego do najnowszego. Pewien nie jestem, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że trzeba zacząć od najstarszego po najnowszy i instalować je w takiej kolejności :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 20:54, milten6 napisał:

> jaki patch muszę ściągnąć wszystkie po kolei
> czy najnowszy?

Mam SupComa z Platynowej Kolekcji i na dołączonej płycie znajdowały się wszystkie patche.
Co więcej instalowały się (z jednego instalatora) w kolejności od najstarszego do najnowszego.
Pewien nie jestem, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że trzeba zacząć od
najstarszego po najnowszy i instalować je w takiej kolejności :P.

Tak zrobiłem, działa. Dziękuje bardzo szanownemu panu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, wystarczy spojrzeć na nazwy plików - np. SC_patch_3255_to_3260.exe - same wskazują, z jakiej i do jakiej wersji update''ują grę :).

Mam pytanko do osób, które ukończyły/grały w kampanię w FA kilkoma frakcjami - czy przebieg misji różni się jakoś w stosunku do UEF (oczywiście poza dostępnymi jednostkami)? Czy są jakieś różnice np. w zadaniach zlecanych w czasie misji czy np. pozycji startowej? Albo czy występują różnice w briefingach/debriefingach oraz w transmisjach np. od HQ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 18:47, Blackhand napisał:

Heh, wystarczy spojrzeć na nazwy plików


Faktycznie masz rację. SupComa instalowałem dawno, dawno temu, dlatego nie pamiętałem nazw plików, a kojarzyło mi się, że instalowały się po kolei. :)

Dnia 13.10.2009 o 18:47, Blackhand napisał:

Mam pytanko do osób, które ukończyły/grały w kampanię w FA kilkoma frakcjami - czy przebieg
misji różni się jakoś w stosunku do UEF


Oprócz innych pobocznych celów misji, żadnych zmian nie uświadczymy. Jednak nawet dla tego faktu warto przejść grę jeszcze dwa razy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 19:37, milten6 napisał:

...

Oprócz innych pobocznych celów misji, żadnych zmian nie uświadczymy. Jednak nawet dla
tego faktu warto przejść grę jeszcze dwa razy :P.


Celów pobocznych łącznie we wszystkich misjach jest tyle, co kot napłakał :P (wydaje mi się, że jest ich w sumie nie więcej, niż 10), a skoro poza tym znaczących różnic nie ma (z tego, co zauważyłem - zacząłem grać Cybranami - nieco się różnią transmisje od HQ w czasie misji, ale to są mało znaczące różnice), to chyba jednak nie warto :P. Może kiedyś, jak będę miał za dużo wolnego czasu...

Orientujesz się może, czy w FA gdzieś jest opcja "transmission log" (w podstawce tam była przechowywana lista komunikatów z dowództwa i nie tylko, chodzi oczywiście o kampanię)? I czy da się interface przełączyć na taki jak w "podstawce" (wiem, zboczony jestem, ale ten z FA mi się nie podoba, jest mało przejrzysty przy 1024x768 i za mocno mi zalatuje Earth 2160 :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 20:24, B1SH0P napisał:

.... Bo ten z FA jest o wiele bardziej
przejrzysty :-P

W 1024x768 niezbyt. W przypadku jednostek budowlanych listę budynków trzeba przewijać (lewo/prawo), ikonki są pomniejszone w stosunku do "podstawki". Oczywiście są też nowinki pozytywne (których jest więcej, nie da się ukryć :)), jak choćby możliwość sprawdzenia "zawartości" lotniskowca (tylko po co tu osobne ikonki dla każdego samolotu, wolałbym informację o ilości "zadokowanych" jednostek danego typu), ale jest też trochę rzeczy, których nie poprawiono (przydałoby się np. możliwość kolejkowania upgrade''ów ACU/SACU czy też wybrania tego samego upgrade''u dla wszystkich zaznaczonych SACU jednym kliknięciem).

A tak poza tym, dzisiaj dogrzebałem się do informacji o Experimentals (p. Wikipedia, SupCom Wiki, Google), co się z tym stało? Informacji o tym dodatku jak na lekarstwo (raptem dwie wypowiedzi Chrisa T.), wujek Google nie jest w stanie powiedzieć ocb ;). Anulowano go czy co (gdyby było coś na ten temat, to na pewno Google by wiedział ;))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 19:18, Blackhand napisał:

A tak poza tym, dzisiaj dogrzebałem się do informacji o Experimentals (p. Wikipedia,
SupCom Wiki, Google), co się z tym stało? Informacji o tym dodatku jak na lekarstwo (raptem
dwie wypowiedzi Chrisa T.), wujek Google nie jest w stanie powiedzieć ocb ;). Anulowano
go czy co (gdyby było coś na ten temat, to na pewno Google by wiedział ;))?


Dodatek jest w niebycie. Raczej go już nie zobaczymy. Chris T. & friends w czasie kryzysu skupili się nad nowymi projektami (nie szukając daleko SupComem 2...), a SupCom 1 - delikatnie rzecz ujmując - został skazany na odpoczynek. Nawet na oficjalne patche nie ma już co liczyć, społeczność już dawno wzięła sprawy w swoje ręce i obecnie trwają testy nieoficjalnej łatki 1.5.3603b do FA. Poza małymi poprawkami (jak celność bombowców) wprowadzono w niej całą masę modyfikacji parametrów jednostek:
http://forums.gaspowered.com/viewtopic.php?t=38887
Nie wiadomo zatem, czy w ogóle wyjdzie ona ze wsparciem GPGnetu, bo tu potrzeba błogosławieństwa THQ. Największe kontrowersje wzbudza chyba możliwość przenoszenia ACU za pomocą... transporterów T1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś podać link do jakiegoś porządnego edytora map dla SupComa? Najlepiej żeby był oficjalny. Bo słyszałem że taki jest, ale jak dotąd znalazłem tylko parę fanowskich, które nie działają na moim komputerze. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gamezilla.pl/content/5-minut-bitewnego-gameplayu-z-supreme-commandera-2

Nowy gameplay z drugiej części Supreme Commander. Czyli jeszcze więcej tego samego. Gdyby nie było cyferki "2" przy tytule pomyślałbym, że to kolejny dodatek. Eh... A liczyłem na cichy powrót do korzeni i gameplay ze starego świetnego Total Annihilation...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 17:42, KrisK91 napisał:

Nowy gameplay z drugiej części Supreme Commander. Czyli jeszcze więcej tego samego.


Hmmm. Nie można oczywiście oceniać gry po filmikach, nawet gameplayach, ale czy tylko mi SupCom 2 wygląda na Demigod In Space? Pewnie to kwestia sztucznego uwypuklenia pewnych elementów na wszelkich prezentacjach, ale jakoś zbyt biednie to wszystko wygląda jak na poważną strategię. A te "wiszące" mapy z samymi wąskimi przejściami to już arcade w czystej postaci.

Swoją drogą, myślałem iż patch 3606 do FA przepadł w mrokach historii, a tu proszę:
http://www.supremecommander-alliance.com/Interview-de-Chris-Taylor.7827.0.html

Serwis pyta: Une dernière question, concernant Supreme Commander 1 cette fois. Depuis quelques mois, un beta patch est disponible : le 3603. A quand une sortie officielle ?

Chris mówi: Vous avez des questions très pertinentes, décidément. J''ai récemment entendu que THQ avait enfin donné son accord pour une publication. Malheureusement, je ne me souviens plus de la date officielle. Je dirais d''ici 2 à 4 semaines.

Co przekłada się (mniej więcej):

SCA: Ostatnie pytanie, tym razem odnośnie Supreme Commandera 1. Od kilku miesięcy dostępna jest wersja beta patcha 3606. Kiedy ukaże się wersja finalna?

CT: Doprawdy, zadajesz bardzo trafne pytania. Słyszałem ostatnio, że THQ w końcu zgodził się na publikację. Niestety, nie mogę sobie przypomnieć oficjalnej daty wydania. Powiedziałbym, że będzie to w przeciągu 2 do 4 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 19:21, Matteos napisał:

Swoją drogą, myślałem iż patch 3606
dostępna jest wersja beta patcha 3606. Kiedy ukaże się wersja finalna?


Argh. Nie wiem skąd mi się wzięła końcówka 606. Może Dywizjon 303 razy dwa... Chodzi naturalnie o patch 1.5.3603. Moja wielka wina. Za późno zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem.. otóż dlaczego jak gram w SupComa podstawkę to full detale i śmiga a.. FA to już średnie/niskie, rozdziałka najniższa i się tnie.. =/ I jeżeli to jest spowodowane wymaganiami gry to... czy jest jakiś mod do SupComa podstawki który robi interfejs taki jak w FA albo coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 11:52, B1SH0P napisał:

Witam, mam pewien problem.. otóż dlaczego jak gram w SupComa podstawkę to full detale
i śmiga a.. FA to już średnie/niskie, rozdziałka najniższa i się tnie.. =/ I jeżeli to
jest spowodowane wymaganiami gry to... czy jest jakiś mod do SupComa podstawki który
robi interfejs taki jak w FA albo coś podobnego?


Też czegoś takiego szukałem... Nie znalazłem, niestety :(. FA ma o wiele wyższe wymagania od "gołego" SupComa, przede wszystkim ze względu na tych świecących ufoli, "podstawka" tak intensywnie ze shaderów nie korzysta (no i międzymordzie w niej zasłania sporą część ekranu, w FA już nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zauważyłem coś dziwnego.. Otóż ja włączyłem grę potyczkę na mapie FA.. A brat ot tak sobie włączył pograć bo się nudził, ale na mapie z podstawki.. i gra chodziła jak trzeba.. Dziwne, dziwne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem, że FA ma wyższe wymagania, niż sam SupCom :). Tak przy okazji, przypomniała mi się jedna rzecz - pokombinuj z programem Core Maximizer (autor - Boris Vergiza), jak to CPU się nie wyrabia, to być może coś to pomoże (choć, szczerze mówiąc, myślę, że to raczej grafika dostaje zadyszki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem na empik.com i gra jest niedostępna (chodzi mi o podstawkę). Czy w sklepie jest? Ostatnio też nie było God of War 2 na empik.com, a w salonie Empick kupiłem... Nie widział ktoś ostatnio w empiku SupCom i dodatek w Extra Klasyce Hit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 18:24, Konstantynopolitan napisał:

Oglądałem na empik.com i gra jest niedostępna (chodzi mi o podstawkę). Czy w sklepie
jest? Ostatnio też nie było God of War 2 na empik.com, a w salonie Empick kupiłem...
Nie widział ktoś ostatnio w empiku SupCom i dodatek w Extra Klasyce Hit?


Ja jakiś tydzień temu widziałem w Białymstoku w empiku i w MM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jako, że kupuję po feriach SupCom''a, chciałbym zadać parę pytań (dotyczą wersji z dodatkiem Forged Alliance)

1.Jak wygląda ekonomia w grze? Tak jak w Starcrafcie, parę botów zbiera żelazo, kamień, stal itp? Czy z góry masz ileśtam ton żelaza i kupujesz skądś?

2.Czy gra jest trudna? Ile trzeba poświęcić czasu na jej przejście?

3.Czy istnieje tryb skirmish, tj. wybieramy mapę i poziom SI wroga i nawalamy się ile wlezie?

4.Czy dodatek to osobna gra, czy modyfikuje ona podstawkę jak mod, dodając nową kampanię, jednostki, mapy, interface itp.?

5.Czy gra bez przycinek pójdzie mi na wysokich ustawieniach na:
procesor: AMD Athlon 64 3000+ 3.0gHz (jednordzeniowy)
RAM: 1.5 gB
karta graficzna: ATI Radeon HD 4650 1.0 gB
Może to nie ten temat, ale nie będę osobno pisał, chyba, że nikt nie odpowie...

6.Czy animacje jednostek są realistyczne, ogólnie, czy gra jest realistyczna, czy można deformować bombami teren, łamać drzewa pod stopami jedn. ekperymentalnych itp.?

7.Czy jest tryb multiplayer przez LAN/Internet?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować