Zaloguj się, aby obserwować  
Retro32

Supreme Commander & Total Annihilation - temat ogólny [M]

632 postów w tym temacie

Jak wygląda sprawa z patchami do SupComa? Czy mając podstawkę i dodatek muszę instalować patche do obu czy też tylko do dodatku? Czy najnowsze są 3280 (podstawka) i 3599 (dodatek)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do zorientowanych - można gdzieś (najlepiej z poziomu gry) przejrzeć debriefingi? Bo dopiero gdzieś w połowie kampanii Cybran skapnąłem się, że na ekranie statystyk po ukończeniu misji pojawia się coś istotnego dla fabuły xD.
Tak na marginesie - czy to tylko ja, czy naprawdę w tej grze kampanie są takie łatwe? Bo kurczę dla mnie tutaj normal = easy :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 16:17, Blackhand napisał:

Tak na marginesie - czy to tylko ja, czy naprawdę w tej grze kampanie są takie łatwe?
Bo kurczę dla mnie tutaj normal = easy :D.


Poczekaj do późniejszych misji jak Ci wróg zrobi na bazę najazd jednostkami eksperymentalnymi :P ale fakt żet ylko te jego rzadkie ale zmasowane rushe są w stanie coś ci zrobić. Wkurzające są też trochę okręty.. Ale nie martw się, Forged Alliance jest już trudniejszy :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 16:17, Blackhand napisał:

Tak na marginesie - czy to tylko ja, czy naprawdę w tej grze kampanie są takie łatwe?
Bo kurczę dla mnie tutaj normal = easy :D.


A grasz w podstawkę czy FA?
Podstawka jest banalna, nawet na hardzie, dodatek to trochę co innego. Tam gra jest dość trudna aż do przejścia w T3 i rozpoczęcia masowej produkcji eksperymentalnych jednostek (trzeba często od 0 postawić szybko całą ekonomię, a wróg nie pomaga). Po tym robi się łatwiutka i całkowite zniszczenie wroga to kwestia czasu.
Rozgrywka między SupComem a FA różni się głównie w sprawie eksperymentali (w dodatku bardzo szybko się budują) i atomówek (w FA trzeba się na nie tyle naczekać, że jeszcze ani razu nie udało mi się odpalić ani jednego pocisku - obrona antyrakietowa też nie powstaje aż tak szybko jak w podstawce). Trochę szkoda, bo zawsze lubiłem te wielkie eksplozje pocisków nuklearnych i takie poczucie wyścigu - kto pierwszy odpali rakietę, ale walki dziesiątkami wielkich jednostek eksperymentalnych też mają swój urok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na atomówki, warto :-). Ja często grę zostawiałem se na parę godzin, ot taka żeby se sama ''leciała'', wróg mi pzrze ten czas nic nie robił bo wstrzymywałem się z wykonywanie ''triggerowych'' objective''wów , stawiałem ze 4 wyrzutnie, wracałem do gry po 4-5 godzinach kiedy już w każdej wyrzutni były po 4 i napawałem się totalną destrukcją :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 16:37, igor8472 napisał:

...

Poczekaj do późniejszych misji jak Ci wróg zrobi na bazę najazd jednostkami eksperymentalnymi
:P ale fakt żet ylko te jego rzadkie ale zmasowane rushe są w stanie coś ci zrobić. Wkurzające
są też trochę okręty..


Kampanię UEF ukończyłem wcześniej, jeśli podobne "atrakcje" czekają mnie w pozostałych, to dam sobie radę. W ostatniej misji zostałem zaskoczony dwa razy (w obu przypadkach zamiast desperacko się bronić uciekłem się do użycia "zaklęcia" load game) - najazd Monkeylordów (odparłem za pomocą Fatboyów) i masowe nuke''owanie (dobudowałem parę systemów obronnych). Tak poza tym, to ataku Soul Ripperów nawet nie zauważyłem, a desant Arnolda nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Żałuję jedynie, że Mavora nie zdążyłem wybudować :P.

Dnia 16.08.2009 o 16:37, igor8472 napisał:

Ale nie martw się, Forged Alliance jest już trudniejszy :-).


Mam nadzieję, bo jakoś do tej pory wszelkie dodatki mnie rozczarowywały pod tym względem :). Ostatnim, który "dawał radę" był Brood War (Lost Souls do Earth 2150 pomijam, bo tam przegięto w drugą stronę - dodatek dla cheaterów i kosmicznych wymiataczy ;)).

Strange101
Jak widać, zacząłem od "podstawki" (first things first :)).

Jeszcze jedno pytanko - czy jednostki i budynki w kampaniach mają zmienione parametry w stosunku do multi i skirmisha? I czy występują w tym względzie różnice między SupComem a FA? Coś mi się parametry jednostek (HP głównie) nie zgadzają z tymi stąd -> http://supcom.wikia.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa... Pamiętam ostatnią misję w podstawce jak UEFem grałem. Ale nie ma nic na co by nie poradziły 3 (wiem, mało) Fatboye, parę Atlantis i kilka nuke''ów ^^. Muszę powiedzieć, że nuke''owania nie pamiętam, Soul Ripperów też nie zauważyłem (te 100 czy 200 ASFów robi swoje :D), najazd MLów rozwaliłem w większości celnymi nuke''ami, a desant Arnolda zauważyłem w momencie death nuke''a jego ACU :)

Co do FA:
imo kampania nie jest trudniejsza (chyba że nie czekasz z realizowaniem celów i rozszerzaniem mapy...).
Parametry jednostek w kampanii są zdecydowanie inne niż w skirmishu/mp (patrz Scathis np.)

A co do FA i podstawki, to różnice są głównie jeśli chodzi o ekspy (generalnie w FA są tańsze, szybciej budowane, mniej wytrzymałe i z mniejszym dmgiem, także 1 GC nie jest aż tak straszliwym widokiem jak w podstawce), a co do innych jednostek - nie pamiętam ^^, grałem w podstawkę dopóki nie wyszedł dodatek.

Jeszcze jeśli chodzi o granie w FA skirmish/mp to polecam Sorian AI (dużo lepsze niż zwykłe) i BlackOps Unleashed (mnóstwo świetnych jednostek, usprawnień etc.) i BlackOps ACUs (dodaje dużo upgrade''ów do ACU i sprawia, że nawet później w grze ACU może być potężną siłą w walce). Wszystkie trzy mody można znaleźć na forum Gas Powered Games, gdzie zresztą jest sporo innych ciekawych modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, szczególnie o modach, bo za nimi patrzyłem głównie na Mod DB, a tam bida z nędzą - znalazłem tam tylko dwa godne uwagi (4th Dimension i Hawksmod :)), z kolei Google niezbyt chętne było do współpracy.
Czy w SupComie można mieć zainstalowanych równolegle kilka modów (jak to było np. w Quake''u II, w którym każdy mod instalował się do osobnego podfolderu w folderze gry) czy też wygląda to tak, jak w C&C Generals czy Total Annihilation, gdzie tylko jeden mod może być zainstalowany w jednym czasie? Chodzi mi oczywiście o to, że w danej chwili korzystam z jednego moda, ale zawsze mogę się przełączyć na innego (na rozwiązania w stylu mutatorów z UT nie liczę :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modów możesz mieć ściągniętych kilka i uruchamiasz je przez menedżer modów w menu głównym. Tak przynajmniej było w podstawce, w FA nie sprawdzałem, a na tym kompie gry teraz nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać jak w Total Annihilation zagrać na ~10 graczy? Widzę, że pełno jest map wspierających taką ilość graczy, ale w grze mogę ustawić sobie co najwyżej czterech. Poza tym - jest jakiś mod/poprawka na A.I przeciwników? Nie jest najgorsze, ale denerwuje mnie to, że A.I potrafi szybko wykończyć swoich Commanderów - spotka A.I inne A.I, strzelają do siebie z D-Gunów i po grze :/.

I jeszcze jedno - jak rozpocząć zabawę online? Są jakieś "servery" z aktywnym community? Może ma ktoś link do jakiegoś poradnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema ;).
Jak się mają wymagania FA do SC? Kampanie z "podstawki" przeszedłem przy ustawieniach na full (bez AA) i w 1024x768, "chrupnęło" może z 5-6 razy w ostatnich misjach. W FA ustawiłem wszystko na minimum/off i (_!_), już w pierwszej misji "chrupie", jak w polu widzenia pojawi się więcej jednostek/budynków/innych cudactw (np. "pola siłowe").
I drugie pytanko. Da się w kampaniach z FA ustawić interface w stylu tego z "podstawki"? Ten "minimalistyczny" jest nawet spoko, ale ma kilka niedogodności (w "starym" np. od razu były widoczne wszystkie ikonki budynków na panelu inżyniera/ACU/SACU, teraz trzeba przewijać jakąś listę), poza tym podejrzewam go o to, że jest głównym sprawcą "chrupania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tak trochę gadam sam ze sobą, ale cóż :). Ostatnio zainstalowałem TA i:
- działa pod Vistą (32),
- obsługuje rozdzielczości panoramiczne.
Normalnie jestem w szoku :).
Tak przy okazji, znalazłem coś o nazwie "Total Annihilation: Escalation" ( http://taesc.tauniverse.com/), źródła inspiracji dla niektórych jednostek, budynków i rozwiązań są chyba oczywiste, wystarczy obejrzeć screenshoty :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 17:07, Blackhand napisał:

Widzę, że tak trochę gadam sam ze sobą, ale cóż :). Ostatnio zainstalowałem TA i:
- działa pod Vistą (32),
- obsługuje rozdzielczości panoramiczne.
Normalnie jestem w szoku :).


To nie wiedziałeś? Przecież TA było z tego właśnie w czasie premiery (a przynajmniej na pewno Kingdoms) znane. Mi jednak nie działa na XP i GeForce 7300GT :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewien problem z TA pod Vistą - muzyka (CD audio) jest dziwnie odtwarzana - zagra fragment ścieżki i zapada cisza... Gdy wejdę w opcje gry czy zatrzymam grę i potem wrócę do gry, to znów jest to samo (zostaje odtworzony fragment ścieżki i zapada cisza). Jest jakiś patch na to (3.1 wgrany :))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest patch, ale jak masz problemy, to możesz równie dobrze odpalić zewnętrznego playera. Wiem, że nie będzie już IMUSE, ale lepsze to niż nic ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się w ogóle dziwię, że muza gra. W końcu gra pochodzi z czasów, gdy CD audio "leciało" z CD-ROMu do karty dźwiękowej osobnym kabelkiem, który obecnie nie jest spotykany (dane audio "lecą" teraz tą samą drogą, co "zwykłe" dane). Ale skoro już gra, to mogłaby grać normalnie :).
Inna sprawa, że "lepszy rydz niż nic", bo taki Quake (tak I jak i II) w ogóle nie chce odtwarzać ścieżek audio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować