Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gram pytań: Ubisoft Polska

24 postów w tym temacie

gram.pl

Przedstawiamy drugą odsłonę nowej inicjatywy gram.pl, w której przepytujemy zróżnicowane osobistości na równie zróżnicowane (ale zawsze ciekawe!) tematy. Tym razem padło na Rafała Adasiaka - PR & Marketing Managera Ubisoftu, czuwającego nad powstawaniem polskiego oddziału firmy.

Przeczytaj cały tekst "Gram pytań: Ubisoft Polska" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wiem co myśleć o całej tej sytuacji. Polski oddział takiego giganta sprawi, że gry na konsole będą tłumaczone na język Mickiewicza i Słowackiego. To dobra wieść, gdyż doprowadzi do większego rozwoju przemysłu gier (zarówno tych na PC, jak i na konsole) w naszym kraju. Z drugiej strony przykład polskiego oddziału Codemasters nie napawa optymizmem. Premiery i tak były spóźnione, ponadto lokalizacja jak trwała, tak trwa długo, a ceny oferowane przez firmę są IMO absurdalne. Nie wspominając już o reedycjach. O ile dobrze pamiętam gry tej firmy miały się później pojawiać w reedycjach u CDP. Jak dotąd nie widziałem żadnej. Mam nadzieję, że polski oddział Ubisoftu nie okaże się taką porażką, jednak obawy są. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Rafale, zerwijcie wszelkie umowy z CD Projektem i zacznijcie sami wydawać gry Ubi w Polsce. Niech ceny będą 50% wyższe, ale może w końcu zaczniemy dostawać gry równo z premierą światową bądź NIEDŁUGO po niej (a nie czasami kilka miesięcy później, jako, że CDP nie potrafi się powstrzymać przed opóźnianiem premier) i przestaną pojawiać się problemy z brakiem patchy do polskich wersji gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehehehehe, najbardziej podoba mi się dyplomatyczna odpowiedź na temat cen;P

"Miałem okazję współpracować z firmą Electronic Arts (...) Postanowiłem więc znaleźć firmę, która odpowiadałaby mi pod względem jakości tytułów."
wymiata;p oni mają dobrych prawników;P "jakosc tytułów";P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi można najwyżej wywnioskować tyle, że powinniśmy być zadowoleni jeśli ceny gier zostaną na obecnym poziomie, zdanie "Prawdopodobnie ceny gier na PC pozostaną na tym samym poziomie co dotychczas." brzmi bardziej jak uspokajanie że nie wzrosną, a nie zapowiedź że być może stanieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny wywiadik, zwłaszcza, że ostatnio nie było zbyt dużo mówione o Ubi polska. Jako propozycję następonego wywiadu proponuję Techland (najlepszeij jak zakończy się akcja koniecszumu.pl, aby ktoś to podsumował itp.), Nibris i może Metropolis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja potrwa tak do czasu, gdy zbudują własną sieć dystrybucyjną. EA przecież na początku swojego istnienia w Polsze, również posiłkowało się LEM-em bodajże. A potem zapewne będą robić, co chcą.Ciekawi mnie ich podejście do polonizacji - czy ograniczą się do kinówek, czy pójdą na całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje jednego pytania, poniekąd związanego z cenami i dotyczącego dostosowania wydawanych produktów do polskiego rynku, a chodzi o sposób wydawania gier. Z chęcią już bym się dowiedział czy Ubi pójdzie na łatwiznę drogą EA i Codemasters dając nam płytkę w cienkim DVD-boxie i kilka stron instrukcji, czy może wydawane gry będą przypominały to do czego zdążyły przyzwyczaić nas CDP i Cenega. Bo głupio byłoby wrzucać kolejnego dużego dystrybutora na listę - "Można kupić... kiedyś, ale nie prędko bo wydanie i tak przypomina tanią serię, wiec po grzyba przepłacać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 18:51, szypek26 napisał:

Zabijcie mnie, ale cały czas myślałem, że Renor Mirshann to dziewczyna O.o


Jakoś nigdy się specjalnie ze swoją płcią nie ukrywałem, więc nie mam pojęcia, skąd u Ciebie takie przekonanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 19:45, Renor Mirshann napisał:

> Zabijcie mnie, ale cały czas myślałem, że Renor Mirshann to dziewczyna O.o

Jakoś nigdy się specjalnie ze swoją płcią nie ukrywałem, więc nie mam pojęcia, skąd u
Ciebie takie przekonanie ;)


To przez te pjękne dlugie wlosy ("ł" wymawiać kresowo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 20:58, szypek26 napisał:

Tak ci karykaturkę nasmarowali :P


Osobiście uważam ją za małe dzieło sztuki, ale w "dużej" wersji przy newsach - w avku nie wygląda zbyt ciekawie, więc czas najwyższy zmienić ;)

No dobra, koniec offtopa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo przeoczyłem albo w wywiadzie nie było napisane o zlokalizowaniu Ubisoft Polska. Znane jest już miasto gdzie powstanie to studio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 22:06, Davw napisał:

Albo przeoczyłem albo w wywiadzie nie było napisane o zlokalizowaniu Ubisoft Polska.
Znane jest już miasto gdzie powstanie to studio?


Bezpośrednio nie napisałem, ale linkowałem do pierwszej informacji o tej decyzji. W Warszawie.

(i studio to nie to samo, co oddział :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować