Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Core 2 Duo E7400 w sklepach; obniżka E7300

14 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2008 o 09:57, gpodoba napisał:

Za dużo już tych modeli od intela... za niedługo będzie pewnie E7460 itp. itd...

Moim zdaniem to dobrze, gdyż tak jak to się dzieje aktualnie, ceny będą spadać i będzie ogromny wybór modeli...

Inna sprawa, że dla nierozeznanych będzie to dość duży problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2008 o 10:00, LTM napisał:

> Za dużo już tych modeli od intela... za niedługo będzie pewnie E7460 itp. itd...

Moim zdaniem to dobrze, gdyż tak jak to się dzieje aktualnie, ceny będą spadać i będzie
ogromny wybór modeli...

Inna sprawa, że dla nierozeznanych będzie to dość duży problem...


No właśnie... za dużo modeli, a i tak twierdzę, że warte wyboru są tylko E5xxx [za piękne możliwości OC] i E8xxx za wydajność i... też świetne OC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2008 o 10:19, RazorBMW napisał:

No właśnie... za dużo modeli, a i tak twierdzę, że warte wyboru są tylko E5xxx [za piękne
możliwości OC] i E8xxx za wydajność i... też świetne OC


Ale E5XXX ma mniej pamięci Cahe, seria E7XXX ma 3Mb a E5XXX ma 2Mb, co w niektórych grach może być widoczne. Nie każdy też pokręca procesor o czym należy pamiętać. Jeżeli ktoś ma kasę lepiej dopłacić do E7000 i mieć święty spokój. Jeżeli ktoś ma mocno ograniczony budżet to może brać E5000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością będzie w czym wybierać, za pare miesięcy będzie czas żeby kupić sobie nową maszyne, już jestem z tyłu za tymi płytkami i prockami. Bedzie ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Intel Core2 Duo E7300 2,66GHz kosztował ok.439zł,a teraz będzie to cena ok.250zł wiec obniżka spora,a procesor E7400 to raczej różni się tylko kosmetycznie,ale żeby dorównał E8200 2,66GHz możemy zapomnieć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E7200 2,53mhz, bezproblemowo podkręciłem do 3ghz i też mam święty spokój ;) Bezproblemowo - mam na myśli, bez zmiany chłodzenia fabrycznego, bez zmiany napięcia.

Co do ceny E7300 to wątpię, że będzie ok. 250zł, to, że w dolarach tyle wychodzi, to nie znaczy, że u nas tak będzie ;) bardziej byłbym skłonny powiedzieć, że będzie to cena w granicach 300-330zł ;>

Wybór modeli jest dość prosty moim zdaniem - kupujemy najniższy numerek z serii i podkręcamy, a nie dopłacamy ;)
czyli:
albo E5200,
albo E7200,
albo E8200.

Różnice są jak już ktoś napisał wyżej w wielkości pamięci cache ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać można się postarać :) Obawiam się tylko, że jjet to jeden z ostatnich modeli przed Nehalemem i stety niesty ddr3..... Na szczęście jak będę zmieniał w koncu sprzęt to sytuajca powinna się w końcu zrobić bardziej klarowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nic nie wspomniano o mnożnikach. Skoro E7300 doczeka się obniżek, to chyba skorzystam z tej okazji.
300 x10 na razie w zupełności będzie mi wystarczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, szkoda, że nie mam pieniędzy, bo to byłby fajny upgrade... 7300 OC, 4850 + 2 dodatkowe GB RAMu + mobo pod Intela i co najmniej rok w high ;)

edit: I to wszystko za co najwyżej 1300-1400 zł o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2008 o 10:19, RazorBMW napisał:

No właśnie... za dużo modeli, a i tak twierdzę, że warte wyboru są tylko E5xxx [za piękne
możliwości OC] i E8xxx za wydajność i... też świetne OC

Mam podobne zdanie, pomimo faktu iż posiadam obecnie czterordzeniowego Q9300... :P

Tak czy siak, cieszę się, że jest coraz więcej tego na rynku, gdyż jest w czym wybierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować