Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spieszmy się ratować gry, tak szybko znikają...

68 postów w tym temacie

Nie ma co, dobry pomysł. Takie Mario, Ninja Gaiden i inne serie - szkoda by było, gdyby zostały zapomniane.

Tylko pytanie brzmi, co na tym obrazku robi Wrestlemania z NESa? Ta gra słusznie została zapomniana ( wiem, że to od autora i takie tam, ale jednak lepiej by pasowały inne, lepsze tytuły ). O niektórych rzeczach lepiej jednak nie pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaitsev, mam nadzieje ze twoj news, a konkretniej ta czesc o wackach, nie jest napisana w negatywnym kontekscie:P fakt, moze nie byla to najlepsza gra w historii, ale sam bardzo dobrze wspominam jak ja przechodzilem wraz z kuzynem. fakt, bylem wtedy dzieciakiem, ale wspomnien to nie zmienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że uratowanie kopii gry to jedynie połowa sukcesu... drugą jest również uratowanie sprzętu dość starego, by chciały na nim chodzić. Niestety - taki np. Discworld II już na obecnych komputerach nie działa... :''(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre, ale przy ustalaniu tytułów zapewne nie o bedzie się bez gorących dyskusji. Wg mnie powinny się tam znaleźć gry-pierwowzory danego gatunku (np. Adventure, Utopia, Maze War), gry od których można datować historię danego gatunku np. (np. Donkey Kong, Wolfenstein, Mystery House, SimCity, Railroad Tycoon), gry przełomowe dla danego gatunku, a więc wnoszące rzeczy, które stały się standardem (np. Civilization, Maniac Mansion, Doom, Quake, Super Mario Bros., Dune II) i wreszcie gry wybitne w swojej klasie (Pirates, Deus Ex, Heroes of M&M, Thief). Ogólnie pomysł mi się bardzo podoba i pokazuje, że o grach zaczyna się powszechniej myśleć, w kategoriach wartościowych dóbr kultury.

BTW - o krzyż w ich logosie zapewnie upomni się Międzynarodowy Czerwony Krzyż (zgadnijcie, czemy na karetkach kiedyś był, a już go nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deus Ex, MDK i Diablo, ale to te nowsze... Ze starszych, faktycznie, jest trochę tytułów, które powinny być zachowane. Tylko ze tu pojawia się pewien problem, gdyż podobno każdy nośnik danych po iluśtam latach wysiada. :\
PS: Tak naprawdę powinno się zachować po jednym egzemplarzu KAŻDEJ znaczącej coś dla innych gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny sposób. Dla mnie mogą przechowywać gears of war chociaż zrobi to pewnie microsoft dając w przyszłej generacji konsol możliwość pobrania gowa :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 21:16, Pile napisał:

Świetny sposób. Dla mnie mogą przechowywać gears of war chociaż zrobi to pewnie microsoft
dając w przyszłej generacji konsol możliwość pobrania gowa :]


Chodzi o gry kultowe, legendarne, nieśmiertelne, a nie świeże produkcyjniaki, Profanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie akcja jest godna uwagi:) Mam nadzieję że owe dzieła które zostaną zachowane będzie można potem pożyczyć na ot choćby zasadzie wypożyczalni filmów wideo i sobie pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, coś takiego właśnie chciałem aby powstało, sam próbowałem, zbierać kolekcje gier, ale tyle tego jest, że chyba do końca życia bym zbierał, dlaatego zacząłem od tego, że kupuje hity, które wychodzą, i nie sprzedaje ich wogóle, na przykład do tej pory mam grę Total Annihilation. Chciałbym, też aby do archiwum trafiła gra The Longest Journey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 21:19, Piotr Drobina napisał:

Deus Ex mniam mniam :)
Nawet sobie ludzie sprawy nie zdajecie jak teraz trudno dorwać Freespace ;(
Na szczęścierusza Good Old Games!
www.gog.com

Akurat Freespace 1 i 2 można dostać np. na Allegro taniej niż na GOGu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i za 70 lat Na Uniwersytecie Jagiellońskim, Jasiu Kowalski student "gieroznawstwa" :P będzie pisał magistra z "Gender w początkach historii gier komputerowych" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować