Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_Energy

VHS umarło

30 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2008 o 10:18, Lost Paradise napisał:

Najwyższy czas :)
Odtwarzacze DVD teraz można kupić za grosze, filmy również. Zresztą DVD to już (na zachodzie)
staroć :) Blu-ray na horyzoncie...

DVD wszędzuie jest starocią, ile to ma? 9 lat, czy więcej? A blu ray na razie jest ale jeszcze nie jest uzyuwane, filmy cały czas jeszcze wychodzą na DVD. Widziałem tylko 3 filmy na blu ray.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 11:43, Heterko napisał:

> Najwyższy czas :)
> Odtwarzacze DVD teraz można kupić za grosze, filmy również. Zresztą DVD to już (na
zachodzie)
> staroć :) Blu-ray na horyzoncie...
DVD wszędzuie jest starocią, ile to ma? 9 lat, czy więcej? A blu ray na razie jest ale
jeszcze nie jest uzyuwane, filmy cały czas jeszcze wychodzą na DVD. Widziałem tylko 3
filmy na blu ray.


Oj to bardzo mało widziałeś :)
W empiku/saturnie/mediamarkt znajdziesz co najmniej 15 pozycji. O sklepie internetowym nie wspomnę bo tam idzie to w dziesiątki :) I tam tez zamawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2008 o 11:45, Lost Paradise napisał:

Oj to bardzo mało widziałeś :)
W empiku/saturnie/mediamarkt znajdziesz co najmniej 15 pozycji. O sklepie internetowym
nie wspomnę bo tam idzie to w dziesiątki :) I tam tez zamawiam.

No dobra, żeczywiście mało widziałem. Ale i blu ray jeszcze nie kruluje na rynku. Jest jeszcze nie potrzebne bo na razie filmy,programy i gry mieszczą się na DVD. Jak będą filmy w mega full HD to wtedy wejdzie blu ray.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 11:59, Heterko napisał:


> Oj to bardzo mało widziałeś :)
> W empiku/saturnie/mediamarkt znajdziesz co najmniej 15 pozycji. O sklepie
internetowym
> nie wspomnę bo tam idzie to w dziesiątki :) I tam tez zamawiam.
No dobra, żeczywiście mało widziałem. Ale i blu ray jeszcze nie kruluje na rynku. Jest
jeszcze nie potrzebne bo na razie filmy,programy i gry mieszczą się na DVD. Jak będą
filmy w mega full HD to wtedy wejdzie blu ray.


Oczywiście ze mieszczą się na DVD bo taki standard zapisu danych został przyjęty dla domowego użytkownika.
Mega full hd o którym piszesz już jest dlatego są i bluray - jakość obrazu i dźwięku wgniata w fotel. To trzeba zobaczyć/usłyszeć bo trudno to opisać słowami.

Jako że mamy Offtop wracam do tematu - na mojej półce cały czas leży stary odtwarzacz SANYO :) kilkanaście lat go mam i tylko raz wymagał przeglądu. Magnetowid który stoi na odtwarzaczu to JVC z możliwość zapisu LP :))) Kiedyś to był niezły czad bo można było mieć średnio 4 filmy na taśmie 180-tce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sajonara, ja jakoś szczególnie tęsknił nie będę, gdyż specjalnie za nimi nigdy nie przepadałem. Konieczność przewijania, ustawianie/czyszczenie głowicy, czasami gdy już się bebechy "poluzowały" wciąganie taśmy itd. W tym wypadku wspomnień czar przegrywa z brutalną rzeczywistością ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2008 o 11:35, Lost Paradise napisał:

Jeśli masz pytania techniczne proponuję wiki / google itp.
DVD - 720 x 576 dla PAL
Bluray - 1080p 1920 x 1080.



Twoja odpowiedź nie ma sensu, źle mnie zrozumiałeś widocznie.
Pytam czy tylko używasz oryginalnie zakodowanych płyt w formatach blu-ray i dvd. , czy tylko jako nośnika dla innych materiałów audio-wideo.
Na zchodzie dvd nie jest starocią , dvd to nośnik na dane,a dvd video to standard zapisu obrazu w mpeg2, on będzie z nami jeszcze wiele lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2008 o 12:53, BAMPERS napisał:


Twoja odpowiedź nie ma sensu, źle mnie zrozumiałeś widocznie.
Pytam czy tylko używasz oryginalnie zakodowanych płyt w formatach blu-ray i dvd. , czy
tylko jako nośnika dla innych materiałów audio-wideo.
Na zchodzie dvd nie jest starocią , dvd to nośnik na dane,a dvd video to standard zapisu
obrazu w mpeg2, on będzie z nami jeszcze wiele lat.


Oryginalne. Nie kompletuje filmików w innych formatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się. Sam mam jeszcze odtwarzacz VHS, ale nie jest wogóle podłączony, bo po co? ;) Choć szcze przyznam, że nie wiedziałem, że jeszcze magnetowidy te były produkowane. No cóż.. ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telewizory kineskopowe odeszły do lamusa, już chyba nikt ich nie kupuje, bo i po co skoro nikt już ich nie produkuje. Tak samo magnetowidy i kasety VHS. U mnie w wypożyczalni mozna kupić prawie za bezcen kasety z filmami sprzed kilku jeszcze lat a i tak jest mało chętnych. Leży to i się kurzy. Cos sie kończy coś się zaczyna. Naturalny cykl życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować