Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rusza pre-order gry Empire: Total War

54 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2008 o 21:08, strajker napisał:

Czy ta okładka to już ostateczna wersja polskiej okładki (polskiego wydania)?
No ten tego.... jest po prostu ahistoryczna, bzdurą! - Rosjanie (rosyjska wersja "E:
TW") mają pięknego carskiego orła z... XVIII w. a my orła z... XX w. (sic!)


Otóż to. :(

Ja już przy Medievalu II przestałem liczyć na rzetelność CA. I pomyśleć, że takie rzeczy, to kwestia jednego wieczoru w bibliotece.

A co do jednostki: może warto by pomęczyć CDP o oficjalne stanowisko w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 18:00, Calsberg76 napisał:

Nasz szanowny wydawco CD Projekt :)
Nie żebym narzekał, ale dlaczego Deutschlandy nasze bombowe sąsiady zza Odry dostały
od Creative Assembly -pruskiego huzara z trupią czaszką w czarnym mundurze, a my jakąś
Hamerykańską jednostkę USS Constitution???


Witaj szanowny Graczu :) Oferta preorderu gry w sklepie gram.pl nie jest równoznaczna z ofertą firmy CD Projekt. Wydawca gry, firma SEGA zastrzegła, że dodatkowe jednostki są opcją ekskluzywną dla wybranych sklepów - jeden sklep, jedna dodatkowa oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 21:08, strajker napisał:

Faktycznie dlaczego CD Projekt proponuje badziew jankeski (USS Constitution) a nie
jakąś polską lub wschodnioeuropejska jednostkę (kod) skoro np. Niemcy dostają niemiecka
jednostkę?


Powtarzam, to nie jest decyzja CD Projekt. SEGA przygotowała 3 dodatkowe jednostki dla całego świata. Nie ma tam np. jednostki francuskiej, a nie chcecie chyba napisać, że Francja to nie jest dla SEGI ważny rynek. Sklep gram.pl wybrał akurat taką ofertę i taką wystawił.

Dnia 06.11.2008 o 21:08, strajker napisał:

Czy ta okładka to już ostateczna wersja polskiej okładki (polskiego wydania)?
No ten tego.... jest po prostu ahistoryczna, bzdurą! - Rosjanie (rosyjska wersja "E:
TW") mają pięknego carskiego orła z... XVIII w. a my orła z... XX w. (sic!)


Proszę dokładniej obejrzeć okładkę. http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Herb_Rzeczpospolitej_Obojga_Narodow.svg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 10:44, Jay Z napisał:

Powtarzam, to nie jest decyzja CD Projekt. SEGA przygotowała 3 dodatkowe jednostki dla
całego świata. Nie ma tam np. jednostki francuskiej, a nie chcecie chyba napisać, że
Francja to nie jest dla SEGI ważny rynek. Sklep gram.pl wybrał akurat taką ofertę i taką
wystawił.


W tej sytuacji faktycznie myliłem się w tej kwestii i ma Pan rację.

Dnia 07.11.2008 o 10:44, Jay Z napisał:

> Czy ta okładka to już ostateczna wersja polskiej okładki (polskiego wydania)?
> No ten tego.... jest po prostu ahistoryczna, bzdurą! - Rosjanie (rosyjska wersja
"E:
> TW") mają pięknego carskiego orła z... XVIII w. a my orła z... XX w. (sic!)

Proszę dokładniej obejrzeć okładkę. http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Herb_Rzeczpospolitej_Obojga_Narodow.svg


1.I tu też ma Pan (tym razem częściowo) rację - dopiero teraz widzę na tym Państwa małym obrazku iż SEGA poprawiła Orła - obecnie wygląd tak jak na ilustracji 1.
Wcześniejsza wersja SEGI wyglądała tak jak na ilustracji 2 i to był własnie Orzeł z... XX w.
Wiec sprawa orła jest OK ale...

Tyle że brak... Pogoni - to było wojsko Rzplity Obojga Narodów, co prawda z podziałem na wojska Korony i Wlk. Księstwa (Litwy) ale to było dualistyczne państwo - dualistyczne do czasów Konstytucji 3 maja kiedy dokonano całkowitego zjednoczenia i zniesiono odrębności w wojskach. Flaga powinna być taka jak na ilustracji 3. Ale w sumie... niech będzie to co jest - grunt że zmieniono Orła:)

Pozdrowienia:)

20081107110927

20081107111252

20081107112114

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Tak, wcześniejsza wersja (2) była błędna - SEGA/CA zmieniła pudełko na naszą interwencję. Niestety umieszczenie całego godła Obojga Narodów powoduje, że jest ono zupełnie nieczytelne. Po namyśle stwierdziliśmy, że na nasz kraj użyjemy wersji z białym orłem nawiązującym do ówczesnych realiów. Ponosimy pełną odpowiedzialność za ten krok, ale wierzę, że jest to najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niecałe 100 złotych za taką grę , no nieźle , fani powini być raczej zadowoleni. Ja nawet nie mam poprzedniej części to nie będę się brał za następną , ale kiedyś trzeba będzie nadrobić te zaległeści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 12:38, Jay Z napisał:

Tak, wcześniejsza wersja (2) była błędna - SEGA/CA zmieniła pudełko na naszą interwencję.
Niestety umieszczenie całego godła Obojga Narodów powoduje, że jest ono zupełnie nieczytelne.
Po namyśle stwierdziliśmy, że na nasz kraj użyjemy wersji z białym orłem nawiązującym
do ówczesnych realiów. Ponosimy pełną odpowiedzialność za ten krok, ale wierzę, że jest
to najlepsze rozwiązanie.


THX. Choć i tak kwestia okładki/nacji to pikuś przy zestawie jednostek (i balansie) danej nacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie będę zamawiał, wolę sobie kupić gdy nastąpi premiera, a do tej jeszcze trochę czasu zostało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No skoro tak, z tymi dodatkowymi jednostkami, to cóż przebolejemy, i tak obeznani z plikami w Medku i Romie sami sobie je domontują, a jak będą większe utrudnienia, to i tak na TWCenter zaraz się wszystko znajdzie :P
Aha no i dziękujemy za bieżącego orła, bo ten XX -wieczny z trailera był aż odpychający do bólu, także choć tyle do przodu jesteśmy z naszą nacją.

@Vojtas
"Choć i tak kwestia okładki/nacji to pikuś przy zestawie jednostek (i balansie) danej nacji"
To norma dla CA, ale w sumie, zapaleńcy serię Total War i tak kupują pod mody z TWC, więc damy radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 21:42, Calsberg76 napisał:

No skoro tak, z tymi dodatkowymi jednostkami, to cóż przebolejemy, i tak obeznani z plikami
w Medku i Romie sami sobie je domontują, a jak będą większe utrudnienia, to i tak na
TWCenter zaraz się wszystko znajdzie :P


Być może nie będzie problemu z wprowadzaniem tych kodów dla ludzi obeznanych z plikami ale pamiętaj że mechanizm kodowania jednostek zastosowany (wspólnie) w "Rome: Total War" i "Medieval II: Total War" do dziś jest znany w rzeczywistosci... niewielu (nawet dobrze (hehehe), a kody np. publikowane w poradnikach na tworzenie jednostek są... nieprawdziwe/niepełne, nawet ten na stronie fanowskiej "TotalWar.org.PL - przykład tam podają tak cyt:

"create_unit P Q R S T W - stwórz dowolną jednostkę (gdzie P to nazwa miasta/generała, Q to nazwa jednostki, R to liczba jednostek (1-5), S to poziom doświadczenia jednostki (1-9), T to poziom pancerza (1-3) a W to poziom uzbrojenia (1-3))"

http://www.totalwar.org.pl/?ArtId=348

No i teraz w oparciu o taką wiedze spróbuj stwórz (do testowania/modowania czy gry dla lamerów) np. jedną jednostkę "Hussars" o doświadczeniu 1 i pancerzem o wartości 1 i orężu o wartości 1?
Nie zrobisz tego za Chiny Ludowe bo podana powyżej budowa kodowego zapisu jednostek jest... nieprawdziwa i rzeczoną jednostkę "Hussars" tworzona poza miastem np. przy pierwszym władcy (Władysławie Hermanie) można tylko wykreować takim wpisem:

create_unit "Wladyslaw Herman" "Hussars" 1 1 1 1

Pytanie: jak teraz modowe kodowanie jednostek będzie wyglądało w "Empire: Total War" i czy wystarczy kliknąć "tyldę" i wpisać znane (niewielu) jakieś hasło?

Dnia 07.11.2008 o 21:42, Calsberg76 napisał:

To norma dla CA, ale w sumie, zapaleńcy serię Total War i tak kupują pod mody z TWC,
więc damy radę.


No właśnie - Mam nadzieję że to sie da naprawić w modach i że modowanie będzie tak wielkie jak przy "Rome" Total War" i "Medieval II: Total War":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 10:44, Jay Z napisał:

Cóż powiem tak, jak już się sprawdza z Wikipedią to należy to robić dokładnie, ten herb też nie jest do końca zgodny z epoką, cytowana wersja to bardziej wzorzec - "template" - ogólny herbu RP obojga narodów, a nie godło odnoszące się do konkretnego okresu, więc ten orzeł mogę powiedzieć, że jest orłem "bezokresowym".

W grze mamy okres przypadający na króla Stasia i rozbiory więc orzeł przybiera dla tego okresu postać:
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:OrzelekPoniatowski.jpg
, czyli jak już pisałem w wątku dla Empire: Total War w ostateczności można użyć tego wyraźniejszego z początków II RP, który generalnie jest postacią orła towrzyszącą narodowi przez ponad 100 lat:
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Coat_of_arms_of_Poland_1919-1927.PNG

Ponad 15 lat temu, w podstawówce kilka lat zajęło mi wyłapywanie i przerysowywanie orłów z różnych epok, z różnych źródeł (od płaskorzeźb na grobowcach po ryciny), (w sumie muszę kiedyś to zwektoryzować) więc takie detale bardzo rzucają mi się w oczy.


Zaktualizowałem podpis pod obrazkiem herbu na Wikipedii, przytaczanego przez Jay Z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywód powyższy ma służyć wyjaśnieniu faktycznego stanu, jednak co do użytej formy w grze pozostałbym przy tym co nam obecnie jest proponowane, ponieważ jest to forma bardziej agresywna (od stasiowej, nieco zniewieściałej w mojej opinii - wyglądający bardziej jak gołąb niż orzeł). Więc nie wszczynał bym tu już jednak krucjat o kolejną zmianę wizerunku (chociaż obecna postać już bardziej do Medka by pasowała ;-) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować