Zaloguj się, aby obserwować  
PioMrex

Rise of Nations

18 postów w tym temacie

Jak już tak wygrzebujemy takie tytuły jak Age of Mithology, to ja wyciągam grę RTS, która moim zdaniem bije AoM a nawet poczciwego AoE2. Jeżeli chłopaki nic nie spartaczą w Rise of Legends, tak jak zrobiło Ensembles Studio z serią Age of ... to będzie super gierka.

Samo Rise of Nations, ma wiele ciekawych rozwiązań, jak ruchome granice terytorium, duży przedział historyczny, fajny sposób sterowania jednostakami, szczególnie ustawianie formacji ich rotacja w wybranym kierunku, jednostki latające, bomby atomowe, polecam, świetna gierka, niestety a może stety nie kupiłem dodatku, dodawał właściwie lokalne amerykańskie nacje...

Ogólnie gra super, duże nadzieje co do Rise of Legends

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 21:10, Arar napisał:

Ee czy mi sie wydaje czy RoN bedzie taką Eurpa Universalis przemiaszana z AoM ze szczyptą baśni?
Jak czytałem coś jak zapowiedz w cda to zapowiadało się interesująco


Rise of Nations wyszło jakieś 2-1.5 roku temu, teraz ma wyjść Rise of Legends.

Rise of Nations wraz z dodatkiem było oparte o rzeczywistą historię świata.
było to coś bardziej jak AoE w mieszanym 3D (budynki 2D, jednostki i teren 3D).

Był też tryb Conquer the World, który wyglądał, jak Medieval Total War (tzn. mapka, po której pionki przesuwałeś po krajach, aby je przejmować, a jak dochodziło do bitwy, po postawieniu pionka, gra stawała się RTSem jak AoE. Domyślnie jednak były kampanie czysto RTSowe. Zresztą ten tryb gry z mapką był denny (tzn. sama mapa). Natomiast część RTSowa była rewelacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2006 o 21:22, PioMrex napisał:

Rise of Nations wyszło jakieś 2-1.5 roku temu, teraz ma wyjść Rise of Legends.

Rise of Nations wraz z dodatkiem było oparte o rzeczywistą historię świata.
było to coś bardziej jak AoE w mieszanym 3D (budynki 2D, jednostki i teren 3D).


uuu dzięki za naprowadzenie na właściwy tor rozumowania, mój błąd. Wiedziałem że nazwy podobne i twórcy ci sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rise of nations - tytul bardzo niedoceniany, ale bardzo udany. W Polsce glownie do tej pory odstrasza jego cena, szkoda ze CDProjekt nie moze go wydac (a moze jednak w koncu sie uda). Jednak wydanie tych ponad 100 zlotych nie uwazam za pieniadze stracone. Gra ma fajna mechanike i ogolnie bardzo przyjemnie sie w nia gra, dosc dobrze stopniowany poziom trudnosci i mozna przechodzic wiele razy na wiele sposobow, wieloma nacjami. Do tego multiplayer. Jesli macie okazje kupic tanio, to warto. No chyba, ze ktos nie lubi strategii:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawno kupiłem sobie na merlin.com.pl za 149 zl i nie uważam że jakaś złotówka jest stracona chociasz mogli by ją wydać "troszke taniej" to bytm się nie obraził ogólnie super gra fajne połączenie mapki z EU2 i RTS z AOE 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 21:10, Arar napisał:

Jak czytałem coś jak zapowiedz w cda to zapowiadało się interesująco

Ja z bratem kupiliśmy zaraz po premierze, fakt drogo, ale wiedzieliśmy co się święci, zresztą regularnie odwiedzaliśmy http://www.microsoft.com/games/pc.

O grze nigdzie się nie mówiło, na stronie Microsoftu info pojawiło się dwa miesiące przed premierą.

Stąd mało osób słyszało, szczególnie w polsce gdzie gra powyżej 100zło nie jest zbyt powszechna jeżeli jest nowa i nieznana.

Przedstawiam kilka screenów, więcej można znaleźć na stronie mojego brata (niestety już się nią nie zajmuje chwilowo):
http://www.paulus.konin.lm.pl/stronka/gry/index.html

Pierwszy screen to splash screen, drugi to część RTSowa, trzeci to mapa w stylu EU2 czy jak kto woli Medieval Total War.

Główna gra to RTS. Super szczególnie ten mechanizm ruchomych granic i te emocje w sieci (również w single''u), jak próbujesz wedrzeć się na terytorium wroga, na osobnej wyspie, aby móc się tam rozwijać i go łatwo atakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupiłem złotą edycje rise of nations cenegi zainstalowalem i wszystko grało jednak nie dawno musialem formatowac dysk i kiedy zainstalowalem grę ponownie ta nie chciala sie uruchomic gdyz brakowalo kodera indeo wiec sciagnąlem go gra sie uruchamia ale nie ma dzwieku w menu i pdczas gry cy jest jakas recepta na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

super gierka, ale szkoda grac na kodach bo caly czas wpisujac kod na wybuch nuklearny mozna przejsc jesna misje w 10sekund, albo na wygrana....szkoda gadac
Lepiej sobie nie psuc zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu, powoli odrabiam zaległości. Rise of Nations jest kolejny na liście. Liczę na coś w stylu Cywilizacji ;)
i porządnego RTSa który zabierze mi kilkanaście godzinek z życia...
moon - nie mam pojęcia, ale dystrybutorem tej gry na świecie jest Microscoft, więc powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gre mam od wczoraj, wygrałem w konkursie - i jest świetna ! Grałem kiedyś w AoE2 i to była moja ulubiona strategia, potem nic... a teraz jak dostałem RoN to przypomniało mi się AoE2 (3 nie przypadła mi do gustu ...). Zagrałem dopiero dwie bitwy (gram kampanie) - gram francuzami. Jedna trwała aż .... 45 minut (jak dla mnie to dużo xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 11:16, albert.jarema napisał:

super gierka, ale szkoda grac na kodach bo caly czas wpisujac kod na wybuch nuklearny mozna
przejsc jesna misje w 10sekund, albo na wygrana....szkoda gadac
Lepiej sobie nie psuc zabawy


Ja nawet nie znam kodów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest świetna. Oldskulowa strategia pełną gębą z paroma ciekawymi rozwiązaniami. Z pewnością bije AoE. Nie sądziłem, że taka rozgrywka starego typu będzie bawić, ale kupiłem, bo było tanio. Jeden z najlepszych RTSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 21:28, tomoliop napisał:

Ta gra jest świetna. Oldskulowa strategia pełną gębą z paroma ciekawymi rozwiązaniami.
Z pewnością bije AoE. Nie sądziłem, że taka rozgrywka starego typu będzie bawić, ale
kupiłem, bo było tanio. Jeden z najlepszych RTSów.


Witam ,dostałem Rise of Nations złota edycja z kolekcji klasyki, i niestety
płytka z patchem pl jest pęknięta ,A nie dam rady grać po angielsku. Proszę
o pomoc. Może ktoś ma i (jeśli to legalne) mógłby gdzieś wrzucić tę płytke spakowaną np. w rarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować