Zaloguj się, aby obserwować  
kuba9876543210

Napędy DVD, Blu-Ray, HD-DVD - marki, rodzaje, problemy, opinie

54 postów w tym temacie

Witam, zakładam ten temat traktujący o napędach DVD, BD i HD-DVD, gdzie każdy będzie mógł uzyskać porad dotyczących rozmaitych napędów, oraz je oceniać :)

Na początek ja zadam pytanie ;]
Wie ktoś, który napęd byłby najszybszy, najmniej awaryjny, no i oczywiście, najtańszy (wiem, że teraz napędy nie są drogie...=).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem już od dłuższego czasu z napędem
Otóż mam problem z uruchomieniem niektórych gier przykład CoD4 i WaW, THAW gry sie zainstalowały ale jak chiałem uruchomic gre w trybie pojedynczym to prosi mnie o płyte. Płyta jest niby czytana bo w moim komuterze jest pokazane.. inne gry mi działają
licze na pomoc

Multiplayer w Callu mi dziala bo nie potrzeba płyty
Jeśli macie jakies pytanie zeby ułatwic naprawienie mego problemu pisac
xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naped moze porysowac plyte? Bo przysiaglbym, ze zanim wlozylem plyte mial moze dwie male ryski, teraz jest cala w wyraznych rysach... Poki co dziala, ale nie jestem z tego zadowolony...

Naped to Pioneer 112 (do PC), nie ruszany w czasie pracy oczywiscie, komp stoi normalnie (nie na boku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może. Żebyś widział, jak wygląda moja oryginalna płytka z Earth 2140 - "gustowna" rysa w miejscu, w którym na CD znajduje się ścieżka z zabezpieczeniem (przeklęty Laserlock), miejsce, które siłą rzeczy najczęściej było "męczone".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Kupiłem sobie napęd DVD ze złączem ATA, bo powiedziano mi, że takie mam. Podłączyłem (2 kable) i po odpaleniu komputera w moim komputerze nie pojawiła się żadna ikonka. Wkładałem różne płyty, ale nie czyta. Tak jakby mój komputer nie wykrywał napędu. Jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 15:53, revolt505 napisał:

Mam taki problem. Kupiłem sobie napęd DVD ze złączem ATA, bo powiedziano mi, że takie
mam. Podłączyłem (2 kable) i po odpaleniu komputera w moim komputerze nie pojawiła się
żadna ikonka. Wkładałem różne płyty, ale nie czyta. Tak jakby mój komputer nie wykrywał
napędu. Jakieś porady?

Najlepiej sprawdzić na innym komputerze z inną taśmą IDE. Ale prewencyjnie należy pokombinować ze zworką i zmianą złącza na taśmie na drugie z nich (o ile sięga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach mój błąd. Sprawdziłem jeszcze raz wpięcie i okazało się, że trzeba było mocniej je wepchnąć. Tak czy inaczej dziękuję za szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby opisać krok po kroku,co trzeba mieć żeby oglądać filmy z płyt Blu-Ray na PC?
w listopadzie zakupiłem monitor Full HD / Samsung SyncMaster P2470HD / i napęd BD / LG SUPER MULTI BLUE Internal BD-ROM / DVD Rewriter ch08 / i,niestety nie mogę oglądać filmów,za każdym razem mam tylko czarny ekran,niezależnie od odtwarzacza ( wypróbowałem już kilka różnych: PowerDVD,Corel WinDVD,TotalMedia Theatre 5,VLC Media Player,KMPlayer,Divix Plus Player ) i nic ... za każdym razem mam czarny ekran
gdyby jeszcze wyskakiwał jakiś komunikat że czegoś brakuje,że coś jest nie tak - a tu nic,tylko ten czarny ekran i np.dźwięk z czołówki wytwórni Universal ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 01:50, PinKee napisał:

Może złym kablem podłączony masz monitor do komputera? Najlepiej by było Display Port,
ale HDMI też da radę.


PC do monitora mam podłączony przez DVI - HDMI wykorzystane na podłączenie PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 01:52, lis_23 napisał:

PC do monitora mam podłączony przez DVI - HDMI wykorzystane na podłączenie PS3.

No to chyba tutaj jest pies pogrzebany - wydaje mi się, że przez DVI sygnał Full HD nie przejdzie. Spróbuj podpiąć przez HDMI tak dla rozeznania. A tak btw - PO KIEGO GRZYBA CI OGLĄDAĆ BLURAYE Z KOMPUTERA JAK MASZ PS3??? :P Nie prościej oglądać na konsoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 01:55, PinKee napisał:

No to chyba tutaj jest pies pogrzebany - wydaje mi się, że przez DVI sygnał Full HD nie
przejdzie.

Przejdzie nawet większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 01:55, PinKee napisał:

>

No to chyba tutaj jest pies pogrzebany - wydaje mi się, że przez DVI sygnał Full HD nie
przejdzie. Spróbuj podpiąć przez HDMI tak dla rozeznania. A tak btw - PO KIEGO GRZYBA
CI OGLĄDAĆ BLURAYE Z KOMPUTERA JAK MASZ PS3??? :P Nie prościej oglądać na konsoli?


Problem w tym że monitor ma tak słaby dźwięk ( moc głośników 3 w ) że prawie nic nie słychać
poza tym,wywaliłem 400 zł za napęd Blu-Ray więc chcę żeby działał - do odtwarzania DVD go nie kupiłem,a tym się teraz zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na brak jakiegoś kodeka. Możesz przeglądać zawartość płyty? I jeszcze jaki to film? Czytałem, że z jakimiś filmami są problemy w odtwarzaniu, dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 02:15, heyboy napisał:

Wygląda na brak jakiegoś kodeka. Możesz przeglądać zawartość płyty? I jeszcze jaki to
film? Czytałem, że z jakimiś filmami są problemy w odtwarzaniu, dlatego pytam.


Mogę przeglądać zawartość płyt ale nie mogę otworzyć poszczególnych plików z folderu Stream
a co do filmów - wszystkie jakie mam:
" Robin Hood "
" Avatar "
" The Princess and the Frog "
" Snow White and the Seven Dwarfs "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Czy masz najnowszy firmware do napędu i w jakiej wersji to PowerDVD?
Jeszcze może to być wina zabezpieczeń filmu. Wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 03:07, heyboy napisał:

Hmmm. Czy masz najnowszy firmware do napędu i w jakiej wersji to PowerDVD?
Jeszcze może to być wina zabezpieczeń filmu. Wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było.


Do napędu coś tam ściągałem ze strony LG - mam PowerDVD 7 który dostałem wraz z napędem oraz trial PowerDVD 10 - niby już wygasł ale oryginalne płyty otwiera - zresztą,filmy nie chodzą na każdym z wymienionych wyżej programów ( PowerDVD,Corel WinDVD,TotalMedia Theatre 5,VLC Media Player,KMPlayer,Divix Plus Player ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywal wszystkie kodeki i odtwarzacze, a potem zainstaluj tylko CCCP i PowerDVD co dostałeś do napędu. Duża ilość playerów i kodeków może się gryźć ze sobą i powodować problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować