Zaloguj się, aby obserwować  
kuba9876543210

Napędy DVD, Blu-Ray, HD-DVD - marki, rodzaje, problemy, opinie

54 postów w tym temacie

mam DVD model DVX689H nie odtwarza mi niektórych filmów np Władca Pierścieni dwie wieże, inne modele nawet starsze odtwarzają. Dołączam obrazek z mojego TV jak to wygląda.

20111218114636

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam odtwarzacz blu-ray samsunga e5300 i jak ogladam cos z napisami to polskich znakow mi nie czyta, a oczywiscie menu i wszystko jest wybrane ze po polsku jest ;p

to tak juz bedzie? ;/ czy moge cos zrobic? bo okropnie tak ogladac cokolwiek ze jak zamiast np. "Ą" widzisz jakieś krzaczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 23:27, Nieznajomosc napisał:

mam odtwarzacz blu-ray samsunga e5300 i jak ogladam cos z napisami to polskich znakow
mi nie czyta, a oczywiscie menu i wszystko jest wybrane ze po polsku jest ;p

to tak juz bedzie? ;/ czy moge cos zrobic? bo okropnie tak ogladac cokolwiek ze jak zamiast
np. "Ą" widzisz jakieś krzaczki...


Divix, czy jakaś płyta blu-ray?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 23:31, Nieznajomosc napisał:


>
> Divix, czy jakaś płyta blu-ray?

divix


No to instrukcja do ręki i sprawdź, czy format napisów na płycie z filmem jest taki jaki jest strawny dla urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2012 o 05:44, maniekk napisał:

No to instrukcja do ręki i sprawdź, czy format napisów na płycie z filmem jest taki jaki
jest strawny dla urządzenia.


w instrukcji nic nie było napisane o tym, ale problem rozwiązałem.

na początku myślałem, że to zły format (txt) więc pobrałem konwerter, że z txt na sub mi przerobiło, i nie czytało mi sub, a z instrukcji dowiedziałem się o klawiszu na pilocie, po kliknięciu na niego wyskakuje info o napisach. I normalnie teraz czyta mi napisy z polskimi znakami w txt - przyczyną było ustawienie "Kodowanie: automatyczne" zmieniłem na "europa środkowa" i już jest ok (bo było napisane w tych ustawieniach, że jeżeli jest problem z napisami należy zmienić kodowanie.

w tych ustawieniach mogę ustawić sobie, żeby napisy mi np. wolniej się pokazywały albo szybciej - świetna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 14:37, Nieznajomosc napisał:

/ cięcie


Czyli jednak instrukcja pomogła ;)

Poza tym muszą podawać w instrukcji, zwykle w formie tabeli jakie formaty tekstu dany sprzęt obsługuje. Do tego w większości wypadków nazwa pliku z tekstem musi być taka sama jak filmu.

Przecież nikt nie będzie specjalnie testował, czy może zadziałają srt czy sub lub inne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:
od ponad trzech lat oglądam filmy z płyt Blu - Ray na PS3, od niedawna posiadam TV 40 cali: 40" F6770 Smart 3D LED i choć obraz z konsoli jest w miarę dobry to z dźwiękiem nie jest już tak dobrze ...
powiedziano mi, że gdybym zakupił sobie stacjonarny odtwarzacz Blu - Ray to osiągnąłbym lepszej jakości dźwięk niż na PS3, czy to prawda?, czy jakość obrazu i dźwięku na tv bez amplitunera i głośników ulegną poprawie, czy będzie podobnie jak na PS3?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 14:05, lis_23 napisał:

/.../ to osiągnąłbym
lepszej jakości dźwięk niż na PS3, czy to prawda?, czy jakość obrazu i dźwięku na tv
bez amplitunera i głośników ulegną poprawie, czy będzie podobnie jak na PS3?.

Nie mam pojęcia, bo tego nie da się przewidzieć. Ja mam głośniki w monitorze (4W) co okazuje się czasem za mało. Dlatego do wyjścia audio wpiąłem rozdzielacz i dźwięk idzie na głośniki w monitorze, a jak nie wystarcza, to właczam głośniki (z własnym zasilaczem) dodatkowe i głośność mam taką, jaką chcę. Nie wiem, czy u Ciebie to zadziała i nie wiem, jakiej mocy głośniki musiałbyś kupić. Może ktoś inny Ci da lepszą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 18:41, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ to osiągnąłbym
> lepszej jakości dźwięk niż na PS3, czy to prawda?, czy jakość obrazu i dźwięku na
tv
> bez amplitunera i głośników ulegną poprawie, czy będzie podobnie jak na PS3?.
Nie mam pojęcia, bo tego nie da się przewidzieć. Ja mam głośniki w monitorze (4W) co
okazuje się czasem za mało. Dlatego do wyjścia audio wpiąłem rozdzielacz i dźwięk idzie
na głośniki w monitorze, a jak nie wystarcza, to właczam głośniki (z własnym zasilaczem)
dodatkowe i głośność mam taką, jaką chcę. Nie wiem, czy u Ciebie to zadziała i nie wiem,
jakiej mocy głośniki musiałbyś kupić. Może ktoś inny Ci da lepszą odpowiedź.

Przede wszystkim chodzi mi o obraz, czy ze stacjonarnego odtwarzacza BD będzie lepszy niż z PS3?
co do dźwięku to mogę sobie ostatecznie podpiąć wierzę, tak jak mam ją obecnie podpiętą pod nagrywarkę DVD na której słucham CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 18:44, lis_23 napisał:

>/.../ > Przede wszystkim chodzi mi o obraz, czy ze stacjonarnego odtwarzacza BD będzie lepszy
niż z PS3? /.../

Tego nie wiem na pewno - jeśli chodzi o płyty tłoczone, to powinien byc taki sam. Jeśli nagrywane, to może być nawet gorszy. Ale w tym nie jestem fachowcem, piszę, co obiło mi sie o uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie od laika : czy filmy emitowane przed telewizje w jakości HD wyglądają tak samo, jak te odtwarzane przez odtwarzacz blu-ray ?
Przykładowo : obejrzałem film Avatar na kanale Polsat HD. Czy ten sam film odtworzony przez blu-ray będzie wyglądał lepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Większość filmów na BluRayach to FullHD 1080p (czyli prawdziwe 1920x1080). Telewizja naziemna to albo 1080i (1920x540, z przeplotem) albo 720p (1280x720). Więc różnica jakości pewna jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować