Zaloguj się, aby obserwować  
Bllu-Man

Telewizor + Kino Domowe, Telewizor ok. 4000zł, Kino Domowe ok. 2000zł

60 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2008 o 10:18, Bllu-Man napisał:

Sprawy się trochę pozmieniały na zestaw Kina Domowego mam około 2500zł.

Mam zamiar podłączyć do niego dekoder Cyfry albo N-ki, no i kompa.

Na razie zdecydowałem się na

DENON AMPLITUNER AVR 1708 - 1000 PLN (proszę o pomoc w dalszym skompletowaniu zestawu.)
Najlepiej żeby wszystie elementy znajdowały się w ofercie RTVeuroAGD


Jeżeli chcesz nagrywać na płyty programy i filmy wybrałbym cyfrę i dekoder mediasat sam mam taki model

link do dekoderów cyfry+:

http://www.cyfraplus.pl/_pro_zestaw-do-odbioru-pro.html

Natomia st jeśli chodzi o telewizję N są tyko dwa typy dekoderów w tym jeden recorder ale nie można z dysku

dekodera przegrać filmów na płyty , oficjalnie nie można , pewnie znalazłbyś złotą rączkę która by ten temat

obeszła o ile się da. Link do dekoderów N poniżej:

http://n.pl/oferta/sprzet.html

http://n.pl/oferta/sprzet/nb ox.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 19:30, Bllu-Man napisał:

Jeżeli już muszę brać dekoder z HD...

Ale nadal mam problem z tym kinem domowym..

Nie wiem co wziąć ...


Nie musisz w przypadku Cyfry+ masz wybór między zwykłem dekoderem a dekoderem HD

W przypadku telewizji n takiego wyboru już nie masz jest tylko dekoder z HD

więc wybór masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 14:11, Bllu-Man napisał:

ten zestaw jest oczywiście do przyjęcia. nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, że to nie 5.1, a 5.0, tzn. brak mu subwoofera...
rozumiem, że uparłeś się przy większej liczbie gorszych głośników, niż mniejszej przyzwoitych. jeśli będziesz miał okazje posłuchać jak u kogoś w kinie domowym graja dwa, ale dobre głośniki zdziwisz się, jak cienko na tym tle prezentuje się słaby zestaw 5.1, a z tym budżetem tylko na taki cie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 19:30, Bllu-Man napisał:

Jeżeli już muszę brać dekoder z HD...

Ale nadal mam problem z tym kinem domowym..

Nie wiem co wziąć ...


N - Telewizja nowej generacji http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=12368&u=124

N, Cyfrowy Polsat czy Cyfra + http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=24986&u=85

Kącik "maniaków" Kino domowe, problemy ze sprzętem, jakość filmów, nowości sprzętowe.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6833&u=30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 08:46, Diddle napisał:

P.S.
Najlepsze TV w tym momencie to właśnie Sony Bravia.

Jeśli zadowala cię czas reakcji matrycy na poziomie 8ms (na chwilę obecną żenująco wysoki, a obecny we wszystkich bez wyjątku modelach Bravia dostępnych u nas na rynku) - to ok.
Nie wspominam o tym, że kolega szuka 42 cali, Sony takiej przekątnej nie ma w ofercie.

Najrozsądniejszym wyborem jest w tej przekątnej jakiś plazmiak Panasonica. Obecnie wszelkie mity o wypalaniu można spokojnie puścić mimo uszu, plazmy mają odpowiednie zabezpieczenia i żywotnością praktycznie nie odbiegają od standardowego LCDka. Plus niewątpliwe zalety plazmy, czyli lepsza tolerancja na słaby sygnał analogowy, pełna czerń i naturalne, nieprzejaskrawione kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plazmy mają krótszą żywotność.
LCD to przyszłość.
W plazmie wszystko się odbija, światło, słońce, wszystko. W LCD nic się nie odbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 23:51, Diddle napisał:

Plazmy mają krótszą żywotność.

wyssana z palca bzdura.

Dnia 14.11.2008 o 23:51, Diddle napisał:

LCD to przyszłość.

przyszłość to oled.

Dnia 14.11.2008 o 23:51, Diddle napisał:

W plazmie wszystko się odbija, światło, słońce, wszystko. W LCD nic się nie odbija.

rozumiem, że oglądasz tv w ogrodzie w pełnym świetle:-) chyba nie widziałeś obok siebie tv z obu technologii. jak masz słońce prosto w monitor, to nie ma siły na lcd również to widać. poza tym od czego są żaluzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 23:51, Diddle napisał:

Plazmy mają krótszą żywotność.
LCD to przyszłość.
W plazmie wszystko się odbija, światło, słońce, wszystko. W LCD nic się nie odbija.


Jak wyżej kolega zauważył - wyssane z palca bzdury niepoparte żadnymi argumentami.
Nie chcąc Cię martwić muszę Ci powiedzieć, że tak właśnie robią "dzieciaczki". A to określenie może być przyznane BEZ WZGLĘDU na wiek, prędzej za dojrzałość psychiczną, której jak widać u Ciebie brakuje.
Osobiście polecam plazmy, sam posiadam i nie powiem - jestem bardzo zadowolony [jednakże mam model 52", więc polecanie tutaj chyba nie wchodzi w grę z tego co pamiętam].
Zresztą jeżeli ktoś chce porównania to najlepiej po prostu pójść do sklepu i zobaczyć, często jest tak że telewizory o podobnej wielkości o różnych technologiach [LCD/Plazma] są stawiane obok siebie i wtedy najłatwiej jest zobaczyć różnicę [oczywiście model modelowi nigdy nie będzie równy, więc nie wystarczy popatrzeć na jeden ;p].
Pewnie jeszcze zaraz dasz argument w stylu "wypalającego się obrazu", co potwierdzi że po prostu nie siedzisz w temacie od dobrych kilku lat, tudzież znajomi którzy nagadali Ci bzdur również nie interesowali się nowinkami w rozwoju obu technologi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jes taka, że obie technologie mają wady i zalety. Jeśli chodzi o jakość kanałów SD to telewizory plazmowe lepiej radzą sobie z takim obrazem i niedoskonałości obrazu nie rażą tak jak w przypadku LCD. Telewizja wysokiej rozdzielczości wygląda lepiej na telewizorach LCD, nie ma w nich żądnych efektów smużenia, nierównego podświetlania, szumów, obraz jest ostry jak brzytwa i wyraźny, co nie znaczy, że obraz HD na telewizorach plazmowych wygląda źle. Tak więc pod tym względem rozważałbym zakup telewizora.
Telewizorów lepiej nie porównywać w marketach elektronicznych ponieważ sygnał przekazywany jest różnymi kablami dlatego są takie rożnice jakości. Wygląda to też tak, że jeżeli market promuje dany telewizor to podpina go wysokiej jakości kablem, a wszystkie wokół gorszymi lub po prostu majstrują w ustawieniach.

Jeżeli chodzi o dekodery HD.Cyfra + ma słabe dekodery, odstające od konkurencyjnych. Najlepsze dekodery posiada telewizja n. oraz Aster City (Kaon). Oba są wyprodukowane z dorbych materiałów, nie wyglądają tandetnie i radzą sobie z problemami sygnałowymi. Największą paletą kanałów w HD mogą pochwalić się właśnie n. i Aster.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu :) Dałoby radę znaleźć jakieś kino domowe do 600zł? Nie musi być jakies super ekstra, tylko tak dla standardowego użytkownika :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 17:19, Miluś napisał:

Prawda jes taka, że obie technologie mają wady i zalety. Jeśli chodzi o jakość kanałów
SD to telewizory plazmowe lepiej radzą sobie z takim obrazem i niedoskonałości obrazu
nie rażą tak jak w przypadku LCD.

rzeczywiście tak jest. jeśli ktoś chce oglądać z anteny, to lepszy wyborem jest plazma.

>Telewizja wysokiej rozdzielczości wygląda lepiej na telewizorach LCD, nie ma w nich żądnych efektów smużenia, nierównego podświetlania, szumów, obraz jest ostry jak brzytwa i wyraźny,
to niestety kompletna nieprawda. miałem okazje obejrzeć w swoim domu obok siebie pioneera 508xd (hd ready) i sharpa 52'' (full hd). na programach hd plazma pioneera biła na głowę topowy model sharpa (za prawie 10 tys). aż trudno mi było uwierzyć, że jakość plazm aż tak bardzo obnaża mierność obrazu lcd. po prostu o jakości obrazu decyduje poziom czerni oraz kontrast rzeczywisty osiągany przez panel. parametry osiągane przez plazmy lcd niestety nigdy nie osiągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2008 o 18:00, jaceloth napisał:

to niestety kompletna nieprawda. miałem okazje obejrzeć w swoim domu obok siebie pioneera
508xd (hd ready) i sharpa 52'' (full hd). na programach hd plazma pioneera biła na głowę
topowy model sharpa (za prawie 10 tys). aż trudno mi było uwierzyć, że jakość plazm aż
tak bardzo obnaża mierność obrazu lcd. po prostu o jakości obrazu decyduje poziom czerni
oraz kontrast rzeczywisty osiągany przez panel. parametry osiągane przez plazmy lcd niestety
nigdy nie osiągnie.


To jest prawda, tyle, że nie porównuje się Sharpa z Pioneerem. To tak jakby porównywać Sony Bravie do telewizorów np: Loewe. Plazmy Pioneera to jedne z najdoskonalszych telewizorów PDP, a ta plazma też do najtańszych nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

porównywałem tv w podobnych przedziałach cenowych 7tys - 10 tys. i tu porównanie shrap-pioneer było jak najbardziej uzasadnione, bo to były modele z tej samej półki cenowej.
co byś postawił obok plazmy pioneera? pytanie oczywiście merytoryczne, bo nie ma co postawić :-) widziałem jeszcze obok pionka niezła toshibę, ale też nie dała rady. wobec tego u mnie wisi od paru miesięcy pionek i cieszy moje oraz znajomych oczy. nie zamieniłbym go na nic innego. może loewe dało by jakoś radę, ale to byłby wydatek rzędu 2x pioneer. to chyba nieopłacalne. stad wychodzi ciekawe spostrzeżenie, że dobre lcd jest znacznie droższe, niż dobra plazma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 18:11, jaceloth napisał:

porównywałem tv w podobnych przedziałach cenowych 7tys - 10 tys. i tu porównanie shrap-pioneer
było jak najbardziej uzasadnione, bo to były modele z tej samej półki cenowej.
co byś postawił obok plazmy pioneera? pytanie oczywiście merytoryczne, bo nie ma co postawić
:-) widziałem jeszcze obok pionka niezła toshibę, ale też nie dała rady. wobec tego u
mnie wisi od paru miesięcy pionek i cieszy moje oraz znajomych oczy. nie zamieniłbym
go na nic innego. może loewe dało by jakoś radę, ale to byłby wydatek rzędu 2x pioneer.
to chyba nieopłacalne. stad wychodzi ciekawe spostrzeżenie, że dobre lcd jest znacznie
droższe, niż dobra plazma.


Zgadzam się, chociaż nie do końca. Ogólnie rzecz biorąc dla człowieka który chce po prostu obejrzeć film w hd i zapłacić za odbiornik normalne pieniądze to lepszym rozwiązanie będzie LCD. Przyzwoite panele można kupić już za około 2500 zł, za taką kwotę nie dostaniesz plazmy, która jest lepszym wyjściem, dla tych którzy naprawdę chcą mieć bardzo dobra jakość obrazu, za niemałe pieniądze. Generalnie ''dobre'' to pojęcie względne. Względne bo nie wiem do czego daną rzecz przyrównujemy. Czy LCD do plazmy, czy na odwrót? Bo porównując obraz PDP do OLED nie powiesz chyba, że plazma Pioneera ma bardzo dobry obraz ;-D A dobre LCD czyli dobre wśród grupy LCD i nieodstające znacznie od odbiorników PDP można kupić już za około 3500 - 4000 zł.

PS. Uwierz mi. Loewe dałoby radę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2008 o 18:23, Miluś napisał:

Zgadzam się, chociaż nie do końca. Ogólnie rzecz biorąc dla człowieka który chce po prostu
obejrzeć film w hd i zapłacić za odbiornik normalne pieniądze to lepszym rozwiązanie
będzie LCD. Przyzwoite panele można kupić już za około 2500 zł,

jakie przyzwoite lcd masz za ta sumę? bez żartów. chyba, ze mówimy o jakiś małych telewizorkach.
uważam, że plazmy panasonic w sprzęcie budżetowym kładą na kolana każde lcd. nawet plazmy samsunga, to korzystniejszy wybór niż lcd.

Dnia 16.11.2008 o 18:23, Miluś napisał:

bo nie wiem do czego daną rzecz przyrównujemy. Czy LCD do plazmy, czy na odwrót? Bo porównując
obraz PDP do OLED nie powiesz chyba, że plazma Pioneera ma bardzo dobry obraz ;-D

to jest na ten moment fantazja, bo oled właściwie jeszcze nie ma. zresztą, jeśli fachowe pisma porównują ta technologie, to na razie do lcd, a nie pdp. z tego względu, że jeszcze dużo czasu minie, nim powstaną ekrany oled o dużych przekątnych, na ten moment maja być alternatywa dla lcd . w większych przekątnych będzie rządzić plazma. dlatego właśnie taki potentat jak panasonic wycofuje się z produkcji lcd, czeka na oled i stawia w większych rozmiarach na plazmy.

Dnia 16.11.2008 o 18:23, Miluś napisał:

LCD czyli dobre wśród grupy LCD i nieodstające znacznie od odbiorników PDP można kupić
już za około 3500 - 4000 zł.

wybacz. wystarczy pooglądać modele w tych cenach nawet w byle jakich warunkach supermarketu. zawsze w tej cenie wybrałbym panasonica, albo hitachi niż dowolny lcd.

Dnia 16.11.2008 o 18:23, Miluś napisał:

PS. Uwierz mi. Loewe dałoby radę ;-)

widziałem na żywo te tv, ale muszę powiedzieć, ze gdybym zdecydował się na wywalenie więcej kasy, to jednak wybrałbym cały czas pioneera tyle, ze model full hd. to jest subiektywna kwestia, ale obraz lcd wydaje mi się sztuczny i kiepsko wygląda przy oglądaniu sportu , co głownie robię (polecam tenis na lcd - piłeczka a la kometa). poza tym przy filmach oczekuję wrażeń kinowych, a te lepiej zapewnia mi plazma.
pomijając fakt, że oglądanie np. w grupie kilku osób mija się z celem, bo nie widziałem jeszcze lcd, który by radził sobie z większymi kątami patrzenia.
lcd to dobry wybór, jeśli chcesz mały tv (od 32'' w dół) do sypialni, kuchni lub pokoju dziecięcego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 16:31, jaceloth napisał:

> Plazmy mają krótszą żywotność.
wyssana z palca bzdura.


Tak sobie tłumacz.

Dnia 16.11.2008 o 16:31, jaceloth napisał:

> LCD to przyszłość.
przyszłość to oled.


To też.

Dnia 16.11.2008 o 16:31, jaceloth napisał:

> W plazmie wszystko się odbija, światło, słońce, wszystko. W LCD nic się nie odbija.

rozumiem, że oglądasz tv w ogrodzie w pełnym świetle:-) chyba nie widziałeś obok siebie
tv z obu technologii. jak masz słońce prosto w monitor, to nie ma siły na lcd również
to widać. poza tym od czego są żaluzje.


Hehe. W plaźmie ZAWSZE WSZYSTKO się odbija. Chcesz porównać to idź do MediaMarkt, tam stoją TV obok siebie.
W LCD nic nie widać. Plazma odbija wszystko. Nawet jak oglądasz przy świeczce. Nie mów o ogrodzie i żaluzjach. Masz w pokoju zapaloną lampę/świeczkę/żyrandol/telefon - WSZYSTKO SIĘ ODBIJA I WKURZA ODBIORCĘ. Nie mówię o tym jak masz TV ustawiony przed oknem...
Myślisz sobie, że to nic. Tak naprawdę wkurza to niesamowicie.

Tyle. Oprócz kolorów nic w plazmach nie widzę. A kolorów i tak w 90% przypadkach nie widać, właśnie przez odbijające się światło.

------------------------------------
I proszę wiele osób, nie piszcie nic o dojrzałości psychicznej, etc. bo nikogo tu nie znacie i nie wiem tak naprawdę nic. Nie wiecie co ludzie w swoim życiu przeszli. Także hamujcie się trochę, bo wszystkich rozumów nie pozjadaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2008 o 18:48, jaceloth napisał:

jakie przyzwoite lcd masz za ta sumę? bez żartów. chyba, ze mówimy o jakiś małych telewizorkach.


Wiele, chyba, że 37 cali to dla ciebie mały telewizorek.

Dnia 16.11.2008 o 18:48, jaceloth napisał:

uważam, że plazmy panasonic w sprzęcie budżetowym kładą na kolana każde lcd. nawet plazmy
samsunga, to korzystniejszy wybór niż lcd.


Ale czy rozumiesz, że jak ktoś ma do wydania 2500 zł to nie wyda 3500 zł na ''budżetową'' plazmę 0.o

Dnia 16.11.2008 o 18:48, jaceloth napisał:

to jest na ten moment fantazja, bo oled właściwie jeszcze nie ma. zresztą, jeśli fachowe
pisma porównują ta technologie, to na razie do lcd, a nie pdp. z tego względu, że jeszcze
dużo czasu minie, nim powstaną ekrany oled o dużych przekątnych, na ten moment maja być
alternatywa dla lcd . w większych przekątnych będzie rządzić plazma. dlatego właśnie
taki potentat jak panasonic wycofuje się z produkcji lcd, czeka na oled i stawia w większych
rozmiarach na plazmy.


Są już ekrany OLED o przekątnej 40 cali, no ale cóż to dla ciebie i tak mało bo piszesz tak jakbyś na stanie miał tego 103 calowego Panasonica...w dodatku obraz OLED jest o wiele bardziej soczystszy niźli nawet w najlepszej plazmie więc na pewno będzie duże parcie by robić coraz to większe odbiorniki tego typu i niwelować wady ich wieku dziecięcego.

Dnia 16.11.2008 o 18:48, jaceloth napisał:

widziałem na żywo te tv, ale muszę powiedzieć, ze gdybym zdecydował się na wywalenie
więcej kasy, to jednak wybrałbym cały czas pioneera tyle, ze model full hd. to jest subiektywna
kwestia, ale obraz lcd wydaje mi się sztuczny i kiepsko wygląda przy oglądaniu sportu
, co głownie robię (polecam tenis na lcd - piłeczka a la kometa). poza tym przy filmach
oczekuję wrażeń kinowych, a te lepiej zapewnia mi plazma.
pomijając fakt, że oglądanie np. w grupie kilku osób mija się z celem, bo nie widziałem
jeszcze lcd, który by radził sobie z większymi kątami patrzenia.
lcd to dobry wybór, jeśli chcesz mały tv (od 32'' w dół) do sypialni, kuchni lub pokoju
dziecięcego.


Człowieku! Z jakimi ty telewizorami LCD miałeś do czynienia? Funai, Manta czy może coś jeszcze? Jakie smużenie? Jaka kometa? Na Eurosport HD tenis w native hd wygląda świetnie i nie ma mowy o żadnym smużeniu to samo piłka nożna na Canal+ Sport HD, a poza tym filmy Full HD na Blu Ray wyglądają lepiej na LCD i możesz to negować i po stokroć razy ale tak jest.

Widać, że jesteś straszliwie uprzedzony i próbujesz tworzyć jakieś nowe, wyssane z palca bzdury na ich temat. Też uważam, że odbiorniki PDP powyżej kwoty 3500 zł to najczęściej rozsądniejszy i lepszy wybór, ale nie jestem uprzedzony do innych technologii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Ale czy rozumiesz, że jak ktoś ma do wydania 2500 zł to nie wyda 3500 zł na ''budżetową''
> plazmę 0.o
przejrzyj sobie oferte panasonica.
http://www.skapiec.pl/site/cat/21/filtr/_868_0_0_0_0_0_0-2500_0_0_0
do 2.5k masz całkiem niezły wybór.


> Są już ekrany OLED o przekątnej 40 cali,
to podaj mi w którym sklepie i za ile można je kupić, bo jakoś nie zauważyłem.

nie jestem uprzedzony do lcd. po prostu kupując zamówiłem prezentację we własnym domu. mogłem zobaczyć, jak na podobnym sygnale (cyfrowy polsat hd, dvd, blue ray) prezentują się obie technologie. stąd wyciągam wnioski. mogłem przez 3 godziny ustawiać tv, zmieniać parametry, próbować je w różnych warunkach oświetleniowych. zawsze w tych eksperymentach lepiej wychodziła plazma, więc właśnie taki tv wybrałem. a ty jakie masz doświadczenia z porównywaniem obu technologii? w domu widziałem najlepsze modele sharpa, toshiby. poza tym chodziłem na prezentacje do salonów gdzie mogłem zobaczyć sony i loewe. na własnych przyniesionych filmach dvd. nawet najlepsze lcd maja problem z kątami oglądania, ale musisz to zobaczyć w porównując od razu do plazm. wiesz sporo czasu temu poświeciłem, bo w związku z przeprowadzka do nowego domu zestawiałem sobie całe kino domowe. ekran jest jego podstawowym elementem. nie byłem fanboyem żadnej technologii. na początku byłem nawet zdecydowany bardziej na lcd. ale im więcej oglądałem tym bardziej przekonywałem się, ze nie ma lepszej jakości obrazu niż plazma. wybrałem pioneera, bo naprawdę oglądanie na nim czegokolwiek to przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

głupszego posta dawno nie czytałem. porównywać w media markt...che, che , to jakaś kpina. rozumiem, że podobne warunki oświetleniowe masz w domu? wolałem porównać różne tv u siebie w domu i na tej podstawie stworzyłem sobie opinie. powiedz mi, miałeś u siebie w pokoju wystawione 3 tv (2 lcd, 1 plazma) na tym samym sygnale? bo ja tak i mogłem dokładnie przekonać się co daje lepszy obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować