Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zmiany w japońskim Falloucie 3

108 postów w tym temacie

tia, jak u nas z rządem, wszystko by być bardziej papieskimi od Papieża...
Moim zdaniem przesada, jakoś nie obrażam się za umieszczanie faszystów w grach (i nie koniecznie jako cele)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się dłużej zastanowiłem nad tematem i stwierdzam, że może jednak Bethesda ma racje...?
Gdyby powiedzmy na Polskę takowe dwie spadły. Grając teraz w Fallouta natknął bym się na nie i chyba bym poczuł zniesmaczenie małe, no bo w końcu ktoś ma "funna" że w 45'' te bomby rozdupcyły mi dwa miasta w moim pięknym kraju i sobie zrobił Easter Egg''a. Nieciekawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 06:53, loczyn napisał:

Tak się dłużej zastanowiłem nad tematem i stwierdzam, że może jednak Bethesda ma racje...?
Gdyby powiedzmy na Polskę takowe dwie spadły. Grając teraz w Fallouta natknął bym się
na nie i chyba bym poczuł zniesmaczenie małe, no bo w końcu ktoś ma "funna" że w 45''
te bomby rozdupcyły mi dwa miasta w moim pięknym kraju i sobie zrobił Easter Egg''a.
Nieciekawie...

A nie zniesmacza Cię widok nazistowców w pierwszej lepszej produkcji osadzonej w czasach IIWŚ? Ile ludzi przez nich zginęło? Dlatego dziwnym mi się wydaje fakt, że ktokolwiek ma jakiekolwiek pretensje do fikcyjnej bomby, osadzonej w fikcyjnym mieście, gdy wprost przebierać można wśród produkcji, gdzie skojarzenia z rzeczywistą historią nie są urojone - ba, gdzie takie gry są wręcz na historii oparte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Japonia, Japonią - detonacja bomby w Megatone to jedna z opcji i mogę zrozumieć Japończyków. Niemniej jednak nazwanie broni Fat Boy i to broni wywalającej mini-nuke jest niezłym k****. Ta broń zabiła dziesiątki tysięcy cywili w imię ... nie zrozumienia kapitulacji zapisanej w dworskiej odmianie Japońskiego. Tak naprawdę Japonia kapitulowała już przed zrzuceniem bomb. Tylko Amerykanie tego nie odczytali właściwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 23:21, Krusty napisał:

... a potem jeszcze amerykańce im gospodarkę odbudowali ...


Tak jak Rosjanie odbudowali naszą gospodarkę...

Godfater ---> A obraziłbyś się za umieszczenie żołnierzy AK w grze (jako cele)?

_sahib_ ---> Tylko że nazistów zabijamy. Czy zniesmaczyłbyś się grając rosyjskim szpiegiem mającego za zadanie zamordowanie polskiego generała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie zrozumieć takie podejście. Zabawa z Nuke''ami wciąż w Japonii nie znajduje uznania (delikatnie mówiąc). Niemniej US-owianie ze swoją poprawnością polityczną brną naprawdę głęboko w bagienko przesady i hipokryzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy gdyby w tej grze były dwugłowe kaczki, to zostałyby wycięte z polskiej wersji?
Wszelkie takie "kastrowania" gier uważam za totalną hipokryzje i paranoje. Oby tego typu postępowania nie zawędrowały do kraju nad wisłą - i tak zwykle musimy sie wściekać na polskiego wydawce zawalajęcego terminy (bo akurat polski wydawca Fallouta 3 zawalił wszelkie możliwe daty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 09:29, ddd-d2 napisał:

> ... a potem jeszcze amerykańce im gospodarkę odbudowali ...

Tak jak Rosjanie odbudowali naszą gospodarkę...

Godfater ---> A obraziłbyś się za umieszczenie żołnierzy AK w grze (jako cele)?

_sahib_ ---> Tylko że nazistów zabijamy. Czy zniesmaczyłbyś się grając rosyjskim szpiegiem
mającego za zadanie zamordowanie polskiego generała?


Hmm. Zależy od fabuły. Za to zniesmaczyłbym się gdyby mr. Burke nazywał sie Ali Agca, i kazał zabić głowę kościoła wyznawców Atomu. Co wiecej w wymienionych przez ciebie przypadkach niesmak poczujemy tylko my, Polacy, natomiast w kwestii Fat Mana czy przykładu wymienionego przeze mnie niesmak może poczuć znacznie więcej odbiorców. No ale może się mylę.
Mam też takie wrażenie, że kwestia wydawania innej wersji na japońskim rynku jest już spóźniona. W końcu jak się komuś obrabia d... za plecami, a twarzą w twarz już nie bardzo się jest wylewnym, to chyba nie jest szczególnie taktowne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 09:45, anadim napisał:

Mam też takie wrażenie, że kwestia wydawania innej wersji na japońskim rynku jest już
spóźniona. W końcu jak się komuś obrabia d... za plecami, a twarzą w twarz już nie bardzo
się jest wylewnym, to chyba nie jest szczególnie taktowne :)


Dokładnie - dlaczego amerykanin, polak... może używać Fat Man''a i zdetonować atomówkę, a japończyk już nie? Toż to czysta hipokryzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 09:29, ddd-d2 napisał:

> ... a potem jeszcze amerykańce im gospodarkę odbudowali ...

Tak jak Rosjanie odbudowali naszą gospodarkę...


Po raz kolejny wpisz najpierw w google: Japanese post-war economic miracle lub poczytaj zanim się wypowiesz bo faktów historycznych nie zmienisz - Japonia i Niemcy bardzo dużo zyskali dzięki pomocy USA notabene oferowanej też Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co kraj to obyczaj.
Wcale się nie dziwię.
Bo gdybym był Hindusem wierzącym w świętość krów
i zobaczył w grze 2 głowe brahminy to bym się wkurzył

A co do Japoni . . cóż, dalej ciąży na nich piętno Hiroszimy.
Nic dziwnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 10:01, Marklar666 napisał:

juz zapomnieliscie jak w PL pelno kretynow chcialo bojkotu Codename: Panzers Phase 1?


Ale w sumie oprócz szumu w mediach nic z tego dla Codename nie wynikło. = Czyli dodatkowa i darmowa reklama.

W Fallout 3 twórcy wyszli sami z tą inicjatywą w obawie o konsekwencje.

Co nie zmienia faktu że Japonia dostanie wersję zubożoną w stosunku np. do Europejskiej.

Podejrzewam że w niedalekiej przyszłości wyjdzie patch do Japońskiej wersji przywracający wszystko do normy.
Bo wtedy pobierze i zainstaluje go ten co będzie chciał i nie będzie miał prawa poczuć się zgorszony czy urażony.


A na koniec dodam, poco ta cała dyskusja przecież problem nas nie dotyczy niech martwią się lub nie tym Japończycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uh jaka wrzawa :P W sumie wszyscy macie po części rację. Osobiście interesuję się Japonią i stwierdzam, że ich społeczeństwo jest zbyt wrażliwe na fakty historyczne. Chociaż ogólnie teraz Japonia jest w trakcie wielkich zmian kulturowych i te młodsze pokolenia znacznie się różnią od swoich "staruchów", może dla nich jednak wysadzanie Megatonu Little Boyem jest niezłą zabawą. :P

PS. Osobiście bym nie posunął się do tak drastycznej cenzury chociaż ich rozumiem. Jednakże gry są niewątpliwie sztuką, a sztuka cóż... musi być wolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałbym zauważyć, że możliwość fikcyjnego odegrania się byłaby dość ciekawa dla młodszych (dla starszych chyba też) Japończyków, bo w końcu nie wysadza się tam niczego w Japonii, a małe miasteczko w odbudowującej się ameryce i ironia losu bombą o tej samej nazwie co spadła na ich miasto (zaraz usłyszę, że mi brak kręgosłupa moralnego ale co tam:P). Poza tym jak sam autor tematu napisał podobno samym Japończykom okrajanie gry nie bardzo się podoba, więc znów głupawe uszczęśliwianie na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jeszcze odbiegając od tematu z gorącą prośbą do autorów: Dajcie w następnym artykule o Falloucie screena z ciuszkiem w kocie wzorki ;-)
I oby to był jakiś ciężki tematycznie news.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 10:31, Krusty napisał:

Japonia i Niemcy bardzo dużo
zyskali dzięki pomocy USA notabene oferowanej też Polsce.

Japonia nie zyskała niczego od USA. Atak atomowy na Hiroszimę i Nagasaki był prostym testem ich broni, a "pomoc" od nich to wejście na ich ziemie pod groźbą ataku.
Poczytaj japońskie książki opisujące tamte wydarzenia, nie ich amerykańskie interpretacje.

Ode mnie to wszystko.

@loczyn: znam historię Japonii, także obecną i powiem ci, że wiele się u nich zmienia, ale nie kultura - sami Japończycy nie chcą jej zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 16:33, Zelgadis napisał:

> Japonia i Niemcy bardzo dużo
> zyskali dzięki pomocy USA notabene oferowanej też Polsce.
Japonia nie zyskała niczego od USA. Atak atomowy na Hiroszimę i Nagasaki był prostym
testem ich broni, a "pomoc" od nich to wejście na ich ziemie pod groźbą ataku.
Poczytaj japońskie książki opisujące tamte wydarzenia, nie ich amerykańskie interpretacje.

Ode mnie to wszystko.

@loczyn: znam historię Japonii, także obecną i powiem ci, że wiele się u nich zmienia,
ale nie kultura - sami Japończycy nie chcą jej zmieniać.

Gdyby nie amerykańska okupacja i pomoc w odbudowie to Japonia była by dzisiaj krajem trzeciego świata.

A tak swoją drogą jestem ciekawy jaka by była sytacja gdyby, stworzono grę "Kill the Pope" i jednym z celów byłby JP2. Jestem ciekaw czy w polsiej edycji też była by taka opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 09:29, ddd-d2 napisał:

_sahib_ ---> Tylko że nazistów zabijamy. Czy zniesmaczyłbyś się grając rosyjskim szpiegiem
mającego za zadanie zamordowanie polskiego generała?

Nie, bo potrafię odróżnić rzeczywistość od fikcji. Żadna treść zawarta w grze komputerowej nie jest w stanie mnie zniesmaczyć. A powyższy przykład byłby miłym odświeżeniem w jakiejkolwiek produkcji w morzu do bólu poprawnych politycznie gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to głupie i śmieszne ale idąc podobnym tokiem myślenia dziwne że czegoś podobnego nie robi się z filmami czy książkami a idąc dalej nie powinny powstawać gry czy filmy o np. II WŚ bo to też może powodować niesmak w pewnym gronie osób które ją przeżyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować