Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2007 o 19:21, RaV47 napisał:

Wielkie dzięki za wyjaśnienie !:) KotOR I już do mnie jedzie , a 2 kupie jak stanieje .A z
jakiego moda są te skriny ?? :P

Nie wszystkie, tylko jeden. I własciwie nie tyle z moda, ile z pieciominutowego modziku. Wpakowałem do jednego sklepu na samym początku gry wszystko co w grze istnieje, żeby łatwo sobie sprawdzać pewne drobiazgi i zmiany w nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZNowu cośmam z Dantooine :) Ale teraz nie chodzi o "usterki"....Byłem w Enklawie i przeszukałem samą Kreią podpoziom. No oczywiście ze skradaniem ;-) No ale dawno nie grałem więc wychodząc szybko zabiłem tego zbieracza i jego ludzi....Pobiegłem do jaskini Kinkhartó i do miejsca gdzie miałbyć Vrook....Patrze ,a tam nikogo nie ma ;p Poszedłęm więc do tej kobiety ,która jest w bazie. Alw nie miałem ,żadnej opcji :P dlaczego tak jest ? Nie wiem....Zastanawiałem się,że może dlatego ,że nie rozmawiałem z Disciple ? Tak ,bo tam w końcu było coś z mieczem świtlnym napisane....Więc musze iśćz nim pogadać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc musze iśćz nim pogadać ???
Musisz iść główną postacią. Chodzenie po ruinach Dantooine sama Kreią, nie odpali wyzwalaczy i fabuła nie popchnie się dalej. Disciple nie ma tu nic do rzeczy. Ba, zależnie od tego kim idziesz i co robiłes możesz z nim wymienic 3 zdania w całej grze i tyle go zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OFFTOP

Dnia 27.01.2007 o 19:55, RaV47 napisał:

No to się ciesze że tak wygląda gra :)

Na przyszłość używaj przycisku ODPOWIEDZ, który znajduje się obecnie w prawym górnym rogu każdego posta (tyle, że znika jak odjedziesz myszą). Do Twojego posta wklei się zawartośc posta osoby, której odpowiadasz i w ten sposób możesz odnieść się do jego konkretnych fragmentów.
Pamiętaj tylko, żebys usuwał cytaty, do których się nie odnosisz i skracał niepotrzebne kawałki. Zasadą jest, żeby cytat był mniejszy od Twojego posta. Jeżeli ktoś odpowiada na posta, to tamtej osobie pojawiaja się wykrzykniki z tematami zawierającymi odpowiedzi. Jeżeli użyjesz "Dodaj Post", to ktoś nie bedzie nawet wiedzieć, że mu odpowiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:33, Olamagato napisał:

(..)


No ale ja to wiem ajk się odpowiada :P Nie wiem czemu nie " cytuje " ; ale chyba dlaetgo że jest szybciej :P

PS: Sorka za of :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia kiedy ktoś pomyśli o Kotorze III. Dwie pierwsze części były świetne.

BTW: nie wie ktoś czy jest może mod dodający długie płaszcze Jedi do Kotora 1? Oczywiście mam na myśli tylko mody wyważone, nie takie że wrzucę płaszcz na postać i okaże się że mogę przejść całą grę od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:45, Paladyn Rage napisał:

Oczywiście mam na myśli tylko mody wyważone, nie takie że wrzucę płaszcz na postać
i okaże się że mogę przejść całą grę od ręki.

Dość trudno to znaleźć, ale nie jest niemożliwe. Poszukaj tutaj
http://www.pcgamemods.com/
jeżeli jeszcze nie szukałeś. Zawsze też można wykroić sam płaszcz i ew. maskę lub kaptur z istniejącego moda. Wykrojenie samego płaszcza i maski, to pikuś. Mogę to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:45, Paladyn Rage napisał:

Mnie tylko zastanawia kiedy ktoś pomyśli o Kotorze III.

Myśli się o nim od dwóch lat. To że powstanie KotOR 3 jest pewne i zapowiedziała to firma Lucasarts. Wiadomo, że będzie nowy silnik graficzny uwzględniający prawdziwe 3d. Pozwoli to latać, spadać, chodzić po ścianach itp. Wiadomo też, że nie wiadomo kiedy gra powstanie.

Dnia 27.01.2007 o 22:45, Paladyn Rage napisał:

BTW: nie wie ktoś czy jest może mod dodający długie płaszcze Jedi do Kotora 1?

Właśnie nad tym pracuję.

Dnia 27.01.2007 o 22:45, Paladyn Rage napisał:

Oczywiście mam na myśli tylko mody wyważone, nie takie że wrzucę płaszcz na postać i okaże się że mogę przejść całą grę od ręki.

No niestety takich głupich modów jest jak psów. Tym bardziej bez sensu, że oba KotORy sa niezwykle łatwe. Praktycznie zero problemów, ani z wrogami, ani z kasą, ani nawet z zadaniami.
Jak tylko skończę testować mojego moda naprawiającego grę, to będzie dostępny na moim gram site.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ulżyło mi że w ogóle kontynuacja mojego najulubieńszonego crpg''a powstaje tylko że ten pomysł z 3d i chodzeniem po ścianach troszkę mi zalatuje elementami zręcznościowymi które nie bardzo w rpg trawię. Chociaż, jak czarodzieje z Lucasarts zrobią to jakoś zgrabnie nie tracąc przy tym idei samego rpg''a i nie spłycając fabuły czy innych istotnych elementów jak rozmowy z npc''am i drużyną (jeden z lepszych elementów w KotorI i KotorII to jestem za. Ale naprawdę żal by mi było gdyby była to taka ewolucja jak z Baldurs Gate do Neverwinter Nights 1.

Co do długich płaszczy w Kotor I to przejrzałem tę stronkę i niestety - same podstawowe Robe''sy z zmienionymi barwami. Prawdę mówiąc zaczynam wątpić w możliwość umieszczenia takowych w KotoR 1 bo chyba ktoś by to już zrobił... Po przejrzeniu modów dotyczących szat Jedi na tej stronce uznałem że niezbyt wiele z wykonanych jest wartych uwagi. Po ujrzeniu różowych szat Revana w dodatku połyskujących jak wykonane z lateksu załamałem się. Jak do tej pory te są najbardziej godne uwagi http://www.pcgamemods.com/mod/5270.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 02:58, Paladyn Rage napisał:

ten pomysł z 3d i chodzeniem po ścianach

To był żart.:) Chodzi o to, że KotORy podobnie jak wiele innych gier jest tak naprawdę grą 2D. Wszystkie przeliczenia zakrywanych powierzchni są tylko w dwóch płaszczyznach. Nawet kamera nie bardzo może spoglądać w górę i dół z podobnego powodu. Tak więc wszelki ruch w pionie jest ograniczony do niewielkich podskoków.

Dnia 28.01.2007 o 02:58, Paladyn Rage napisał:

troszkę mi zalatuje elementami zręcznościowymi które nie bardzo w rpg trawię.

Inni też. Z tego powodu trochę wrzało.

Dnia 28.01.2007 o 02:58, Paladyn Rage napisał:

Ale naprawdę żal by mi było gdyby była to taka ewolucja jak z Baldurs Gate do Neverwinter Nights 1.

Lucasarts, to firma, która uczy się często na cudzych błędach, więc rzadko je powtarza.

Dnia 28.01.2007 o 02:58, Paladyn Rage napisał:

Co do długich płaszczy w Kotor I to przejrzałem tę stronkę i niestety - same podstawowe
Robe''sy z zmienionymi barwami.

A jeżeli o to chodzi, to tak. Są tylko dwa modele płaszczy Jedi. Standardowy oraz ten na których zbudowana jest szata Revan i Szaty Gwiezdnej Kuźni. Jakby się ktoś pokusił, to by zmienił tekstury do tego drugiego modelu, dorobił do tego plik płaszcza i jakoś by to wyglądało. Ale jak widzę wszyscy bazują na podstawowym, a szaty Revan zostawiają w tej samej postaci, co oryginał. Poza tym wszyscy ostro przeginają robiąc power itemy, bez których gra i tak jest banalnie łatwa.

Dnia 28.01.2007 o 02:58, Paladyn Rage napisał:

Prawdę mówiąc zaczynam wątpić w możliwość umieszczenia takowych w KotoR

Może mi się będzie chciało, ale jest z tym trochę roboty bo trzeba by taki płaszcz najpierw trochę odróżnić i potem gdzieś sensownie w fabule umieścić (np. jako wczesna wersja porzucona przez Revan po zrobieniu lepszej). Na dodatek musi być on niewiele lepszy od zwykłych szat jedi bo przecież jest najlepszy płaszcz Revan dostępny pod koniec gry i nie można tego popsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do kolejnego KotoR''a trochę grzebałem w necie i wyczytałem że Obsidian się nim nie zajmuje gdyż Lucasarts "nie był zainteresowany". Czyli nowy KotoR jest w fazie produkcji czy to póki co tylko plotki?

Co do płaszczy Jedi. Mowa jest o szacie Revana i jeszcze jednej. Pamiętam że załapałem że można takowe szaty zdobyć na Starforge dopiero jak przechodziłem grę drugi raz postacią złą. Czy jest jakiś inny płaszcz poza strojem Revana? I czy są jakieś screeny przedstawiające jak wygląda - i czy jest chociaż w połowie tak dobrze wykonany jak płaszcze z KotoR II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wczoraj wieczorem (a raczej dzisiaj wcześnym rankiem) ukończyłem Kotora I. Jestem z siebie dumny ;). Ukończyłem postacią, której pasek "dobroci" był praktycznie na samej górze. Teraz będę szukał dobrej okazji na kupno Kotora II. Seria wymiata :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 15:40, Paladyn Rage napisał:

Teraz spróbuj złym zagrać ;) Zapewniam że wrażenia równie ciekawe.

Tylko jak się gra złym to:
a)Pływa się w forsie
b)Za szybko zdobywa się 20 lvl
c)Zabijanie sprawia o wiele większą radochę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 16:37, Black Dog napisał:

Tylko jak się gra złym to:
a)Pływa się w forsie
b)Za szybko zdobywa się 20 lvl
c)Zabijanie sprawia o wiele większą radochę :P

d) prawie akzdy dialog mozesz zakonczyc slowami typu "Giń!" i nie meczyc sie z przedluzajacymi sie dialogami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zawsze najpierw przechodziłem dobrym (co w sequelu było nieco trudniejsze gdyz metoda na dobrego wujka nie zawsze działała) a dopiero później luzacko złym, grabiąc i mordując. Aczkolwiek metoda na giń nie była moją ulubioną. Wolałem subtelne okrucieństwa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małe pytanko, mimo, że nie przepadam za Star Wars, postanowiłem sobie kupić pierwszego KotORa i stąd moje pytanie, czy brac wersję angielską, czy może polską? Nie wiem nic na temat jakości spolszczenia, dlatego tez wolę się poradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować