Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2008 o 22:03, Woko11 napisał:

Chodzi mi o płynność działania, bo to ciągłe cięcie się jedynki jest wkurzające. Mój
komp spełnia wymagania, ale gra i tak się tnie :/

Miałem to samo z jedynką, a z dwójką było lepiej... do czasu, teraz to grać w dwójkę nie mogę przez te "lagi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 22:03, Woko11 napisał:

Chodzi mi o płynność działania, bo to ciągłe cięcie się jedynki jest wkurzające. Mój
komp spełnia wymagania, ale gra i tak się tnie :/

To cięcie nie jest związane ani ze słabością karty graficznej, ani z problemami gry jako takiej. Jest to spowodowane przez optymalizację graficzną dla ówczesnych kart graficznych. Nowsze karty poszły z technologią w inną stronę i stąd optymalizacja stała sie antyoptymalizacją. Zależnie od wersji i typu sterownika problem z optymalizacją albo nie istnieje, albo istnieje.
Tu masz, co trzeba wpisać/zmienić w pliku kotor.ini, aby wyłączyć tę "optymalizację":

;Poprawka spowalniania (głównie na Dantooine)
[Graphics Options]
Disable Vertex Buffer Objects=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<Cenzura> <cenzura> <cenzura> <cenzura> <DUŻA CENZURA>

Wiedziałam że wykup przez EA nie wyjdzie temu na zdrowie, wiedziałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 23:09, WIkitory napisał:

No to już praktycznie wiemy :KotOR''a czeka zagłada >.>

Podejrzewam, że naszym niedoszłym KotORem jest Mass Efect (podobieństwa są wręcz nieodparte). Wcale bym się nie zdziwił gdyby było tak, że Bioware robiło RPG i do ostatniej chwili prowadziło negocjacje z Lucasarts w sprawie zrobienia go w świecie SW. Coś mogłoby pójść jednak nie tak z negocjacjami i Bioware olało LA dokańczając własnego niezależnego RPG.

Zapowiedź, że ME może mieć dwie następne części i sam sukces tej gry mógłby spowodować, że LA znalazło się z ręką w nocniku, a KotOR nie ma jak powstać bo Bioware nie jest już zainteresowane grą konkurencyjną do już znanego tytułu. W każdym razie taka mi się nasuwa spekulacja. KotOR MMO może zarówno okazać się ograniczonym sukcesem jak i klapą podobną do Galaxies. Jeżeli nie robi go Bioware to brak sukcesu będzie prawdopodobny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety to było wiadome....EA wywiera zbyt duże wpływy na Bioware!

Olamagato==> Teza dosyć prawdopodobna...Rozmowy w sprawie Kotora 3 trwały zbyt długo.Jak już powiedziałeś,ME odniósł sukces,a następne częsci pozbawią na KotOR''a :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 23:27, Olamagato napisał:

Wcale bym się nie zdziwił gdyby było tak, że Bioware robiło RPG i do ostatniej chwili
prowadziło negocjacje z Lucasarts w sprawie zrobienia go w świecie SW. Coś mogłoby pójść
jednak nie tak z negocjacjami i Bioware olało LA dokańczając własnego niezależnego RPG.


A efekt tego jest taki że przez ich upór oberwało się nam graczom:(
Przynajmniej BioWare dostarczyło nam kolejny dobry tytuł RPG, ale z czym miał problem LA naprawdę nie rozumiem...

Dnia 17.07.2008 o 23:27, Olamagato napisał:

Zapowiedź, że ME może mieć dwie następne części i sam sukces tej gry mógłby spowodować,
że LA znalazło się z ręką w nocniku,


Jakoś nie będę płakał z powodu ich pecha. Człowiek ponoć uczy się na błędach, przy odrobinie szczęścia będą się lepiej starali w przyszłości.

Dnia 17.07.2008 o 23:27, Olamagato napisał:

W każdym razie taka mi się nasuwa spekulacja. KotOR MMO może zarówno okazać się
ograniczonym sukcesem jak i klapą podobną do Galaxies.


Dla mnie jest to klapa już na starcie bo gier MMO nie trawię:(
Co ciekawe kiedy lata temu pojawiły się pierwsze zapowiedzi o KotOR I to mówiono (nie wiem czy oficjalnie czy tylko w przypuszczeniach) że będzie to MMO, na szczęście stało się inaczej dzięki czemu powstała naprawdę wspaniała gra.

Dnia 17.07.2008 o 23:27, Olamagato napisał:

Jeżeli nie robi go Bioware to brak sukcesu będzie prawdopodobny,


Tu się zgodzę - jeśli przy jakimś RPG macza palce BioWare to jest to niemal pewien hit. Inni producenci jakoś nie potrafią utrzymać takiego poziomu z gry na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 00:07, Ecko09 napisał:

A co tam jest napisane? bo mi strona nie chce wejść.


Przeklejam Ci:

"E3 2008: EA Confirms Development of KOTOR MMO

Rumors proven true, EA has finally teased the upcoming title.
By Steve Watts, 07/17/2008

Though we''ve seen compelling evidence in the past, it''s finally official: BioWare and LucasArts are working on an MMO based on the popular Knights of the Old Republic franchise. Portfolio.com interviewed EA boss John Riccitiello, who said that they have "two of the most compelling MMOs in the industry in development." The first he referred to was Warhammer Online, but what about the second? He said, "and the one people are dying for us to talk about -- in partnership with Lucas, coming out of BioWare, which is, I think, quite possibly the most anticipated game, full stop, for the industry at the point when we get closer to telling you about it." Just in case you''re still skeptical, the interviewer then pressed by asking directly if he referred to a Knights of the Old Republic online game, and Riccitiello plainly said, "yes."

This isn''t extremely surprising news, but at least it finally puts to rest all the speculation. There''s no other information available yet, so any kind of release window is hard to pin down. While unconfirmed, the language of the story seems to suggest that the game will be headed to PCs. We''ll let you know more as it comes."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, KotOR MMO...to ja podziękuje. wole po raz kolejny przejść kotora 1 (bo 2 to też porażka, beznadziejna fabuła, szczególnie żenująca była końcówka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MMO?! Nieee, już dość tych wszystkich WoWów mamy. Seria raczej sukcesu nie odniesie (nie jeden próbował) i jak w ogóle zbudować jakąś porządną fabułą do sieciówki?

Olamagato
Ten bajer już wcześniej wpisałem, ale za wiele mi (na Taris) nie pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 08:43, Woko11 napisał:

Ten bajer już wcześniej wpisałem, ale za wiele mi (na Taris) nie pomógł.

No to stary sterownik może tylko pomóc. Na Taris nie było nigdy żadnych problemów graficznych. Jesteś pewien, że nie masz robali? Bo ostatnio szaleje kilka piekielnie zaraźliwych i objawiają się strasznym spadkiem wydajności kompa w grach właśnie.
Objawem, którym o tym świadczy jest niemożność odkrycia w eksploratorze Windows ukrytych plików (ta opcja sama wraca do ustawienia ukrywania). Jeżeli tak Ci się dzieje to masz robala na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, ja to mam dziwnego kompa - na Dantooine w ogóle mi się gra nie tnie - wszystko płynniutko, a na Taris masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 00:26, Ecko09 napisał:

Aha, KotOR MMO...to ja podziękuje. wole po raz kolejny przejść kotora 1 (bo 2 to też
porażka, beznadziejna fabuła, szczególnie żenująca była końcówka).

QUE ??????? The Sith Lords porażką ??? xd Nie moge... dużo mroczniejsza, wspanialsza... może słabo z angielskim, bo jak przeszedłem pierwszy raz to też myślałem, że 1>>>2, ale gdy podszkoliłem angielski to już wynikło 2>1 :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 18:40, bartog123 napisał:

> Aha, KotOR MMO...to ja podziękuje. wole po raz kolejny przejść kotora 1 (bo 2 to
też
> porażka, beznadziejna fabuła, szczególnie żenująca była końcówka).
QUE ??????? The Sith Lords porażką ??? xd Nie moge... dużo mroczniejsza, wspanialsza...
może słabo z angielskim, bo jak przeszedłem pierwszy raz to też myślałem, że 1>>>2,
ale gdy podszkoliłem angielski to już wynikło 2>1 :d


Grałem ze spolszczeniem, więc nie występował problem ze zrozumieniem. ale po prostu ta gra ma słabą fabułe,. Równie dobrze mogło by jej nie być. A zakończenie? Niemal identyczne po obu stronach...jeśli w ogóle sie czymś różnią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2008 o 19:04, Ecko09 napisał:


Grałem ze spolszczeniem, więc nie występował problem ze zrozumieniem. ale po prostu
ta gra ma słabą fabułe,. Równie dobrze mogło by jej nie być. A zakończenie? Niemal identyczne
po obu stronach...jeśli w ogóle sie czymś różnią...

Heh. Fabuła doskonała :) jak dla mnie :P Ale jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 18:40, bartog123 napisał:

> Aha, KotOR MMO...to ja podziękuje. wole po raz kolejny przejść kotora 1 (bo 2 to
też
> porażka, beznadziejna fabuła, szczególnie żenująca była końcówka).
QUE ??????? The Sith Lords porażką ??? xd Nie moge... dużo mroczniejsza, wspanialsza...
może słabo z angielskim, bo jak przeszedłem pierwszy raz to też myślałem, że 1>>>2,
ale gdy podszkoliłem angielski to już wynikło 2>1 :d


Bhłehłehłe, dwójka lepsza od jedynki, nie, bo padnę :D O, ty jesteś poważny... Dwójka odrzuciła mnie jak diabli na samym początku. Jakimś cudem przeszedłem kilka pierwszych lokacji, potem odrzuciłem to i nie wróciłem. TSL jest N-U-D-N-E!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2008 o 19:21, Luke100 napisał:


Bhłehłehłe, dwójka lepsza od jedynki, nie, bo padnę :D O, ty jesteś poważny... Dwójka
odrzuciła mnie jak diabli na samym początku. Jakimś cudem przeszedłem kilka pierwszych
lokacji, potem odrzuciłem to i nie wróciłem. TSL jest N-U-D-N-E!

No, niestety Cie zasmuce... według mnie mroczna fabuła była genialna. Poza fabułą to: Oddziałowanie na kompanów, postacie(lepsze niż w 1), wrogowie(bossowie), więcej lvl. Nie znam osoby, która powiedziałaby:
"jedynka jest lepsza". Trza sie wczuć, bo nie ma tak, że wciąga od razu swoją lekkością jak w pierwszej części. Jednak mi bardziej przypasował klimacik, bardziej skomplikowany. W jedynce, wybacz, nie trzeba było za dużo myśleć. Od razu się domyśliłem, że jestem Revanem, a poza tym ogromny obiekt kosmiczny, którego nikt nie zlookał po obu stronach konfliktu- jakoś naiwnie to brzmi ;). Nie mówie wcale, że jedynka to szmira. Nie, jest po prostu very, very, very good RPG. Ale brak interakcji z członkami teamu mi sie bardzo nie podobało. :)
Tyle. Jak już mówiłem: jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 20:06, bartog123 napisał:

No, niestety Cie zasmuce... według mnie mroczna fabuła była genialna.


IMO dużo słabsza od tej z jedynki.

Dnia 18.07.2008 o 20:06, bartog123 napisał:

Oddziałowanie na kompanów,


To że można było ich przeciągnąć na jasną/ciemną stronę faktycznie było ciekawe, ale to za mało żeby przeważyć nad jedynką.

Dnia 18.07.2008 o 20:06, bartog123 napisał:

postacie(lepsze niż w 1),


Nie zgodzę się, w KotOR I towarzysze byli ciekawsi, a dwójka nawet rewelacyjnego HK-47 zdołała jakoś spłaszczyć pod względem osobowości...

Dnia 18.07.2008 o 20:06, bartog123 napisał:

więcej lvl.


Z których nic tak na prawdę nie wynikało, a wszystko to przez ten przeklęty system który poziom przeciwników dostosowywał do poziomu postaci. Jak jest się np. Mistrzem Jedi czy Lordem Sithów to po zwykłych przeciwnikach powinno się przechodzić niczym walec a tu trzeba się męczyć z każdą napotkaną grupą żołdaków...

Dnia 18.07.2008 o 20:06, bartog123 napisał:

Nie znam osoby, która powiedziałaby:
"jedynka jest lepsza".


To teraz już znasz:) Ja tak mówię z całego serca.

Dnia 18.07.2008 o 20:06, bartog123 napisał:

Trza sie wczuć, bo nie ma tak, że wciąga od razu swoją lekkością


TSL faktycznie nie jest lekki, jest po prostu nudny. Jedynka wciągnęła mnie swoją fabułą podczas gdy dwójka wydawała mi się jakaś taka... pusta.

Dnia 18.07.2008 o 20:06, bartog123 napisał:

W jedynce, wybacz, nie trzeba było za dużo myśleć.


W dwójce też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować