Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Far Cry 2 - recenzja

85 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2008 o 10:12, Irc100 napisał:

Nie mówię że nie możesz się zgadzać z autorem tylko w twoim wcześniejszym poście było
napisane że recenzja na zysk a skoro wiele osób się zgadza to recenzja jest zgodna z
prawdą więc nie jest nastawiona na zysk...

A i wiele osób się nie zgadza, więc jak możesz implikować z funkcji dwuargumentowej używając tylko jednego argumentu?
Niestety ale ta recka wady szczególnie istotne zbywa co najwyżej krótkim westchnieniem i to jest widoczne od razu. Nie muszę tu nic udowadniać nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiło mnie, że nikt nie napisał o systemie leczenia (pomijając malarię).
Coś miało być z wyjmowaniem kul za pomocą noża, o ile się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 16:45, hans olo napisał:

Niestety ale ta recka wady szczególnie istotne zbywa co najwyżej krótkim westchnieniem i to jest widoczne od razu. Nie muszę tu nic udowadniać nawet.


I niestety to nie tylko przypadłość tego serwisu, wydaje mi się, że recenzenci zapadli ostatnio na jakąś dziwną chorobę niedostrzegania wad lub zbywania ich krótkimi westchnieniami właśnie.

Z obecnych nowości chyba tylko wspomniany już któryś raz Dead Space nie zawodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super gra.Czasami monotonna,ale dobra.Nie podoba mi się tylko to,że za dużo czasu spędzam na jeżdżeniu samochodem.Przystanki autobusowe sę,ale jest ich za mało.Grafika świetna nawet na DX 9,nie polecam jednak grania na ustawieniach niżej niż bardzo wysokie.Nie ma się wtedy pełnej radości z grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. W menu gry jest zakładka "dodatkowa zawartość" a w niej "Zawartość dodatkowa" wiecie o co z tym chodzi? Jaki hasło tam trzeba podać i co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grze pomimo wszystkich swoich wad chyba udało się pokonać Crysisa w kwestii grywalności i nie tylko. Do rewelacji to ta gra ma jeszcze bardzo daleko , ale jakby dopracować to i owo to kto wie może nawet mały przełom w FPS-ach by wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!!!! TA gra wymiata, jest the besciak, gniecie, miota, i czochra tętnice!! Far Cry kupiłem za czasów crysis, i uważam ją za super grę, a crysis za przereklamowaną. Ale FC2 to nie dość że trochę inne gra, to jeszcze jak to wygląda!!! Grafa, dźwięki, grywalność jest nie z tej ziemi. A to, że się odradzają przeciwnicy to bosko, no chyba nie chcielibyście usmeircić całej afryki w 15min?? Jak gość sobie wyjmuje szkło z nogi to mnie powala. Cena 80zl na gram.pl, w życiu tak dobrze nie zainwestowałem (poza jack daniels w górach, ale to inna historia). Reasumując, jak ktoś tego nie kupi, to cieć i tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm Jak potraktujesz czysczenie postrunkow jako hordy najemnikow z FC1 a patrole ktore zwykle pojawiają się jak czyścisz posterunek albo myślisz, że jest już spokojnie :) jako te co chwile wyjeżdżające w FC1 na plażach to jest ok :)

Rozwalcie konwój o wschodzie słońca (robiąc zaszadzke pod słońce) albo w kopmpletnej ciemności w bez księżycową noc przy urzyciu RPG i koktajli mołotowa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matell, człowieku co ty opowiadasz, bluźnisz. Nie masz maksa więc nie wiesz jak wyglądają te efekty na DX10, a co dopiero w FULL HD, gdzie gra naprawdę błyszczy. Tak w Full HD gra jest przepiękna, lśni jak... coś co bardzo lśni i porównując z Crysisem, no przed kosmitami to zdecydowanie FC2 wygrywa, po kosmitach nie grałem w FHD i ULTRA więc nie powiem jakie miałem wrażenia. Sorki Crysisa przechodziłem na początku na 1280 i low bądź mid na starym sprzęcie, a i tak się cieszyłem że ruszył na amd athlonie 64 3200+ i 6600gt :P .
Wracając do głównego wątku, screeny a gameplay na wysokich detalach to ogromna różnica. To tyle jeśli chodzi o grafikę, teraz omówię pozostałe wady, jako doświadczony gracz chcący podzielić się z wami doświadczeniem swoim i innych.

-Monotonia, owszem gra nie jest cały czas wspaniała, ale warto to przeboleć dla takich smaczków jak misje z:
szturmowaniem fortu, czy ochroną konwoju broni, z łodzią.

-Fabuła jest spoko tylko trzeba tak z 40% gry przejść, no sory ale poniżej to nawet na jej temat nie warto sięwypowiadać, oczywiście głównym motywem jest Szakal, ale... No, to jakim motywem zmienia się w trakcie gry, tak samo jak podczas słuchania taśm tego dziennikarza Rubena z wywiadu z Szakalem. Są całkiem interesujące. Tylko trzeba je zrozumieć...

-Odradzający się wrogowie. Owszem wkurza, nawet bardzo, niektórych... Ale... Nie musicie przecież, zabijać wszystkich.

Mam nadzieję że rozjaśniłem niektórym sytuacje FC2.

Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co oprócz grafiki oferuje gra? NIC

- po 2 godzinach jest monotonna, cały czas się jeździ po (wcale nie otwartej) Afryce, misje poboczne są zawsze takie same, a musimy je wykonywać, żeby odblokować broń i zdobywać na nią diamenty
- szwankujące AI przeciwnika i jego ZBYT SZYBKIE odradzanie się. zbyt szybkie tzn po oddaleniu się na 100m.
- tragiczne prowadzenie pojazdów, w których spędzić musimy większość gry.
- zamiast otwartych przestrzeni dostajemy mapę po której poruszmy się "tunelami" z dróg i ścieżek,
- fabuła jest kiepska, nawet po ukończeniu 70% gry nie chciało się wiedzieć co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pozyżej to racja, dodam jeszcze beznadziejną balistykę i tabelę obrażeń. Magazynek w klatę, a gość po chwili wstaje i otrzepuje się ? Wykupiony kamuflaż + mp5 silenced, po dwóch headshotach z 200m (pierwszym zabijesz raz na sto) niedoszła ofiara bezbłędnie ostreliwuje twoją kryjówkę..LOL, a można by tak dłużej: http://pl.youtube.com/watch?v=dknjjHNiApg .TiA - This is Africa, Baby..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra nie zasługuje na piątkę. FAkt, ma fajną grafikę, ale nic pozatym. Kiepska fabuła, masa irytujących błędów, zero klimatu, beznadziejna muzyka - postawiłbym najwyżej 3+. Jakbym miał dobry humor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tą recenzją, gra ma nieco błędów, ale i tak fajnie się w nią gra. Po pewnym czasie też zaczyna się nudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować