Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wszystkie raidy z Lich Kinga już zaliczone...

59 postów w tym temacie

wiesz, ja słyszałem o człowieku, który się rozwiódł, bo mu żona dała ultimatum "WoW albo ja". Więc w sumie 27 godzin na wbicie 10 lvl to nic takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam dosyć tych wszystkich OHów i AHów na temat WoW''a... To cały czas ta sama gra i nic tam się nie zmienia ;) przynajmniej na tyle żeby od wowa podstawki coś nowego powiedzieć o nim...
Szczerze jeżeli miałbym wybierać MMO to albo LOTRO , albo WAR , wow się przejadł... Na marginesie to pierwszym MMO na widok którego mam banana to najnowszy SW od Bioware ;)
Oczywiście w całej mojej wypowiedzi nie chcę krytykować WoWa bo ilość graczy mówi sama za produkt , ale te egzaltacje w newsach 80 lvlem w 50 osób to już przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużym minusem jest nierzetelność recenzji. W ten sposób roznosi się plotki i pogłoski, a nie fakty. Trochę to przykre, bo zawsze ceniłem sobie poziom artykułów gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 16:41, Sth`Devilish napisał:

Zaitsev, jak zwykle, brak mi słów...

"Najpierw maksymalny poziom, a teraz dwie gildie donoszą, że ukończyły wszystkie "raidy"
oferowane przez Wrath of the Lich King."


Nie dwie, tylko JEDNA. Twentyfifthnovember, powstałe z połączenia tych dwóch gildii.
Nie wszystkie raidy, bo to dopiero początek, pojawi się jeszcze kilka innych raid dungeonów,
po za tym co im po ukończeniu, teraz zacznie się prawdziwa farma sprzętu aby być gotowym
na kolejne raidy.

Tak! Bardzo się pomyliłem - napisanie "dwie gildie" i wymienienie ich z nazwy było strasznym nadużyciem! Mogłem napisać tak jak to zrobiłem albo napisać o jednej gildii, nazywając ją 20.IX. Wybrałem to pierwsze, błędu nie widzę - wciąż chodzi o ten sam zbiór graczy.
Przypominam też, że mówimy o tym, co zawiera ten dodatek, a nie co Blizz wyda za kilka miesięcy. Nie można osądzać gry po DLC, które nie jest skończone. To jest pozbawione sensu.

Dnia 18.11.2008 o 16:41, Sth`Devilish napisał:


"Jednak nawet oni nie spodziewali się, że Blizzard, po prawie rocznym oczekiwaniu,
przygotował dla hardkorowej części populacji WoW-a tak mało zawartości PvE."


To jest ich opinia, czy twoja Zaitsev? W kwestii zawartości PvE jest tylko lepiej niż
było...

To fakt, czy twoja opinia? Bo sądząc po cytacie z oficjalnej strony 20.IX:
The question in all our minds right now is if we could do this, how soon until the rest of the top guilds in the world clear all the raid content that WOTLK has to offer? Did Blizzard miscalculate in the tuning of these encounters?
ich odczucia nie są pozbawione zdziwienia i wątpliwości.

Dnia 18.11.2008 o 16:41, Sth`Devilish napisał:


"Już od dłuższego czasu "Zamieć" systematycznie obniża poziom trudności wyzwań w WoW-ie
tak, aby były one dostępne także dla słabszych graczy"


I po to powstał podział na dwa poziomy trudności raidów: 10man i 25man. To, że jakaś
gildia już wyczyściła wszystko, nie znaczy że to jest proste i banalne, bo na pewno nie
jedna gildia nie osiągnie tego jeszcze przez wiele miesięcy.

Nie gram w WoW-a, ale mam pewne doświadczenie z MMO i wiem, że jeżeli coś już raz zostanie rozpracowane, to dopieszczenie taktyki/setupu postaci będzie tylko kwestią czasu.

Dnia 18.11.2008 o 16:41, Sth`Devilish napisał:


"Niemniej wyczyn Nihilum i SK Gaming pokazuje, że być może Blizz przesadził nieco przy
Wrath of the Lich King. Po tak długim oczekiwaniu, subskrybenci powinni być zajęci przez
dłuższy czas, a nie zaledwie 2 tygodnie, góra miesiąc..."


Przesadził z czym? Bo chyba tylko z możliwością testowania raid dungeonów w becie, tylko
dzięki temu wiedzieli jak się za to zabrać... Zaznaczam, że ta gildia to jest jak kropla
w oceanie, więc pisanie że subsrybenci (jako o ogóle) nie mają już co robić jest mocno
pozbawione logiki.

Oni mają taktykę, ktoś podpatruje, dowiaduje się co i jak robią i reszta lezie jak te owce w ich ślady. Naprawdę, w każdej masówce tylko mały procent graczy stara się wymyśleć coś nowego i są to najczęściej ci hardkorowcy. Casualowcy poświęcają mniej czasu dla gry, więc jak sądzisz - gdy taki niedzielny gracz będzie chciał spróbować raidu, to wraz z resztą swojej casualowej gildii organizującej tańce w środku wirtualnego lasu i karaoke na Ventrillo, zaczną opracowywać plan działania metodą prób i błędów, czy po prostu zaglądną do internetowego poradnika?

Ale jak mówiłem - nie gram w WoW-a i swoją opinię opieram jedynie na doświadczeniach z innych MMO. Mogę się mylić. Jeżeli tak jest - przyznam się do błędu, ale jak na razie da się odczuć, z komentarzy krytykujących mnie, uraz spowodowany obrazą majestatu WoW-a. Spokojnie pan(ie)owie - to tylko gra i możemy dyskutować (zdmuchuje płomień na pochodni i odsuwa widły od gardła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, mam dopiero 74 lvl
A stwierdzenie ze "nawet nie starał się zatrzymać ich milczącego marszu w stronę Warhammera Online?" jest troche bez sensowne bo WAR wartosci PvE prawie nie zawiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewali się? Naxxramas było czyszczone już w becie, co do pozostałych raidów to nie mam pewności, ale myślę że też już były wyczyszczone.
Tego się mógł każdy spodziewać, we Wrathie na chwilę obecną jest tylko jedna duża instancja którą wszyscy hardcorowcy już znają - Naxxramas. Trzy małe instancje nie mogły zając zbyt wiele czasu.

Prawdziwe raidy Wratha zaczną się później, po wyjściu patchy. Tak jak było w przypadku podstawki. Na początku było MC i Onyxia, cała reszta raid contentu pojawiła się w patchach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nax 10 man jest pewnie jak Kara czyli kazde dziecko nawet z niedowładem jest w stanie oczyścić a ostatni boss to jedyny problem i to też jak się ma pecha (POD WARUNKIEM że cały DPS nie składa sie z Hunterów, a to jest w wielu gildiach normą :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam pytanie dla tych, co grają w World of WarCraft. Powiedzcie, czy takie zaliczanie raidów/eventów jak najszybciej jest rzeczą normalną? Bo patrząc na to okiem typowego miłośnika trybu single-player dążenie do jak najszybszego zrobienia wszystkiego wydaje się być głupie, pozbawione sensu i odbierające wszelką radość z zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 17:22, palpatine napisał:

Bardzo dużym minusem jest nierzetelność recenzji. W ten sposób roznosi się plotki i pogłoski,
a nie fakty. Trochę to przykre, bo zawsze ceniłem sobie poziom artykułów gram.pl

O, to ja napisałem recenzję? Plotki, pogłoski? Jeżeli uznamy za pogłoskę FAKT, że ukończono raidy, to tak - masz rację. Poza tym... też masz rację - z dziką rozkoszą publikujemy plotki, ale problem w tym, że wtedy dodajemy do nagłówka "POGŁOSKA:" albo "PLOTKA:" starając się jednocześnie w tekście podkreślić jeszcze raz, że mowa o niepotwierdzonej informacji...
Poza tym, gdybyś nieco dokładniej przyjrzał się tekstowi, to zauważyłbyś, że fragment o przechodzeniu do WAR-a znajduje się w polu "Zdaniem Zaitseva". Ale cóż, wracam do pisania kolejnej recenzji :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 17:37, Zaitsev napisał:

Tak! Bardzo się pomyliłem - napisanie "dwie gildie" i wymienienie ich z nazwy było strasznym
nadużyciem! Mogłem napisać tak jak to zrobiłem albo napisać o jednej gildii, nazywając
ją 20.IX. Wybrałem to pierwsze, błędu nie widzę - wciąż chodzi o ten sam zbiór graczy.


Zaitsev, ale przecież nikt nie będzie mówić, że Kel''Thuzada w WotLK jako pierwsze rozbiło "Nihilum" czy "SK Gaming", tylko "TwentyFifthNovember". Takie są fakty, to jest jedna gildia teraz i pisanie o dwóch gildiach może u nieobeznanych w temacie sprawić wrażenie, jakoby faktycznie już dwa różne składy ludzi rozwaliły content w WotLK :)

Dnia 18.11.2008 o 17:37, Zaitsev napisał:

> "Jednak nawet oni nie spodziewali się, że Blizzard, po prawie rocznym oczekiwaniu,
> przygotował dla hardkorowej części populacji WoW-a tak mało zawartości PvE."

> To jest ich opinia, czy twoja Zaitsev? W kwestii zawartości PvE jest tylko lepiej
> niż było...
To fakt, czy twoja opinia? Bo sądząc po cytacie z oficjalnej strony 20.IX:
The question in all our minds right now is if we could do this, how soon until the
rest of the top guilds in the world clear all the raid content that WOTLK has to offer?
Did Blizzard miscalculate in the tuning of these encounters?

ich odczucia nie są pozbawione zdziwienia i wątpliwości.


"W chwili obecnej, pytanie jakie sobie zadajemy, to czy gdyby nam się udało to zrobić, to jak szybko reszta top gildii na świecie zdołałaby wyczyścić cały raid content jaki WotLK ma do zaoferowania? Czyżby Blizzard przeliczył się przy balansowaniu tych pojedynków?"

Sam więc widzisz, że jeśli już to nie chodzi o brak contentu, tylko o to że być może jest łatwiejszy niż być powinien. I pewnie jak grzyby po deszczu zaraz zaczną wychodzić patche i hotfixy utrudniające walki i tłumaczenia pracowników Blizzarda typu "not working as intended".

Dnia 18.11.2008 o 17:37, Zaitsev napisał:

Nie gram w WoW-a, ale mam pewne doświadczenie z MMO i wiem, że jeżeli coś już raz zostanie
rozpracowane, to dopieszczenie taktyki/setupu postaci będzie tylko kwestią czasu.


Minęło kilka miesięcy i nawet pomimo solidnych nerfów w 3.0.2 nadal wiele top gildii na serwerach nie zdołało ubić Kill''Jaedena... A wydawałoby się to takie proste, skoro walka jest już doskonale znana od tak dawna. Znam wiele gildii, które w TBC nie potrafiły się nawet wybić poza Tier5, czyli content dostępny od początku, mimo iż top gildie wyczyściły go w krótkim czasie.

Dnia 18.11.2008 o 17:37, Zaitsev napisał:

Casualowcy poświęcają mniej czasu dla
gry, więc jak sądzisz - gdy taki niedzielny gracz będzie chciał spróbować raidu, to wraz
z resztą swojej casualowej gildii organizującej tańce w środku wirtualnego lasu i karaoke
na Ventrillo, zaczną opracowywać plan działania metodą prób i błędów, czy po prostu zaglądną
do internetowego poradnika?


Co w gruncie rzeczy i tak kończy się metodą prób i błędów :) NIE MA takiego poradnika, po przeczytaniu którego byłbyś w 100% gotowy do walki, zawsze jest nauka i popełnianie błędów, stosowanie różnych taktyk (nie zawsze jest ta jedna uniwersalna, bo tak na prawdę zależy to jakich ludzi masz w gildii i kim grają). TwentyFifthNovember to ekipa ludzi z gildii, które stosowały selekcję niczym U.S. Navy Seals, stąd też mają doskonale wyważony skład do raidowania (mało która gildia może się tym poszczycić, a to połowa sukcesu).

PS. Ja tam bym pisał "25.XI" jeśli już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś się boje że WOW idzie w stronę komerchy: I tak kupią to ci idioci i będą płacić nie mały abonament zatem poco się przemęczać przy tworzeniu. Może moje odczucia są błędne ale z tego co czytałem z recenzji to trochę się boje o następce WoW''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW jeszcze nie był tak dobry jak jest teraz. Samo lvlowanie w northrendzie jest ekstra, wielu osobom sprawia frajdę. Ciekawe, nowe questy ( chociazby te dla dk, pod koniec musialem szczeke z podlogi zbierac), instancje (tez ciekawe : ) ). WotLK to naprawdę dobry dodatek. Do komerchy dla wowa daleko. Jest to jedyna gra z taką społecznością (mmo to nie tylk osama gra - to rowniez ludzie w nia grajacy).


A co do Nihilum i Sk-gaming - oni zrobili to juz w becie, zatem nie musieli sie meczyc za bardzo. poza tym, ten kto robil naxx pre tbc to bedzie wiedzial czego sie spodziewac w odświeżeniu instancji... pokazali po prostu, że są najlepsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, "rispekt" Zaitsev, że Ci się chce jeszcze bronić przed tymi hardkorowcami, ja bym już odpuścił i tyle niech sobie sami spamują, bo i tak ich nikt nie przekona.

A odnośnie tematu newsa:
Ja się cieszę co do tego "ułatwienia ze strony Blizza". Jestem casualowcem, który gra w WoWa i trochę żal mi kasy na abonament, jeśli zwiedzę, tak pi razy drzwi, 30% contentu. Wcześniej głównie bawiłem się w PvP, bo na to zawsze czas się znalazł, no i może na 5-man dungeonki. WotLK pozwoli mi zwiedzić dużo więcej od strony PvE i duuużo przyniesie mi zabawy w kontekscie PvP, z czego jestem ogromnie rad. Tak więc ten dodatek oceniam w samych superlatywach.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZAsadnicza trudnosc w raidach to nie zbyt słaby gear ale gracze, którzy nie potrafią sie skupic badz sa manualnie niezdolni do wykonania okreslonych czynnosci w okreslonym czasie, a na dodatek nie potrafia sie uczyc na własnych bledach. I choc jak widze Wotlk jest adresowany do mniej hardcorowych graczy to moze to po prostu oznaczac ze, biorac tu za przyklad TBC, normą nie bedzie odpowiednik Kara ale TK lub SSC. Jednak nawet wtedy lepszym graczom pozostanie odpowiednik BT/MH i dalej, choc troche sie ta przestrzen miedzy hardcorowymi a lajtowymi graczami zawęzi. Czy to bardzo zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba miec nadzieje ze w patchu,w ktorym dodadza jakis raid bedzie on tak trudny ze nawet w najlepszych itemach bedzie ciezko go ukonczyc :] Ale w sumie powiem ze mnie to wali nie mam czasu na PvE ja gram tylko w WoWie PvP wiec pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować