Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA zaprowadzi nieletnich do więzienia?

58 postów w tym temacie

Jest w tym zdźbło prawdy - jak ktoś nie potrafi kontrolować emocji, to równie dobrze może po przeczytaniu thrillera mordować ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

250 dollarów? A ich nawet gdyby nawet sam Lincoln by powiedział że to złe... i tak by nie posłuchali! Nikt nie jest aż tak głópi żeby wiziąć ukraść samochud a potem jeździć po chodnikach zabijając ludzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 11:33, Paddy Lary napisał:

Nikt nie jest aż tak głópi żeby wiziąć ukraść samochud a potem jeździć
po chodnikach zabijając ludzi!


Po Amerykanach można się wszystkiego spodziewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedział, ale w grach możemy robić to co w realnym życiu jest zabronione i nie koniecznie musimy to wynosić z gry i stosować w życiu realnym. Nie sądzę, że taka gra tylko i wyłącznie szkodzi namawiając nieletnich do popełniania przestępstw, pozwala jedynie posmakować tego co jest zabronione w życiu realnym i nie zawsze działa w sposób zły wynosząc to poza świat wirtualny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorka nei czytałem newsa tlyko sam temat, bo juz mnie to nudzi, każdy wie, że mozna we wszystko grac, gdy sie jest rozsądnym, mogliby już skończyć z takimi tematami są wkurzające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to równie dobrze mógł powiedzieć, że robienie tego i tamtego może sprowadzić na złą drogę itd. Nie wiedzę potrzeby wplatania w jego wypowiedź jakiejkolwiek serii gry. Choć trzeba mu przyznać, że przynajmniej nie robi bezsensownej nagonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaząm, że małoletni, ktory w to zagra jeżeli jest inteligentny potraktuje to jako grę i nie przeniesie jej na rzeczywistość . Ale powtarzam JEŻELI jest inteligenty albo chociaż normalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy dla kogo. Ja wypowiadam się jako nieletni i sam uważam, że GTA to biedna gra (no może poza 4). Najwięcej osób, które grają w GTA to z moich obserwacji osoby, które jak tylko zobaczą jakiegoś kolesia (może być nawet starszy od nich) i go nie znają to od razu zaczynają mu wymyślać. Osoby te (np. w szkole) zaczepiają wszystkich oraz znęcają się nad młodszymi. W szkołach integracyjnych to się bardzo często zdarza. I tak jak mówił pepsi: są oczywiście wyjątki. Jak jeszcze chodziłem do gimnazjum (było łączone z podstawówką) to od drugoklasisty (rozmawiającym z kolegą) usłyszałem taki tekst "Ej, w której jesteś misji w GTA?" I to mnie przeraża (no może nie do końca:)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 13:02, tommyk27 napisał:

od drugoklasisty (rozmawiającym z kolegą) usłyszałem taki tekst "Ej, w której jesteś
misji w GTA?" I to mnie przeraża (no może nie do końca:)).


a mnie przeraża i to bardzo!
..byłem dni kilka temu w MM i przechodząc pomiędzy regałami usłyszałem jak cieniutkim głosikiem synek ( góra 6, może 7 lat ) do ojca się zwraca: O! tato, zobacz GTA!! ..kup kup i kup - dalej było :/ ..na co tato: ale zobacz synek ta gra jest od 18 lat.. po chwili zastanowienia dodał: gdyby tak chociaż była od 12 to bym ci kupił. szok!! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 miliony kopii GTA 4(czy ile tam) kilku osobom odwali

3 miliony 0.5 butelek wódki, 3 miliony pijanych- ilu odwali?

Więc nich mi bzdur nie wciskają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w czasie premiery GTAIV na konsole w Saturnie zauważyłem jak 6 latek któremu mama szukała jakiejś gry na PS2 (Pokazywała Buzz!, Singstary etc.)
Mały wzniósł głowę gdzie leciał trailer GTA 4 i powiedział powoli:
GTA... woow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale kto ''kieruje się'' w życiu treściami zaczerpniętymi z gry !? Nie chodzi tu tylko o małoletnich, ale ogólnie o wszystkich. Gry traktuje się jako oderwanie od rzeczywistości, taka jest ich rola. Ktoś kto przenosi GTA do ''reala'' jest:

a) głupi
b) czubkiem

Nie ważne czy ma 10, czy 20 lat. (Tak poza tym, przypomnijcie mi kto strzelał na uczelniach w USA, bo na pewno nie ''dzieci'', których "trzeba trzymać z dala od GTA").

Winnym nie jest wiek, a głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować