Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kapitan Oczywisty: Carmack: "klawiatura i myszka lepsze od padów"

92 postów w tym temacie

Nie prawda. Do FPS-ów o wiele lepszy jest pad z czujnikiem ruchu, a nawet i bez, widać, że nie grałeś lub rzadko kiedy na padzie w FPSy. A RPG/RTS to kwestia przyzwyczajenia, na początku człowiek uczy się z trudem obsługiwać myszkę i klawiaturę, a potem staje się to czynnością jak oddychanie, tak samo z padem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde zle sformulowany tytul sam jestem posiadaczem konsoli i jestem raczej za nia niz za pc (nie jestem zadnym fanboyem bo na piecu tez czasem gram) ale to logiczne ze do grania w fpsy i przegladania internetu sa o niebo lepsze niz pady a wy mi z takim tytulem wyjezdzacie z ktorego mozna wywnioskowac ze klawiatura i mysz sa lepsze od pada pod KAZDYM wzgledem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura i mysz napewno dla mnie lepsza do RTS-ów i RPG-ów. Do FPS-ów to pad tak samo dobry choć myszką się lepiej może steruje. Co do platformówek to chyba jednak lepszy pad. Pad też jest lepszy do GTA. Swoją przygodę z GTA:SA na PC skończyłem po jakiś 30minutach gry,bo nie mogłem wytrzymać sposobu sterowania. No i w REIV lepiej padem się steruje. Nawet jak by nie rozwalili sterowania to i tak myślę że pad lepszy. No i oczywiście Pad wygrywa u mnie przy sterowaniu pojazdami typu samolot,czołg,helikopter. I w sumie wyścigi też chyba lepsze na padzie niż na klawiaturze jeśli kierownicy nie mamy.(Chociaż sterowanie kierownicą niezbyt mi się podoba,ale może to przez to że grałem na niej tylko kilka razy?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się marzy żeby kiedyś można było kupić grę, i z tego jednego nośnika można ją było odpalić na czym się chce: chcesz pograć na iksie, to wkładaj i graj na iksie, chcesz na PC to odpalaj na PC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FPS- GRYZOŃ!!!! żaden argument nie przkona mnie o wyższości pada nad myszą (nie mówię że pad jest zły ale brak precyzji gałki w stunku do sensora myszy odbiera sporo z dynamizmu gry, wiem bo w takiego GoW''a na PC grałem i jednym i drugim sposobem, choć na padzie wygodzniej się biegało itp. to jeśli przyszło strzelać tu się sporo traciło).
RTS- GRYZOŃ!!! ja sobie po prostu takiego Starcrafta na padzie nie wyobrażam, moja wyobraźnia nie sięga miejsca w którym wygodnie by się grało w RTS gałką...
RPG- to zależy od gry, choć ogólnie powiem że pad.
MMORPG- no to tutaj już klawiatura spisuje się znacznie lepiej, no i precyzja związana z zaznaczaniem na myszy.
sportowa, zręcznościowa, szeroko pojęta akcja (ale bez strzelania), bijatyka, platformówka, ścigałka; no to tutaj jednak tandem klawiatura+mysz jednak wymięka w konkurencji z padem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nic nie zastąpi klawiatury i myszy. Skoro wasz pad jest taki "super i ekstra", to dlaczego w e-sporcie używają "gryzoni", a takie firmy, jak "Logitech" i "Razer" nie plajtują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaitsev błagam !! Gdzieś ty wyczytał, że konsole do bani a pecety rządzą. Koleś stwierdził oczywistą oczywistość, który przyzna każdy posiadacz konsoli, do surfowania po internecie lepsza jest mysz i klawa .
Tyle, żadna tam wojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm pad to dla mnie tylko do ściganek i bijatyk. Gra padem w fps-y jest pozbawiona realizmu. Trzeba mieć dużą wprawę żeby to nie przeszkadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smieszą, mnie te komentarze
"Pad napewno nie jest lepszy od myszki w FPSach, bo jest mniej precyzyjny!"
No i to napewno, ale jak ktoś twierdzi, że woli grać na padzie w FPSy, to nie twierdzi, że jest precyzyjniejszy itd.
Tylko w takim wypadku chodzi o zupełnie inny klimat gry w przypadku grania na padzie.
Każda strzelanka, która jest pisana również pod pada, nie jest tylko głupim zaznaczaniem kolejnych głów przeciwników, ale nieco wolniejszą rozgrywką nastawioną na klimat - myślenie (taktykę) itd.
Oczywiście w RTS-a myszka jest o wiele wygodniejsza i nie ma tutaj żadnego argumentu za padem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie ze zrozumieniem, Carmack tylko stwierdził że kombo klawiatura&mysz jest lepsze do surfowania po necie i grania w FPSy, to oczywiste bo przecież wywodzi się to z PC. Oczywiste, że nie do wszystkiego się to nada, ja np nie wyobrażam sobie grania na klawiaturze w gry typowo konsolowe (bijatyki, platformówki, wyścigi, sportowe)., tak samo jak nie wyobrażam sobie gry na padzie w jakiekolwiek strzelanki czy strategie, nie mówiąc o MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować