Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kapitan Oczywisty: Carmack: "klawiatura i myszka lepsze od padów"

92 postów w tym temacie

W halo na pc gralo sie dobze!
Niektore FPSy sa swietne na pada(np. Jericho, GoW, etc.) a inne na klawe i mysz(UT, Quake, CS(nienawidze csa ale coz), etc)

". W przeciwnym razie możnaby grać w RPG-i wpisując komendy z palca - tylko czy gra była przez to ambitniejsza i ciekawsza, czy po prostu denerwująca do niemożliwości?"
Gral zes czlowieku w Nethacka? nie? to nic nie mow o tym ze taka gra jest denerwujaca.

Pada i klawy sie wg mnie nie da porownac. Wszystko zalezy od gry, np. grajac w Jericho na padzie czuje sie grajac snajperka ze nie mozna z mocy telekinetycznej walnac 3 heady sterujac pociskiem w locie(na klawie to norma). Pad jest idealny do wolniejszych gier. Klawa jest mega wazna dla gier precyzyjnych(CS) jak i szybkich(UT), na padzie nie osiagnie sie takiej precyzji jak na klawie - to jest fakt. szybkosc sie da - ale nie jest tak wygodnie jak na klawie.
Ale i tak wg mnie najlepiej sie gra w MGO, idealne polaczenie szybkiej rozgrywki ala UT, realizmu i precyzji CSa, dostosowane do pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 18:11, SoundWave napisał:

Niech zgadne- jak nikt ci nie podsunie pomyslu, ze PCta mozna podlaczyc do TV to w zyciu
na to nie wpadniesz?
No to trudno, zyj w tej swojej nieswiadomosci.


Trochę nie trafiłeś z tym tekstem, bo ja kupiłem laptopa, żeby grać jak na konsoli :) Podłączam go do telewizora i korzystając z xboxowego pada mam taki sam interfejs jak na X360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 21:35, Darkblades1 napisał:

W halo na pc gralo sie dobze!

niektórym na PC podobało się "znacznie mniej" niż na konsoli... jednak ja na PC w Halo nie grałem(na szczęście lub niestety) i opieram się tylko na opiniach ludzi które udało mi się usłyszeć/przeczytać... jako że większość była negatywnie nastawiona do tej gry na PC (i to nie z powodu opóźnień w stosunku do wersji konsolowych) napisałem że "ponoć gra się badziewnie"... jeżeli powiedziałem nieprawdę przyznaję się do błędu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 20:43, Vojtas napisał:

Nie mógłby, bo to koniunkturalista. Po prostu obłudnik.


No ba, leci tam gdzie wiatr powieje. Zresztą w branży to dosyć standardowe, że przedstawiciele firm mówią raz jedno, a raz drugie w zależności od tego, kto z nimi rozmawia (podobno ktoś z Blizzarda jakiś czas temu stwierdził ,że PS 3 byłaby idealna dla Starcrafta 2. "Przypadkiem" jedynym miejscem, gdzie ta jakże wspaniała wypowiedź się pojawiła, był portal skupiony wokół zabawki Sony). Tutaj też - dla PC Gamera Carmack mówi, że mysz + klawa rox, dla jakiegoś konsolowego stwierdzi, że pad nie ma sobie równych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2008 o 21:35, qba767 napisał:

Trochę nie trafiłeś z tym tekstem, bo ja kupiłem laptopa, żeby grać jak na konsoli :)
Podłączam go do telewizora i korzystając z xboxowego pada mam taki sam interfejs jak
na X360 :)

Rzeczywiscie nie trafilem. Bo do tego celu trzeba bylo kupowac laptopa. I swinki lataja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 21:56, SoundWave napisał:

I swinki lataja.


Uciekajmy, bo gdzieś pewno mają gniazdo!

Dla mnie lepiej się gra na klawie+myszy. Próbowałem grać na padzie (mam ps2 i jakiegoś MoHa), ale jakoś mi to nie podpasywało. Owszem dało się grać i nawet nie było tak koszmarem, ale to jednak dla nie nie było to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...czy mówi to szczerze, czy nie...czy są to jego dokładne słowa, czy jakieś nadinterpretacje - whatever, zgadzam się z tym w 100%. Przeglądanie stron www na PS3 jest dla mnie wręcz męczące, tak samo granie w FPS.
Nie zamierzam się kłócić z konsolowcami, bo macie swój świat, tak jak każdy. Do mnie pad przemawia tylko przy różnych symulacjach i bijatykach...reszta won. Granie w Metal Gear Online było dla mnie niczym tortura...uh.

Kiedy jakaś gra pojawia się na obu platformach - biorę na PC. Simple. Gra mi się lepiej, nawet nieco taniej i mogę mieć "full HD" jak mi zachce, a nawet więcej :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Carmack to funboy pieca ;) A wystarczy wpisać w grę na konsolę obsługę klawiatury i myszki i już,czu to takie trudne ? Jakoś dla twórców UT3 nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety zestaw K+M ma jedna podstawową wadę - potrzebuje kawałka blatu / stołu / biurka. Klawiature jeszcze da się trzymać na kolanach, ale podkładke pod mysz już nie. Takiego problemu nie ma z padem i to jest jego jedyna zaleta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no w sumie Carmack ma rację... w fps-ach nalepsze sterowanie jest tylko wtedy gdy ma się mysz i klawiaturkę... ale tak patrząc... kiedy kupiłem Gears of War... a zakupionego miałem akurat pada Logitecha (sorry nie pamiętam modelu... ale to ten o wyglądzie z X360 i z chłodzeniem)... o wiele raźniej grało się na padzie niż na klawie i gryzoniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ameryki Carmack nie odkrył - przecież od dawna wiadomo, że sterowanie myszką, zwłaszcza w shooterach jest bardziej intuicyjne niż gałką w padach.

I tak, mówi to posiadacz konsoli. Po co mam pisać, że granie na padzie jest znacznie lepsze niż na klawiaturze, skoro tak nie jest w rzeczywistości.... Sam przez dłuższy okres czasu grałem na PC. Głównie w shootery, bo to one były i są moim ulubionym gatunkiem. Raz szło lepiej, raz gorzej - ale na sterowanie myszą nigdy nie można było nazywać. Od marca jestem posiadaczem konsoli i jakoś wielkich kłopotów ze sterowaniem na padzie w strzelankach nie mam. Gra się dobrze, co prawda nie ma takiej lekkości celowania jak na myszce, ale wraz to nie przeszkadza. Grunt, że wszystko jest w jednym przedmiocie i ze nie musimy siedzieć tuż przed monitorem / telewizorem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 19:31, Rogallos napisał:

Z tego, co pamiętam, pierwsze komputery typu ZX Spectrum lub C64 służyły GŁÓWNIE do grania...


Patrz, jak wszystko szybko się zmienia xP, teraz bardziej opyla się kupić konsolę.Cóż w Bardziej Cywilizowanych Krajach komputery stanowią 20% rynku gier.Niedługo tak będzie i u nas.Włączasz TVN, reklama Little Big Planet, parę reklam proszków do prania i...reklama PSP.No, ewentualnie jakiegoś notebooka, ale nikt o zdrowychzmysłach nie będzie ich używał do grania.Nie wiem wogóle co was trzyma przy piecykach. Brak HD?, pociągająca możliwość dostania garba?, niewygodne fotele?, no i myszka, też niewygodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 19:39, krzysztof wytr napisał:

>
Patrz, jak wszystko szybko się zmienia xP, teraz bardziej opyla się kupić konsolę.Cóż
w Bardziej Cywilizowanych Krajach komputery stanowią 20% rynku gier.Niedługo tak będzie
i u nas.Włączasz TVN, reklama Little Big Planet, parę reklam proszków do prania i...reklama
PSP.No, ewentualnie jakiegoś notebooka, ale nikt o zdrowychzmysłach nie będzie ich używał
do grania.Nie wiem wogóle co was trzyma przy piecykach. Brak HD?, pociągająca możliwość
dostania garba?, niewygodne fotele?, no i myszka, też niewygodna.


Hmm przypuszczam, że trzyma nas Star Craft do którego konsole nie mają dostępu (jak i do jakiegokolwiek innego RTSa), Diablo które też na konsolach się nie sprawdzi(o ile mi wiadomo jedyny H&S który do czegoś się nadawał do BG chociaż jest to dla mnie profanacja porządnego cRPGa i jakaś kpina). Może i w taktyczne strzelanki da się na padzie grać ale do takiego UT albo Quaka nie ma co z padem podchodzić. Poza tym, PC wciąż nadaje się do grania i wątpię, żeby stanowiły raptem 20% rynku. Nie jest na pewno tak wielką częścią jak aktualnie konsole ale też nie jest z nim źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 19:39, krzysztof wytr napisał:

> Z tego, co pamiętam, pierwsze komputery typu ZX Spectrum lub C64 służyły GŁÓWNIE
do grania...
Patrz, jak wszystko szybko się zmienia xP, teraz bardziej opyla się kupić konsolę.


http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=146618&n=2

Dnia 26.11.2008 o 19:39, krzysztof wytr napisał:

Cóż w Bardziej Cywilizowanych Krajach komputery stanowią 20% rynku gier.


I to oznacza że to dobrze?

Dnia 26.11.2008 o 19:39, krzysztof wytr napisał:

Niedługo tak będzie i u nas.


Nieprędko tak będzie. Rozwój działu konsolowego powstrzymują skutecznie ceny gier. Pecetom sprzyja rozwój internetu, powszechność i uniwersalność w domach. Jakieś pytania?

Dnia 26.11.2008 o 19:39, krzysztof wytr napisał:

Nie wiem wogóle co was trzyma przy piecykach. Brak HD?,


Pomyśl, to naprawdę nie boli. Ale zanim do tego przystąpisz, odrzuć propagandę, przesądy i uprzedzenia.

Dnia 26.11.2008 o 19:39, krzysztof wytr napisał:

pociągająca możliwość dostania garba?, niewygodne fotele?,


Tradycyjnie wciąz te same bzdurne argumenty - fotele NAPRAWDĘ nie dzielą się na Niewygodne, Bardzo-Niewygodne i Spartańskie-Stołki-Bez-Oparcia. Czasy w Polsce, gdzie kupowało się to, co było w sklepie, już minęły.

Dnia 26.11.2008 o 19:39, krzysztof wytr napisał:

no i myszka, też niewygodna.


Jesteś trollem, czy faktycznie Twoje horyzonty są takie wąskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 09:13, peekproject napisał:

Niestety zestaw K+M ma jedna podstawową wadę - potrzebuje kawałka blatu / stołu / biurka.
Klawiature jeszcze da się trzymać na kolanach, ale podkładke pod mysz już nie. Takiego
problemu nie ma z padem i to jest jego jedyna zaleta.


Dokładnie, nie ma to jak walnąć się bykiem na kanapie i wygodnie leżeć/siedzieć w trakcie gry, zamiast ślęczeć tak przy biurku i garbić się do klawiatury/myszki. Granie przy użyciu klawiatury i myszki jest dalekie od wygody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie wiem wogóle co was trzyma przy piecykach.
Oczywiscie, ze nie wiesz. Bo skad. Normalny czlowiek zastanowilby sie nad tym i pomyslal.

No to jedziemy:
-wsteczna kompatybilnosc
-elastycznosc
-dobre gry, w tym FPSy, RPGi, RTSy, strategie, symulatory i inne gatunki
-mozliwosc emulacji
-mozliwosc ulepszania
-mozliwosc podlaczenia do TV
-mozliwosc podlaczenia padow, kierownic, joystickow i czego tam jeszcze
-mozliwosc samodzielnego zlozenia
+
-cena, przy samodzielnym skladaniu- tak, tak, PCta, ktory udzwignie nowe gry na wysokich detalach mozna zlozyc za bardzo male pieniadze. Ale to moze przerastac niektorych typkow, ktorzy potrafia kupic tylko "to" z katalogu
-ceny gier
-lepsza grafika
-lepsze wersje gier (GTA IV? Team Fortress 2?)
-mody, mappacki etc
ups, zapomnialbym o niskobudzetowych grach- ale to na konsolach raczej by nie przeszlo, bo trzeba miec jaja, zeby docenic Dwarf Fortress czy Mount and Blade ;]
A wiec co ciebie trzyma na konsoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]

Voj, daj spokój. "Yntelygenta" nie przekonasz. Do za...kichanej śmierci będzie twierdził, że "on ma rację!!!!!". Pamiętasz jedno opowiadanie Lema z "Cyberiady"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 11:24, Fomorian napisał:

[ciach!]
Voj, daj spokój. "Yntelygenta" nie przekonasz. Do za...kichanej śmierci będzie twierdził,
że "on ma rację!!!!!".


Dla jednych liczą się gry, dla drugich sprzęt i PrEsTisH. To sie chyba nigdy nie zmieni.

Dnia 27.11.2008 o 11:24, Fomorian napisał:

Pamiętasz jedno opowiadanie Lema z "Cyberiady"?


Nie czytałem. A czemu pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować