Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kapitan Oczywisty: Carmack: "klawiatura i myszka lepsze od padów"

92 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2008 o 03:15, SoundWave napisał:

A wiec co ciebie trzyma na konsoli?


-wygodny pad
-od siedzenia przy kompie zawsze bolą mnie oczy
-większy ekran(chociaż jak ktoś chce grać na 17 calach też pogra)
-starczy na 5 lat,za nieduże pieniądze
-nic w niej nie muszę zmieniać.Kompy mają otwartą strukturę, po to żeby cały czas dokładać sprzętu
-wydajecie tyle na upgrade''y że dawno moglibyście se kupić konsolę xD
-oryginalne sterowanie w przypadku Wii
-sterowanie w pecetowych grach jest często skopane(Tony Hawk)
-niektóre gry nigdy nie wyjdą na peceta, co jest częstym powed zakupu

minusy
-nie za duża możliwość zmiany sterowania
-gry w Polsce są drogie, nie to co w Ameryce chociażby
-pecetowcy robią konwersje naszych gier i mówią że sa lepsze od oryginału(nie to żebym przeczył, tylko mnie to bawi)
-zamiast się zorganizować jako konsolowcy, powstają odłamy takie jak:fanboje, casuale itp.


Nie jestem tu żeby wywołać wojnę, wyrażam swoje poglądy, do czego mam prawo.

Amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 13:56, krzysztof wytr napisał:

-pecetowcy robią konwersje naszych gier i mówią że sa lepsze od oryginału(nie to żebym
przeczył, tylko mnie to bawi)


Zabawne to jest raczej to zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 13:56, krzysztof wytr napisał:

-zamiast się zorganizować jako konsolowcy, powstają odłamy takie jak:fanboje


Jak piszesz o sobie, to chyba powinienes napisać dużą literą, aye?

Dnia 27.11.2008 o 13:56, krzysztof wytr napisał:

Nie jestem tu żeby wywołać wojnę, wyrażam swoje poglądy, do czego mam prawo.


OK. Tylko weź pod uwagę, że trudno traktować poważnie ludzi twierdzących, że ziemia jest płaska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie jest raczej kwestia przyzwyczajenia. Przez lata byłem nauczony grać w fifę najpierw używając joysticka, potem klawiatury, wtem ktoś mi podsunął pomysł - kup pada! No to kupiłem tego pada i co? I to, że bardzo długo wkurzałem się nie mogąc dobrze opanować sterowania, a po ładnych latach nawet do dziś nie używam gałek pada, jedynie krzyżaka. Tak samo ktoś, kto latami grał na padzie nagle nie będzie wymiatał jak Fatal1ty, tylko sobie tam powolutku ciumkał, po czym stwierdzi, iż woli grać na padzie w gry dostosowane do konsoli...
Pc i konsole to jednak są zupełnie dwa różne światy, w związku z tym prawdziwą tragedią jest konsolowe sterowanie, poziom grafiki (obecnie zastój) w konwersjach na pc. Wielkie studia, traktujące komputery osobiste po macoszemu. Naturalnie większość w końcu odpadnie z tego rynku, problem stanowi ich ideologia: dobij dziada zanim dziad wstanie i ciebie dobije, czyli robienie smrodu jakoby rynek gier pc upadł, zamiast odejść i zrobić miejsce innym niezależnym, wolą działać na przekór prawom rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 12:35, Vojtas napisał:

> Pamiętasz jedno opowiadanie Lema z "Cyberiady"?

Nie czytałem. A czemu pytasz?


W "Cyberiadzie" było jedno opowiadanie, w którym Klapaucjusz zamierzał zbudować ogromny i genialny automat. Efektem była machina, która do swojego przypadkowego zniszczenia twierdziła, że dwa razy trzy daje siedem i niemal zabiła Klapaucjusza, kiedy ten zaprzeczał. I to mi się przypomniało w kontekście twojego dialogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2008 o 13:56, krzysztof wytr napisał:

-wygodny pad

Kurcze, cos kiepsko u ciebe z czytaniem. Bo zdaje mi sie, ze na pewno pisalem o tym, ze mozna podlaczac pady do PCta.

Dnia 27.11.2008 o 13:56, krzysztof wytr napisał:

-od siedzenia przy kompie zawsze bolą mnie oczy

Mala podpowiedz- komp to takie pudelko. Oczy moga cie bolec od monitora. Ale oczywiscie zapomniales, ze kompa mozna podlaczyc do TV.

Dnia 27.11.2008 o 13:56, krzysztof wytr napisał:

-większy ekran(chociaż jak ktoś chce grać na 17 calach też pogra)

Nie, z tym podlaczaniem kompa do TV to nie sa jaja- to jest mozliwe!

Dnia 27.11.2008 o 13:56, krzysztof wytr napisał:

-starczy na 5 lat,za nieduże pieniądze

No patrz, to tak jak rozsadnie zlozony komp.

Dnia 27.11.2008 o 13:56, krzysztof wytr napisał:

-nic w niej nie muszę zmieniać.Kompy mają otwartą strukturę, po to żeby cały czas dokładać

Kompy maja otwarta strukture, abys dolozyl cos jak chcesz. Do mojego obecnego kompa przez 3 lata uzywania dokupilem tylko RAM za ~70zl. To nazywasz ciaglym dokladaniem? Daj sobie spokoj.

Dnia 27.11.2008 o 13:56, krzysztof wytr napisał:

-wydajecie tyle na upgrade''y że dawno moglibyście se kupić konsolę xD

Tylko ciolki, ktore nie orientuja sie w cenach tyle wydaja xD Ale to wina usera, a nie sprzetu.

Dnia 27.11.2008 o 13:56, krzysztof wytr napisał:

-oryginalne sterowanie w przypadku Wii

Wroc z takim argumentem jak oryginalne bedzie znaczyc lepsze

Dnia 27.11.2008 o 13:56, krzysztof wytr napisał:

-sterowanie w pecetowych grach jest często skopane(Tony Hawk)

Jesli chodzi o te pady do kompa... to tez nie byl zart.

Dnia 27.11.2008 o 13:56, krzysztof wytr napisał:

-niektóre gry nigdy nie wyjdą na peceta, co jest częstym powed zakupu

A wszystkie gry wychodza na konsole? Grasz w Storm of Zehir? Clear Sky? King''s Bounty? O kurcze!

Dnia 27.11.2008 o 13:56, krzysztof wytr napisał:

-pecetowcy robią konwersje naszych gier i mówią że sa lepsze od oryginału(nie to żebym
przeczył, tylko mnie to bawi)

To nie PCtowcy tylko firmy. Same robia i same robia je lepszymi. O czyms to swiadczy, ale hej, tu pozwole ci juz wykazac sie samodzielnym mysleniem

Dnia 27.11.2008 o 13:56, krzysztof wytr napisał:

Nie jestem tu żeby wywołać wojnę, wyrażam swoje poglądy, do czego mam prawo.

Twoje poglady swa bledne. Ave!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak ten wątek i dochodzę do wniosku, że konsolowcy muszą cierpieć na poważny kompleks niższości... Po części im się nie dziwię, za samą różnicę w cenach gier mógłbym co roku składać sobie nową, high-endową maszynę. To w sumie tylko jeden z powodów, dla których wolę PC... To i fakt, że mam krzesło dużo wygodniejsze niż większość kanap, wersalek i foteli, jakimi zachwycają się konsolowcy ;)

...no i na której konsoli mógłbym z kumplami pograć w Starcrafta albo Counterstrike'a? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie, kolejna bitwa konolowcóc z pctowcami? Przecież to nudne i głupie jest. Ja gram na konsoli (PS2^^) i PC i nie należę do żadnego obozu walczących ze sobą graczy. Ale fakt w FPS`y na PieCu lepiej się gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pewnie , że klawiatura i myszka są o niebo lepsze od jakiś tam padów. Są znacznie bardziej precyzyjne i w ogóle dużo lepsze i to pod każdym względem , przecież nie od dziś to wiadomo.

Zaitseva
> Czyli konsole są do bani a pecety rządzą.
Oczywiście , że tak właśnie jest , a jakże by inaczej. :)
> Pewnie do czasu premiery Rage''a w wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3...
A premiera Rage na konsolach absolutnie nic tutaj nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że każdy z was ma trochę racji podając plusy i minusy itd.Ale granie na konsoli jest naprawdę super sprawą,mówię to również jako posiadacz dobrego PC.Więc jeśli ktoś lubi miło spędzić czas przy giercowaniu =] to warto zainwestować zarówno w PC jak i w konsolke;] i zbędne komentarze...miło sobie pograć w jakieś dobre strategie na PC ale równie miło siąść po całym tygodniu wspólnie ze znajomymi z padami z browarkiem i w coś razem pograć.Jeszcze krótko,albo i nie krótko dodam ;P ......granie w np COD 4 na X-ie odblokowanie osiągnięć(zaznaczając,że nie gram tylko po to by je zdobywać bez przesady,ale są miłym dodatkiem)na każdym poziomie trudności dało mi więcej radości niż samo gramie na blaszaku... dziwne???zależy co kto lubi.jak ktoś ma sprawne łapki to pogra tu i tu dla samej przyjemości grania ;]...ceny gierek co prawda są wysokie ale bez przesady,kupuje sobie to co chce miec na własność,to na co czekam z niecierpliwością,(chyba że ktoś jest maniak i chce mieć wszystkie tytuły:P)a reszte moge pozyczyc,od znajomych,lub kupić dużo taniej od kogoś, komu coś się jóż znudziło=].Granie w takim przypadku nabiera wiekszej wartości i przypomina stare czasy jak sie człowiek wymieniał gierkami hehehe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wdłg mnie to nysz i klawiatura zdecydowanie rządzą w fps i rts. No a pad to bardziej do sportowych gier no i serii gta;) Chociaż to wszystko zależy od przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować