Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gran Turismo 5 w Europie na święta 2009

20 postów w tym temacie

Gra świetna, ale... poczekamy sobie na nią jeszcze, oj poczekamy. A w sumie, to lepiej, że grę dopracują, przynajmniej będzie wiadomo, że zbliża się kolejny hit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet dla tej jednej gry warto kupować PS3 :)

Niestety mnie na nie nie stać, ale jako właściciel PSP czekam na tą premierę z niecierpliwością. Podobno po niej ma się pojawić GT na handhelda Sony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jakieś info o Forza 2. Raczej nie planuje zakupienia PS3, aczkolwiek pozazdrościć jest czego, dla mnie jedyny główny atut sony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 21:01, Vegan napisał:

Wolałbym jakieś info o Forza 2. Raczej nie planuje zakupienia PS3, aczkolwiek pozazdrościć
jest czego, dla mnie jedyny główny atut sony :)

Zagraj z little big planet, dowiedz sie co to God of War III oraz Killzone 2 hehe, ciekawe co wtedy powiedz ;p Co do LBP to mozliwe, ze zaraz zaprzeczysz i skrytykujesz. Szczerze mowiac to w ogole nie czekalem na ta gre, nie mialem z nia zadnych nadzei. Poczytalem opinie graczy, recenzje, kupilem gre i jestem zachwycony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś seria Gran Turismo wydawała mi się najlepsza, jednak wraz z pojawieniem się nowych, fajnych wyścigówek z systemem zniszczeń (choćby GRID) jakoś nie mnie już nie kręci jazda stale błyszczącymi wozami... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, system zniszczeń to niestety zawsze było coś czego brakowało i brakuje nadal w Gran Turismo. Ale gra za to nadrabia to tym całym OGROMEM (liczba aut, możliwości ich tuningowania i grzebania pod maską i widoczne efekty tego, nie zawsze korzystne), który przytłacza i miażdży każdego fana ścigałek :) Dzięki temu gra szybko nadrabia straty i w przeciwieństwie do innych wyścigówek nie nudzi się po kilku tygodniach, każda jej część staje się z miejsca objęta kultem graczy, którzy wymieniają się ustawieniami samochodów, spostrzeżeniami, smaczkami, wrażeniami z jazdy każdym z nich itd. To jest gra, w którą młóci się miesiącami, a nawet latami.

Myślę, że mimo wszystko GT5 okaże się godne tak długiego oczekiwania, to obowiązkowa pozycja dla każdego szanującego się gracza interesującego się motoryzacją. Obyśmy tylko tym razem dostali produkt w pełni ukończony i dopieszczony, a być może nawet specjalnie dla GT5 (i Tekken 6 & MGS4) kupię sobie wreszcie PS3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 23:30, Sth`Devilish napisał:

Cóż, system zniszczeń to niestety zawsze było coś czego brakowało i brakuje nadal w Gran
Turismo. Ale gra za to nadrabia to tym całym OGROMEM (liczba aut, możliwości ich tuningowania
i grzebania pod maską i widoczne efekty tego, nie zawsze korzystne), który przytłacza
i miażdży każdego fana ścigałek :) Dzięki temu gra szybko nadrabia straty i w przeciwieństwie
do innych wyścigówek nie nudzi się po kilku tygodniach, każda jej część staje się z miejsca
objęta kultem graczy, którzy wymieniają się ustawieniami samochodów, spostrzeżeniami,
smaczkami, wrażeniami z jazdy każdym z nich itd. To jest gra, w którą młóci się miesiącami,
a nawet latami.

to samo ma forza motorsport 2. fakt, moze ma mniej aut - ale wszystkie sie niszcza!

Dnia 30.11.2008 o 23:30, Sth`Devilish napisał:

Myślę, że mimo wszystko GT5 okaże się godne tak długiego oczekiwania, to obowiązkowa
pozycja dla każdego szanującego się gracza interesującego się motoryzacją. Obyśmy tylko
tym razem dostali produkt w pełni ukończony i dopieszczony, a być może nawet specjalnie
dla GT5 (i Tekken 6 & MGS4) kupię sobie wreszcie PS3 ;)

akurat tekken 6 wychodzi rownierz na X360 - taka mala dygresja;)

co do reszty komentarzy - przyznaje (mimo, ze posiadam X360) - grafika na screenach jest naprawde oszalamiajaca. choc mialem okazje zagrac w GT5P ale na dosc starym TV i niestety na nim mi sie zupelnie grafika nie podobala (wiec nie bede jej komentowal, bo to najprawdopodobniej wina tego telewizora). zastanawia mnie jedno - skad niby informacja, ze ta gra wykorzystuje ray tracing? z tego co wiem, nie ma jeszcze sprzetu (domowego) ktory uciagnalby ta technike w czasie rzeczywistym.

co do ustawiania auta - nie jest to jedyna gra, ktora na to pozwala. podobne mozliwosci (tzn, na podobna skale) mamy takze w najwiekszej konkurencji - Forzie. choc tak naprawde to do tego, co oferuje nam rFactor to jeszcze daleeeeeko.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 22:27, Michał11 napisał:

> Wolałbym jakieś info o Forza 2. Raczej nie planuje zakupienia PS3, aczkolwiek pozazdrościć

> jest czego, dla mnie jedyny główny atut sony :)
Zagraj z little big planet, dowiedz sie co to God of War III oraz Killzone 2 hehe, ciekawe
co wtedy powiedz ;p Co do LBP to mozliwe, ze zaraz zaprzeczysz i skrytykujesz. Szczerze
mowiac to w ogole nie czekalem na ta gre, nie mialem z nia zadnych nadzei. Poczytalem
opinie graczy, recenzje, kupilem gre i jestem zachwycony :D


Specjalnie podkreśliłem 2 słowa: DLA MNIE,
tak się składa, że siedze trochę w tym rynku i wiem co wychodzi na jaką platforme, miałem PS2 i wiem co to GoW. Wiem też co to LBP, Killzone 2 i MGS4 (o tym chyba zapomniałeś). Jakoś nie specjalnie mnie to wszystko interesuje, jestem wybredny a większość tegorocznych produkcji w które pokładałem nadzieje okazała się średnia (na dobrą sprawe w tym roku podobały mi się 3 produkcje - Gears of War 2, Naruto the broken bond i Wiedźmin, ale tylko dlatego, że zagrałem dopiero w edycje rozszerzoną z przyczyn technicznych :P).
Oczywiście nie twierdze, że specjały przygotowane tylko dla PS3 są złe, słabe, niegrywalne, ale nie będę wydawał kasy na 3 konsole żeby odkryć niezbadany świat :) - odkryje go gdy PS3 będzie za 500 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 23:07, byverter napisał:

A ja mam takie pytanie czy w GT5P poprawili to idotyczne nierealistyczne sterowanie i
tą beznadziejną prace kamery jaka była w GT4.

Sterowanie w GT4 jest najbardziej realistyczne ze wszystkich ścigałek z tamtego okresu (a może i nawet do dziś). To, że Ty nie potrafisz w to grać świadczy tylko o tym, że powinieneś wrócić do bardziej Arcadowych gier, a nie pisać bzdury na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nVid ale jajcarz z Ciebie LOL

grales kiedys w GPL, GTL, LFS, GTR, RBR lub w niedawno wydany iRacing? jak chcesz miec realistyczne scigalki to tylko PC plus kiera G25 lub MOMO Force.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 03:07, nVid napisał:

> A ja mam takie pytanie czy w GT5P poprawili to idotyczne nierealistyczne sterowanie
i
> tą beznadziejną prace kamery jaka była w GT4.
Sterowanie w GT4 jest najbardziej realistyczne ze wszystkich ścigałek z tamtego okresu
(a może i nawet do dziś). To, że Ty nie potrafisz w to grać świadczy tylko o tym, że
powinieneś wrócić do bardziej Arcadowych gier, a nie pisać bzdury na forum.


Jakoś prowadzenie w Forzie bardziej mi przypomina jazdę prawdziwym samochodem. No, ale to pewnie wina samochodu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gran Turismo 5: Prologue to chyba rzeczywiście będzie niezwykle dopracowany tytuł , skoro produkcja zajmuje aż tyle czasu. Taka data premiery może zasmucić wielu fanów wyścigów , ale za to bardzo dobrze świadczy to o producencie Polyphony Digital , który najwyraźniej nie lici na kasę , tylko skupia się na dopracowaniu swojej gry. EA mogło by się od nich BARDZO wiele nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować