Zaloguj się, aby obserwować  
Wipu

Co cię trzyma na Gram.pl?

54 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2008 o 16:15, Mistic napisał:

/.../ i czekam, aż Wojmana wywalą z funkcji moderatora :-)


Signed :D

Poza tym jestem tu na złość innym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 16:15, Mistic napisał:

czekam, aż Wojmana wywalą z funkcji moderatora :-)


A racja. Widzisz, zapomniałem tego wprost napisać w swoim wywodzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Od czasu do czasu da się tu znaleźć jakiś interesujący komentarz wśród hordy nic nie wartych. Rzadko jednak.
2. Newsy. Zwykle są całkiem nieźle napisane. Zaitsev czasem ma fajne obrazki.
3. Sklep. Mam dość dobre zdanie o tym sklepie, zdarza się, że tu kupuję gry jeśli są jakieś większe zakupy(zawsze parę złociszy się oszczędzi dzięki wirtualnej kasie).
4. Ostatecznie zawsze można dorzucić swoje trzy grosze, pisząc komentarz, chociaż pewnie i tak dostaniesz błotem w twarz od jakiegoś niewyżytego ćwoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mnie tu trzyma? :>
hm... krótko mówiąc - niewiele :
ot paru znajomych, parę tematów ( które częściej przeglądam niż wypowiadam się ;) ) ...
Gramsajt po części ...
no i to, że od początku mojego pisania tutaj dalo się wyczuć taką ''luźną'' atmosferę forum - przynajmniej ja tak to odebralam :P

a ze staczaniem się... też to przyuważylam ostatnio ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2008 o 16:14, Mr.M napisał:

Hmm... Zadałeś na głos pytanie, którego sam sobie nie chciałem postawić :) No, ale...
Pora na trzecie dziś wypracowanie :P


Kawał tekstu. I masz w nim rację ...

Dnia 02.12.2008 o 16:14, Mr.M napisał:

Gram.pl... Hm. Początkowo ten portal był...Cóż, jedyny w swoim rodzaju, jeszcze w znaczeniu
pozytywnym... /rachu ciachu i po strachu/


A jakże. To były stare czasy. Człowiek czuł się tu dobrze, mógł się dogadać z ludźmi, poprowadzić ciekawe dyskusje, poczytać, ogólnie ... miło spędzało się tu czas. I rzeczywiście było jakoś ... no kameralnie lekko, przyjaźnie ... taak. Nie chcę komentować całego posta, bo mógłbym, ale powiem po prostu, żeby było krótko: całkowicie się z nim zgadzam. Bo to prawda: gram.pl nie jest już takie jak kiedyś. Zalew trolli, dzieciaków, spamu (ile jest tych spamerskich tematów/gierek/kwizów? Jezu!), braku kultury, flashek czy innych szajsy, spowolniony serwis, nie wyrabiające serwery ... eh.
Co do "Ostatniego Bastionu". Ja to osobiście nazywam "Starą Gwardią", ale jak kto woli. No i niestey ona się nam wykrusza. Pada. Smutne. Nie da się wytrzymać, trudno jest nadal trzymać jakikolwiek poziom. Wystarczy wspomnieć choćby to, że to był jeden z powodów odejścia Buda z funkcji modka, zresztą nie dziwię mu się.
No ale nie będę się powtarzał.
Co mnie tu trzyma ? Choćby chęć trzymania poziomu. Przyzwyczajenia. Parę ciekawych tematów. Znajomi ... miło poczytać inteligentne posty. Na newsy coraz mniej zwracam uwagę, ale rzeczywiście ilość bzdur się zwiększa. Wszelkie zabawy forumowe omijam. W zasadzie na gramie nie jest jakoś źle. Wystarczy niektóre rzeczy ignorować, jak chociażby te zabawy. Nie wdawać się z dyskusje z trollami. I będzie gites. Nie jest to to co kiedyś ... ale mamy jakąś namiastkę.

Dnia 02.12.2008 o 16:14, Mr.M napisał:

Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam.
M.


A jakże. Pozdrawiam również. I nie żegnaj się. Jak Cię wykopią to się wstawimy za Tobą. A przynajmiej ja ;)
Out.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mnie tu trzyma?
Oczywiście ludzie, których poznałem i utrzymuję z nimi kontakt. Atmosfera, której brakuje na innych forach. kilka tematów, gramsajt. No i oczywiście, to że jest to moje pierwsze forum, na którym jestem tak długo. Poza tym wszystkim przyzwyczajenie, którego zwalczyć nie potrafię a próbowałem :)
A czy forum się stacza? Tego bym nie powiedział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko do tego (i do grania online :D) jest mi net potrzebny. Jedyne forum które, jest fascynujące, ciekawe, interesujące... zaje**** :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum mnie trzyma. Gramsjat, którego już zapominam prowadzić. Głównie na forum jestem, aby znaleść odpwiedź na trapiące mnie problemy. Ogólnie uwielbiam czytać newsy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 18:13, peryfraz napisał:

Tylko do tego (i do grania online :D) jest mi net potrzebny.

...
>Jedyne forum które, jest

Dnia 02.12.2008 o 18:13, peryfraz napisał:

fascynujące, ciekawe, interesujące... zaje**** :)

Taa ... a świnie potrafią latać. Błądzisz ... oj błądzisz. Poza tym to jak się człowiek wypowiada na forum czy sajtach wiele o nim mówi. Wnioski wyciągnij sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja tu czasem bywam, ponieważ uważam, że większość ludzi, którzy tu piszą mają coś ciekawego do powiedzenia na różne i rozległe tematy :) umieją doradzić i to jest w całym tym forum fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mnie trzyma na Gram.pl ?? Hmm dobre pytanie... napewno nie są to ceny gier które ofruje sklep (choć trzeba przyznać że czasem można natrafić na jakąś promocje itp.) Kiedyś trzymał mnie mój "sajt" a dziś ? Dziś wchodzę tu głównie na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tu trzymają tematy o grach w których można wspólnie z innymi graczami umówić się na MP. Dzięki forum mogę też uzyskać informacje na temat momentu w grze którego nie moge przejść. Dzięki całemu gram.pl nadążam za techniką, wiem co wychodzi, jestem w centrum elektronicznej rozrywki. Dobre są recenzje dzięki nim wiem co kupić itp. Poza tym czasami jest naprawdę śmiesznie.. ale to i tak nie to co kiedyś xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, długo by tu wymieniać... Gdyby to pytanie zostało zadane rok-dwa temu.

Obecnie nić wiążąca mnie z tą stroną coraz bardziej zanika. Wchodzę głównie tylko z przyzwyczajenia. Biorę udział w konkursach, w których nic nie wygrywam. Czasami pogadam na IRCu. Powkurzam ludzi. Pomarudzę. Ponarzekam. Jednak z ludźmi utrzymuję kontakt w większości przypadków już poza forum, gdyż nie ma sensu to tutaj. Zbyt wiele przypadków, które można by krytykować, bez szans na powodzenie jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przybyłem z krainy lukru tylko po to by zgnębić jedną osobę której już na forum nie ma. Potem odkryłem niesamowity forumowy świat i na koniec patrzę jak forum obfituje w coraz większą ilość złych nawyków, trolli i skrajności. Taki ze mnie gracz jak z koziej dupy trąba. Jestem tu i raczej będę nawet gdy to forum upadnie w pojęciu forumowiczów. Może nie grzeszę obecnością ale kiedy mam chęć z kimś porozmawiać a króciutka lista znajomych z AQQ świeci pustkami, zaglądam tutaj np. do nocnych marków czy konkursu na najlepszy gramsajt. Zresztą jest parę osób z którymi lubię się tu kłócić i dyskutować na mniej lub bardziej poważne tematy. Gees bardziej służy mi do rozwijania pomysłowości i umiejętności graficznych niż jako blog czy wizytówka. Uściślając - liczą się kontakty międzyludzkie i rozwijanie własnej pasji. Dlatego jestem tutaj miast uczyć się teraz o PRLu.

btw. Nah, jaja sobie robię. Tak naprawdę to liczy się status (oh maj gosz kiedy w końcu ten WT :/ ), spam i prowokowanie userów (ene due rike fake dzisiaj z tobą zrobię drakę ...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś spędzałem tu naprawdę dużo czasu, a teraz przeglądam może z 5 tematów gdzie udzielam się w dwóch, a zaglądam tu głównie dla newsów i recenzji.
Z ludźmi z tematu o DoW założyliśmy swoje własne forum i teraz głównie tam siedzimy zazwyczaj wyśmiewając się z tutejszych newfagów :P

Ale pamiętam stare dobra czasy (tak ze dwa lata temu), tony spamu w tematach o DoWie, nocne dyskusje, wojny itepe :D. W zasadzie nadal tak jest, ale... gdzie indziej :P

Przy okazji pozdrawiam Wilka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mnie trzyma/nie trzyma na Gram.pl ?
1. Ciekawe news''y - czasami z kilkudniowym poślizgiem, ale jakoś mi to nie przeszkadza w przeciwieństwie do złośliwców mających satysfakcję z przeczytania tej samej informacji dzień, lub dwa wcześniej - z góry zaznaczam, że nie wytykam nikogo, ale czasami widać takie posty.
2. Forumowicze - szerzące się odmóżdżenie społeczeństwa dało oddźwięk i tu, na forum. Coraz więcej dzieci obniża poziom tego portalu, poprzez durne (delikatne słowo, oj delikatne...) i mało wnoszące do rozmaitych tematów, posty, ale nie tylko dzieci są zmorą, są też starsi, niewiele mądrzejsi i pozbawieni kultury użytkownicy.
3. Tematy - Odmóżdżenie społeczne = głupie tematy. Oczywiście nie wszystkie wątki są beznadziejne, ale tych ciekawszych jest coraz mniej. (Szału dostaję, gdy widzę tematy typu: "masz czy nie masz" itd. które są najzwyklejszymi siedliskami spamu, ukrytymi pod osłoną zabawy - wydaje mi się, że zabawą są quizy czy odgadywanie nazwy klubu piłkarskiego na podstawie zdjęcia.)
4. Moderatorzy i regulamin gram.pl - co do regulaminu to nie mam zastrzeżeń, ale moderatorzy nieraz dają dowód niesprawiedliwości na forum - otóż co jakiś czas, trafi się troll, na którego przez dłuuuuugi czas nie spada ban mimo wielokrotnego złamania regulaminu, tymczasem po ostatnich spięciach z Wojmanem, bany posypały się błyskawicznie.
5. IRC i Gramsajty - jakoś ani nie ziębi ani nie grzeje...
Reasumując, głupota coraz większej liczby forumowiczów i niesprawiedliwość dziejowa powoli niszczą gram.pl, przez co, coraz rzadziej tu przebywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 18:21, KŁEJK napisał:

> Tylko do tego (i do grania online :D) jest mi net potrzebny.
...
>Jedyne forum które, jest
> fascynujące, ciekawe, interesujące... zaje**** :)
Taa ... a świnie potrafią latać. Błądzisz ... oj błądzisz. Poza tym to jak się człowiek
wypowiada na forum czy sajtach wiele o nim mówi. Wnioski wyciągnij sam.

ja wnioskuje że coś mi zarzucasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się , dawno nie pisałem na forum :D

Co mnie trzyma ? Newsy :D no naprawdę newsy bo to zawszę wpadnę i przeczytam :D Sajta nie prowadzę , bo mi się nie chce . Znajomi są :D Ale to raczej na gg się piszę niż na gram.pl

No i sentyment :D hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować