Zaloguj się, aby obserwować  
SimFury

Fable - Zapomiane Opowieści - Temat Ogólny

7430 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2008 o 18:59, albinskia napisał:

Ktoś wie skąd można pozdobywać klucze srebrne które są potrzebne do otwierania skrzyn?


wiekszosc jest pozakopywana, bardzo czesto w takich charakterystycznych okregach z kwiatkow lub grzybow (z 10 conajmniej sie uzbiera), grobach, no i mozna wylowic z wody troche. jeden jest w bowerstone south, na jednym z balkonow, jeden mozesz dostac od nauczyciela, jeden wygrac w konkursie kopania kurczakow, jeden w lokacji z obracajaca sie statua, pare do dostania w skrzyniach. generalnie te najtrudniejsze do zdobycia (tzn najciezej je dostrzec) sa te zakopane w okregach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do zadania od MAZE z tym archeologiem w jakiej kolejności mam uderzać te kamienie w lesie aby napisać te imie demonicznych drzwi wiem że brzmi ono HITS ale kamienie nie są podpisane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak abstrahując od wszelakich problemów, chciałabym dorzucić trochę narzekania:
nie sądzicie, że ta gra jest rozczarowująco krótka i jednoliniowa? Na dodatek ostatnia walka z Jackiem w formie smoka była też zadziwiająco prosta w porównaniu chociażby z poprzednią walką z Jackiem (grałam wojownikiem melee i nie miałam niczego do walki dystansowej). Rozczarowujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż to niestety jest największy minus Fable mimo ze gra ma IMO ogromny potencjał to niestety krótki czas na przejście gry może odtrącić. Jednakże spójrz na to inaczej dzięki temu że mało czasu potrzebujesz na przejście możesz skupić się na odrywaniu wszystkich kluczy i smaczków w ukrytych w Fable a tych trochę jest wierz mi. Wtedy gra przedłuża się może nieznacznie ale jednak.Aha no i grę warto przejść 2 razy raz złym raz dobrym czyli kolejne przedłużenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zrobiłam wszystkie questy poboczne, przypuszczalnie znalazłam 99% smaczków i i tak grałam bardzo długo, bo miałam kilkutygodniową przerwę w środku. łącznie przejście całej gry zajeło mi zapewne z 4 dni = kilkanaście godzin. Mój chłopak przeszedł Fabla za jednym posiedzeniem, pewnie w 6-7 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 15:02, CharName napisał:

nie sądzicie, że ta gra jest rozczarowująco krótka i jednoliniowa?

Krótka może, liniowa... niekoniecznie. Dobra gra z fajną fabułą nie musi być nieliniowa.

Dnia 26.09.2008 o 15:02, CharName napisał:

walka z Jackiem w formie smoka była też zadziwiająco prosta w porównaniu chociażby z
poprzednią walką z Jackiem

Obie walki były łatwe, krótkie i trochę infantylne. Pierwszą walkę wygrywa się w minutę-osiem Enflame''em, drugą odrobinę dłużej poprzez Slow Time i Multistrike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie da się grać po zakączeniu gry, wyłącza się po 3 minutach. Chyba była już o tym mowa, ale nie chce mi się szukać. I chyba było podane jak to naprawić. Czy ktoś może mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 16:58, px333 napisał:

U mnie nie da się grać po zakączeniu gry, wyłącza się po 3 minutach. Chyba była już o
tym mowa, ale nie chce mi się szukać. I chyba było podane jak to naprawić. Czy ktoś może
mi pomóc?



A wgrałeś odpowiedniego patcha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 16:58, px333 napisał:

U mnie nie da się grać po zakączeniu gry, wyłącza się po 3 minutach. Chyba była już o
tym mowa, ale nie chce mi się szukać. I chyba było podane jak to naprawić. Czy ktoś może
mi pomóc?


To bodajże wspominany poniżej i potrzebny patch: http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1314

Słyszałam wersję, że żeby grać po finałowej walce trzeba odczekać creditsy. To prawda, czy można je sobie pominąć i grać mimo to? Ja ostatnio asekuracyjnie odczekałam i tak a propos doszłam do wniosku, że nie ma zbytnio po co grać po zakończeniu, bo kasuje ci możliwość dokończenia części questów pobocznych przed finałem i w zasadzie zostało mi tylko granie w gry w tawernach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odczekać sprawdzałem. Co do gry po ostatniej walce no cóż sensu zbytnio brak chyba że ktoś jeszcze jakichś kluczy nie znalazł czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób normalny na zapisanie gry? Bo tam w opcjach jest możliwość zapisania bohatera, ale jest napisane, że postępu w misji nie zapisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 10:58, Ecko09 napisał:

Jest jakiś sposób normalny na zapisanie gry? Bo tam w opcjach jest możliwość zapisania
bohatera, ale jest napisane, że postępu w misji nie zapisze.

W czasie misji da się zapisać tylko status bohatera z jego ekwipunkiem, samego postępu w grze już nie - dlatego po wczytaniu stanu gry misję trzeba zaczynać od nowa. Poza misjami jest zapis świata i tu już zapisuje się zarówno bohater jak i świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 10:58, Ecko09 napisał:

Jest jakiś sposób normalny na zapisanie gry? Bo tam w opcjach jest możliwość zapisania
bohatera, ale jest napisane, że postępu w misji nie zapisze.

O ile dobrze wiem, nie da się zapisać postępu w misji, ale mogę się mylić. Sam gram już drugi raz.

I dwa pytania przy okazji co do tematu. Gdzie mogę dostać tego czwartego grzybka? Już dostałem go od tej kobiety, którą trzeba rozśmieszyć, kupiłem w Kurhanach, złowiłem i nie wiem gdzie może być ten czwarty. I jeszcze jedno. Co zrobić, aby otworzyły się gadające drzwi gdzieś koło Wielkiego Lasu, które każą zrobić mi akt niewypowiedzianego zła w swojej obecności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
Ostatni grzyb jest w lasach gildii w posiadaniu Cyryla.Będziesz wiedział co potem robić.
Co do drzwi to musisz albo zabić kogoś niewinnego w ich pobliżu lub.. zjeść 10 kurczaków:)
SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować