Zaloguj się, aby obserwować  
SimFury

Fable - Zapomiane Opowieści - Temat Ogólny

7430 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2006 o 18:37, ciaputek napisał:

A starzejemy się w grze po zaliczaniu misji czy też nie wypełniając misji dorastajemy ?


Statrzejemy się wraz ze wzrostem naszych umiejętności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 18:57, SimFury napisał:

> A starzejemy się w grze po zaliczaniu misji czy też nie wypełniając misji dorastajemy
?

Statrzejemy się wraz ze wzrostem naszych umiejętności :)

Aha.Dziex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 18:59, SimFury napisał:

Czy jest jakaś osoba znająca się na HTML, PHP i innych językach chcącą pomóc w robienu strony
o Fable ??

Ma kumpla który potrafi stronki robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 19:06, ciaputek napisał:

> Czy jest jakaś osoba znająca się na HTML, PHP i innych językach chcącą pomóc w robienu
strony
> o Fable ??
Ma kumpla który potrafi stronki robic


Ale musi być to osoba zainteresowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 17:31, Arkadiusz napisał:

> > > 3. Jaskinie w Wielkim Lesie
> > > Sposób otwarcia: musimy podnieść nasz mnożnik doświadczenia do 14 poziomu

> > > Skarb: Kord Błękitny Tan (obrażenia: 165, ulepszenia: błyskawice)
> >
> > ja mam mnoznik x23 i sie nie chce otworzyc dalej :(
>
> Ale prz nich taki miałeś czy ogólnie najlepszy??

jak z nimi rozmawialem to moj najlepszy byl x23, ale w czasie rozmowy nie mialem zadnego (no
bo jak:P)


Warto zainwestowac w czar Fizyczna Tarcza dzięki któremu przeciwnicy nie będą Ci psuli mnożnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 19:27, gloody napisał:

Warto zainwestowac w czar Fizyczna Tarcza dzięki któremu przeciwnicy nie będą Ci psuli mnożnika.


fizyczna tarcza i regeneracja zycia to byly pierwsze czary ktore kupilem :P

musze sprobowac otworzyc te dzrwi , bo teraz mam 135 (plus ogien i pioruny), a 165 z za dzwi by sie przydala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 18:59, SimFury napisał:

Czy jest jakaś osoba znająca się na HTML, PHP i innych językach chcącą pomóc w robienu strony
o Fable ??


niom znam sie na HTML i CSS i tylko na tym ^^ wiec jak szukasz webmastera to jestem do usług :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 18:59, SimFury napisał:

Czy jest jakaś osoba znająca się na HTML, PHP i innych językach chcącą pomóc w robienu strony
o Fable ??


Kiedy jakaś aktualka stronki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.. nie wiem czy nie "odkryłem" przypadkiem buga.:] Jesli ktoś też to miał to.. zrzekam się "praw odkrywcy" na rzecz poprzednika - poprzedników. :)
Dość dziwna rzecz. .i wcale nie taka "prosta" jak to będzie wynikało z mej opowiastki. ;) Ma więcej "ukrytych błędów" niż mozna sądzić po pierwszych wersach mej relacji. :)
Otóż... misję "Eskorta kupca" - tego pojedyńczego.. przy podium przechwalców zrobilem dużo później niż misję "Eskortuj Kupców". Moje prawo, prawda? Tym bardziej że istniała taka opcja dialogowa że można ją przełożyć było - tą z odpowadzaniem jednego kupczyka przełożyć na później. ;)
Więc ją przełożyłem sobie. Najpierw porobiłem lekko uboczne - brązy - a z głównych - albo to było po eskorcie kupców - sztuk trzech - i tego zarażonego wilkołactwem. I przed podjęciem misji "Znajdź Bandycką Wieszczkę". Lub już po przyjęciu tej misji, ale własnie chciałem sobie wieszczki poszukać po tym małym queściku.
W każdym razie.. jak otrzymujemy misje to wiemy jak jest, prawda? Po akceptacji misji, otwiera nam się panel misji - punkty doświadczonka i złoto za wykonanie jaj nam są sygnalizowane. Potem zaglądając w dziennik misji też możemy sprawdzić ile dostaniemy czego za to.
Więc gdy tym razem zgodziłem się przeprowadzić kupczyka do miejsca - panel przyjęcia misji również otworzył się. Ale .... punkty które miałem uzyskać z tej misji wynosiły - 0 doświadczonka. I tyle samo złota. Zero - napiszę by lepiej to oddało ilość uzyskanego złota i doświadczenia. ;)
Skoro twórcy gry zapewniają mi swobodę świata, zachowań bohatera - a dodatkowo tą misję"pozwolili" przełożyć na "kiedy indziej" więc chyba powinienem móc to wykonać za jakąś nagrodą? Jeśli natomiast jest to "opłacane" dośw. i złotem do - hm.. "pewnego momentu" to jest to źle rozwiązane. :) Wiem, mętnie to brzmi ale mam nadzieję że pojmiecie. :)
Po prostu.. wykonajcie podchodząc do gry to zadanie później. :)
Ale to nic.. W trakcie eskorty kupczyka - raz zerknąłem do dziennika misji, chciałem sprawdzić czy jakiś brązowy quest nie jest do rozwiązania w okolicy. ;) - i ta eskorta była w bieżących misjach - z nagrodą- jak pisałem wcześniej. :) Fizycznie była.. a to jes tbardzo ważne dla dalszego ciągu opowieści mej. ;-)
Nic to - pomyslałem - i tak idę w tamtą stronę - odprowadzę łajzę za "free". Niech mnie chwali najwyżej - a nuż sie przyda dalej jego chwalebne zdani o mej postaci. :) To raczej byl opowodem mej łaskawości wobec darmowej eskorty. :)
Otóż po zmianie 2 - 3 lokacji - zgodnie z kierunkiem i wykonywanym zadaniem -mój bohaterek osy usiekiwał gołą dłonią.. kilka grup zbóców pędzących z okrzykiem na kupca lub na mnie - usiekł toporkiem. Kupiec eskortowany nie był draśnięty nawet. Inni, którzy wcześniej "odganiali " sieod os- teraz tez kręcili się w okolicy za plecami. Nie związani z faułą w tym momencie - wiecie jak ci kupcy tam szwendają się.
No więc po zabiciu kolejnej grupki napastników odwracam sieby kupcowi nakazać - "follow me" i.. .kupca brak.
Kupca ani sladu!!! Zwloki zabitych bandziorów leżą.. jeszcze nie zdążyły "wejść w stan rozkładu" - to ten czas gdy można je kopać lub dźgać - mieczem, toporem - czym kto ma.Sprawdziłem dokladnie każdy zewłok - postać kupczyka jest charakterystyczna bardzo. ;) Więc. .po krótkim namysle, rzucam hasło "za mną" w powietrze i idę. Ale.. ten gamoń kupiec w trakcie marszu poprzedniego za mną ciągle sapał i narzekał, że za szybko idę i żebym zwolnił bo on nie nadąża - znacie to, to marudzenie jego. Tym razem cisza.. i nadal nigdzie w okolicy tego łajzy...
Wróciłem. .obszedłem dookoła miejsce - nic. :( Inni kupczykowie łażą sobie, biją mi brawo.. (przywykłem już do tego). ;-) A tego. .ani śladu.. ani kawałka po nim na Ziemi a naprawdęnie poległ, nie mógł polec bo nie miał szans na śmierć. :)
Więc lekko skonfudowany zaglądam do dziennika, chcąc sprawdzićstan misji. Czy jest nadal w bieżących czy już w wykonanych.
I cóż sie dzieje? Po wpisie ani śladu.- Misje obecne - zawsze ukończona przechodzi z nich do już wykonanych - czy minionych, jakoś tak. Minionych. ;)Nic.. jak zniknął kupiec tak i zniknął wpis misji z eskortą kupca.
A ani razu nie zaliczyłem zgonu,(nie ten etap herosa), nie wyszedłęm z gry - nic z tych rzeczy. Zaznaczam to od razu by uniknąć tego typu porad - że może save - że nie skończona misja i dlatego. Nie.:) Gram w Fableska od premiery i znam już zasady rządzące sejvami postaci i światem gry.:)
To przyjęcie misji do zniknięcia kupca i wpisu działo się podczas jednej sescji. :)
Chyba że. .trafiłem w "bardzo ukryty" region planszy o nazwie Trójkąt Bermudzki. ;-)
Ciekaw jestem czy ktoś tez miał taki przypadek. To znaczy inna kolejność misji niż sugerowana tych "początkowych" - ( teoretycznie jest wolność wyboru i czasu misji ubocznych) - wiem że to zadanie nie było pobrane z Gildi ale.. kupczyk i tak chciał bym go eskortował. I poznałem go na początku gry podczas pierwszego wyjścia poza Gildię - ale odmówilem - mając taką możliwość a teraz gdy zaproponowałem to takie numery "wyszły". :)
A może i z CDP ktoś po przeczytaniu tego mam nadzieję - celowo - to "przejdzie" Fableska w "zmienionej" kolejności. ;) i może będzie można wydać takie coś o nazwie "łata" w przyszlości by uniknąć i braku nagrody dośw. i finansoowej jak i zniknięcia postaci oraz wpisu.
Pozdrawiam i czekam na podobne przypadki ewentualne. A nuż tez komuś to przydarzyło się. Do poradnika celowo nie zaglądam - pierwsze dwa - trzy razy przejdę samodzielnie a potem ewentualnie by odkryć więcej smaczków gry za jego pomocą. Może w nim jest podana kolejność "obowiązkowa" lub do "pewnego momentu" robienia początkowych zadań? Bo ten quest z pewnością powinien być wcześniej "wykonany" niż mój związany z odkryciem bandyckiej wieszczki. Ale wtedy..gdzie ta swoboda o której na bonusowym dysku p. Peter Molyneux tak wiele mówił?;-)
Nie jestem zły, ani zawiedziony grą, ani rozgoryczony, tylko sygnalizuję problem. ;)
Mimo "okrutnej liniowości" jest w tym "pewna" swoboda i gra daje mi naprawdę wiele radości. :)
Najmilej spędzam czas w mieścinach i patrzę na reakcje ludności na moje zachowanie. W przypadku rozgoryczopnych mężów niewiast którym "czule spoglądałem" w czoka i zalecałem, stosujęgest p.Kozakiewicza.. hm.. żony nawet sązachwycone tym "naigrywaniem się" z ich zawistnych mężów. Dobra.. niektórym każe pocałować ta mgdzie nie powinno sięmówić.. innym bąki pod nosem popuszczę.:x A te ich żonki naprawdę mnie tym mocniej oklaskują im bardziej mężom ich "dokuczę" . :D:D
Aha.. nabyłem tez od jakiegoś kupca - samodzielnie - jakąś księgę ogłady i dobrego tonu w kontaktach międzyludzkich i "dobrych wzorów wyglądem", i miałem nadzieję że to mi da klika dodatkowych opcji do interakcji z ludnością.. ale poza tymi gestami Kozakiewicza, tańcami kozackimi, pokazaniem gdzie ma mnie ktoś cmoknąć, puszczaniem bąków.. .wyrażaniem zauroczenia i chichotem nic mi nie powiększyła zasobów gestów ta księga. :) To co postać umiała to i umie..a forsę wydałem. .szkoda.. mogłoby to dać doadatkowe możliwości. Taka inwestycja i na nic.;-)
Mam nadzieję ze to znikanie kupca i misjijakoś zostanie rozwiązane w przyszlości. Sorki za długość posta.. nosiłem sie zzamiarem tym już przed i wczoraj ale nie mogłem znaleźć czasu na to. ;) A teraz. .chyba przesadziłem rozpisując się. :) Ale w dobrej wierze.. no szkoda że ques darmowy i najgorsze że znika.. tak postać jak i misja. ;)
Pozdrowienia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 20:18, Abi Dalzim napisał:

> Czy jest jakaś osoba znająca się na HTML, PHP i innych językach chcącą pomóc w robienu
strony
> o Fable ??

Kiedy jakaś aktualka stronki?


Aktualka niedługo narazie zmieniam szablon :) robie w PHP teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 20:20, Pablo_bel napisał:

Witam.. nie wiem czy nie "odkryłem" przypadkiem buga.:] /.../

Ależ post wystosowałeś, stary! Ja też miałem problem z tym kupcem, bo za pierwszysm razem też odmówiłem. Potem za drugim razem zgodziłem się i poszedł za mną. W pierwszej lokacji, gdzie szwędają się bandyci i osy, kazałem mu czekać przy wejści (tych wrotach) i poszedłem się rozprawić z wrogami. Wracam, a tu kolesia nie ma. Myślę sobie "pal sześć, i tak nie za bardzo ważna misja". Kiedy znowy przechodziłem koło punktu kontrolnego, kolo tam stał i znowu poprosił mnie o przeprowadzenie do Sadów. Zgodziłem się, ale sytuacja się powtórzyła. TYm razem kupiec zniknął na dobre...

Dnia 21.03.2006 o 20:20, Pablo_bel napisał:

Pozdrowienia. ;)

Pozdrawiam również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 20:33, SimFury napisał:

Ci kupcy pokazują się przez całą grę :P taki bonusowa misja poprostu :)


Ale czemu skurczybyk mi znika jak go zostawię na chwilę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 20:36, Abi Dalzim napisał:

> Ci kupcy pokazują się przez całą grę :P taki bonusowa misja poprostu :)

Ale czemu skurczybyk mi znika jak go zostawię na chwilę?


Umiera podczas jak go "odprowadzasz" i oddalasz się od niego bandyta bierze go od tyłu (bez skojarzeń ludzie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest też bug z nienaturalnym treningiem złej postaci. W Południowej Kamiennej Altanie nie ma straży. Więc bezkarnie możemy tłuc pana od misji "łysy brodacz" nabijając sobie w nieskończonośc mnożnik. Choc nie wiem czy jest to taki duży bug, ponieważ przyjemniej można się podszkolic w jaskini hobbesów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2006 o 20:31, Abi Dalzim napisał:

Ależ post wystosowałeś, stary!

Oj.. i jak mnie to zmęczyło. ;-) Ale chciałem w miarę dobrze i dokładnie opisać to nagłe i nieuzasadnione "zniknięcie",. :)
Wracam, a tu kolesia nie ma. Myślę sobie "pal sześć, i tak nie za bardzo ważna misja".
Jak mówiłem.. nawet PD i zlota nie uwzględnili mi. A u Ciebie? Pamietasz czy czymś nagradzali? Bo widzęże też miałeśodmowę przy 1 próbie z jego strony eskorty. Może pamiętasz czy coś chcieli Ci wynagrodzić? :)

Dnia 21.03.2006 o 20:31, Abi Dalzim napisał:

TYm razem kupiec zniknął na dobre...

Mi raz "zniknął" i od razu na dobre. :D:D Też cofnąłem sięi i przełaziłem przez "kontrolkę" po sprawdzeniu okolic tej "porywającej" lokacji. :)

Dnia 21.03.2006 o 20:31, Abi Dalzim napisał:

Pozdrawiam również.

Ja też pozdrawiam.. przy drugim graniu z premedytacjązostawiętą misjęteż na potem. Zobaczę czy to byłjednorazowy bug czy constans. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 20:33, SimFury napisał:

Ci kupcy pokazują się przez całą grę :P taki bonusowa misja poprostu :)

Ale że ta sterta "kupców - łazików" samodzielnych to wiem. :)
A Ty masz na mysli tego jednego - którego mamy odprowadzić? Bo że ci luźni to wiem już dobrze, szwndają sie wszędzie.
Natomiast jesli ten jeden. .od tej konkretnie misji. .to zaraz to sprawdzę. :) Zapalę papieroska i sprawdzam. :)
Ale dlaczego i wpis misji zniknął z nim? Coś nie tak jednak. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 20:38, SimFury napisał:

Umiera podczas jak go "odprowadzasz" i oddalasz się od niego bandyta bierze go od tyłu (bez
skojarzeń ludzie) :)


Ale ja go zostawiam zaraz na wejściu i koszę wszystkich po drodze, więc nie może go nikt zaatakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować