Zaloguj się, aby obserwować  
SimFury

Fable - Zapomiane Opowieści - Temat Ogólny

7430 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2008 o 19:20, antox napisał:

wie ktos jak mozna wzionc slub??

Wyrywasz laskę różnymi wyrażeniami potem dajesz jej pierścionek najlepiej orginalny i musisz trochę poczekać zanim się zgodzi, wtedy musisz przynosić prezenty i odwiedzać ją często ;) Ale najpierw musisz mieć dom. Na szybkość wyrywania panny to zależy poziom sławy, bogactwa i wyposażenia domu. Przynajmniej to wpływało u mnie na prędkość.

Gall historyk@
>,, a kiedy Serduszko nad głową naszej przyszłej żony zmieni się na pierścionek"
Chyba raczej kiedy serduszko zrobi się żółte lub Ciemno Czerwone ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaskinia Hobbesów znajduje się w lokacji o nazwie Jaskinie w Wielkim Lesie. Jak dojdziesz do tejze lokacji wytnij krzaczki które zasłaniają przejście do jaskini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przejdziesz z różanego domku tzn domku babci do następnej mapy to musisz przejść na ,,jaskinie w mrocznym lesie" czy coś takiego i tam jest przejście do jaskini hobbesów ;) Polecam używanie mapy :)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie poprawić niektóre wypowiedzi tutaj...

Atrakcyjność postaci to najważniejsza rzecz przy flirtowaniu (lepiej: zalotach). Mając ją dużą nie trzeba się martwić, czy ktoś się w nas zakocha (przy +100 atrakcyjności i -50 straszności serca rosną błyskawicznie w każdym mieście). Gdy się na kogoś zdecydujemy, przede wszystkim należy obdarowywać prezentami. Najlepiej różami i perfumami, ew. jakimiś klejnotami typu diamenty/rubiny. Każdy podarunek można (powinno się) poprzedzać wyrażeniami, byle bez przesadyzmu w tych popisowych. Pierścionek daje się _dopiero_ kiedy serce zmieni się w czerwony kolor, a wokół kobiety powstanie zielona poświata. Dom najlepiej jest mieć zanim się to wszystko zacznie i tu jedna rzecz - wyposażenie domu _nie_ wpływa na to, czy któraś panna zechce z nami wziąć ślub szybciej czy wolniej (ew. w ogóle). Wpływa to tylko na ew. zadowolenie żony i jej życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię jak u mnie to było z domem ;) Jak nie miałem wyposażenia to długo czekałem jak się zgodzi a jak miałem to od razu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 11:01, albinskia napisał:

Ja mówię jak u mnie to było z domem ;) Jak nie miałem wyposażenia to długo czekałem jak
się zgodzi a jak miałem to od razu ;)

To dziwnie miałeś ;) Mając dom już sprzed starań o wybrankę, podarowanie pierścionka jest wystarczające. Chyba że większą rolę odgyrwa tu atrakcyjność postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także pozwolę sobie sprostować:

Pierścionek daje się kiedy nad głową kobiety pojawi się pierścionek nie czerwone serce( przynajmniej ja tak miałem może zmienia to jakiś późniejszy patch)
Jeśli chodzi o dom to niestety nie pamiętam czy trzeba było takowy posiadać by się ożenić wiem że taka sytuacja natomiast miała miejsce jeśli chcieliśmy pojąć za żonę Lady Gray.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wg. mnie żona to tylko urozmaicenie gry i tylko sie na tym traci. :) Dom można wynająć i zbierać czynsz a swoje potrzeby załatwiać w burdelu. ;-P A tera moje pytanie, czy można mieć chłopa za partnera? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 13:51, Gall historyk napisał:

Imo warto mieć żonę jeśli ma być nią Lady Gray:)


Wielkie wymagania - i ogromne zyski. No i ona ładna jest. ;-P Czy ja dobrze kojarzę, czy to od niej dostajemy najsilniejszą broń w Fable? A może znajdujemy ją w jej posiadłości? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpowiednio ją hmmm zaspokoimy to podobno rzeczywiście daje nam najlepsza broń w grze, ale mi się to nigdy nie zdarzyło.Chodziło mi raczej o Demoniczne Drzwi które otwierają się tylko jeśli Lady jest naszą żoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 13:47, burczynski napisał:

A wg. mnie żona to tylko urozmaicenie gry i tylko sie na tym traci. :) Dom można wynająć
i zbierać czynsz a swoje potrzeby załatwiać w burdelu. ;-P A tera moje pytanie, czy można
mieć chłopa za partnera? :D


Jak najbardziej. Można mieć również kilka żon (płci dowolnej), po jednej w każdym mieście.
Ponadto IMO warto przynajmniej raz mieć żonę z normalnej NPCki żeby posłuchać tekstów jakie wtedy mówi. Czasami sobie podśpiewuje i trzeba przyznać, że całkiem całkiem jej to wychodzi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 15:06, pkapis napisał:

Ponadto IMO warto przynajmniej raz mieć żonę z normalnej NPCki żeby posłuchać tekstów
jakie wtedy mówi. Czasami sobie podśpiewuje i trzeba przyznać, że całkiem całkiem jej
to wychodzi. :-)


Wiesz nie zwróciłem na to uwagi. ;-) Gdy będe grał od nowa w Fable, posłucham śpiewu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otoz gra mi sie nie uruchamia...pojawia sie blad fable.exe
Zmienilem tryb zgodnosci na windowsc 98/2000 gra sie wlacza,lecz na najgorszej grafie i rozdzialce...odinstalowalem kodeki,nie wiem co sie dzieje.Wczesniej gra dzialala,i gralem na radku 9200 a teraz mam 9600PRO i nie dziala... inne gry smigaja

pomozcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 18:59, Memorr napisał:

pomozcie?


Jasne że tak.;-)

Dnia 09.10.2008 o 18:59, Memorr napisał:

Mam problem otoz gra mi sie nie uruchamia...pojawia sie blad fable.exe
Zmienilem tryb zgodnosci na windowsc 98/2000 gra sie wlacza,lecz na najgorszej grafie
i rozdzialce...odinstalowalem kodeki,nie wiem co sie dzieje.Wczesniej gra dzialala,i
gralem na radku 9200 a teraz mam 9600PRO i nie dziala... inne gry smigaja


Sam mam R. 9600pro i działa cud miód malina. Reinstalki gry próbowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 17:05, burczynski napisał:

> Ponadto IMO warto przynajmniej raz mieć żonę z normalnej NPCki żeby posłuchać tekstów
jej
> to wychodzi. :-)
Wiesz nie zwróciłem na to uwagi. ;-) Gdy będe grał od nowa w Fable, posłucham śpiewu.
:D


Z tego co pamiętam jest to takie krótki "tralalalala" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2008 o 20:22, CharName napisał:

Z tego co pamiętam jest to takie krótki "tralalalala" ;-)


Nie liczy się ilość/wielkość lecz jakość:) I btw specjalnie leciałem do kolegi żeby wczytał save''a kiedy żona jego herosa śpiewa i powiem wam że sam efekt że śpiewa bo jest szczęśliwa jest ekstra:)

Takie drobne niby nic nieznaczące rzeczy a jednak cieszą. Z podobnych efektów mogę polecić obserwowanie życia zwykłego mieszkańca w Fable. Ja np. obserwowałem dzień nauczyciela z Kamiennej Altany swego czasu i pamiętam że miałem straszną frajdę (perwersyjna radość czerpana z podglądania?) że w grze są takie detale jak choćby: pożegnanie żony z mężem przed odejściem tegoż do pracy, wypuszczenie dziecka do szkoły i życzenie mu szczęścia.Naprawdę rzadko spotyka się takie detale w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 13:46, Gall historyk napisał:

Pierścionek daje się kiedy nad głową kobiety pojawi się pierścionek nie czerwone serce(
przynajmniej ja tak miałem może zmienia to jakiś późniejszy patch)

Złota obrączka nad głową kobiety pojawia się, kiedy już jest żoną, nie wcześniej. Chyba że po zgodzeniu się na ślub, a przed cutscenką ślubu, serce zmienia się na obrączkę. No ale mniejsza już z tym...

BTW: Solus od Lady Grey można dostać nawet bez zalecania się do niej. Ale to taki mało istotny szczegół ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować