Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spike TV wybrało grę roku

60 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2008 o 12:06, prabab napisał:

Warhead - ta gra przede wszystkim jest pozbawiona jakiegoś charakterystycznego stylu;
ot - zwykła rzemieślnicza robota, niekiedy fuszerka, przypudrowana setką efektów. Sam
bym go nie nominował, mimo że wrażenie estetyczne jest pozytywne - dlaczego? Bo za
grafikę nagrodę powinni otrzymywać artyści, nie rzemieślnicy :).


Proponuję zagrać w grę przed wypowiadaniem się w temacie.
Mianem "rzemieślniczej roboty" można równie dobrze określić MGS4, gdyż jakiż to "charakterystyczny styl" grafika w grze reprezentuje?

Dnia 15.12.2008 o 12:06, prabab napisał:

Clear Sky ogólnie nie wygląda zbyt ładnie, więc nie wiem z jakiej paki chciałbyś widzieć
go w tym zestawieniu 0_o.


Dnia 15.12.2008 o 12:06, prabab napisał:

A Fallout 3 nie jest może najlepszym RPGiem, z jakim miałem do czynienia, ale... katastrofa?
:|


Jako kontunuacja Fallouta - bezapelacyjnie tak. Poza nazwą nie ma nic wspólnego z poprzednikami, to gra z cyklu post-Morrowindowego TES w post-apokaliptycznym klimacie.

Dnia 15.12.2008 o 12:06, prabab napisał:

Dlatego, że nie jest taki, jak sobie to ubzdurałeś w mokrych snach? ;) Kwilenie połączone
z tupaniem nóżką tutaj nic nie pomoże - gra jest jaka jest.


Co nie oznacza, że na fali owczego pędu mam się miernotą zachwycać.

Dnia 15.12.2008 o 12:06, prabab napisał:

Możesz najwyżej sobie zrobić
transparent z tekstem "F3 mi się nie podoba". Bo ten z hasłem "F3 to kupa"
jest jedynie przejawem ignorancji i dyletanctwa.


Używanie określeń pokroju "F3 to kupa" jako elementu mającego na celu wytrącenie argumentów z ręki oponenta jest natomiast przejawem zwyczajnego prostactwa.

Ignorancją jest tępe wychwalanie tej produkcji pod niebiosa przy jednoczesnym pominięciu faktu, czym miała w założeniu być - kontynuacją. Poprawny action-rpg pełen sprzeczności, prostackiej mechaniki, wołających o pomstę do nieba dialogów, iluzorycznych wyborów tudzież napisanej na kolanie historyjki to trochę za mało, zważywszy na dumny znaczek z "3" na pudełku. Nuka-cola, VaultBoy i BoS nie czynią automatycznie danego tytułu Falloutem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 12:32, Principes napisał:

Jako kontunuacja Fallouta - bezapelacyjnie tak. Poza nazwą nie ma nic wspólnego z poprzednikami,
to gra z cyklu post-Morrowindowego TES w post-apokaliptycznym klimacie.

A widzisz kategorię "Kontynuacja Fallouta"?

Dnia 15.12.2008 o 12:32, Principes napisał:

> Dlatego, że nie jest taki, jak sobie to ubzdurałeś w mokrych snach? ;) Kwilenie połączone
> z tupaniem nóżką tutaj nic nie pomoże - gra jest jaka jest.
Co nie oznacza, że na fali owczego pędu mam się miernotą zachwycać.

Ale kto Ci na opowiadał, że miernota? Koledzy z kółka fanatyków Fallouta?

Dnia 15.12.2008 o 12:32, Principes napisał:

Ignorancją jest tępe wychwalanie tej produkcji pod niebiosa przy jednoczesnym pominięciu
faktu, czym miała w założeniu być - kontynuacją. Poprawny action-rpg pełen sprzeczności,
prostackiej mechaniki, wołających o pomstę do nieba dialogów, iluzorycznych wyborów tudzież
napisanej na kolanie historyjki to trochę za mało, zważywszy na dumny znaczek z "3" na
pudełku. Nuka-cola, VaultBoy i BoS nie czynią automatycznie danego tytułu Falloutem.

Bo z opisu wnioskuję, że raczej nie grałeś. Poza tym: nie mylić kontynuacji z dodatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Najlepsza przygodowa gra akcji" - a cóż to znowu za potworek?
Jakoś nie pasuje mi do GTA określenie "przygodowa", za to "akcji" jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 12:42, Namaru napisał:

Ale kto Ci na opowiadał, że miernota? Koledzy z kółka fanatyków Fallouta?


To "kółko fanatyków" podtrzymywało pamięć o grze przez lata (nadaremnie, jak widać), więc z szacunkiem, proszę.

Dnia 15.12.2008 o 12:42, Namaru napisał:

Bo z opisu wnioskuję, że raczej nie grałeś.


Wiesz, niektórzy mają wyższe standardy niż mentalne nastolatki, które już na widok pierwszego opublikowanego zdjęcia przedstawiającego eksplodującą główkę Orka (w założeniu Supermutanta) krzyczeli "AWESUM!...".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza gra na PC:
LEFT 4 DEAD (VALVE / VALVE)
Najlepszy multiplayer:
LEFT 4 DEAD (VALVE / VALVE)
Najlepsza grafika:
METAL GEAR SOLID 4: GUNS OF THE PATRIOTS (Konami Digital Entertainment, Inc / Kojima Productions)
Najlepsza gra na PS3:
LITTLEBIGPLANET (Sony Computer Entertainment / Media Molecule)

I wszystko jasne. ;-) Cóż, według mnie typy są jak najbardziej słuszne. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 11:06, novembre napisał:

Tak, tak oczywiscie zart.
Najwieksi spece w branzy, profesjonalna telewizja (spojrzcie chocby na oprawe) i oczywiscie
kolejny spisek Bethesdy.

Fallout 3 jest swietny, a wybor GTA4 jest calkowicie zasluzony, spojrzcie prawdzie w
oczy.

Smiac mi sie chce gdy uzywa sie slow jak "spece" i "profesjonalna" gdy gada sie o naszych drogich gierkowych pismakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra roku GTA4 hmm raczej moim zdaniem nie. Co do GEARS OF WAR 2 zgadzam sie. Najlepsza gra o sportach drużynowych NHL 09 ??? a FIFA ?? Najlepsza gra oparta na filmie lub serialu telewizyjnym raczej dla mnie bond 007, Najlepsza grafika MGS4 ??? OMG dla mnie Crysis powinien sie tu znajdować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może powiedzmy o poprzednich Falloutach, że to taktyczna gra turowa z elementami RPG :P Czy osoby które krytykują F3 przynajmniej w niego zagrały? Ja np dzięki pierwszej osobie lepiej wczuwam się w postać. Klimat jest rewelacyjny i niczym nie ustępuje poprzednim częściom serii. Dialogi niewiele różnią się od tych z poprzednich części, czasami są klimatyczne, a czasami naciągane. Dodatkowo to, czy w kogoś trafimy nie zależy od tego jak sprawnie operujemy myszką. Zależy od umiejętności naszej postaci. Gdy są niskie to kule lecą wszędzie, ale nie w cel. VATS to bardzo fajna sprawa nawiązująca do celowania z poprzednich części, na prawdę ułatwia i ratuje życie.

Jeśli krytykanci opierają się tylko na recenzjach, to lepiej niech najpierw zagrają w F3. Bardzo wciąga i po chwili zapomina się o tym, że to nie stary dobry Fallout. Rozumiem rozgoryczenie fanów i narzekanie na brak turowej rozgrywki. Jednak nie wypowiadajcie się na temat klimatu i marnej fabuły jeśli w to nie graliście. Ja np więcej czasu spędzam na dialogach niż na strzelaniu.

Zresztą w tym roku wiele gier RPG nie wyszło. Nawet jeśli komuś F3 nie przypadł do gustu, to ciężko wybrać inną grę na podium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 14:35, WorldWar3PL napisał:

Grałeś, czy tylko oglądałeś filmy?



Grałem ponad 134 godziny, więc nikt nie ma mi prawa gadać, że nie wiem nic o tym FPSie. Tu masz dowód na moim profilu Xfire http://www.xfire.com/profile/osiol/ .

Jeszcze trochę, a niedługo gry pokroju Bioshock będą uważane za the best RPG ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTA IV grą roku? OK, to bardzo dobra gra, szczególnie na konsole, ale mimo wszystko wolałam poprzednią część... Ta kategoria "przygodowa gra akcji" wygląda na kategorię tworzoną pod GTA;p
Mwedia Molecule zasłużenie dostali nagrodę za LBP - nie wiedziałam że część tych ludzi należała do Lionhedu;)
Gears of War 2 to bardzo dobry shooter, grałam w poprzednią część i w sumie jeśli miałabym wybrać inną grę byłby to Far Cry 2
Rock Band 2 najlepszą grą muzyczną może jest, ale ja nadal wolę Guitar Hero;)
Fallout 3 to dobra gra, szczególnie jak się nie grało w poprzednie części, ale to nie jest RPG! T taka mieszanka... Jak dla mnie to tu powinien być Drakensang;p
Co do World of Goo - ostatnio dużo o tej grze słyszę - trzeba demo zainstalować i sprawdzić;)
W Lego: Indianę Jonesa grałam w demo - było w porządku, ale nadal czekam na Lego: Władca Pierścieni albo Lego: Harry Potter - to byłoby coś:D
LBP w sumie zasłużyło na ten tytuł, natomiast jak widać Left for Dead ma same dobre recenzje i nagrody, trzeba będzie chyba grę kupić;)
Burnout Paradise to według mnie świetna gra - ładna grafika, dużo samochodów i ogromny obszar do jazdy;)
Cieszę się że Metal Gear Solid 4 został doceniony - chociaż zdziwiła mnie nagroda za grafikę... Jakbym miała obstawiać jaką nagrodę dostanie gra to bym powiedziała że na najlepszą grę na PS3. Graficznie jest świetnie, niekiedy cudnie ale... To nie do końca zapiera dech w piersiach;) Soundtrack z gry jest świetny i ta reklama I-poda xD No i aktorka podkładająca głos Meryl także zasłużoną nagrodę dostała;)
W tych kategoriach brakuje mi nagrody za najlepszy dodatek i najlepszą fabułę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy RPG:
FALLOUT 3 (Bethesda Softworks / Bethesda Game Studios)

Kpina i pośmiewisko Panie dziejku. F3 najlepszym RPG roku? Gdzie Drakensang? Dodatek do NN2?
F3 to z Czystym Niebem powinien stawać w konkury, a nie pisać się na grę RPG 2008 roku.
Dziękuje przyznającym nagrody za znajomość tematu i rzetelność w ocenianiu.

WorldWar3PL
> to jest odpowiedź na posta dodanego przez Gawełek
Grałeś, czy tylko oglądałeś filmy?
Jesteś w stanie wskazać lepszego cRPG z tego roku?


Oba podałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 14:34, Smaug_PRAWDZIWY napisał:

To może powiedzmy o poprzednich Falloutach, że to taktyczna gra turowa z elementami RPG
:P Czy osoby które krytykują F3 przynajmniej w niego zagrały? Ja np dzięki pierwszej
osobie lepiej wczuwam się w postać. Klimat jest rewelacyjny i niczym nie ustępuje poprzednim
częściom serii. Dialogi niewiele różnią się od tych z poprzednich części, czasami są
klimatyczne, a czasami naciągane. Dodatkowo to, czy w kogoś trafimy nie zależy od tego
jak sprawnie operujemy myszką. Zależy od umiejętności naszej postaci. Gdy są niskie to
kule lecą wszędzie, ale nie w cel. VATS to bardzo fajna sprawa nawiązująca do celowania
z poprzednich części, na prawdę ułatwia i ratuje życie.


w real time jest to poprostu tępy shooter - jak wcelujesz to zabijesz, a w VATSie z metra mozna nie trafic, w czasie rzeczywistym zawsze trafisz... VATS to parodia poprzedniego systemu turowego, i to bardzo nieudana parodia. Komletnie mi nie przypasowal, a zwolenia przy wybuchajacych glowach sa zalosne - po co to komu ?

Dnia 15.12.2008 o 14:34, Smaug_PRAWDZIWY napisał:

Jeśli krytykanci opierają się tylko na recenzjach, to lepiej niech najpierw zagrają w
F3. Bardzo wciąga i po chwili zapomina się o tym, że to nie stary dobry Fallout. Rozumiem
rozgoryczenie fanów i narzekanie na brak turowej rozgrywki. Jednak nie wypowiadajcie
się na temat klimatu i marnej fabuły jeśli w to nie graliście. Ja np więcej czasu spędzam
na dialogach niż na strzelaniu.


gralem, jestem rozczarowany - za duzo napierdzielania do wszystkiego... znudzil mi sie bardzo szybko. Klimat i fabula ? Bullshit, jedynie swiat fajnie wykreowali, niezle to wyglada. Ale dialogi sa staaasznie slabe, questy tez nie powalaja. Przecietnie, nic ponad to. No i przeciez logiczne ze nikt bez grania w F3 nie powinien sie wypowiadac, bo robi z siebie idiote.

Dnia 15.12.2008 o 14:34, Smaug_PRAWDZIWY napisał:

Zresztą w tym roku wiele gier RPG nie wyszło. Nawet jeśli komuś F3 nie przypadł do gustu,
to ciężko wybrać inną grę na podium.


hmmm... nowy neverwinter ponoc jest porzadny, inne tytuly nie przychodza mi do glowy ;) Ale F3 napewno nie zasluguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra roku:
GRAND THEFT AUTO IV (Rockstar Games / Rockstar North) - według mnie w pełni zasłużone (chociaż to kwestia gustu).

Najlepsza przygodowa gra akcji:
GRAND THEFT AUTO IV (Rockstar Games / Rockstar North) - jak wyżej

Najlepsze studio developerskie:
MEDIA MOLECULE - zasłużone, w końcu stworzyli jedną z bardziej oryginalnych gier tego roku

Bóg gier:
WILL WRIGHT - jeśli jest to nagroda za caloksztalt to tak, jeśli za ostatnie produkjce tego Pana to zdecydowanie nie zaslużone.

Najlepszy shooter:
GEARS OF WAR 2 (Microsoft Game Studios / Epic Games) - trudny wybór gdyż ten rok obfitował w dobre gry fpp. myślę że jest to w miarę sensowny wybór.

Najlepsza gra muzyczna:
ROCK BAND 2 (MTV Games / Harmonix) - nie wiem, nie jarają mnie gierki ze stucznymi instrumentami:)

Najlepszy soundtrack:
ROCK BAND 2 (MTV Games / Harmonix) - j/w

Najlepszy RPG:
FALLOUT 3 (Bethesda Softworks / Bethesda Game Studios) - powiedzmy że się zgodzę chociaż prawdopodobnie wybralbym co innego:)

Najlepsza niezależna gra
WORLD OF GOO (2D Boy / 2D Boy) - "Braid FTW" tyle powiem:)

Najlepsza gra o sportach drużynowych:
NHL 09 (Electronic Arts / EA Canada) - w tym roku serial zwany "EA sports" ominąlem więc ciężko mi w tej materii coś powiedzieć.

Najlepsza gra o sportach indywidualnych:
SHAUN WHITE SNOWBOARDING (Ubisoft Montreal / Ubisoft Montreal) - w sumie w miarę sluszny wybór.

Najlepsza gra oparta na filmie lub serialu telewizyjnym:
LEGO INDIANA JONES: THE ORIGINAL ADVENTURES (LucasArts / Traveler''s Tales Games) - w tej kategorii chyba nie bylo zbyt wielkiem konkurencji w tym roku. w gierkę gralem i niezla była więc chyba tytuł zaslużony.

Męska gwiazda w grze:
KIEFER SUTHERLAND JAKO "PORUCZNIK ROEBUCK" W CALL OF DUTY: WORLD AT WAR (Activision Publishing) - ciężko powiedzieć gdyż w nowego CoD''a nie gralem dłużej niż 20min (nudna i bez jakiegokolwiek klimatu) ale sądząc po głosie tego aktora to raczej konkurencji nie miał:)

Żeńska gwiazda w grze:
JENNY MCCARTHY JAKO "TANYA" W COMMAND & CONQUER: RED ALERT 3 (Electronic Arts) - okkkk, nie bardzo kojarzę inne panie z tej kategorii więc "ok":)

Najlepsza gra na X360:
GEARS OF WAR 2 (Microsoft Game Studios / Epic Games) - dobry wybor chociaż nie łatwy gdyż bylo "kilka" dobrych gierek na x''a w tym roku:)

Najlepsza gra na PS3:
LITTLEBIGPLANET (Sony Computer Entertainment / Media Molecule) - w tym temacie jestem w miarę nowy (PS3 mam od trochę ponad tygodnia więc nie wszystkie gierki jeszcze przerobiłem) ale gierka zapowiada się ciekawie:)

Najlepsza gra na Wii:
BOOM BLOX (Electronic Arts / EA Casual Studios) - nie wiem co to bo nie grałem:P

Najlepsza gra na PC:
LEFT 4 DEAD (VALVE / VALVE) - polemizowałbym, chociaż gierka jest na prawdę dobra.

Najlepszy multiplayer:
LEFT 4 DEAD (VALVE / VALVE) - zaslużone,zasłużone i jeszcze raz zasłużone:)

Najlepsza bijatyka:
SOULCALIBUR IV (NAMCO BANDAI Games / Project Soul) - idealny wybór (według mnie przynajmniej):)

Najlepsza gra na konsole przenośne:
PROFESSOR LAYTON AND THE CURIOUS VILLAGE (Nintendo / Level-5) - nie grałem, nie wiem.

Najlepsza gra wyścigowa:
BURNOUT PARADISE (Electronic Arts / Criterion Games) - powiedzmy...

Najlepsza grafika:
METAL GEAR SOLID 4: GUNS OF THE PATRIOTS (Konami Digital Entertainment, Inc / Kojima Productions) - w pełni zasłużone, gierka wygląda świetnie.

Najlepszy oryginalny soundtrack:
METAL GEAR SOLID 4: GUNS OF THE PATRIOTS (Konami Digital Entertainment, Inc / Kojima Productions) - calości jeszcze nie przerobiłem ale fakt że jest ciekawy i chwytliwy.

Najlepsza rola męska: MICHAEL HOLLICK JAKO NIKO BELLIC W GRAND THEFT AUTO IV (Rockstar Games) - jak dlamnie w sumie jeszcze tylko glos Marcus''a Phoenix''a mogłby konkurować więc sądzę że zasłużone.

Najlepsza rola żeńska:
DEBI MAE WEST JAKO MERYL SILVERBURGH W METAL GEAR SOLID 4: GUNS OF THE PATRIOTS (Konami Digital Entertainment) - do tej postaci jeszcze nie dotarłem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z większością się zgadzam :P
Do Fallouta 3 nic nie mam bo nie kochałem tak bardzo F1 i F2 :)
Chociaż i tak F3 mi się nie podoba i nie zamierzam kupić, wole Mass Effect (pewno mnie zlinczują)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować