Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gra Roku: znamy wyróżnienia Edge`a i Daily Telegraph

23 postów w tym temacie

Dobra bardzo mi się Left 4 Dead podoba.. jest super itp. ale Największa innowacyjność: ?:) No to chyba trochę przesada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem. LittleBigPlanet najlepszą grą roku (lub jedną z trzech najlepszych), newsy o tej grze od kilku miesiecy wyskakują z kazdego kąta, szum medialny jest niewiarygodny, kampania promocyjna bogata i natarczywa. Tylko czemu gra sie nie sprzedaje?

"w listopadzie "LittleBigPlanet" na rynku amerykańskim sprzedała się w ilości zaledwie 141.000 egzemplarzy, co od momentu premiery (27 październik 2008) daje łączną liczbę 356.000 sztuk. Jak na konsolową produkcję, to sprzedaż właściwie niezauważalna".

Nie jestem zwolennikiem spiskowych teorii, ani tego ze recenzeci pisza niektóre recenzje na zamowienie odpowiednio bogatych firm.Hmm, nie potrafię sobie tego fenomenu wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, brak Mirror''s Edge''a wśród pierwszych dwóch kategorii... Najwyraźniej nagonka w prasie na ten tytuł ze strony zmanierowanych recenzentów zrobił swoje. :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout3 na 3 miejscu = wałek

Professor Layton and the Curious Village = co to jest?

Spore na 6 miejscu = ktoś z was w to gra ?

A gdzie na ten przykład Assassin''s Creed. A już wiem zapomnieli o nim

Fifa 09 na 15 - chyba EA zapłaciło za ten ranking, to samo z średnim Dead Space, który jest gorszy od FC2, a jest wyżej

Pytam się, gdzie jest rewelacyjny Mass Effect?

GRID na 40, a Midbight Club na 25 - yhy, jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metal Gear Solid 4 na 14 miejscu? Najlepsza, najbardziej dopracowana produkcja na PS3 ever na 14 miejscu? GTA 4 - gra świetna, nie przeczę, ale tak spierdzielona technicznie, że zastanawiam się czy betatesty były przeprowadzone kompleksowo. Spadki klatek animacji do 5-10 fps, rozmycie i ogólny wygląd jak po podłączeniu kablem euro - najśmieszniejsze jest to, że nikt w recenzjach o tym nie pisze i każdy wystawia za grafę 10, ślepi czy co? Oczywiście problemy techniczne nie są tak duże, by przyćmić blask kozackiego gameplayu, muzyki i fabuły, ale na 10 ta gra nie zasługuje.

Jecze raz się pytam Metal Gear Solid 4 na 14 miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W falloucie to dopiero grafika jest piękna, tekstury na poziomie morrowinda,

no i fable 2 na 1 miejscu, bo? molyneux i wszyscy recenzenci maja mokro w majtach, a gra jest dokładną kopią 1 części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając od EDGE 2008 Awards:
LBP to bardzo dobra gra, w sumie zasługuje na pierwsze miejsce, jednakże GTA IV postawiłabym na trzecim miejscu, a na drugim byłoby Metal Gear Solid 4

Nagrody za innowacyjność jak najbardziej trafne, ale za najlepsze projekty wizualne - Street Fighter IV?! A gdzie MGS4 albo nowe Prince of Persia?

Ranking według Daily Telegraph jest o tyle lepszy że zawiera aż 50 pozycji. Dziwi mnie 6 miejsce Spore - gra była szeroko reklamowana, miała dobre recenzje ale... Nie spodobała się ludziom aż tak bardzo, no i ta cena;p
Szkoda że Burnout Paradise jest dopiero 37 - ta gra powinna być co najmniej w pierwszej 25;)
Poza tym nie mam większych zastrzeżeń do listy - pewnie poprzesuwałabym niektóre tytuły o kilka pozycji w górę albo w dół ale ogólnie jest dobrze;) Tylko Drakensanga brakuje na liście;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to ze w tej 50 nie ma najlepszego fps''a tego roku Battlefield: Bad Company. MGS 4 dopiero na 14 miejscu? A ''''tylko'''' dpbry Siren az na 20?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że ludzie na gram.pl są opamiętani i obiektywnie widzą całą sytuację. Wg mnie to istna paranoja ten ranking, kupa bełkotu czysto marketingowego itd. Sprawa z przekupstwem? BARDZO prawdopodobne. Pusty śmiech mnie ogarnia jak widzę takie rzeczy. Gratuluję wam opamiętania. Bardzo dużo rzeczy mi tam nie pasuje. EA z tymi crapami może się pakować jak dla mnie (to co robią z tytułami i jaki wpływ mają na produkcję można poczytać na necie - same negatywy).

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jeden wielki LOL. Co gazeta, to lepsze nagrody. A już najbardziej mnie roz... waliła kategoria "najlepszy sprzęt". Chociaż zrobili błąd w pisowni. Powinno być "Najlepszy sprzęt!!!!oneone!!eleven!one!hundredeleven!!!".

Zauważyliście, że non stop wymieniane są te same tytuły? Zazwyczaj te z największym hypem. Ale w sumie dobrze, że są takie rankingi. Można się trochę wyzłośliwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chłam ale trzeba przyznac że w tym roku nie było dobrych gier(oprócz Kings Bounty Legend i Dead Space''a)
To o tyle zabawne że zapowiadalo sie zupełnie inaczej ale jak widać samo bazownie na wielkich tytułach-(Fallout,Far Cry) nie wystarcza żeby dobrze grę zrobić.Na ich tle tym bardziej bardziej jeszcze widac płytkość i tandete najnowszych części.Rok casuali(i pseudo rpg jak mass effect) w najgorszym tego słowa znaczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest żart tak??
Czemu nie ma Mass Effect np.
Może dla tego, że na X w tamtym roku... rozumiem.
Ale Bad Company??!!

Ranking konsol??
Że niby Wii najgorszy??
To ciekawe, nawet bardzo.
Sprzedaż tej konsoli w takim razie jest niewytłumaczalna!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ich zdanie ich ranking, mnie kompletnie nie obchodzi co znajdzie się w takim rankingu bo doskonale wiem co sobie chcę kupić i co mi się najbardziej spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagrody jak nagrody...nie widziałem LBP w akcji, ale wiem, że nie kupiłbym jej gdyby na półce obok stał Resistance 2. To samo Fable II, z tego co słyszałem (ReviewTerritory) to to właściwie jedynka jest. Brakuje mi Dead Space w TOP 3 i w zasadzie to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 14:56, suchy12 napisał:

Ranking trochę dziwny moim zdaniem. Ani mass efect, ani assasins creed.


Mass Effect i Assassin''s Creed to raczej szukaj w podsumowaniach roku 2007.
Aktualnie, co być może Ci umknęło, mamy rok 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 12:45, gamekiller napisał:

Najlepsze jest to ze w tej 50 nie ma najlepszego fps''a tego roku Battlefield: Bad Company.
MGS 4 dopiero na 14 miejscu? A ''''tylko'''' dpbry Siren az na 20?

O właśnie. Bad Company powinien przynajmniej w pierwszej 30 być. Gra jest cudna. Przynajmniej jeden pamiętał :)

LittleBigPlanet jest bardzo dobrą grą. Bałem się że dając 200zł za tą grę pożałuję bo nic innego nie było więc zdecydowałem się na to. I nie żałuję tej wydanej kasy na tą grę. Gra potrafi wciągnąć na długie godziny. Szczególnie jak się gra z bratem na dwóch lub przez neta z innymi i sobie na wzajem pomaga. Cooperative jest w tej grze super.
Gra się dobrze nie sprzedała? No cóż, to była zupełnie nowa produkcja, żadna kontynuacja pierwsza gra ze swojego gatunku a ludzie boją się już teraz próbować czegoś nowego. Mi gra osobiście się podoba i nie zamieniłbym jej na nic innego. Weźmy np. Mirrora. On był dosyć reklamowany, że le parkour, akrobacje itp. ale nowa produkcja i niestety też w oszałamiającej ilości się nie sprzedała.

Jednak LittleBigPlanet nie jest grą dla tych którzy non stop grają w jakieś super siekanki z powalającą grafiką. To gra dla tych którzy lubią się rozerwać i dla których liczy się grywalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lista 50. najlepszych jest w niej warhammer online a mimo to niema World of Warcraft to przeciez wow przyciagnal tyle graczy i mial ten klimacik :=+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować