Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTX 295 - dwie karty w SLI = ponad 32 tys. punktów w 3DMark Vantage

39 postów w tym temacie

Witam
Komputery do robienia w Vantage więcej niż 30k to cena zestawu z monitorem -> liczcie ok. 20k :)
ceny w około :)
mobo – 1500
pamięci – 1000
procesor – 4500
dyski (np. raptory w raid) – 2000
grafiki – cena pewnie w dniu premiery 2000 (2x2000) = 4000
zasilacz min 1kW (np. 1,3Kw Tagan) – 1000
jakiś sensowny monitory – przy takich wynikach jak 30k to aż się prosi o 30” – 6000
myszka + klawiatura = np. dinovo 700
podkładka pod mysz – 150
głośniki – 1000
Więc macie komputer to 14000 + jakieś 7000 w dodatkach = 21000 za zabawę w marki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 00:16, alexds napisał:

Witam
Komputery do robienia w Vantage więcej niż 30k to cena zestawu z monitorem -> liczcie
ok. 20k :)
ceny w około :)
mobo – 1500
pamięci – 1000
procesor – 4500
dyski (np. raptory w raid) – 2000
grafiki – cena pewnie w dniu premiery 2000 (2x2000) = 4000
zasilacz min 1kW (np. 1,3Kw Tagan) – 1000
jakiś sensowny monitory – przy takich wynikach jak 30k to aż się prosi o 30”
– 6000
myszka + klawiatura = np. dinovo 700
podkładka pod mysz – 150
głośniki – 1000
Więc macie komputer to 14000 + jakieś 7000 w dodatkach = 21000 za zabawę w marki :)


no.. głośniki ani klawiatura czy mysz a tym bardziej podkładka pod nią nie wpływają na wynik 3D marku ;)

co do cen to przesadziłeś procek ok. 3.900, pamięci 700, raid z raptorów? jak już się tak uparłeś to starczą dwa veloci raptory po 150 GB - ~600 zł każdy

pomijam że monitor też nie ma wpływu na wynik 3D marka, ale dajmy już żeby ten wynik wyglądał na "większy" ;)

Lecz takie zestawy do bicia rekordów zazwyczaj są chłodzone wydajną cieczą, suchym lodem lub azotem a to z kolei bardzo podnosi cenę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 01:39, maxw napisał:

> Witam
> Komputery do robienia w Vantage więcej niż 30k to cena zestawu z monitorem ->
liczcie
> ok. 20k :)
> ceny w około :)
> mobo – 1500
> pamięci – 1000
> procesor – 4500
> dyski (np. raptory w raid) – 2000
> grafiki – cena pewnie w dniu premiery 2000 (2x2000) = 4000
> zasilacz min 1kW (np. 1,3Kw Tagan) – 1000
> jakiś sensowny monitory – przy takich wynikach jak 30k to aż się prosi o 30”

> – 6000
> myszka + klawiatura = np. dinovo 700
> podkładka pod mysz – 150
> głośniki – 1000
> Więc macie komputer to 14000 + jakieś 7000 w dodatkach = 21000 za zabawę w marki
:)
>

no.. głośniki ani klawiatura czy mysz a tym bardziej podkładka pod nią nie wpływają na
wynik 3D marku ;)

co do cen to przesadziłeś procek ok. 3.900, pamięci 700, raid z raptorów? jak już się
tak uparłeś to starczą dwa veloci raptory po 150 GB - ~600 zł każdy

pomijam że monitor też nie ma wpływu na wynik 3D marka, ale dajmy już żeby ten wynik
wyglądał na "większy" ;)

Lecz takie zestawy do bicia rekordów zazwyczaj są chłodzone wydajną cieczą, suchym lodem
lub azotem a to z kolei bardzo podnosi cenę ;)


Taki sprzęt starczyłby do końca życia, (czyt. 2-3 lata, aż IBM nie opublikuje swojego procka 22nm.) heheh. Wesołych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wydajność powalająca, ale... na co to komu? Ja na ten przykład mam HD4850 i i tak gram we wszystko na full detalach... Karta o takiej wydajności jak te GTX295 jeszcze pewnie co najmniej przez rok nie będzie nikomu potrzebna. Przynajmniej mam nadzieję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 20:33, Vampire88 napisał:

@TobiAlex GTA4 nie obsługuje SLI i crossfire więc grając w tą grę mając 4870x2 używa
się niejako jednej 4870... Co nie zmienia faktu, że ati ssie:P


Phi... CF działa w tej grze... Btw, do GTA to nie wypaśna grafa jest potrzebna a wysoko taktowany proc.

Dnia 24.12.2008 o 20:33, Vampire88 napisał:

Pierwszy raz dawno temu, trugi po wyjściu HD4850, który nawet teraz jest moim zdaniem("fanboy''a"
nVidii) najlepszym rozwiązaniem w tej cenie, lecz przy HD4870 wygrywa trochę droższy
GTX260 z powodu PhysX, zresztą jak ma się słabszego proca nie ma co marzyć o dobrym radku,
bo będzie miał osiągnięcia karty o 200 zł. tańszej


Zwykle nie odpisuje na gram.pl, ale jak widze takie "pierdoły" (?!) to mi się żal tej społeczności robi.
I do NV i do ATI trzeba mocnego procka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 22:26, InterFejS napisał:

Ascraib, ale jak gra nie ma fizyki w PhysX to nie wykorzystasz karty graficznej do obliczeń
fizycznych - proste. SLI i Crossfire jest wykorzystywany w wielu grach ale nie wszystkich.
Teraz ATI ma sporą szansę na zdobycie klientów. Powiedzmy sobie szczerze, czerwoni wydali
świetną serię HD 4xxx, która nie tylko jest bardzo wydajna ale też i bardzo tania. Gdybym
miał wybierać między GTX 260 a HD 4870 wybrałbym ten drugi. Po prostu bardziej się opłaca.
Problem jest jeden, duża część ludzi radeonów nie lubią bądź nie są do niej przekonani
przez co wybierają Nvidię. Po problemach z serią 2xxx [głównie mi się rozchodzi o sterowniki]
później zaczęli robić stabilne i dobre sterowniki. GTX 295 jest kolejną kanapką od Nvidii,
wciąż korzystają z GDDR3 chociaż mieli już przejść na GDDR5. Ich polityka zaczyna mnie
już zadziwiać bo ileż można wydawać w kółko i to samo tylko z paroma wykastrowanymi rzeczami/paroma
lepszymi bajerami?
W każdym razie ATI widać, że korzysta z najnowszych technologi. Najpierw GDDR3, potem
GDDR4 a teraz GDDR5. I pewnie też skorzystają z przyszłego GDDR6. Może i GTX295 zmiecie
wytwory ATI ale oni pewnie wydadzą serię 5xxx i one pozamiatają ceną i wydajnością. :]

PS: Sam korzystam 8800 GTS... i od tego czasu i wytwory Nvidii i wytwory ATI uważam za
kotlety ale ATI sprytniej to ukrywa.


W czym jest HD4870 lepszy od GTX260 prócz 4 FPS i 40 zł.(PhysX jest wspierany teraz przez najważniejsze firmy z rynku gier)?
PhysX jest włączony we większości gier(na razie jedynie spodkałem się-niestety-z brakiem tego w GTAIV).
>GTX 295 jest kolejną kanapką od Nvidii,

Dnia 24.12.2008 o 22:26, InterFejS napisał:

wciąż korzystają z GDDR3

po co zmieniać coś co jest dobre? Co byś powiedział o HD4870X2, który kosztuje ponad 2000 zł. i jest wolniejszy w grach od GTX280(jak szybszy yo o 5 FPS)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 12:11, Ascarib napisał:

PhysX jest włączony we większości gier(na razie jedynie spodkałem się-niestety-z brakiem
tego w GTAIV).

Tja... PhysX obsługiwany tylko przez procka - jestem pełen podziwu, no ale lista obsługiwanych gier się powiększy.

Dnia 25.12.2008 o 12:11, Ascarib napisał:

po co zmieniać coś co jest dobre? Co byś powiedział o HD4870X2, który kosztuje ponad
2000 zł. i jest wolniejszy w grach od GTX280(jak szybszy yo o 5 FPS)?

Skąd taką cene wziąłeś ? Pierwszy lepszy sklep - http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-778 - 1585zł... Po drugie, nadal pytam o źródło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20k za zestaw do wyciągania 30k w Vantagu? chyba żartujecie! Wystarczy komp za ok 8k by to zrobić.
Poza tym ten wynik jest strasznie cienki jak na nową platformę (iCore i nowe 295).

Na 2 zwykłych 260 (stara rewizja) wyciąga się spokojnie 33k w Vantagu.... A tutaj - nie dość, że nowa rewizja, to jeszcze quad? No comment po prostu. taki test można sobie wsadzić wiecie gdzie!

A tutaj macie parę konfigów na potwierdzenie moich wywodów:
http://www.evga.com/community/ModsRigs/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Melampus14

Oczywiście masz rację w chwili obecnej na Tri-Sli mam 33980 Marków, i aby to zrobić musiałem mieć QX9650 ustawiony równo na 5GHz grafiki lekko powyżej tego co dawał Zotac Amp! Oczywiście 280GTX x3. Da się pewnie więcej bawiąc się w ostre OC, ale dla normalnej pracy raczej nikt nie przesadza u mnie jest to 4,4GHz na wodzie. Ale po pierwsze tutaj wynik 32k był robiony na bardzo świeżych sterownikach dla tego rozwiązania, po drugie nadal lepiej mieć jest chyba 3way niż 2x295. Sprawa na pewno się zmieni z chwilą premiery 300GTX. Odnośnie komputera oczywiście wystarczy mobo pod 3way (liczę ok. 1,3k aby się dobrze kręciło) dobry quad extream , dobre pamięci i zasilacz więc masz rację 8k pewnie wystarczy. Ale ja napisałem że komputer to całość, więc jak ktoś już robi/składa/kupuje taki sprzęt to kupuje porządną obudowę z aluminium, porządny monitor, porządne dyski itd. Itd. Itd. Nie spotkałem się z nikim kto miał 30k w vantage (a znam w PL cztery osoby z którymi się ścigamy trochę tak dla przyjemności, a nie dla sportu) i raczej jest to hobby obok zamiłowania i potrzeby posiadania takiego komputera do gier/pracy, a nie tylko aby mieć wynik, i wtedy już ma się też inne rzeczy dobre. Co do nowego procesora i rozwiązania Corei7 na razie nie przekonał mnie więc dalej zostałem przy qx9650, a zmianę planuję już przy wejściu nowych kart jednochipowych (300gtx)

Pozdrawiam
PS. Co by nie mówić wynik i 32k i tak bardzo dobry jak na dwie karty i świeże sterowniki.
PS2. I sorry Nie na 2 zwykłych 260 (stara rewizja) wyciąga się spokojnie 33k w Vantagu – tylko na 3 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

alexds

Masz racje chłopie. trochę się rozpędziłem, ale jak poczytałem powyżej te imaginacje dzieci neo to mnie poniosło. W końcu jak się człowiek spieszy to się ...
Co do 295 to pewnie jeszcze przez 2 generacje sterów bedą to cacko dręczyć tzw. problemy wieku dziecięcego.
Co by nie było to wynik raczej nie szokuje.... Ale poczekamy zobaczymy.

PS. Udzielasz się gdzieś na forach overclockingu. Tak się składa, że również mam ten sam procek co ty na wodzie. Ciekaw jestem jaką masz płytę to może bysmy powymieniali się doświadczeniem z ustawieniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze że strasznie wielu z czytelników z gram ma strasznie słabe zdanie o ATI. Miałem okazje bawić się i 4870x2 jak i GTX 280. Różnica była zauważlana tylko i wyłącznie przy FullHD. Aktualnie pozostawiłem sobie 4870x2 bo jest wydajniejsza na moim monitku (z FHD). Ale niestety ma to swoje wady. Rachunki za prąd zaczeły przychodzić o około 80zł wyższe niż na GTX 280. Z C2Q 9300 na 3.0GHz wyciągam razem z tą kartą 17,5k pkt. oczywiście podkręconą. Rdzen na 850 pamięci przetaktowałem o 150 MHz a szyne PCi-E o 15 MHz. Niew iem może to i słaby wynik ale na 280 podkręconej miałem o 2,5k pkt mniej. Wracając do kolegi wspominającego GTA 4. Ta gra jest chwilopwo wyłączona z normalnej używalności. 8 GB zbędnych plików i brak optymalizacji pod SLI i Crossfire robi swoje. karta nie jest używana nawet w 50 % bo jest takie zyżycie energi na mierniku Ponad 150 W w porównaniu do pełnego obciązenia.

PS. Jak ktoś ma takiego proca jak ja to niech napisze do mnie bo nie moge przekroczyć w nim bariery OC 3GHz. w woli ścisłości mam płytae główną GiGabyte GA-X38-DS5 i pamięci Mushkina@1200 MHz. Pisać na szalek1990@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
3D Mark Vantage nie faworyzuje nvidii tak jak np. 3dmark 2006 faworyzował rozwiązania Ati. Akurat Vantage dokładnie mierzy wydajność i miarę komputera. Ale nie ma co się przejmować najbardziej opłacalnym zakupem jest na dzień dzisiejszy 4870x2 i to bez dwóch zdań (choć trzeba mieć na pewno cierpliwość do sterowników – w przypadku Nvidii sprawa jest prosta, bo wsparcie jest dużo lepsze). Jeśli zaś ktoś już chce mieć możliwość grania płynnego na 2560x1600 w AFx16 i AAx4 to najlepiej brać nvidię i łączyć ja w 2x295 lub 3x280 bo to sprawdzone i wydajne rozwiązania. Jeśli jednak (i tu większość ludzi ma monitory do 1920x1200) to lepiej brać 4870x2 lub czekać na nową 295.

Pozdrawiam
PS. Melampus14 wszystko jest w liku kilka postów wyżej oraz na forum z zdjęciami na www.fotoalbum.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 21:02, szalek999 napisał:

Ale niestety ma to swoje wady. Rachunki za prąd zaczeły przychodzić o około 80zł wyższe
niż na GTX 280.

Tja... w jednym miesiącu przyszło Ci więcej o 80 zł bo dołożyłeś karte... mhm.

Dnia 25.12.2008 o 21:02, szalek999 napisał:

3dmark 2006 faworyzował rozwiązania Ati.

HD4850 ma wyniki zbliżone do HD3870 w tym marku a choćby nawet taki 8800GT wychodzi, że jest lepszy. Prawde mówiąc seria HD48xx nie lubi sie z 3d markiem 06.

Dnia 25.12.2008 o 21:02, szalek999 napisał:

choć trzeba mieć na pewno cierpliwość do sterowników

Ile razy można powielać ten sam mit o uber problemach ze sterownikami ?

Dnia 25.12.2008 o 21:02, szalek999 napisał:

C2Q 9300 na 3.0GHz

To zdecydowanie za mało jak na tą karte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do prądu to ciężko stwierdzić ile co ciągnie, lecz pewnie coś tam się zmienia, lecz powiedzmy sobie szczerze i tak każdy z nas płaci kilka stów miesięcznie za prąd więc co to za różnica. Co do faworyzowania Marków można mieć swoje zdanie, ja mam inne. Na pewno jednak Vantage realnie ocenia możliwości i moc komputera i czym więcej tym cały system jest lepszy. Sterownik to dla mnie akurat Ati, a Nvidia to dwa różne światy i też można mieć swoje zdanie. Testując 4870x2 w CF naprawdę napociłem się przy kilku różnych pozycjach (nie mówiąc już o problemach wynikających z niedziałającego CF, oraz multum innych problemów). Mówiąc o sterownikach chodziło mi, że Nvidia czy SLI, czy Tri-SLI zapewnia tak dobre wsparcie, że masz i jest CF przy 4870x2 to walka (dla mnie to tak jakbym w domu z klocków lego musiał zbudować prom kosmiczny). Ale też każdy może mieć własne zdanie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 14:47, alexds napisał:

Witam

Co do prądu to ciężko stwierdzić ile co ciągnie, lecz pewnie coś tam się zmienia, lecz
powiedzmy sobie szczerze i tak każdy z nas płaci kilka stów miesięcznie za prąd więc
co to za różnica

a zebys wiedzial ze roznica bo wyobraz sobie ze nie kazdy placi "kilka" stow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować